Rusko by sa malo stiahnuť zo všetkých EU organizácií

Saker

Práve som sledoval ďalší čistý propagandistický kúsok od BBC o pozorovateľoch OBSE, ktorí boli odoslaní späť z krymskej hranice, ako aj zábery akýchsi zbitých novinárov, so zvukom výstrelov niekde v pozadí (vraj sa strieľalo na gumy auta) . Budem ignorovať všetky nezmysly tohto "novinára" , ktorého by Alain Soral určite nazvaľ " une pute" , ale chcem sa zamerať na jadro tejto udalosti : má Krym právo zabrániť vstupu OBSE "neozbrojených vojenských pozorovateľov "?

Podľa môjho názoru koná Krym absolútne správne. Tu je dôvod, prečo :

Rusko videlo týchto tzv. " pozorovateľov "  v Čečensku, v Bosne, v Kosove, v Južnom Osetsku a je to vždy presne rovnaký príbeh : títo ľudia sú " profesionálne slepí " k tomu , čo by mohlo byť v rozpore s oficiálnou propagandou ich vlastnej profesnej organizácie .  Pretože, za prvé, značná časť z nich sú v skutočnosti členovia  vojenských výzvedných služieb ( ani sa to nesnažia skrývať ).   Samozrejme zdieľajú  takmer úplne názory svojej vlastnej armády.  Dokážete si predstaviť poľského alebo estónského " pozorovateľa " , ktorý má povedať niečo dobré o ruskej armáde ? Samozrejme, že nie. Stretol som sa s týmito chlapmi osobne a môžem potvrdiť - sú beznádejní.

Ale je tu ešte jedna vec, ešte dôležitejšia : OBSE, rovnako ako všetky ostatné európske organizácie, je prehnitá až do špiku kostí, prepchatá na kariéru orientovanými byrokratmi. Úprimne povedané , myslím , že by Rusko malo vystúpiť z OBSE , uzavrieť svoje pobočky v Rusku a jednoducho ju ignorovať . Pôjdem ešte ďalej:

myslím , že Rusko by malo vystúpiť zo všetkých európskych organizácií, všetkých do jednej, nielen z OBSE .

Čo  Rada Európy niekedy urobila pre Rusko? Čo Severoatlantická rada pre spoluprácu niekedy urobila pre Rusko? Rada euroatlantického partnerstva, Partnerstvo pre mier a Európska banka pre obnovu a rozvoj -  čo niektorá z týchto organizácií niekedy pre Rusko spravili?

Samozrejme, že nič!

Tieto európske organizácie majú len dva účely : prvý, vzbudzovať dojem, že Európa sa stará, že je aktívna, a za druhé, vytvoriť útulné pracovné miestečka pre armádu byrokratov. Realitou je  samozrejme to, že v Európe  len jeden subjekt robí rozhodnutia: USA a ich koloniálna mašinéria NATO . Ak Rusi potrebujú hovoriť so šéfom - môžu vytočiť Biely dom , alebo hovoriť s americkým veľvyslancom . Dokonca aj o tzv. európskych záležitostiach. Pretože ako politická entita – Európa nejestvuje. A pre tých , ktorí o mojich slovách pochybujú, mám jednoduchú základnú otázku : kedy nejaká akákoľvek  európska organizácia dokázala otvorene povedať:  "nie,  Strýčko Sam"?  Možno na triviality a pri určitých obchodných záujmoch. Ale kedy to dokázali pri čo len trocha dôležitých otázkach medzinárodnej politiky?

Nikdy.

Takže Rusko, spolupracujúc s týmito organizáciami, len podporuj dojem, že existuje nezávislá Európa, aj keď v skutočnosti taká nie je.

 
Smutnou skutočnosťou je, že súčasná Európa je americká kurva, a vždy bude robiť len to , čo Strýko Sam prikáže, a aj súčasná vlajka EÚ by mala byť nahradené obrázkom submisívneho pudla . Takže, ak sa Rusko alebo Krym rozhodne vpustiť nejakých "pozorovateľov" , ktorí len splňajú vôľu Strýčka Sama votrieť sa na Krym, môžu rovno zavolať pozorovateľov z 82. Výsadkovej alebo CIA Špeciálnej divízie, prečo sa otravovať s týmito euroklaunami z Estónska alebo Slovinska? Američania budú aspoň skutoční profíci, nie blbečkovia hrajúci sa na vojakov...


EÚ si nezaslúži žiaden rešpekt a Rusko by malo prestať konať tak, ako  by Európa mala nejaký význam, keď je jasné, že nemá.

