Samozrejme, že sú duševne chorí

V poslednom čase sa akoby roztrhlo vrece s posudkami, že cudzinci, ktorí sa dopúšťajú ťažkých zločinov, sú "dušvne chorí" (posledný prípad).

Ale samozrejme, že sú duševne chorí. Trpia duševnými chorobami, mentálnou nevyváženosťou, sklonami ku kriminalite, agresivite a fanatizmu, sú inteligenčne európsky podpriemer. Absolútna väčšina z nich. A to všetko je dedičné.

Toto dobrosráčom hovoria múdri ľudia už pár stoviek rokov. Tieto problémy nevyrieši žiadne dobré slovo, to je biologicky fixovaná nedostatočnosť, ktorá je mimo vôle človeka a spoločnosti. Rieši sa to zas len procesmi, ktoré si ľudia nebudú vyberať.

Tu by sa chcelo povedať, že si môžeme len vybrať čas, či zasiahneme efektívne už teraz, alebo neskôr. Ale bohužiaľ ani to nie je pravda: nemôžeme nejako urýchliť a oživiť odhodlanie malomeštiakov, kecálkov, posrancov a objektívnych hlupákov, a to ešte stále nehovorím o dobrosráčoch a kaviarni. Proste to objektívne nejde, nejestvujú také magické slová, ktoré by ich presvedčili, ktoré by veci priamo urýchlili. Keď je organizmus prekyselený, pomôže mu len dostatok zásaditého materiálu a nejaký čas na prebehnutie reakcie - žiadnym slovom to zázračne neurýchlite.

Aj na tomto mieste je treba pripomenúť, že žijeme v prírode a príroda tiež nepozná zázraky - rieši výchylky, perverzity a zlyhania najčastejšie jedným spôsobom. Dúfam, že nemusím povedať to slovo a tí, ktorí ho doteraz nepochopili, sú už teraz mrtvi.

Aby sme si ale rozumeli - toto nie je skepsa. Naopak, zas je to pripomenutie toho, že tento proces liečenia a vývoja je úžasne pevne stanovený a nezastaviteľný.

 

 

 

 
Aman Againsttime

Norman, nechceš napísať i článok o islame a opozícii voči nemu? Vidím tu totiž istý problém: https://www.youtube.com/watch?v=Igb_qWu0Q9s&feature=share

Ten problém spočíva v tom, že časť spoločnosti tu odsudzuje určitý jav, avšak nie z hľadiska jeho dlhodobých následkov, ale len z čisto sebeckých a povrchných dôvodov. Týmto ľuďom vôbec nejde o nejaké reálne hodnoty, či nedajbože tradície, historické dedičstvo či genetický profil národa/rasy - viď video, ktoré som tu hodil a ktoré by sa stručne dalo zhrnúť ako "hej, odmietam islamizáciu, pretože chcem naďalej ostať blbou, zmalovanou a konzumnou kurvičkou v ružovom". Jednoducho celé zle.

Norman

K tomu videu:
Nuž, čo sa mňa týka považujem ho za oveľa lepšie, ako tie tvoje francúzske Brigantines, či ako sa to volalo. Ak tam spomínajú "hadry a kosmetiku", tak tam cítim taký výsmech, nehovoria za seba ale za tie konzumné teliatka.
Aj hudobne a vôbec mi to príde propagačne veľmi dobré, dynamické, hymnické.
Ja by som do tohto tie veci: "blbou, zmalovanou a konzumnou kurvičkou v ružovom" neplietol. To sú druhoradé problémy, neporovnatelne nepodstatnejšie.

Aman Againsttime

To myslíš vážne? Veď je to objektívne totálny odpad - po hudobnej, textovej i vizuálnej stránke. O niečom tiež vypovedá i to, že tá povrchná, vyprázdnená degenerátka z videa v minulosti vystupovala i v jednej Hatefree kampani: http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=ln_domov&c=A160810_114324_ln_domov_sk&...
Som prekvapený tvojou reakciou, pretože je to fakt zlé. Veľmi zlé.

Norman

očividne máme rozdielny vkus, resp. na to hľadíme z rôznych strán.
Ja mám dojem, že tomu teliatku niekto pomohol, je to pod jej menom, ale niekto to musel spraviť, to nerobila sama.
Niečo podobné sme tu mali už predvčerom - azda netreba hladiet na to, čo tá osoba robila v minulosti, alebo aká je ceková jej úroveň, ale kam sa uberá dnes. Dnes ona, zajtra Kája Gott:-)

Aman Againsttime

Dobre, ja chápem kam mieriš, ale aj tak nemám z toho videa dobrý pocit. Bridí sa mi fakt, že sa tu de facto sleduje ochrana toho najhoršieho v našej spoločnosti pred islamom. To video vysiela veľmi zlý signál. To, či to tá hlúpa a netalentovaná barbína robila sama alebo nie v konečnom dôsledku nie je až tak podstatné.
Mne sa celkom páči Ortel (https://www.youtube.com/watch?v=bi448xbDrVo) a nedávno som tu pochválil i Oliviu Žižkovú, keď ju tu Grigoryi úplne strhal. Posolstvo týchto interpretov totiž vyznieva pozitívne. To však nie je prípad tohto videa.

