Slovenský potenciál

Celá republika má za sebou divoký týždeň, tak sa skúsme teraz v kľude zamyslieť, čo ju čaká v budúcom.

V prvom rade treba zopakovať základnú tézu: Slovensko bolo naposledy skutočne samostatné a mocné ešte za pohanských čias pred vyše tisícročím. Potom sem definitívne prenikla moc Ríma a Byzancie, a to prevrátilo mocenskú rovnováhu, na jedno milénium dalo štátnu moc do ruky cudziny. Preto je teraz Slovensko ako politické batoľa, ktoré horko-ťažko skúšalo prvé kroky v 20. storočí. A k tomu je ešte zaťažené zvyškami minulej neslobody vo forme rôznych iracionálnych cudzokrajných nostalgikov.

Teraz sa ocitlo pod útokom globálnych síl zo zahraničia. Takmer iste si tieto sily cielene vytvorili zámienku vo forme krvavej sakrálnej vraždy dvoch mladých. Aj v prípade, že to krvavé divadlo malo iné príčiny, čo sa mi nechce veriť, aj tak ho nepochybne nehanebne a odporne zneužili podľa svojho pripraveného scenára.

Všetci sme to videli. Bedákanie nad obeťami prešlo bez akejkoľvek skutočnej kauzálnej spojitosti na nadávanie na politické pomery, zaznela klasická hystéria o nedostatku "demokracie", "slobody" a pohoršenie nad "korupciou". Začalo sa nadávať na vládu, žiadať odstúpenie, žiadať prevrat, volanie po revolúcii z ulice, žiadať členov koalície, aby odstúpili.

Prevraty sa nerobia z ulice, ale v mocenských budovách. Mentalitu tých politických figúrok, čo sú v parlamente aj priamo v koalícii, nemôže nik odhadnúť. Takisto nie je viditeľné, ako sa na nich tlačí, aké majú emaily, telefonáty a osobné stretnutia. Preto je ťažko odhadnúť, čo urobia v tejto situácii. Sú to ľudia bez koreňov, oportunistickí, slabí a bojazliví. A vládna strana či jej špica je, ako je známe, dosť unavená, oslabená.
 
Napriek tomu si dovolím povedať svoj odhad, že na Slovnsku pravdepodobne nedôjde nasledujúce mesiace k pádu vlády. Dôvody pre takúto verziu sú tie, že ľudia aj vďaka alternatívnym portálom prezreli fraškovitú manipuláciu, čo sa s nimi snaži akási sorošoidná  mafia hrať. Nechcú zmenu k horšiemu. A aj tí ľudia hore azda nechcú zničiť svoje terajšie dobré bydlo, stratiť svoju terajšiu istotu za neistoti prázdnych sľubov. Mnohí si azda aj uvedomujú, že by išli proti prúdu doby, aké tečú v Maďarsku, Poľsku aj inde. A politická opozícia, ktorá volá po palácovom prevrate, je naozaj abnormálna a neschopná. To isté platí o angažovanom, teatrálnom, ale hlúpom prezidentovi Kiskovi.
 
Z toho pramení môj, povedzme pozitívny odhad krátkodobej budúcnosti, po zhliadnutí chabých demonštrácií, ale ešte pred vyhláseniami prípadných plánov revolucionárov, ktoré zaznejú dnes (nedeľa) večer ústami spomínaného Kisku.
 
Vzdialenejší vývoj
 
Iná vec je ale vzdialenejší vývoj Slovenska. Nad tým je dosť temno už teraz.
Nacionalistický náboj v Smere, ktorý nebol nikdy veľký, akosi vyprchal. Politické štruktúry politických strán na Slovensku, úplne všetkých, sú očividne kostnaté a totalitné, neumožňujú flexibilný posun kádrov - namiesto toho všade sedia ľudia až dovtedy, kým sa celkom neznemožnia a nestrhnú so sebou do záhuby všetkých. Aj to je dôvod, prečo na Slovensku tak veľmi chýbajú ľudia, ktorí by sa dali označiť tým termínom "národniari", "nacionalisti", alebo ak chcete, "patrioti". Chýbajú tu ľudia schopní a chcejúci robiť realistickú politiku, nie politiku fantazmogórií. Stará ideológia "voľného trhu" je už zrútená (všimli ste si, už ju skoro nik moc nespomína?), ale nejaký nový svetonázor  medzi verejnými osobnosťami vlastne nik nemá. Preto sa medzi ľuďom od zúfalstva zas spomína "socializmus" (ako keď smädný na púšti sa vrhá do špinavej infikovanej kaluže, lebo lepšie to, ako nič).
 