 

 zdroj: Saker

surge
Toto je ako z pera demokrata šebeja. A podobných http://www.youtube.com/watch?v=EgQB9CR8Wd8&feature=player_embedded#at=44 Bohužiaľ.
surge
Nemáme. Fajn. A sme v súznení, že ten chaos rusko nevyprovokovalo a zatiaľ sa drží veľmi dobre. Ale nie je to dobrá správapre sk, napr. s ohľadom na tajné dvojité občianstvo niektorých príslušníkov maďarskej menšiny. Bohužiaľ.
Norman
Ale vzrastá tam, kde má nejaký zmysel. Nemyslím, že by tzv. maďarská menšina mala dôvod robiť tu nejaké odtrhnutia, a ak by robila, robila by to aj bez Krymu na základe Kosova. Nie, treba to vidieť reálne, aké su motívy a aké náklady. Uzurpácia Ukrajiny Západom je motivácia, ktorá núti Rusov k výnimočným zákrokom.   (spor - nemáme, len som sa chcel pochváliť, že Osuský je tu starý známy falošný hajzlík. Samozrejme, seriózny malomeštiak, ale hajzel bez svedomia. Ešte že je to evanjelik, takého by som mal mať právo aj osobne vyfliaskať. Bratsky.)
Prasiatko
Správne Saker. Byť ja Putinom, išlo by som kvik ešte ďalej! Merkelovej do tváre zakvičím, že vtedy budeme brať Berlín ako rovnocenný politický subjekt na rokvoania, keď konečne povstaním vyženú americkú okupačnú armádu z Nemecka! :))
Norman
na každé prasa sa voda varí.
surge
nie je to tzv.maďarská menšina,ale echt  maďarská menšina. Generácie dozadu. Jednoznačne. Ak pri tom zostanú (čo sa väčšinou aj deje), nemôžu byť nijaké výhrady. Rád s nimi v čisto maďarských (na sk) dedinách pijem borovičku a zlatý bažant. Aj keď neznášam ten príšerný hu turbofolk, čo k tomu púšťajú. Čo sa týka odtrhnutia, resp. pričlenenia sk územia (k HU), "naša"menšina to z mnohých dôvodov (najmä ekonomických) nemá príčinu robiť. Iná otázka je, ako sa k tomu stavia neprehliadnuteľná časť Hu politikov. Kosovo už spomínali, nepochybujem, že po sk prezidentských voľbách (kde tí "horší sk maďari" ukazujú svojho kandidáta) vytiahnu aj krym. Na sk aj v hu. A tu sme pri jadre pudla: na jednej strane orbán tvrdí eú politiku skutočným dôrazom na národ, rodinu,kresťanstvo, vlasť, národ, náboženstvo, čo sú echt konzervatívne, pravicové grunty (na rozdiel od všakovakých internacionalistov,  liberálnych ľavičiarov: http://blog.tyzden.sk/fedor-gal/2012/05/09/suhlasim-s-nazorom-ze-nabozenstva-podobne-ako-narody-su-kulturne-konstrukty/), ale okamžite potom to pokaká nedištancovaním sa od veľmi viditeľného prúdu hu politiky - vyjadreného napr.  slovami o feldvídéku, o slovákoch bez histórie a vlasti... Takže, použijúc politickokorektný slovník, orbán bohužiaľ nezdôrazňuje rozdiel medzi patriotizmom, kedy hrdý maďar, slovák, čech, poliak je hrdý na svoj národ a za priameho zahraničného "koaličníka"má rovnako hrdého zahraničného patriota, ale na nacionalistickej vlne tvrdí, že jeden národ je lepší,aKO iný. A to je veľká škoda, bola premrhaná možnosť zastaviť bezbrehý, ľavicový internacionalizmus eúnie. Naspäť k rusku:je neoddiskutovateľné, že  Uzurpácia Ukrajiny Západom je motivácia, ktorá núti Rusov k výnimočným zákrokom. Druhá vec je,ako to prečítajú maďarskínacionalisti.Na sk aj v hu.  
Stefan
Darmo to špónuješ surge, Norman má pravdu. S maďarónmi pivo ani cseresnyepálinku síce nepopíjam, ale viem si predstaviť tie krčmové reči. Keď sa premieľala vojna v Juhoslávii, boli do tých albáncov priam zamilovaní. Vravievali: "my sme ako oni...". Tým mali namysli, to čo uvádzaš. Je to ale dvojzmyselné vyjadrenie a pokojne som ich vysmial, reku velmi dobre, so seberovnými sa porovnávate, inteligenčne, mentálne, kultúrne podobnými typmi...:-). Pokiaľ viem, dvojité občianstvo albáncom - "kosovarcom" udeľované nebolo. Nebolo ani Rusom - "krymovarcom". Okrem toho už "krymovarci" boli jednou nohou vonku z Ukrajiny a mali už určité prvky samostatnosti. Dvojité občianstvo udeľovali Rusi Osetíncom, ktorí boli kedysi Stalinom - Džugaschvilim