Norman

azda by sa dalo povedať, že je hanba, že na obranu pred islamom, teda na závažnú vec, sa da len taká barbinovská osoba, alebo tá nešťastná Žižková. (rozumej, ak tú barbinu človek nepozná, tak to priamo v tom videu až tak nevidno, i keď bez nej by to bezpochyby bolo lepšie)
No ale keď už úprimne, ten Orlík je strašne patetický, strašne umelý, a to video - tiež jedna sračka. A to mám v princípe rád baladické a podobné veci - ale toto nie :-)

Mimochodom, skočilo mi na stôl aj toto video z roku 1991 - Orlík -
https://www.youtube.com/watch?v=r7XdsdEzYYo
to boli časy, takýchto "radikálov"si systém priam s radosťou pestoval, takých by chcel. Sensej vykotí zas dve strámky o svoloči a Bránik zaspomína, aké to bolo fajn, keď spoločenskí nepriatelia, ktorých sledoval, boli len o 10 IQ bodov lepší, ako on sám :-))

Aman Againsttime

Takže ty preferuješ vyprázdnenú filcku v ružovom pred "maskulínou energiou"? Popravde, prekvapuješ ma. Ortel a Orlík tiež nie sú veľké umenie, ale stále je to 100x lepšie (a i objektívne umelecky hodnotnejšie) než tento humus. Mimochodom, ty si si naozaj nevšimol subtílnu multi-kulti propagandu v tom nechutnom videu?

Ja chápem, že sa ti (asi) páči na tom to, že ide o brutálnu komerciu, ktorá má potenciál dostať sa k širším masám (a že aj afektované pipiny počúvajúce Rytmusa sa teraz začnú zaujímať o islam), ale to nič nemení na tom, že je to vrcholne nevkusné a úbohé - a to do takej miery, že to video malo na mňa presne opačný účinok, t.j. pocítil som väčšie sympatie k islamu, k tomu, že táto kultúra napriek všetkému je životaschopná, maskulínna a postavená na jasných hodnotách.

Norman

No, multikulti či rasová propaganda nebola subtílna, ale výrazna - no ale nemôžeš chytať všetkých zajacov naraz. Je to proste propaganda proti aktuálnej imigrácii - tak si niekto kryl chrbát tým, že nie je rasista, proti černochom a tým, že vlastne chce len bežný konzumný život.
Tomu sa povie kompromis, ja za to nemôžem:-) Ale kompromisy fungujú lepšie, zvlášť v propagande, ako hlavou proti múru. Koľko asi sympatizantob získal Orlík?
Mne sa Orlík nikdy nepáčil, mám ti klamať? O maskulínnu energiu či neenergiu obavy nemám - proste ľudia majú rozdielne zvyky a záľuby. Ale ... čo sa týka teda propagandy, to si odvážim zopakovať, že to ich video je úplne na hovby. Ja nehovorím, že sú to nepodarní kreténi nehodní ničoho - ale proste tamten ich videoklip nie je z hľadiska politiky k ničomu. Ostatné aspekty ma nezaujímajú.

Norman

neviem, aké si záskal sympatie, emócie sú veru zlý radca:)
Ja viem určite, že islam nie je životaschopná kultúra, nie je to maskulínna kultúra, nie je to kultúra postavená na jasných hodnotách.
To je absolútny omyl.

Životaschopnosť islamskych krajín vidíme u nich. Nejde ani tak o ich životnú úroveň či schopnosti - ide o to, že svoje krajiny, svoj vývoj, vôbec neovládajú.
Nie je maskulínna, veď oni sú v priemere, astenickí semitskí prefíkanci, a taká je ich kultúra - bazárová. Samozrejme, že pod tlakom udalostí sa z nich stávajú vojaci a zabijaci - hm, sranda, tu by som si dovoli zacitovať oficiálnu politickú korektnosť - nie všetci moslimovia sú zabijaci :-)
A čo sa týka "jasných hodnôt" - to je v u semitov nezmysel. Oni majú akože jasné hodnoty len vtedy, keď kritizujú Európu. To sa hrajú na zásadových a tvrdia, že musia dodržiavať šaríju a hento a tamto. V skutočnosti na to doma kašlú. Krajiny islamu sú korupčné a bezhodnotové.
Ale nechcem ti brať ideály:-))

Aman Againsttime

Ja som vždy pociťoval obdiv k islamu – k jeho sile a nekompromisnosti, ktorá ma prirodzene fascinuje. Islam je vo svojej podstate silne "pravicový". Koniec koncov preto naň konvertovali niektorí extrémistickí katolíci po II. Vatikánskom koncile rovnako ako i niektorí fašisti a národní socialisti – pretože je totálny a absolútny. Pre islam je tolerancia stále tým najhorším zlom (a ako sa hovorí, tolerancia je poslednou hodnotou zanikajúcej civilizácie).