Popisujem tu tieto veci priebežne stále, nebudem to všetko opakovať. Proste je Slovensko politicky (zas) ako dutá vŕba, a ak aj prekoná tento aktuálny útok, o rok-dva nebude mať pripravenú novú silu. A tá bude chýbať.
 
Taká je situácia, ale naozaj, ani my sa nebudeme nad tým trápiť, pretože aj tak to nemôžeme dostatočne ovplyvniť. Tieto teórie v tejto forme slovenská populácia nie je schopná akceptovať, pretože jej talentovaný dorast je neustále a intenzívne spracovávaný priemyslom klamu. Používam na to pojem hypnotizácia, pretože ten vyjadruje silu, akou sa na mladých útočí. Spracúvajú ich plošne, aby ich mali na svojej strane, aby sa nemohli brániť. Na Slovensku nezabili len tých dvoch mladých, za posledných tridsať rokov tu anglosionistické masmédiá mozgovo zabili státisíce.
 
Budúci vývoj ale netreba posudzovať ako tragédiu aj z dôvodu, že je to prirodzený proces, čo krajinu čaká. V tomto procese budú ľudia prinútení pracovať na svojich mentálnych schopnostiach, na svojej hodnotovej škále a v neposlednom rade na svojej vôli. Tým nechcem kritizovať, naopak, jednou z prvých vecí, ktorej sa budú musieť Sloveni zbaviť, je známa tendencia k sebabičovaniu, sebapopieraniu a sebaničeniu. Kým sa neozdravia, celé to  bude trocha bolieť, bude to potrebovať trocha rozhodnosti.
Aspoň teda dúfam, že k takému procesu budú prinútení, pretože, ako by som to povedal jemne, už sa na to bezduché blato proste nedá pozerať. 
 
 
 
sandro

Oni musia ale konat teraz. 2 roky by znamenali dalsie volby a dalsie vitazstvo SMERu alebo strane jej podobnej. Netreba zabudnut, ze brutalne vrazdili a to je neklamny znak toho, ze su uz rozhodnuti. Mame to tu. Ak este niekoho zabiju na nejakom proteste, tak tu mame Ukrajinu so vsetkym vsudy a Fico moze ist do Elektry za Meciarom.

Dodatok: 13:36
Dobsinky sa dnes Kalinaka spytal v relacii: Kolko ludi este musi zomriet aby ste odstupili??

...Tak to je pomerne jasna formulacia.

Norman

Prirodzene, čím viac externého anglosionistického tlaku, tým väčšia pravdepodobnosť ich úspechu. Kiskov prejav bude vysielať aj česká televízia - ktovie prečo. Vôbec sa do tlaku mieni zapojiť aj zahraničie, od novinárov až ktovieaké iné mimovládky.
Ale zhodli sme sa už predtým, že ak to ustoja poslanci koalície, tak nie je dôvod odstupovať ani robiť iné výkyvy. Pozeral som Kaliňáka s Nicholsonovou - téza je, že prvoradé je vyšetriť vraždu a potom sa budú riešiť politické veci. POTOM.
Vedúci Smeráci by si mali uvedomiť svoje povinnosti aj voči občanom, ale ešte viac voči svojim voličom a stranníkom. Ak ustúpi Kaliňák, padnú všetci. A my s nimi.

