Rusko práve zastavuje prívod plynu do Poľska a Bulharska

Dnes, od 8:00 zastavuje Rusko reálne aj oficiálne dovoz plynu do Poľska a Bulharska.

Poľsko odmietlo splatiť dodávky v rubľoch. Poľsko kryje 55% svojej spotreby plynu dodávkami z Ruska.

Rovnako zastaví Gazprom dodávky plynu aj do Bulharska. Bulharsko pokrýva 90% svojej spotreby plynu dovozom z Ruska. 

V slovenských a českých médiach pri týchto správach deklarujú, že toto sa nás nedotkne (zatiaľ), že Poliaci plyn môžu nahraduť (oh, really?), a vymenovávajú svojím čitateľom, koľko miliard metrov kubických máme  a kde uskladnených. Výborne - už len to, že povzbudzujú čitateľov dátami o niečom, čomu ani nik nerozumie a čo dovčera nebola žiadna téma, je znakom, že sa niečo zásadne zmenilo.

 

 

Ako vidno na mape, tretí hlavný pozemný plynovod ide cez Slovensko. A aj sme ďaľší na rade, to je jasné.

Svetové ceny plynu  hneď po oznámení o zastavení do Poľska a Bulharska poskočili hore. 

 

Plány imperialistů  zhatí naši vepři boubelatí!

Slovensko bude špeciálny prípad. Premiér tejto krajiny, náboženský fanatik a bývalý predajca vodky Heger sa vyjadril, že "západnú jednotu a solidaritu Rusko nezlomí". No, keby povedal, že Slovensko má tajný prírodný zdroj plynu, ktorý ten z Ruska nahradí, dalo by sa mu viac veriť, ako spoliehať sa na "západnú jednotu a solidaritu". V podstate Heger začal už teraz vyplakávať, tak sledujte, čo na Západe vyplače. Samozrejme, nič.

Heger ďalej povedal, že Slovensko je pripravené. Ako je pripravené? To sa ho nik ani nespýtal, lebo veď je protizákonné spochybňovať múdrosť amerického otroka. Proste sa bude Slovensko hrať na bojovníka proti Rusku, až kým tu ľudia nebudú mať čo žrať.

Ale čas na otázky príde. Ako vidno, je už takmer tu. 

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/624748-heger-slovensko-je-priprav...

 
Norman

často sa v médiách hovorí o nervozite, a zväčša sa preháňa. Teraz už ale pomaly nervozita naozaj stúpa. Neberem Ficovi, že je naozaj znechutený z tohto celého procesu, ako po ňom idú. Ale nervozita je aj z plynu a teda už sa črtajúcej čiernej budúcnosti.
Ako príklad je dnešná tlačovka Smeru.
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=search&v=676139066798130

Hm, včera mal tlačovku Sme Rodina, Kollár a Borgula, a Kollár bol teda tiež úplne vytočený.

Myslím, že čoskoro uvidíme aj priamo v politike na Slovensku veci, aké sme tu naozaj od roku 1945 nevideli. A uvidíme to aj v bežnom živote.

V podstate ma to nezaujíma, ja som či chcem byť analytik, filozof, nie spravodajca, aj keď sú to veci nové a dynamické. Nové - ale všetky v princípe predvídané. Nedeje sa nič, o čom by sme nehovorili už dávno. Len teraz je to aktuálne a uvidíme, ako to je, keď ľuďom a politikom sa doslovne začnú prehrievať mozgové závity.
Ergo - je to dynamické, ale je to vlastne nuda.

Ema

... kultúrna vložka:

https://eva.pluska.sk/moda/bratislavske-modne-dni-emma-caputova-zaziaril...

Podľa mňa by si mali nechať vyraziť dych šatami všetci obyvatelia Slovenska, aby naplnili prorocké inauguračné slová staručkej matky mladučkej modelky "Nech je Slovensko krajinou, v ktorej sa ľudia neboja umierať."
Mŕtvy Slovák je čo? Predsa dobrý Slovák. Nepýta Putinovu ropu na benzín do auta, ani Putinov plyn do kotla - a takýmto Slovákom prezidentka rozumie a citlivo ich vníma.