Samozrejme, že to nič nemení na tom, že islam považujem za mimoriadnu hrozbu pre našu civilizáciu a bielu rasu obecne. Som jednoznačne za jeho kompletné vypudenie z bieleho sveta. V tomto smere sa na mojom postoji nič nemení. Ale i nepriateľa možno obdivovať. Ja určitým spôsobom obdivujem i Židov/Izraelčanov a myslím, že môžu byť pre nás v mnohom inšpiratívni.

K tej životaschopnosti: Samozrejme, že životná úroveň či schopnosti krajín nie je to isté, čo životaschopnosť. Väčšina moslimských krajín by bola zaostalých, skorumpovaných a nepokojných i bez islamu (samozrejme, že sú tu isté výnimky ako Libanon či Irán, ktoré by boli omnoho bohatšie, vyspelejšie, viac na úrovni nebyť islamu – čiže ja súhlasím, že islam je ako ideológia dosť úpadkový, obdobným spôsobom akým bol úpadkový napr. komunizmus, ale v zásade by pri väčšine krajín tieto rozdiely v "kvalite" neboli až také výrazné). K tvojmu tvrdeniu, že neovládajú svoj vývoj by som mohol položiť otázku či ho ovládame i my? Ja by som skôr povedal, že ho neovládali tie moslimské krajiny, v ktorých boli sekulárne režimy a ktoré sa nakoniec zrútili z časti i preto, že domáce obyvateľstvo chcelo viac islamu. V krajinách kde je vláda islamu takmer absolútna (viď povestná Saudská Arábia) je všetko pod kontrolou.

Každopádne islam je životaschopnou ideológiou. Žiadne iné náboženstvo sa dnes nešíri tak rýchlo ako islam. Islam ako memetický vírus je perfektne nastavený tak, aby nakoniec dominoval celému svetu. Pod životaschopnosťou som mal tiež na mysli i podporu pôrodnosti zo strany islamu. Moslimovia majú niekoľkonásobne viac detí ako Európania, pretože sa viac - menej držia osvedčených hodnôt – hodnôt, z ktorých mnohé boli ešte pred takými 100 rokmi normou i v Európe. Naša západná, resp. liberálna civilizácia je i z hľadiska evolúcia anomália, pretože ľudské bytosti sú evolúciou naprogramované byť konzervatívne a teistické.

K maskulinite: Opäť, reč je tu o ideológií a nie o nejakom štatistickom priemere moslimskej populácie. Pravdou je, že islam je silne patriarchálna a bojovná kultúra (veď i preto sa behom krátkej doby tak rýchlo rozšíril). Kto konvertuje na Západe najviac k islamu? V prípade mužov ide najmä o beta samcov, pretože islam im poskytuje sebavedomie a mužnosť, ktorú im dnešný Západ odopiera.

K hodnotám: a ty si myslíš, že v Európe to bolo/ je iné? Masy boli/sú vždy priemerné a hodnotovo vypráznenejšie. V takej stredovekej (akože kresťanskej) Európe si mal tiež na každom rohu bordel a prostitúcia prekvitala.

To, že značná časť, či možno i väčšina moslimov by vymenila svojho proroka za komerčný blahobyt a hedonizmus Západu zodpovedá pravde len skrz optiku liberálno- demokratickej ideológie. Pravdou je, že kultúre dávajú jej pravý ráz – čiže POVAHU a POHYB – malé a pevne organizované elity - vždy to tak bolo a bude. V tomto smere je islam jednoznačne životaschopný, maskulínny a jasne hodnotovo vyhranený. Schválne, koľko belochov by dnes bolo ochotných obetovať za svoju vieru život?

Norman

chcel si nejaký reálny článok názor na islam a problematiku semitov, teraz vidím konkrétne, čo si myslel, v čom sú dilemy či otázky nielen tvoje, ale profrancúzskych pravičiarov, pripravených na akceptovanie islámu ako súčasti ich spoločnosti (čo by onedlho viedlo k totalitnej moci islámu nad ich spoločnosťou (v miere ako napr. v Turecku, neskôr úplne). Tak to dám ako samostatný článok.

