Sedem statočných 2016

Situácia je vážna, aj včera u HVRN vraj zas naháňali neonacistov (to ja mám vždy rád, azda sa k tej zábave dostanem), a v Sýrii sa zas nejaky JHVH snaží rozpútať svetovú vojnu, radšej na to nemyslieť. Ale vyskočila mi aj tu na webe reklama na nový film s názvom Sedem statočných ... tak som sa pozrel na trailer, čo to je.

Áno, zrejme to možno považovať za remake, aj názov majú ten istý, určite majú aj autorské či aké práva na to ikonické dielo zo začiatku šesťdesiatych rokov.  Ale neviem, či sa mám smiať, alebo to myslia vážne:

 
Hlavný hrdina je černoch. Potom je medzi hrdinami jasne menovaný mexikánec, ďalší je indián (aby to bolo jasné, má na hlave irokéza a striela z luku) a ešte nejaké nedefinovatelné subformy. Aj nejaký beloši sú tam, to je fakt, napríklad jeden má prezývku Outlaw (zločinec) a druhý Assassin (nájomný vrah). Chýba mi tam žid, ale určite jeden z nich bude. Priam Village people.
Práve ma napadlo, že chýba žena - a v tom sa tam zjavila - ona je hlavná objednávatelka zabíjania ale zároveň aj obeť, ako ináč. Ok, je to teda aj genderovo vyrovnané. Ešte bolo v tej reklame zdôraznené, že motívom konania postáv nie je spravodlivá ochrana, ale jednoducho krvavá pomsta.
Koniec pútača. 
 
V pôvodnom filme z roku 1960 boli hrdinovia siedmi beloši. V predlohe, japonskom filme Sedem samurajov, to bolo prirodzene 7 Japoncov. Témou príbehu bola spravodlivosť, česť a odvaha,
 
Rozdiel pol storočia je síce jedna dve generácie, ale to je strašne málo na podupanie všetkých hodnôt. Na to, aby sa z prednej pozície odstránili bieli chlapi a všetci sa začali hrať na materskú škôlku, kde čím bizarnejšie pero zastoknuté v zadku, tým lepšie. Keby natočili film, kde je Ježiš Kristus prostitujúca sa čiernoška, nemohli by viac podupať  americké ideály.
 
Aby ste mi rozumeli, neobviňujem autorov tej úbohosti z ideologickej manipulácie - nie, toto už nie je útok, to je už len výsledok. Konštatujem, že západná spoločnosť očividne už úplne stratila to, čo sa ťažko vyjadruje slovami, ale čo celú civilizáciu chránilo pred smrťou. Stratili niečo, čo funguje ako ochranný štít aj ako imunita zároveň.
Takej spoločnosti sa už nedá pomôcť, takú spoločnosť možno už len z milosti doraziť.
 
originál:
 
dnešok:
 
 
 
Vlado

ale prečo sa to udialo a prečo sa to mohlo udiať.
Norman dovolím si trochu popreskladať tvoje vety ktorými si stav presne vystihol.
"Konštatujem, že západná spoločnosť očividne už úplne stratila to, čo sa ťažko vyjadruje slovami, ale čo celú civilizáciu chránilo pred smrťou, z prednej pozície odstránili bielych chlapov a všetci sa začali hrať na materskú škôlku."
Opísal si stav, ktorý mi už roky "vŕta" v hlave a snažím sa prísť na jeho príčinu.
1. je to obraz morálneho úpadku tzv. západnej civilizácie.
2. je to výsledok cieľavedomej činnosti chazarskej čvargy.
3. je to dôsledok bezbrehého liberalizmu.
4. je to dôsledok "odhodenia" kresťanských ( tradičných ) mravov ( koreňov ).
V každom prípade je to cesta do pekla.
No stále nepoznám odpoveď na otázku: " prečo sa to stalo a stále sa deje?"

Norman

nuž, mnohé otázky "prečo" nemajú odpoveď. Proste sa to tak stane, je to kolobeh vecí, osud.

Ani na jednoduchšiu otázku "Kedy sa ľudstvo dalo na zlú cestu?" nie je jasná odpoveď.

Aman Againsttime

Práve pozerám spomínaného HVRN a zase tu predvádzajú toho tučného, priblblého ex-feťáka (to nevedia vyhrabať nejakú inú opičku? Veď tento nedovzdelaný taliansky pako je už tak okukaný...). Trepe tam samé trápne klišé (bol som osamelý, nerozumel som si s rodičmi, skinheadská subkultúra mi nahradila rodinu, ale v skutočnosti ma iba zneužila, bla bla - proste typická americká sračka). Momentálne drísta čosik i o Trumpovi, ktorý je podľa neho asi regulérny biely supremacista a belošskom systematickom rasizme (inak tu si môžete pozrieť jeho twitter: https://twitter.com/cpicciolini. Ten človek má očividne rád extrémy: preto skinheadi a teraz extrémna ľavica). No uvidíme, či to dopozerám dokonca - každopádne to opäť vyzerá na ďalšiu podarenú komédiu. :-D

Norman

After my talk in Kosice #Slovakia today, man came to me in tears because he realized he made a big mistake voting for #Kotleba. U can fix it

A ja som myslel, že Kiska je v NY :-)

Aman Againsttime

No tak som toho pičolína s Havranom dopozeral celého. Bola to skôr nuda. Ten psychológ bol len do počtu a stalker Benčík tiež nič extra zaujímavé nepovedal - čiže sa to oplatí pozrieť len kvôli tomu amero - talianskemu šašovi, aby sme mohli vidieť akého hlupáka a KLAMÁRA (nezaštitujú sa ľudia ako Bránik práve pravdou?) sú "havranovci" ochotní propagovať. Nasmiešnejšie mi príde, ako táto banda rada zvykne vyzdvihovať Ameriku, aby si nakoniec sem dovliekli tĺka, ktorý tu predstavuje dnešné USA div že nie ako nejakú rasistickú baštu.
A áno, stojím si jasne za tým, že ten človek je úplne pochybný a trepal tam neuveriteľné priam smiešne hlúposti.
To naozaj niekto uverí tomu, že na mítingu Donalda Trumpa vyhadzovali ľudí tmavej pleti a nadávali im do negrov? Bez toho, aby bol z toho medzinárodný škandál? A y kidding me? A tie kydy o systematickom rasizme a bielom privilégiu je už škoda rozoberať. Preboha, ktorá príčetná osoba môže niečomu takému veriť (samozrejme s výnimkou neomarxistického odpadu ako Havran, Benčík, atď.)?

Norman

takto tam špinil na Ameriku?
Prosím ťa, čo za blba z USA sa dá na robenie prednášok vo východnej Európe? Po Nicholsonovi je to zatial prvý:) Ten chlap má z toho očivodne primitívnu živnosť.

Ináč dobre že varuješ, aspoň to teda nebudem ja pozerať (aj tak by som asi nie, už mesiace to ani náhodou nepozerám, nemá to zmysel, oni tí sorošovci svoju prácu strašne odrbávajú, to je naozaj pod úroveň).
Lenže žijeme v partokracii, my stranu nemáme, ale chcelo by to niečo ako sú rakúski Slobodní. Ak sa nájde niekto s peniazmi, kto to bude ochotní zaplatiť, tak ma zobudte.

Zatial by som si mal urobiť strelný pas alebo robiť nejakú inú užitočnú zábavu.

nové