Smejúca sa beštia

Neprešlo ani desať dní, odkedy Zelenskyj vyzval ukrajinských predstaviteľov, aby "nehovorili o vojenských taktikách". Nie, netýkalo sa to informácií o pohyboch na fronte. Zo Zelenského vyjadrenia bolo jasné, že jeho banda riadená zo Západu prechádza na najšpinavší spôsob boja, ktorý je morálne absolútne neobhájiteľný - a preto jej preventívne zavrel špinavé papule. Za tých pár dní nasledovali teroristické útoky na Kryme, otrava ruských vojakov botulotoxínom a najnovšie vražda mladej novinárky Darje Duginovej, dcéry filozofa Alexandra Dugina.

Darja Duginová sa stala obeťou teroristického útoku - zahynula v aute, do ktorého bola namontovaná výbušnina. V Rusku si nemohli nevšimnúť, že západné médiá, ktoré sa za iných okolností idú udáviť od odsúdzovania terorizmu, sa postavili na stranu teroristov. 

Tu je zo Vzgľjadu prehľad práce západných "žurnalistov", ktorých kolegyňa sa stala obeťou teroru:

Americké a európske médiá ešte nedosiahli úroveň svojich ukrajinských kolegov, aby sa k nim pridali a otvorene sa radovali z vraždy Darje Duginovej - ale žiadne z nich nevyjadrilo ani kvapku ľútosti nad vraždou dcéry ruského propagandistu. A všetci sa radujú. Podľa ich nevysloveného, ale celkom rozpoznateľného názoru je vražda spravodlivá a primeraná.

Niektoré médiá preto - veľmi okato - naznačujú, že vražda Duginovej bola odplatou za hriechy jej otca. "Predpokladá sa, že cieľom útoku bol jej otec, ruský filozof Alexander Dugin, ktorý je považovaný za "Putinov mozog"," píše BBC. - "Jeho protizápadná, ultranacionalistická filozofia sa stala dominantnou politickou ideológiou v Rusku a pomohla formovať expanzívnu zahraničnú politiku Vladimira Putina, najmä smerom k Ukrajine.

Škótsky The Sun nazýva Dugina "neonacistickým mystikom", "krajne pravicovým rasistickým filozofom" a The Telegraph ho nazýva "Putinovým Rasputinom".

"Dugin je krajne pravicový ruský nacionalista, ktorý pomohol vytvoriť ideologický základ pre ruskú inváziu na Ukrajinu," píše The Washington Post. "Dugin bol hlavným architektom Putinovej koncepcie "ruského sveta"," je presvedčený americký denník The Daily Beast.

Alexander Dugin pritom nie je ani nacista, ani rasista, a už vôbec nie "Putinov mozog". "Dugin bol na Západe populárnejší a žiadanejší ako v Rusku. Je polyglot, ktorý dokonale ovláda 20 jazykov, čo znamená, že po príchode do ktorejkoľvek krajiny by mohol miestnym médiám poskytovať rozhovory v ich jazyku. Jeho popularita bola jedným z dôvodov, prečo bol Dugin v Európe vnímaný ako poradca Kremľa, hoci v skutočnosti Alexander Dugin už dávno nemá žiadne väzby na Kremeľ. Dugin sám udržiaval túto renesanciu, pretože vďaka tomu bol na Západe ešte žiadanejší," hovorí významný ruský politický analytik Oleg Bondarenko.

Dobre, o západných médiách vieme svoje, hlavne o bezcharakterných kreténoch, ktorí pokrývajú "ruskú tému". Môžeme im len v dobrom pripomenúť osud šéfredaktora nemeckého Der Stürmer, ktorý bol po vojne popravený. A to ani zďaleka nepublikoval taký nenávistný obsah, ako súčasné médiá o Rusku a Rusoch.

Čo je však skutočne hodné pozornosti, je zakrákorenie ministerky obrany susedného Česka. Po prvý raz sa ukázalo, že majú na tejto pozícii podobné vrece hovien ako sa zadarilo Slovensku. Nikto ministerku obrany ČR Janu Černochovú (ODS) nežiadal o vyjadrenie, nebola v žiadnom prípade jej povinnosť a pokojne mohla držať  pysk. Táto americká handra - obdoba holohlavého pĺža zo Slovenska, len s kundou - však nevydržala a na sociálnej sieti vykotila:

„Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21.8. si v Rusku zapamatují."

