SNP a čierny Balog

Dnes je to výročie Slovenského národného povstania, ale namiesto vznosných rečí by som chcel len citovať článok o darčeku, ktoré nám komunisti a tým pádom vlastne aj SNP darovali. Najväčšiu rodinu na Slovensku.

Vychovali 16 detí a vnúčat a pravnúčat už majú toľko, že ich ani porátať nedokážu. Zrejme najväčšiu rodinu na Slovensku majú manželia Balogovci z Mirkoviec pri Prešove. V rómskej osade žije viac než 200 ich potomkov.

Dnes 69 ročnej babičke sa len minulý týždeň narodil ďalší prapravnúčik. Skoro každy týždeň ju pozývajú na krstiny. Je matkou - rekordérkou. Na svet priviedla 16 detí. Ich mená si už ani nepamätá.

balogovci cigáni

Spomína si len, že prvú dcéru porodila ešte ako 16-ročná. Keď sa s manželom sobášili, mali už tri deti.

Dvom dcéram dali dokonca rovnaké mená. Že majú doma dve Ruženy zistili, až keď im na jednu z nich prestali vyplácať rodinné prídavky.

Zatiaľ, čo sa mama starala o deti, otec rodiny pracoval na družstve. Tlačili sa len v dvojizbovom byte, no vždy vraj mali čo jesť a chodili slušne oblečení.

Deti si postupne založili vlastné rodiny a babičke na svet priviedli až 129 vnúčat.

Aj keď žijú chudobne, tvoria jednu veľkú šťastnú rodinu, v ktorej stále pribúdajú ďalší potomkovia.

Koľko už majú starí rodičia teraz prapravnukov, nám ale nikto z rodiny presne povedať nevedel.

 

 zdroj Markíza
afinabul

Čo ak by sa tí hore mali zle?
https://www.biosferaklub.info/rodina/

Ľubov

Sú nimi preplnené detské domovy a špeciálne školy, aj readukačné zariadenia,a potom,keď trocha povyrastú,napĺňajú naše basy.
V príjemnom počasí radi sedia na lavičkách v centre mesta,keď sa ochladí,obsadzujú čakárne SAD. Jediné miesta,kde ich nenájdete,sú výrobné haly dnešných moderných otrokární.

Trochu som váhala,či spomeniem tento p r a v d i v ý prípad z jesene 2017.Stal sa v jednom bystrickom stravovacom podniku,nič noblesné,ale ani vývarovňa.Zamestnali tam dve cigánky ako pomocné sily.Čisté vyzerali byť,nie sme rasisti predsa.Aj so svedkom tohto prípadu som častokrát bola v rozpore.Po istej dobe boli svedkom prichytené,ako pľujú do hrnca spolievkou a ešte čosi,nebudem to rozpitvávať. Veľmi sa na tomto svojom "humore" bavili a nahlas smiali. Nuž,pýtam sa,prečo? Chovali sa k nim normálne,plat taký,ako iný pomocný personál. Svedok je zo slniečkárstva vyliečený,prešiel k opačnému extrému.A bojí sa jesť v reštauráciách.

Keď raz skončí toto šialenstvo o pomáhaní nedotknuteľným(lepšie neschopným),láskou,peniazmi a podobne,neostane iné riešenie,ako návrat kastovného systému.Zabezpečí,že podobné situácie sa nebudú môcť nikdy stávať,budú žiť iba medzi svojimi.

ps. V Balogu nič zvláštne

https://www.mojevideo.sk/video/16b7d/obcan_gejza_horvath_ma_22_deti.html...