Aman Againsttime

Ok, teším sa na článok. Je to komplexná problematika, ktorú treba bližšie objasniť. A áno, ja už dlhšiu dobu vidím problém i u časti "alternatívnej pravice" - najmä u tzv. Tradicionalistov (veľké t je tam schválne) a taktiež i u niektorých "hard-core" národných socialistov, ktorí islam často obhajujú (také tie argumenty typu, že islam je tradičný, je proti feminizmu, LGBT a židom a pod., a preto by mal byť našim spojencom, atď.). Dokonca niektorí z nich snívajú o akomsi "europeizovanom" islame, ktorý by nás mal vyviesť z dnešnej duchovnej a morálnej biedy.

Buheh

Komplexná je úplne každá problematika, aj sexuálny život pásomníc, pretože v tomto vesmíre všetko súvisí so všetkým. Ale pri hľadaní pravdy treba hľadať podstatu, pointu. Väčšniou na to netreba veľa slov.

Holá pravda o islame (alebo prinajmenšom o dnešnom islame) je, že je to niečo ako vírus – primitívna odporní pliaga, ktorej jediná dokonalosť, ktorú podaktorí dokonca sú schopní obdivovať, spočíva v schopnosti množiť sa a šíriť sa. Alebo možno ešte lepšie je prirovnanie k hnilobnej baktérii. Tá, na rozdiel od mnohých vírusov, nenechá hostiteľa žiť, ale čaká, kedy ho bude môcť zvnútra kompletne zožrať a premeniť na hnilobu.

Keď sa niektorí intelektuáli chcú touto hnilobou detailne zaoberať, pitvať ju a pochutnávať si na nej, nuž nech sa páči. Dobrú chuť.

Aman Againsttime

Tak dobre, nie komplexná, ale komplikovaná, a preto veľa ľudí nemá v nej jasno.

Ja obdivujem okrem islamu i tradicionalistický katolicizmus, pravoslávie (najmä v podobe Codreanuovej Železnej gardy), radikálny anglosaský protestantizmus (viď KKK, Kresťanská identita, kinizmus a pod.) a samozrejme aj taliansky fašizmus a nemecký národný socializmus. Citlivo registrujem filozofickú a/alebo estetickú príťažlivosť týchto ideológií a rád sa nechám nimi inšpirovať. Áno, som jednoducho autoritárska osobnosť. :-)

Vždy budem pociťovať väčší obdiv k systémom staviacim na "kultúre" a tradícii pred systémami staviacimi na "civilizácii". "Kultúra" sa dá vnímať i ako vyššia zložka života spoločnosti, ktorá smeruje k metafyzickým a transcendentným duchovným formám, k hrdinstvu a sebaobetovaniu, pričom predstavuje zároveň pohŕdanie materializmom, nízkym ziskom, zatiaľ čo "civilizácia" je mechanickou, materiálnou štruktúrou spoločnosti, smerujúcou skôr k osobnému pohodliu a momentálnemu prospechu. Jednoznačne opovrhujem živočíšnym konzumom.

My dnes žijeme v systéme, ktorý stavia výhradne na "civilizácii". Či už je to staroveká Sparta, stredoveká feudálna spoločnosť, národnosocialistické Nemecko, ľudácke Slovensko či dokonca opovrhovaná moslimská Saudská Arábia, tak tieto spoločnosti považujem za superiórne voči dnešnému ultramaterialistickému, konzumnému Západu - práve z vyššie spomenutého dôvodu.

Samozrejme, že i liberalizmus má isté kvality (a preto by som mnohé z neho zachoval), ale dnes – viac ako inokedy – sa ukazuje jeho neživotaschopnosť a celková slabosť. Liberalizmus je slepá evolučná ulička a nemôže to skončiť inak než jeho porážkou – buď ho (v Európe) zničí islam (v tom pre nás horšom prípade), alebo ho zničí (hoci ja by som skôr použil výraz zreformuje) "nacionalizmus".

Buheh

Autoritárska osobnosť je každý, kto má v hlave jasno :)

Kultúra, civilizácia... z mojej strany úplný súhlas, i keď môžeme používať rôznu terminológiu. Je to o hodnotách (to slovo mi už lezie krkom, lebo je silne sprofanované, ale lepšie mi takto narýchlo nenapadá).

Pokiaľ ide o islam, samozrejme, je prerastený s kultúrou i civilizáciou, ale aj históriou, atď., a najmä s etnicitou, a teda genetickým potenciálom jeho nositeľov a mierou ich degenerácie. Ja som mal na mysli samotný islam v úzkom slova zmysle, teda Korán, jeho obsah a súvisiace obyčaje a pravidlá, a tiež z neho vychádzajúce ideológie, resp. tie, ktoré ho zneužívajú a používajú ako zámienku. A dospel som k rovnakému záveru, ako v prípade ďalších monoteistických náboženstiev, ale ešte striktnejšiemu: je to všetko sračka, alebo ako hovoríme my Slováci, bulšit. Keď si islam očistíme od všetkých kultúrnych ozdôb a príkras, od všetkých odtlačkov, ktoré na ňom v priebehu histórie zanechal nespočet talentovaných i menej talentovaných indivíduí a vezmeme si holé posolstvo, vidíme len odpudivý barbarský mém určený na zotročovanie.

