Súčasné ukrižovanie

 

 unos
 
 
To, že tu niekto verejne zhovadil štátny znak a urážlivo porovnáva utrpenie Krista s Remiášom, je urážka štátneho znaku aj viery
Na Slovensku je pod ochranou štátu iba Korán? Vlastný štátny znak nie je chránený?
 
 
Prirodzene, touto parafrázou so židovskou hviezdou nikomu neublížime - je to len ukážka, ako budú v budúcnosti vyzerať komerčné aj politické plagáty. Je to upozornenie na džina vypusteného z flaše. Nie je to varovanie pred jeho nebezpečenstvom, je to výzva na použitie jeho služieb - keď už tu je .
 
Ešte očakávam argument, že židia s plagátom k filmu Únos nemajú nič spoločné. Samozrejme, že nemajú - je to parafráza so súčasným ukrižovaním. Je to umenie. Je to náboženstvo. Ten, kto to nechápe, nech je ticho (taká je súčasná politika, nie?).
 
 
 
Z našej pošty:

Na existenciu škandalózneho plagátu, ktorý znevažuje štátny znak a utrpenie Krista, boli upozornené obe politické strany, čo sa oháňajú svojou „slovenskosťou“ a „kresťanstvom“.
Výsledok je veľké prd, žiadna reakcia.

Prezident republiky na premiére filmu pokojne vypliešťal svoj scientológmi vymetený prázdny pohľad na túto drzú provokáciu a držal hubu.

Tvrdým životom frustrovanú a stresovanú dievčinu, ktorá sa stala obeťou organizovaného násilia a už jej z toho hrabe tak, že v hysterickom záchvate pošťala a zapálila Korán, väzobne stíhame a ideme súdiť! Ako je možné, že pred samotným stíhaním nebol privolaný kvalifikovaný psychiater a neposúdil jej zdravotný stav? Ktorý „expert“ ju vyhodnotil ako extrémistku? Ktorý hlupák organizoval zatýkanie – však tam chýbal už len tank na rohu budovy!

V akej krajine žijeme, čo sú to za politici, čo mlčia? Národne orientovaní ... Tento ich postoj nie je extrémizmus? Na nich kukláčov nepošleme?
„... nie je to právne stíhateľné, škoda sa tým zaoberať!“
A čo takto rovnosť pred zákonom? Však to je pilier právneho pozitivizmu, ktorý sa vyučuje na školách! Alebo celý problém spočíva v hodnotovom rebríčku našich politikov, kde na prvom mieste je vlastný teplý válov, potom dlho nič a na konci prázdne táranie o našej štátnosti a Slovensku!

Ak štátny znak nie je symbolom štátnosti a je ho možné verejne hanobiť, potom prečo súdime hanobenie náboženskej knihy?

 

unos

0
Vango Tango

Tou hviezdou si nechcel uraziť vieru, je to grafický symbol pre číslo 33

http://freetofindtruth.blogspot.sk/2014/08/33-banker-and-bank-of-america...
http://freetofindtruth.blogspot.sk/2013/11/33-rules-your-life-you-just-d...

ktoré má mystický význam. Teda prípadné osočenie zo zneváženia Dávidovej hviezdy je iba nepochopenie zámeru umelca, ktorý mal snahu vyjadriť že nie kresťanstvo, ale svetový finančný systém má na svedomí to, že tri kopce sa zmenili na smetisko.

http://tqcode.com/special.php?aff_id=7358&aff_sub5=mgw&campaignId=2051&p...

Quantum ... !

Mimochodom aj ten gašpar, nesúci kríž na chrbte má číslo 33 – iba si sa inšpiroval ...

Norman

azda netreba vykladať umenie, je suis Charlie hebdo.
Ja sa samozrejme nepotrebujem ani náznakom obhajovať, ale znova aj takto upozorňujem na plagát k filmu, ktorým tvorcovia filmu -lebo to sú skutoční autori - znevažujú ako štátny symbol tak aj náboženstvo.

Preto by sa mala tá parafráza s tzv. židovskou hviezdou šíriť čo najviac.

Vango Tango

že po odmyslení RR a textu ide o Tvoj návrh nového štátneho znaku SR! :-D

Ale bola by to v tejto podobe minimálne krásna obálka na Protokoly finančných mudrcov! :-D

Na odstránenie zbytočného bratislavocentrizmu navrhujem do pozadia upravený obraz
http://www.metrona.sk/obrazy/repin.jpg

a keby vadila tá 33 na vrchole, tak by som ju nahradil

https://i0.wp.com/incogman.net/wp-content/uploads/2010/07/LOVE-US-HATERS...

:-D

Norman

ten prvý obrázok - burlagov - beriem.
ten druhý nie, pretože: smrť nie je zábavná. Ani židia.

---

ake zviera by si dal do nasho statneho znaku?

Náhodný okoloidúci

Ja by som dal vlka.
Lev je síce silnejší, aj tiger je silnejší, ale vlk nevystupuje v cirkuse :D

Ale buďme realisti - vystihuje nás nejaké zviera lepšie ako ovca?

---

zapadniari - hus, stredoslovaci - ovca, vychodniari - medved, liska, sojka

afinabul

Nevediac o čo ide, som si prečítal iba mená účinkujúcich, Kramár je ten čo má to vlastné divadlo na povale?
http://maroskramar.sk/predstavenia/tajomne-variacie/
Že sú to tajomné variácie aj verím:
http://mojdom.zoznam.sk/gl/356393/1752863/Ako-jedna-hra-zmenila-byt-Maro...

Jozef Novak

Ďakujem Norman za upozornenie. Ten plagát, ktorým si na tú propagandistickú zlátaninu lákali na pozretie slovenských ovčanov, som nevidel. Ani samotný ten ich bolševický výtvor. Videl som len, ako pred presstitútkami s blaženým výrazom na tvári spokojne mľaskal a pochrochtával najvyšší predstaviteľ slovenského štátu, pán prezident. Mňa napadlo pozrieť sa na to ich pochybné divadielko, ktorým sa snažili ututlať tie absurdné úlety svojich tajných služieb toho ich novonainštalovaného spoločenského režimu, z iného uhlu pohľadu. A to, že koľko peňazí nastrkali do tej ich postkomunistickej propagandistickej zlátaniny a kto im ich poskytol.

sandro

Kiska je odporny svab. Nic ine. Film zachytava obdobie, ked este SISka monitorovala externych nepriatelov SR statnosti(npr. dnes respektovane 3sektorove organizacie, cudzich agentov), robila proste to, co robia tajne sluzby suverennych statov uplne bezne. To sa v dalsej dekade radikalne zmenilo a SISka sa zacala orientovat vyhradne na nepriatela ''vnutorneho'', na narodovcov a ludi z ich okruhu. SISka sa stala organom cudzej moci.

---2

plagat na temu koniec terestrialneho vysielania

nové