Za schvaľovanie terorizmu je basa natvrdo dokonca aj v takých krajinách ako Česko, ak sa nemýlim. Ako už ale býva v týchto končinách, riadených do zbesnenia poslušnými americkými vazalmi zvykom, nič sa neudeje. Zato dvaja chlapíci, ktorí v Česku natočili videjko o zachochlení Česka, sú už za mrežami.

Keď človek číta Černochovej slinty, konečne presne chápe, prečo Čechov v susednom Nemecku nazvali smejúce sa beštie.

 

Norman

V tej súvislosti si spomínam na zhrozený vreskot, keď Taraba použil drobnú iróniu o modelke - Čaputovej dcére s ťažkou kozmetickou vadou. Teraz Čaputa nevrieska, že "deti by sa do politiky zaťahovať nemalli"? Nie, La Puta nemá svedomie? A čo ak by niekto zranil či zabil jej decko? Stále jej to nezapína?

Duginova dcéra zahynula veľmi pravdepodobne pre meno svojho otca, ktorý je známy na Západe, ako píšeš, ako píšu aj Rusi. Čiže namiesto otca zavraždili jeho dieťa. Hanba, jasná ruka anglosionistickej mafie cez tajné služby Ukrajiny.

A naši politici, naše média a mnohí proamerickí ľudia v komentároch na Sme či Pravde to ešte oslavujú, tešia sa. Oni nechápu, kam to povedie?

Ema

že "k útoku na Putinovho ideológa sa prihlásili protirežimní ruskí partizáni".
Jo, už prišli noty z Washingtonu. Teraz sa bude donemoty v západných mediálnych korporátnych splaškoch omieľať konšpiračná teória o "Putinovom ideológovi" a tajomných protirežimných ruských partizánoch.

Takže takzvaní protirežimní ruskí partizáni spáchajú teroristický útok na dcéru Dugina, ktorý má väčší vplyv na Západe než v Rusku a v Rusku je prakticky irelevantný. Tam sú iní ideológovia, ktorých mená na Západe nikto nepozná, zato "protirežimní RUSKÍ partizáni" - ak by jestvovali - by ich poznať museli a nerobili by krvavý cirkus, určený pre západné publikum.

Čaputa, dementi okolo nej a všetky proamerické zmrdy vo vláde, parlamente a všelijakých politických mimovládkach sú presvedčení, že v mene ich ideológie je vraždenie deciek dovolené - stačí im dať nálepku, že sú deckami číchsi ideológov, ktorých ideológia sa im nepáči.
Podľa toho aj táto "liberálna demokracia" vyzerá a podľa toho sa aj hýbe expresnou rýchlosťou do pekiel.

Norman

Do archívu:
https://t.me/vzglyad_ru/60869

Je to jasné, ženska bola nasadená na Duginovú, použivala falošné čísla na aute. Zdrhla do Estónska hneď po vražde (skoro ako Nicholson).

To, že sa držala Duginovej dcéry ale neznamená, že cieľom útoku nemal byť on - dcéra bola hotspot, kde sa mal Dugin ukázať.

Hra zahraničných tajných služieb je jasná. Koľko za to dostala vrahyňa? Myslí si, že sa vo svete má kde schovať?

Američania , Ukrajinci a ich kolaboranti prešli celkom na teroristické metódy. Na Slovensku už pre politické záujmy zavraždili Kuciaka a Kušnírovú, to bolo ale z vlastných radov. Lučanský zomrel v base. Budú teraz vraždiť nepohodlných aj na Slovensku? Alebo sa tento národ začne brániť?

Ema

Vrahovia to spackali. Obvyklá polovičatá chochlorobota. Nie sú zvyknutí deliverovať resulty v kvalite, akú požaduje americký pasák.

Mimochodom, zavraždená Darja Duginová bola novinárka. Kde sú demonštrácie našich teliat?

Norman

Ukrajinský režim organizuje vraždy novináriek, a naše teľce, ale aj politici a iné osobnosti, mlčia.

Tu nejaký "gestalt" z ukrajinksej tajnej služby sa vytešieva, ako urobili atentát (aj keď konieckoncov na Dugina nepodarený).
https://t.me/node_of_time_DE/1300

nové