Inou vecou je, že náboženstvo v skutočnosti má na úroveň a život spoločnosti menší vplyv než sa mu všeobecne pripisuje a skôr jeho praktická podoba je výsledkom etnických ahistorických vplyvov (viď porovnávanie napríklad libanonských či etiópskych kresťanov a bosenských či filipínskych moslimov).

Ale to na veci nič nemení. Islam je barbarské zlo a treba ho z Európy čím rýchlejšie a čím radikálnejšie vystrnadiť. Popri tom, ako treba urobiť poriadok s inváznymi druhmi, ktoré ho šíria.

Norman

"...moslimská Saudská Arábia, tak tieto spoločnosti považujem za superiórne voči dnešnému ultramaterialistickému, konzumnému Západu"

No to nemyslíš vážne:-)

Aman Againsttime

Prečo nie? Je to silne religiózna, nacionalistická (Saudi si veľmi xenofóbni) a patriarchálna krajina, ktorá nevyznáva žiaden relativizmus, ale je pomerne nekompromisná v presadzovaní svojich hodnôt a zachovaní svojej kultúry. Toto o Európe dnes povedať nemožno. Dobre, ja viem kam mieriš. Samozrejme, že Saudi sú tiež veľmi konzumní a dekadentní - keďže to majú takpovediac "v krvi", ale pointa je v tom, že nebyť islamu, tak by boli ešte viac. Islam je nástroj vďaka ktorému sa viac kontrolujú. Pochopiteľne, žiť by som tam nechcel ani omylom, ale z evolučného pohľadu sú Saudi dnes úspešnejší ako my.

Norman

Religiózni? Keď spomínaš tvoje doterajšie názory, nemal som dojem, že si tak silne religiózny, skôr naopak.
Čo sa týka nacionalizmu - no, u Saudov ide skôr o kmeňový či rodinný záujem. Aký nacionalizmus ? Kooperácia s Izraelom a Američanmi - to je ten nacionalizmus? No.

Saudov nedrží nad vodou žiaden islam, drží ich nad vodou jedine ropa. Ak by tej nebolo, čo myslíš, aký by to bol pre teba príklad "nacionalizmu"? Žiaden islam by im nepomohol, boli by bezvýznamní magori bez akejkoľvek autority a hodnoty ... to sú teda aj dnes, len pozlátení.
V čom sú z evolučného pohľadu úspešnejší? Znova - bez ropy by neboli nič, absolútne nič. A onedlho zas nebudú.
Evolučná úspešnosť má svoje atribúty. Náhodný výherca v športke predsa nie je evolučne úspešný.

Aman Againsttime

Ja som stále ateista/panteista, ale prehodnotil som svoj postoj k teizmu. Keď sa nepredpojato, čisto racionálne pozriem na náboženské a nenáboženské spoločnosti (dajme tomu i v rámci jedného štátu), tak skôr vidím, že náboženstvo je dobrá ako zlá vec pre dané spoločenstvo. Ateisti nemajú deti a sú i menej šťastní (vidím to i na ľuďoch v mojom okolí).
Pokiaľ ide o nacionalizmus, tak ten môže mať rozmanité podoby. Existuje i akýsi náboženský nacionalizmus, kedy sa viera a príslušnosť k národu/etniku prelínajú. Saudi sú spoločenstvom niekoľkých arabských kmeňov spojených wahábizmom tvoriaci národ Saudov. Úzkostlivo dbajú na zachovanie svojej identity a kultúrneho rázu krajiny a majú nepriateľský postoj k cudzincom (sú veľmi rasistickí napr. k černochom, ale napr. i k nearabským moslimom, a pod.). Takto som to myslel. Neriešim teraz nejakú geopolitiku.

A neviem prečo tu spomínaš ropu. Ja tiež neriešim ani ich životnú úroveň. Je jasné, že bez ropy by to bola chudobná diera, ale zaujímavé je skôr to, že ich bohatstvo neviedlo k odklonu od teizmu či tradícii, ako tomu bolo v Európe (hoci došlo tiež k zníženiu ich pôrodnosti, ale to nie je nič prekvapivé. Je predsa dobre známy fakt, že zvýšenie materiálneho zabezpečenia vedie k nižšiemu počtu detí).