Dusanbe

Tak to chce niečo "óčeň vkúsnoje":

https://t.me/swodki/81696

Pozor, len pre silnejšie žalúdky.
Bežia kruté boje, všeličo sme už videli v záberoch vojenkorov, ale že ma viac zaskočí selfíčko mladého, zdravého, inteligentného a zjavne dobre situovaného Ukrajinca - to som nečakal.
Tak z takýchto pomerov vyrastajú a mocnejú tie najväčšie ľudské zvrátenosti.

(Alebo ide o podvod, aby sa chlapec dopracoval k miliónu zhliadnutí a 100 000 lajkov ???)

Norman

je to dekadencia masovej kultúry (požadujúca stále väčšie a väčšie zvrátenosti) skombinovanej s vojnovými pomermi (príležitosťami) a vojnovou stratou zábran.

buko

ja chcem verit ze je to podvod za ucelom sledovanosti.
Ale pri spravach z ukrajiny - predpeklia - som ako ten co vstupil cez Danteho pekelnu branu: "Naděje zanech, kdo mnou ubírá se!" nerobim si ziadne nadeje, iluzie - o nicom.

Norman

v správach zaznel Sulík, že platiť budeme 20 mája, a dovtedy sa uvidí, aj čo spravia iní.
No, len neviem, či im to boží potkan dovolí, a marhu by rozhodne roztrhlo, ak by vláda schválila "platenie v rubľoch".
Ale ak prerušia plyn, roztrhnú ju ľudia.
Fuj, to bude nechutné ...

Dusanbe

bude, keď sa Bulharsko, ktoré je podľa informácií tranzitná krajina pre dodávky plynu do Maďarska /a Rakúska/ - ktoré opakovane vyhlásilo, že zaplatí v rubľoch - začne cbovať ako Ukrajina .
T.j. začne kradnúť plyn určený pre Maďarsko !
Pretože ak to Bulhari urobia - Rusko plyn zastaví - už to riešia v ruských médiách.

Myslím, že sa práve s takýmto scenárom, pod dohľadom svetového hegemóna a výpalníka - počíta !

Maďari budú tým pádom - napriek svojim postojom a dohodám s Ruskom - zahnaní do pripraveného spoločného stáda európskych krajín, pre ktoré musí byť z rozhodnutia pastiera ruský plyn nedostupný.

Norman

Zopakujem, že nedostupnosť ruského plynu je v určitom zmysle a povedzme pre určitú časť moskovského riadenia nástroj hospodárskej vojny.
Rusi od začiatku rátali so sankciami (obranný aspekt) ale aj s uzavretím energovodou (útočný aspekt). Zastavenie energovodov do Európy je ciel Američanov, z veľkej časti aj z krátkozrakých zárobkových cieľov, aj z cielov jej úplného zotročenia. Ale zastavenie plynu a ropy následný chaos je aj účel Ruska, aby Európa naopak prestala Američanov poslúchať.
Ak Bulhari povedzme spôsobia zastavenie prívodu plynu do Maďarska, ako bude reagovať Maďarsko? Stiahne chvost? Pochybujem.

Podobne je to s plynovodom Jamal cez Poľsko - tým prechádza plyn aj pre Nemecko (nie na všetko stačí Nordstream 1). Ak by ho Poliaci nepustili, alebo kradli, Rusko tieto dodávky do Nemecka zastaví ceľkom. Čo urobia Nemci? Stiahnu chvost, alebo sa rozpúta diplomaticko hospodárska vojna aj medzi Poľskom a Nemeckom?

Dusanbe

momenty, ktoré nás čakajú.
O Poliakoch vieme svoje, že, nepochybujem, že sa pri plyne zachovajú agresívne protirusky s vedomím, že im USA kryje chrbát.

nové