Sociológovia u Havrana

Svoj včerajší televízny večer som akosi ukončil večerom u Havrana. Mal tam sociológov. Takzvaných.

Bol tam Vašečka, za druhé Soltesz (autor nenávistných kníh a urážok Slovenska) a akási sociologička Zuzana Fialová (kedže je menovkyňa tej prostitútky, ani gúgle o nej moc nepovedia).

Poviem to jedným slovom: úbohosť.

Banda troch prostoduchých ľudí tľápe pri najlepšom triviality, ale skôr ideológiu, ktorú majú momentálne tlačiť. Sú to marionetky, ktoré proste reagujú tak, ako sa od momentálnej módy chce.

Za druhé sa čudujú, prečo je všetko tak pokefované, ako je. Nevedia ani formálne povedať, prečo vlastne. Tvrdia, že sú demokrati, ale pri tom celý čas obviňujú ľudí, čo robia zle. Že by demokracia mala fungovať sama, ale nie je to tak, to ich nejako nazaujíma. Očividne sami na propagovanú ideológiu neveria.

Pozvať nejakého oponenta, aby bol naozaj dialóg, sloboda slova? Priam sa ponúka Blaha - ale pochybujem, že mu poslal Havran pozvanie. Toľko k pluralite. Je síce možné, že Blaha odmietol - a to by som sa mu ani nečudoval. Naozaj debatiť s jedným psychopatom a dvoma detinskými blbečkami, pod moderovaním narcisa - to naozaj moc neprinesie. A aj tak to ťažko niekto sleduje.

Ešte treba dodať, že Arpád Soltész vyhlásil časť opozície za bezpochyby fašistickú - a pozeral výhražne na ostatných, či si dovolia oponovať. Nedovolili - vedia, že bláznom sa nemá oponovať. 

Všetci pôsobili tak bezmocne. Ja viem, že oni nie sú samotným zdrojom moci - ale sú aktívni podporovatelia zla. A zároveň, trocha pre nich nepríjemný paradox, sú to povestné mäkké brucho plaza.

 

 

Len pre poriadok a archív, ale neodporúčam sledovať,  chutí to ako čaj vyvarený zo špinavých ponožiek:

Roland Edvardsen

Sa ti chcelo sledovať hentých 5 magorov s jedným a tým istým 100x prežutým názorom? Neviem či očakávať čokoľvek nové od týchto zombií je reálne. To, že toto je ich presná predstava "slobodnej diskusie a plurality" sme sa mohli dozvedieť pri každom sledovaní Havrana.
Blahu by určite nepozvali, ale oni niekoho umiernenejšieho. A ak aj áno, tak len za podmienok, že by boli 4 na 1, ako to raz spravili s naivkou Koronim.

Norman

úplne náhodou, keď už bol večer tak rozbehnutý. Nič od zombii neočakávam, je to len sledovanie exotov :). Niečo výnimočné - preto som tu o tom podal správu :) Ale vážne, človek je raz za čas mierne zvedavý, kam až taký šoltés zájde. No, ale dobré pre zdravie to veru asi nie je.

Roland Edvardsen

Však som sa aj divil, že prečo si kaziť večer hentakým odpadom. Ale zase chápem aj faktoru zvedavosti. Veď ja tiež príležitostne sledujem aj opačné brehy.
Soltész už ničím neprekvapí, ale aj tak si pri ňom niekedy divím, či on sám naozaj reálne verí, že takmer všetci naokolo sú fašisti a nacisti, alebo je to len jeho stratégia a provokácia, ktorá mu prináša o.i. aj živobytie.
Mňa na Soltészovi vždy pobaví, ako sa sťažuje ako je tu na Slovensku príšerný život, akí sú Slováci úbohí a neschopní, ako vždy budeme len zaostalá východná gubernia a akákoľvek vláda, ktorú si zvolíme, bude zlo a podobné kydy. Však fajn, ale čo tu potom stále robí? Prečo sa už konečne neodsťahuje, keď to tu tak nenávidí? Inde by mu za hejterské kydy toľko nezaplatili, či čo?

Norman

bol som chvílu na Šafku, ale proste otrava.
Nestojí to ani za ten čas, čo by som to zhrnul v pár vetách. Jednoducho nuda.

nové