Sčítanie obyvateľstva

V tieto dni začína sčítanie obavateľstva. Zaujímavá vec. Prebieha iba elektronicky. 

Kancelária primátora vydala vyjadrenie, že "pre Bratislavu je sčítanie veľmi dôležité, nakoľko má po 10 rokoch možnosť sčítať jej obyvateľov nanovo a získať spravodlivé financie, o ktoré bola ukrátená pri poslednom sčítaní v roku 2011." Priam sranda - práve Bratislavčania si sťažujú, že ich zvyšok Slovenska okradol o dane. Úbohé.

Som sa spočítal. Link eso.scitanie.sk. Trvá to naozaj desať minút, je to anonymné, stačí rodné číslo. Možno je to posledné sčítanie, myslím na dlhú dobu, lebo v budúcnosti už všetky dáta o všetkých obyvateľoch budú preboha v databáze, takže tento prehistorický vynález sčítavania zrušia. Teda ... až do doby, kým civilizácia znova neupadne do decentralizovaného stavu. 

A možno zrušia takéto elektronické spočítavanie aj z iného dôvodu - ako poznám anarchistickú nedisciplinovanú spoločnosť na Slovensku, dostanú z tohto sčítania len mnoho nezmyslov, výmyslov, rádoby žartovných dát. 

Rozmýšlam, že ak by sa dnes mal narodiť nejaký Ježiš, ani by nemusel kvôli ščítaniu ľudu cestovať do Betlehema. A možno sa narodil. Radujme sa.

 

 

 

nové