Treba sa pripraviť na ďalšie svinstvá z anglosionistickej strany, to s tebou absolútne súhlasím. Ďalšie vraždy, prípadné násilne doslovne revolučné akcie zo strany Bútoru, Demeša a prípadne iných farebných expertov. Treba si pripraviť základne obranné zbrane: Ignoranciu ich prázdnych kecov, sústredenie sa na vlastný cieľ, nedať sa vyprovokovať. Na Západe sa tieto veci riešia postojom "No comment", odkazom na podriadených, zaneprázdnenosťou, vyjadrením pochopenia a empatie.
A možno by nebolo zle zmobilizovať svojich ľudí. Na kontrademonštrácie, na konfrontáciu s kaviarňou. Mnohí by s nadšením išli.

Vyhlási nám Brusel hospodárske sankcie?
Odoberú nam tie ich (vlastne naše) fondy?
Budú hnUSáci bombardovať biely bratislavksý hrad?

Za ČO vlastne????

Už len preto, aby sme videli, aký je mechanizmus hnusákov, by mal Fico vydržať. Veľmi ľahko sa môže POZITIVNE presláviť.

Aman Againsttime

Tiež som to pozeral, ale nedopozeral, keďže vydržat počúvať to hrozné čudo s ešte hroznejšími okuliarmi (alebo naopak?) by príliš narušilo moju psychohygienu. Aké patetické, aké sorošovské...vyzývať tu na revolučné prevraty voči demokraticky zvolenej vláde na základe nepodložených tvrdení.
Nicholsonovej možno odporučiť len jedno: vykašlať sa na politiku, kde len škodí a zhovaďuje sa a začať robiť niečo skutočne hodnotné pre spoločnosť na čo objektívne má, napr. upratovačku, umývačku riadov alebo vrátničku - skrátka čokoľvek, čo nezahŕňa prílišnú interakciu s inými ľuďmi. :-)

Náhodný okoloidúci

Aká je pravdepodobnosť, že Europol a FBI pomôžu pri vyšetrovaní? Neviem, aké je prepojenie Europolu a vedenia EÚ, ale vedenie EÚ má záujem na páde Ficovej vlády, a to isté platí o vedenie USA (Fico nie je protiruský), takže pochybujem, že objektívne pomôžu. Užitočnejší by boli ruskí experti na boj proti technológii farebných revolúcií.

slaven1

Z každej stránky Ringier Alex Springer ziape miežka #AllForJan. Musia to teraz veľmi hystericky kričať do sveta, ale ani je tak pre "čitateľskú verejnosť", ako pre vnútornú morálku. Zastrelenie "Yana" malo zlý dopad na morálku zamestnancov tohto zahraničného agenta. Strieľať ich začali. V časti z nich prišlo k uvedomeniu typu "za peniaze možno zabíjať ale nie zomierať" :-)

Náhodný okoloidúci

Čím ďalej tým väčšiemu množstvu ľudí je jasné, že Kuciak a jeho drahá neboli cieľom. Skutočným cieľom je zničenie Ficovej vlády a zavraždenie Kuciaka a jeho drahej má byť len prostriedkom na dosiahnutie tohto cieľa. Nikto nepotreboval mladého umlčať, ale práve na základe jeho písačiek si ho vytipovali ako ideálnu sakrálnu obeť.
Neprekvapilo by ma, keby páchateľ bol už "studený", keby sa ho objednávateľ zbavil. Alebo v bezpečí pred našimi vyšetrovateľmi niekde na opačnej strane zemegule.

Aeronet predkladá špekulatívne teórie o drogách, ale aspoň otvorene napíše, že to je len špekulácia.
https://aeronet.cz/news/slovensko-ceka-nedelni-chvilka-politicke-loterie...

Mohlo sa to odohrať aj tak, že niekto z Kuciakovych známych mu zavolal "počuj, Jano, vtedy a vtedy k tebe príde ten a ten človek, má zaujímavé informácie". No a práve ten človek bol vykonávateľ a pri kávičke len čakal na moment prekvapenia. Takže obete a páchateľ sa nemuseli poznať, mohli sa u obete doma stretnúť len na základe sprostredkovaného stretnutia.
A ak jeho drahá nemala vo zvyku piť kávu, ale iba čaj, ale šálky so zvyškami kávy boli tri, znamenalo by to, že páchatelia boli dvaja.
Ale tá káva s tým nijako nemusí súvisieť, možno sa mu len nechcelo stále umývať šálky, keď si dal viac káv po sebe.

https://www1.pluska.sk/Krimi/Utrapena-mama-zastrelenej-Martiny-Kusnirove...

