Scholz o tom, čo by spôsobilo Nemecku odstavenie plynu z Ruska. Scholz to odmieta

Nemecký kancelár Olaf Scholz v rozhovore pre magazín Der Spiegel znovu odmietol embargo na dovoz ruského plynu. 

Scholz hovorí o troch dôvodoch, prečo na tom Nemecko trvá.

Prvým dôvodom je, že by to neviedlo k zastaveniu vojny. „Keby bol Putin prístupný ekonomickým argumentom, tak by túto ‚šialenú‘ vojnu vôbec nerozpútal,“ uviedol pre Speigel.

Druhým dôvodom je, že Nemecko sa chce vyhnúť dramatickej hospodárskej kríze, ktorá by sa prejavila stratou miliónov pracovných miest a zavretím tovární, ktoré by sa už nikdy neotvorili. To by podľa Scholza malo zásadný vplyv nielen na Nemecko a na celú Európu, ale výrazne by to ovplyvnilo financovanie obnovy Ukrajiny. „Je to moja zodpovednosť povedať, že nemôžeme dopustiť, aby sa to stalo,“ uviedol Scholz. 

Tretí dôvod uviedol v podobe rečníckej otázky: „A po tretie, premýšľa vôbec niekto o globálnych dôsledkoch? 

Ešte raz: uzavretie plynovodov z Ruska nie je pre Rusko významné, teda je to akcia nefunkčná, za druhé by to viac dokopalo Nemecko a celú Európu. Za tretieby zrejme myslel ekologické dopady.

Pre Slovensko by uzavretie plynu znamenalo katastrofu. Zopakujem podstatnú vetu - zavretím tovární, ktoré by sa už nikdy neotvorili (a s tým spojenou stratou ohromnej časti pracovných miest, pretože kolaps by sa šíril aj u subdodávatelov, na služby a na stratu tržieb trhu).

Keď bohaté Nemecko (50 % plynu z Ruska) takto pred týmto krokom varuje, dvojnásobne to platí pre Slovensko (90 % plynu z Ruska).

Na Slovensku ale vládnu proamerickí otroci, vodcov opozície práve strkajú do basy, takže tu zrejme nie je žiadna politická sila, ktorá by tomuto dokázala zabrániť.  

 
Ema

pohľad nebezpečného náboženského fanatika, dnes vyhlásil, že pre domácnosti má Slovensko plyn do apríla 2023. Táto vízia skvelých zajtrajškov umocnila v Podkarpatí všeľudovú radosť, ktorá tu panuje od trnavským jokerom oznámenej masívnej pomoci chudobe.

nové