Evolučne úspešný druh ešte nemusí byť ten "kvalitnejší". Saudská Arábia a Saudi tu budú (pri zachovaní ich kultúry + ak nedôjde k niečomu zásadnému a ) i o 50 rokov. Nemecko tu o 50 rokov možno tiež bude, akurát (opäť pri zachovaní súčasných podmienok) to už nebude nemecké Nemecko.

lecce

zizkova je dobre priezvisko pre taketo songy

uslo by aj umelecke johanka z auparku

cesky maju kuraz, slovenske spevacky o tom radsej ani nespievaju aby to neprivolali

Aman Againsttime

Inak naše bojovníčky proti islamizácii sa teraz púšťajú i do seba:http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/412067/valka-xenofo...

Ako uznávam, že je to sranda, ale predsa len by sa boj proti kolonizácii Európy mal radšej prenechať niekomu inému a nie prsatým kundičkám.

A Žižková by mala radšej ostať u spevu a prilíš nerozprávať: https://www.youtube.com/watch?v=jiKZjNrjTz4

Norman

Okamura brojí proti invázii do Európy už dlhšie, napríklad - a ako som sa dočítal, do jeho Úsvitu bola nejako zobraná aj ta barbina.
Ja sa čudujem, že vy sa hneď chlapi necháte nachytať na kritiku takých bulvárnych časákov. Čo myslíte - na koho strane stojí Blesk.cz? Čo myslíte, na koho strane stoja tí, čo vám neustále hovoria:
"nič nerobte, nič nehovorte, nič nepíšte, nič nepsievajte - ste neschopná lúza, ktorá nemá právo sa ozvať pretože my, židobolše... pardon, židokresťania a anglosionisti hneď na tom najdeme tisíce chýb". "A pozreme sa na vás osobne, kto ste, čo ste robili v minulosti, či ste dokonalí".

Chodte do moslimského boha, chlapi. To sa tak ľahko necháte odrbať bulvárnymi srancami?

Možno by Žižková nemala moc hovoriť - ale čo potom jej náprotivok, tá zmija Drtinová, čo si urobil aby si tej zapchal papulu, Aman? Alebo tá má pravo kecať každý týždeň, pretože má jazyk už trénovaný, a Žižková či ktokoľvek iný nie, pretože to ešte poriadne k takýmto témam neskúšala?

Aman Againsttime

Sorry, ale ľudia ako Žižková by naozaj mali držať jazyk za zubami, pretože nakoniec bude to, čo povedia iba zneužité proti nám a reálny prínos bude nulový.

A nechoď na mňa s tým, "že čo som urobil?". Minimálne som nezdiskreditoval "hnutie" a nedal našim nepriateľom zámienky na výsmech tak, ako to urobila objektívne tupá Žižková, tým že by som sa niekde pretŕčal a blabotal pred kamerami debility (btw, ak by som mal niekde takto vystupovať, tak sa dôkladne pripravím pokiaľ ide o danú tému - v tomto prípade tému islamu). Človek by mal poznať svoje limity, svoje silné a slabé stránky. Bohužiaľ, keď je niekto od prírody "attention whore" tak tam už nič nepomôže.

Norman

Že o tom nič neviem?
Kto to povedal? Tým, že vo Fiči napísali, že jej spievanie je pod psa? To je podstatné?
Zdiskreditoval niekoho Adam Bartoš či Stwora tým, že kandidovali a viedli príhovory, ktoré boli horšie, ako zlé? Podľa mňa určite nie.
Nie som si istý, či tá Źižková je "objektívne tupá" - to by som si len tak nedovolil napísať o niekom, koho poznám len krátko z webu. Je tupejšia než Landa? Tupejšia než Kotleba? Ejha ejha, naozaj urobila škodu? A nie je to naopak, že poslúžila niečomu, urobila halo, niekoho trafila? Komu ublížila? veci? Do fiči, akej veci? Tvojej veci? Čo oná má s tvojou vecou?

Ty si rob, ako ti vyhovuje, priprav sa - ale ja nevidím nikde, že by sa ľudia nejako pripravovali, ba ani to, že by to pripravovaním niekam priviedli. Nik nám čas na prípravu na tento život nedal a ani nám udalosti čas nedajú. Život naozaj nie sú skúšky na vysokej škole. Bohužiaľ, také ľahké to nie je.

A úplne prakticky - ak si myslíš, že u prestitútskych pičí ako Drtinová uspeješ s takýmto prístupom a domácou prípravou, tak sa mýliš. Oni ťa dokopú zľava aj zprava, a hlavne zospodu, ani sa nestačíš nadýchnuť. Choď si to vyskúšať.