začlenení do Grúzii, rovnako ako Abcházci, bola im Szakaschvilim odňatá autonómia, a nebadal som u maďarónov žiadne stotožňovanie sa s Rusmi žeby: "...my sme ako oni...", tak ako to bolo v prípade "kosovarcov". Žiadne také nálady maďarónov neni vidieť ani pri stotožňovaní sa s Rusmi - "krymovarcami". Brání im v tom hlboké pohŕdanie so slovanmi. A to nie jediný prvok a vôbec tiež nie spoľahlivým, ktorý im bráni následovať túto politiku. Sú tu predovšetkým veľmoci Trianonu, s ktorými udržiava Slovenská vláda dobré vzťahy, tak garantujú hranice, ktoré o Čechoslovákoch kedysi navrhovali. A tak sú to oni, ktorí rozhodnú, v prípade že ich "sklameme" a vydáme sa samostatnou cestou ako kedysi Miloševičova Juhoslávia.
krajec
Je to tak, amici si dokonale preverili mentalitu nášho malého,mladšieho južného suseda, ktorý ako cudzorodný  element  v európskom priestore od svoho príchodu vždy vyčinal a raboval.Oni boli uslužní nádejníci svojich pánov chcazarov.ktorí ich  ovládali stáročia.Preto na špinavú prácu poslúžili aj rakušanom potom hitlerovi a iným,ale vždy boli  na strane porazených.Ich extremne šovinistická,arogantná,depresívna  zakomplexovanosť iste poslúži  aj dnešné na zámery tych ,ktorí chcú ovládať svet.Slovania  s nimi  nepohrdali, ale vždy ich ľutovali pre ich primitívne vlastnosti, ktoré ich samych ničia.Preto Ištvan nepodsúvaj im popod fúzy Trianon,,lebo môžu byť opäť zneužití  s katastrofalnými následkymi a nielen pre nich.
Norman
Stala sa iba jedna chyba - že na rozdiel od Bulharov Maďari neprevzali slovanský jazyk  (len okolo 30% slovnej zásoby). Dnes by boli hlavní pokračovatelia CyriloMetodejskej tradície :) Ako tzv. Bulhari. Mimochodom, aj Bulhari na Volge prevzali slovanský jazyk. Škoda škoda ... bolo by to všetko jednoduchšie a lepšie.) Všetci by sme boli bratia.  
Buheh
podľa tejto logiky, bratia budeme, až budeme všetci hovoriť jedným jazykom? Teda až raz všetci budeme spíkovať? Alebo hovoriť čínsky...?  
Norman
To nebol návrh. Teraz, keby aj spíkujeme jedným jazykom, tak už minulosť poznáme a zostávajú v nás všetky tie jedy predsudkov a rozdielov. Keď ale pred tisíc rokmi prešla populácia na iný jazyk, rýchlo startila poňatie o svojom pôvode a minulosti. Konieckoncov, dobrý príklad je dnešná maďarská populácia (baloo sa azda neurazí): je evidentné, že na 98% je európskeho, teda slovansko germanskeho či akého pôvodu - ale spíkuje maďarsky, tak si myslí, že je maďarská. Celkom tí ľudia stratili poňatie o svojom skutočnom pôvode. Je pravda, ak by sme dnes prešli na spoločný jazyk, po čase po čase ... by aj dnes došlo k strateniu identity. Ale už by to trvalo a v nových generáciach by stále vyvstávali noví buditelia, ktorí by "objavili svoje korene". Paradoxne, nové generácie radi provokujú vracaním sa do minulosti.  
Buheh
Ištván bude vyštván.
--- nepodpísaný ---
Britske listy Rusko ma najviac co stratit   http://www.blisty.cz/art/72485.html
Stefan
Fajn, vďaka. Som veľmi zvedavý čo v "B.Listoch" vydumali ohľadne Krymu. Kedysi počas vojny v Juhoslávii ich vedenie horúčkovito obhajovalo právo pre ich malých milých, bezbranných "Kosovarcov" na sebaurčenie.
Norman
to zhodnotil vcelku výstižne, nie?
Stefan
Ano, je tak ako píšeš. Ani som to inak namysli ani nemal. Hmmmmm, ale o Krymu som ani zmienku nenašiel:-) . Jedine že som nedôsledne čítal. Nesklamali ma ani po zbežnom prečítaní tytulov: ...russká okupácia krymu...:-). Ako som pôvodne aj predpokladal. Možno sa stále ešte mýlim, hlbšie som "russkú okupáciu" nečítal. Čo ma potešilo je, ako som už tu zopárkrát uvádzal: keď chcú, tak dokážu už aj konečne rozlíšiť Rusa od ukrajinca. Toto už neni útok na rusa spôsobený Rusom:-) . To by sa im už nijak žiadnemu nehodilo do propagandistického krámu. Nemyslím tým práve BL, alebo prinajmenšom nie iba tie.

nové