Norman

Ak to bol profesionálny páchateľ:

1. Niekto buď zavolal, ako píšeš, alebo mal páchateľ jednoducho informácie, ktoré ho urobili hodnoverným. Holzová, Nicholson a Daniš toho určite narozprávali svojim "známym" veľa.

2. Musel mať dosť času spoznať detaily ohladne Veľkej Mače a Kuciakoveho rozvrhu práce v daných dňoch, to, že bude doma.

3. Polícia nemusí vypátrať exekútora až do detailu. Ak to bol niekto zo Slovenska, nejaký jeho známy, azda ich všetkých skontrolujú. Ak to bol niekto zo zahraničia, môže sa objaviť záber z nejakej kamery, číslo z požičovne áut a nakoniec dôkaz o tom, že odleteľ do konkrétnej krajiny. Také niečo sa môže objaviť a to by stačilo ako dôkaz, že táto vražda je len politická provokácia. Nik na Slovensku, ani Taliani, by nemali potrebu ani možnosť si najímať vraha zo vzdialenej krajiny.

Verzia, že tá vražda bola provokácia je už podľa terajších zistení aj v policajných očiach tá najpravdepodobnejšia. Ak vyvrátia všetky osobné motívy a možnosti (koľko ľudí Kuciak a fiancee poznal a koľkí z nich môžu mať zbrane (aj ilegálne, nie som expert, ale nepovažujem ilegálnu zbraň na Slovensku za nejakú bežnú vec - azda okrem nejakých starých vojenských) - tak zostáva ako plausibilný motív len tá najsprostejšia politická provokácia.
Neverím na mafie, ani na čachre na najvyššom súde. Toto je buď osobné šialenstvo nejakého jeho známeho, kolegu, alebo silnejšie kafé - sakrálna politická obeť.

Norman

Ako povedal Kaliňák či Danko, rodičia ktorí stratia dieťa, môžu robiť čokoľvek.

Ale zaujímavá je minulosť. Volá im v stredu večer, a ona neodpovedá, ani on. Ak nezachytia telefonát, majú vraj vo zvyku hneď neskôr sa ohlásiť (ako každý normálny). Ale oni teda ani v štvrtok nič. Čo robí matka? Volá na políciu? Nie, čaká až do nedele. To je nepochopiteľné.
Nech mi teda nerozpráva, že mala s dcérou taký úzky kontakt. Na čo sa tá osoba hrá? Jeho rodina je ticho v smútku, ona hysteričí o politike a šálkach. Výčitky svedomia zo zanedbania dieťaťa??

Náhodný okoloidúci

Prečo mladých nepochovali spolu, ale každého inde?

Norman

to zaujalo aj mňa, ale nikto o tom nenapísal.
Ale holt, azda rodiny chcú mať hrob blízko.
Ale je to čudné, mali pred svatbou, zomreli spolu ... je to nejaká indícia pre nerešpektovanie ich vzťahu.

Ľubov

Najslabšie miesto celého je práve ten týždeň,od soboty do piatku,keď ich nikto nehľadal.Žiadna matka by týždeň nečakala,to je nezmysel,keď dieťa nedvíha dva dni mobil,viac sa nečaká. Matka L.Cervanovej šla na internát do Bratislavy už v nedeľu,keď L.neprišla v sobotu domov.To je normálne konanie,nie toto.

Prepálili to,zahraniční géniovia,ako vždy.Čoraz viac ľudí vraždu prestáva spájať s jeho zamestnaním,ale so súkromným životom o b o ch.(tri šálky)

Som rada,že Kaliňák sa zatial drží.V rozhovore ,aj keď rozhovorom sa to dá ťažko nazvať,redaktor Dobšinský sa doslova triasol ,je to úbožiak,čo sa nevie ovládať.Čas ubúda,úloha je stále nespnená,všimnite si,akí začínajú byť hysterickí.