Aman Againsttime

Žižková ten rozhovor nezvládla a znemožnila sa. To je úplne jasné. Pokiaľ ide o Bartoša asi som ho až tak intenzívne nesledoval, takže o žiadnych zlých príhovoroch neviem. Za to viem, že mával zvyčajne veľmi dobré, kvalitné články ako novinár a že reálne pomohol alternatíve v Česku, hoci niektoré jeho postoje a výroky sú samozrejme dosť diskutabilné.

Žižková pôsobí a prezentuje sa "tupo", "primitívne" - určite tupšie ako Kotleba či Janda, takže nemám problém ju nazvať "objektívne tupou". Fakt nie. A keďže prezentuje istý názorový prúd, do ktorého možno zaradiť aj nás, tak nevidím problém napísať, že tento názorový prúd táto osoba svojou prezentáciu znemožňuje.

Ja nepíšem o "svojej veci". Písal som všeobecne - preto som i dal slovo hnutie do úvodzoviek.

Drtinová tiež robila napr. rozhovor so Sulíkom o imigrácii a to bolo úplne o niečom inom. A áno, Sulík bol jednoznačne pripravený a znalý veci, takže preto ho dotyčná nemohla dokopať. Je to jednoduché: niektorí ľudia sú skrátka lepší a majú na to. No a tí, ktorí na to objektívne nemajú (ani keby sa dôkladne pripravovali) by radšej mali držať hubu, pretože takto skôr všetko pokazia.

Norman

čo presne povedala zle?

Ale hlavne - teraz sa situácia zahusťuje, ľudia budú čoraz častejšie prejavovať svoju nespokojnosť. Tak, ako to vedia. To ich mieniš teraz kritizovať za to, že robia konečne aspoň to, čo dokážu robiť?
Veď takú kritiku, to robí Havran a iní sionisti aj bez teba. Tiež rozprávajú ľuďom už desaťročia, že majú držať huby. Držaním huby, chlape, sa ešte nič nevyriešilo. Založíme si tu klub dobrovoľných držičov huby?

Ja to vidím opačne. Nechcem, aby ľudia držali huby, chcem, aby ich už konečne otvorili. všetci. Hneď. Aby už konečne predviedli, aký majú oni talent. Lebo kým to nevyskúšajú, tak nevedia.
A kým to nespravia, dovtedy nemajú právo kritizovať tých, čo majú proste viac odvahy a občianskej zodpovednosti.

Aman Againsttime

Žižková podľa mňa pôsobila nepresvedčivo, popletene a mala brepty - to stačí.

Pozor, ja nekritizujem ľudí za to, keď robia niečo, čo dokážu robiť. Ja som Žižkovú predsa pochválil za jej song - jasne som napísal, že sa mi jej text páčil a že mi prišla sympatická. Žižková má aký -taký talent na muziku, ale nemá na to robiť rozhovory s takýmito ostrieľanými zákerákmi ako je Drtinová. Dobre, možno na to v skutočnosti táto vyučená kuchárka má, ale jednoznačne potrebuje cvičiť a pripravovať sa.

Väčšina ľudí je priemerných a podpriemerných. Je to hnusné, ale bohužiaľ to tak je. Ja by som najmä chcel, aby "náš disent" oslovil v prvom rade intelektuálnu elitu. Na tú sa treba zamerať, pretože tá má reálny potenciál. Magátov a Žižkových máme už dosť a čo z toho?

Norman

Operovanie s intelektuálstvom je častým príznakom prosystémových demagógov.
Povedzme všeobecne "elitu" a k tej patrí nielen nejaké intelektuálstvo, ale aj vôla a charakter. A neviem, čo všetko ešte.

Zeman či Okamura sú podľa mňa dostatočne intelektuálni, a aj tak im v masmédiach verejne nadávajú, akí sú blbí, sprostí a neshopní. Intelektuálnosť nie je dostatočná zbraň ani obrana v tejto vojne.

A opačne, kto je akože príklad intelektu zo strany našich oponentov? Fakt neviem, kde začať. Doktorka Radičová? Alebo v ľude, aktivista Mihály? Pani Flašíková? Súdruh ukrajinec Mikloš? Alebo Gál, Šebej, Mesežnikov? Miláčik verejnoprávnej TV Havran, alebo patriot Hríb? Politici, celebritky, media či analytici? Ekonómovia?
Samý šrot, ľudia bez vlastnej chrbtice, samé podlé zmije.

Koho sa máme tak strašne báť, že prikážeme našim sympatizantom držať hubu, len aby niečo nepokazili? :) No, našťastie by nás nik nepočúvol.

Magát, pokiaľ viem, je jeden. Žižková je tiež len jedna. Pravdupovediac, daj mi sto magátov, a uvidíš, čo z toho.

lecce

a so.. ako pisal grigoriy, pani je z nachodu, narodena v roku kralika, znameni byka, ma asi buldociu povahu, ked si nechala vytetovat hlavu buldoga? na ruku,
alebo je psohlavka a ochranuje pomyselnu hranicu

no ine kadre zatial nie su, pani je avantgarda

moj tip
prva pesnicka o utecencoch od slovenskej spevacky bude mat nazov aj ty si migrant!