Ešte jedna indícia,v tom dnešnom svete,ktorému vládne geopolitika, a všetko spolu súvisí, si kladiem otázku,čo znamená Putinov prejav z 1.marca.Keď sa na scéne objavili zbrane ako zo Star Wars.

Norman

podľa mojich informácií dostala matka Martiny 20 000 Euro od akýchsi mimovládok "na pohreb". Niekde to bolo na webe, ak máte informáciu, dajte ju sem.

 

Je skutočne absolútne hnusné, ak sa matka dokáže predať politike priamo na hrobe svojej dcéry.

To už nie je o strate, práve naopak, ona začala politizovať na pohrebe vlastného dieťaťa,  je to odporný bezcitný amorálny kripel.

slaven1

Norman

Jeho rodina je ticho v smútku, ona hysteričí o politike a šálkach. Výčitky svedomia zo zanedbania dieťaťa??

Ľubov

Žiadna matka by týždeň nečakala,to je nezmysel,keď dieťa nedvíha dva dni mobil,viac sa nečaká.

pokoj. Jej dcéra bola v prvom rade dospelá žena (27). Nepotrebovala vymieňať plienky. Čo nás sere, je že Kušnirová sa zapája do majdanizácie Slovenska. A to kritizujte. Nezbavujme ju materskej lásky za to, že jej dcéra paktovala s členom piatej kolóny.

Kušnirová je nešťastná matka. Niekoho zo smrť jej dieťaťa chce obviniť a presstitúti ju huckajú na vládu, tak sa nečudujme, že v takom citovom rozpoložení sa nechá zneužiť.

Norman

Ťažké chvíle nerobia človeka zlým,
ťažké chvíle len odhalujú zlo, čo sa v ňom skrýva.

vrbovčan

prečo sa po ňom nezháňali v redakcii. Neprišiel do práce a ani sa neozval. Vagovič tvrdí, že si myslel, že išiel na východ za Vadalovcami.

slaven1

Pravdu kupuje vlastník Parlamentních listov. Dali k tomu komentár aj obyvatelia inej planéty, mimozemšťania z Denníka N:

Pravda zmenila majiteľa. Kúpil ju český milionár, ktorý vlastní aj dezinformačný web Parlamentní listy

Použitie pojmu "dezinformačný" by sa mal Denník N vyhýbať.

Pravdu kupuje vlastník Parlamentních listov

Norman

Vidíš, tak sa robí alternatíva.
Žiadne blogovanie, žiadne písanie, žiadne zhromažďovanie ľudí.
Jednoducho si noviny kúpiš.

No, ono peniaze ovládajú tie kurvy prestitútske najlepšie.

Buheh

Mimozemšťania?

Teraz mi už dáva zmysel aj ten názov Dänník eN:

Wikipedia: "Erich Anton Paul von Däniken, obvykle len Erich von Däniken (* 14. apríl 1935, Zofingen, Švajčiarsko) je švajčiarsky spisovateľ, ktorý je známy svojimi prácami o mimozemskom ovplyvňovaní ľudskej kultúry od prehistorických čias. Je jednou z osobností popularizujúcich paleokontakt a hypotézy starovekých kozmonautov."

sandro

Ze prvu mainstream alternativu u nas musia zacat robit az Cesi:)

Norman

veď to je na Slovensku priam typické, že na všetko čakajú na podnet zvonku.
Napríklad aj teraz - toľko bolo kecov o majdane na Slovensku. Ale keď naozaj nastal, sú všetci akosi zalezení.
A tak to bude aj nabudúce ... aj nabudúce ... a potom zas ...

Dusanbe

v talianskych voľbách:
„Hnutí pěti hvězd i středo-pravicová koalice Berlusconiho a Salviniho mají společné mimo jiné to, že mají shodně blízko k Rusku a k Vladimiru Putinovi. Lze tedy říci, že jedním z vítězů včerejších voleb v Itálii je také ruský prezident,“ konstatuje Economist....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-Putin-Putin-To-musel...

1488

nové