Norman

už vyššie som spomenul Okamuru, čo sa týka utečencov, dobre sa vyjadruje samotný prezident, Zeman.
Ale ako vidíte, dnes je efektívnejšia zlá youtuberka, ako príhovory prezidenta :)

A čo sa týka prvej slovenskej pesničky: prečo neskúsiš niečo zlepiť ty, Lecce?
Aha, rozumiem, nie ja, nie som priparvený, nie som profesionál.... Mne sa ale zdá, že sa o hudbu zaujímaš... Ja ťa nepoznám, len sa pýtam, či to nie je v tvojom dosahu. Hovoríme stále "len" o youtube diele, stále nič?

Ak nie ... tak teda nič.
V podstate to chápem - u nás sa na každú akciu znesie toľko výsmechu od nepriatelov, ale aj od zvyšku verejnosti, zo stáda .... je to riziko.

lecce

oprava ..ine zenske kadre

to tak vyznelo? ..pisal som, ze cesky maju kuraz ... slovenky maju historicku pamat

nedovolil by som si vysmievat sa niekomu, kto verejne takto vystupuje
srandovanie v sebe skryva vpodstate aj respekt

lecce

ja som povodne uplne nerozumel, preco grigoriy poslal pani prave do nachodu

pre usvit
slunce nachazi v nachode

lecce

vsak jesus vas vidi
jak sekate hlavy
nie je slepy
a pozera ct spravy

charon vas rad pocka
veslo na vas zlame
budete sa klatit
na koberci
3x denne
na islande

lecce

tak 10 rokov dozadu som mal na skusobnu dobu stiahnuty nejaky software na vyrobu hudby a bol tam aj klavir-synth,
tak som si skusil si zlozit v 1 den nejaky kratky optimisticky loop 25 sec, nech nie som odkazany na inych,

nestihol som uz ale vymazat to skrkanie

https://www.youtube.com/watch?v=CBV22nfKs3I

lecce

http://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-9-8-2016-souzeni-komunistu-zpevacka-z...

vcelku mily rozhovor, drtinova "akoby jemne drti", ale niektore jej otazky su aj trosku humorne, napr. ked sa pyta zizkovej na overenie zdrojov pouzitych videi z internetu..

na internete je 100tis. videi na tu temu, 50% je mozno pravych a objektivnych, 50 fake alebo vytrhnutych z kontextu, takze nejako by nehralo rolu, ze zizkova zrovna hrabla medzi fakove a vybrala tie... zizkova mohla opacit, dali by sme tam aspon uryvok videa z kostola ale nemaju tam nainstalovanu online kameru..

ak sa v teplickom gete zacnu riadit sarijou, co s tim cesi narobia?

zizkova ale rozhovor ustala, pouzila aj zbran ja to tak citim, cim drtinovu mozno aj prekvapila

mne sa paci, ze cesky sa dost asertivne vyjadruju, maju napodiv take makke syte prijemne hlasy, nedusia prirodzeny zvuk svojho hlasu v hrdle, ktory by potom odtial tlacili silou von vsetkymi smermi (aj skrz kozu) ako to robia casto slovenky v mediach, ktore maju doslova basove tlmene hrdelno nosove hlasy

trochu to ma aj maischberger
https://youtu.be/H_PAha7uFjY?t=381

Norman

ten správny link na interview Drtinova Žižková je azda tento
http://video.aktualne.cz/dvtv/verim-zemanovi-a-krampolovi-nejsem-rasistk...

Myslím, že Žižková spieva hrozným upišťaným hlasom, skôr rozpráva lepšie.

Vidím, že téma Drtinovej rozhovoru sa ťahala v argumnte: To je ďaleko, V Nemecku, Francúzsku, to sa nás v Čechách netýka. Tá Drtinová je naozaj tupá kvargla - a ajhľa, napriek tomu ju systém v pohode používa, pretože vie, že nepotrebuje intelektuálov, ktorí by azda argumentovali nejakými detailami - postačí drzá hnusná papula, ako má napríklad aj Novotný, a vôbec väčšina prestitútov.

Drtinová: "S akými zdrojmi pracujete"
krista, veď sa jedná o pesničku, umenie, aké zdroje? Žižková spravila len jednu chybu, že sa tej škatule, neustále robiacej umelé grimasy, celú dobu nesmiala do ksichtu. Nuž ale naozaj nie každý môže mať v tomto taký talent, ako Zeman - a to ešte ba práve za mladých čias, nie teraz, keď už tak celkom predsa len nevládze.

nové