Summit Bratislava 2016 bol neúspešný

Summit bol symbolicky umiestnený do Bratislavy, naznačujúc tak, že mieni dať viac priestoru a váhy názorom V4. Podľa všetkých informácií sa tak nestalo. V dnešných Hlavných Správach Fico označuje summit za úspech, ale nižšie čítam, že Orbán ho označuje za neúspešný (čo je dobre pre pokoj mojej duše, že aspoň niekto o tom neklame).

Fico si od summitu vela sluboval, lenže sa musel rozhodnuť - buď okázalosť a spokojnosť, alebo politická roztržka. Rozhodol sa pre to prvé a musím povedať, že je to jedna z jeho najväčších politických chýb, čo sa týka jeho vlastnej kariéry a diela. Kým v domácej politike mu rola zlého muža priniesla úspech, na medzinárodnej scéne zrejme nedorástol na taký formát, alebo naň proste nemá. V každom prípade práve pre Fica, pre neho osobne, bol summit neúspešný.

 

Krajiny V4 mohli v Bratislave položiť na stôl svoje jasné názory a požiadavky. Nestalo sa tak, obiehanie Merkelbaby pred summitom a ktovieaké zákulisné tlaky spôsobili svoje - Visegrádi sa nedohodli, Polsko mlčalo, Česko má premiera handru, Slovensko sa začalo hrať na poslušnú kurvu, ktorá obsluhuje klientov a Maďar ani nechcel, aby bola práve Bratislava úspešným prelomom. Maďar prišiel do Bratislavy vediac, že V4 nič nespraví, takže bol dopredu naštvaný. Pojem "dopredu" treba chápať správne - na summite sa nič nerieši, len sa na verejnosti prezentujú závery, ktoré boli dosiahnuté rokovaniami robenými v predošlých týždňoch, aj v Bratislave - takže Orbán vedel naisto, že všetci idú prezentovať len hnoj a bol z toho oprávnene znechutený.

 

Orbán sa vyjadril, že v Únii panuje "sebazničujúca prisťahovalecká politika". Považujem za jasné to, čo nedopovedal - že táto politika Úniu v nejakom zmysle slova rozbije. Ak v Nemecku nenastane zmena. Za druhú klúčovú krajinu označil Orbán Grécko - zrejme vie, ako veľmi nekonštruktívne a iracionálne sa Grécko správa. Tu sa človek musí zamysleiť nad gréckou krízou spred pár rokov, ktorá skončila tým, že dnes tam vládnu tí boľševici, vo všetkom poslúchajúci sionagendu. Vedeli páni bankári už vtedy, že bude nasledovať invázia z Blízkeho východu? Pamätáte si napríklad, ako v juli 2015 náhle odstupil minister Yanis Varoufakis, bez jasného dôvodu? Zrejme aj keď je to dobrodruh, na určité veci geopolitiky predsa len nemal žalúdok a nervy.
 
Orbán spomenul aj schôdzku 24. septembra vo Viedni, zejme si teraz viac slubuje od spolupráce s Rakúskom. Oesterreich-Ungarn znova na scéne. Na to pôvodne myslené naozaj neformálne stretnutie  má prísť aj Merkelka, Juncker, Tusk, Grék Tzipras a možno aj ďalší. 
 
Polka, Bulhar, Maďar, Nemec, Rakúšan. Kto nakoniec prevládne, Orbán alebo tá zlostná kvargla z NDR?
 
 
sandro

Niekedy na moj vkus uz trochu uletis, ale pod tuto analyzu davam aj svoj podpis. Vycerpavajuco presne a v tomto pripade treba povedat, ze ani nie velmi zlozite. Specialne som sa bavil na Orbanovi, myslim, ze sa v nom miesal odpor z politiky EU a podradneho(pre neho) miesta, kde sa summit uskutocnil. To v Pesti na panstve sa bude inak rozpravat a hostit !

Grigoriy-Ilmoran

Aj keď viem, že nikto so mnou nebude súhlasiť, poviem, čo si o "Bratislavskom summite" naozaj myslím.

Národy majú svoje špecifické posadnutosti. Brazílčania majú futbal, Argentínci tango, Nemci poriadok, a Slováci ... ...pretŕčanie sa.
Volajú to "zviditeľnenie".
Strana sa chce zviditelniť, a má na kandidátke do parlamentu pripečeneho hňupa-hokejistu, človeka, o ktorom vlastný kolega povedal, že "chudák Vincko bol zvolný pred dvoma rokmi, ale sám ani doteraz nevie, či je vo vláde alebo v parlamente." Po troch rokoch v parlamente nepovedal ani jedno slovo, tvrdiac, že sa "ešte len okukáva a učí politike."

Pripečenú modelku Moniku poslali Slováci do Bruselu, lebo sa im zdalo, že ich tam svojou pretŕčavostou bude najlepšie reprezentovať. Rovnako pripečený hokejista, ktorý nevie o akejkoľvek téme, okrem hokeja, povedať dve súvislé vety.

Róbert Fico si nenechal ujsť príležitosť zviditelniť seba aj Slovákov zorganizovaním priblblého, zbytočného, drahého, pre občanov otravného festivalu pretŕcania. Historicky najväčší trapas v dejinách samostatného Slovenska.
Dvadsaťšesť európskych lídrov nemalo to srdce povedať Robertovi Ficovi, že jeho návrh na takéto stretnutie naozaj nemá šancu čokoľvek riešiť. Sú príliš taktní a zdvorilí.
Stretli sa, a naoko diskutovali, ale tak, aby sa skutočných problémov ani nedotkli, aby neriskovali konflikt. Impotentný festival slovenskej pretŕčavosti.
Mohli tie peniaze ušetriť a vykúpiť nemocnice zo zadlzenosti.

Vyprázdnenie hlavného mesta a ten neskutočne trapný výlet loďou po Dunaji na prehliadku slovenských billboardov nám z dlhodobého hľadiska len poškodilo na imidži. Zase raz vyzeráme ako zaostalí východoeurópski blbci.

Fico sa slovenký imidž snažil zachrániť trojnásobným použitím slova "negociácia" a raz "kruciálny" na tlačovej konferencii, ale pochybujem, že to malo pozitívny účinok. Skôr tipujem naopak.

Na okraj ešte chcem pripomenúť, že by vláda mala uvažovať o tom, že by mi dali job s náplňou "externÿ poradca pre protokol, klásu a štýl".

Dlhodobo sledujem, že Slováci, ale hlavne Slovenky, absolútne nemajú ani predstavu o takýchto veciach. Netušia, že existuje niečo ako "dress code". Slovenka dôkaze byť rovnako oblečená na plese, v úrade vlády, v televíznom štúdiu ako moderátorka, alebo v banke ako riaditeľka - rovnaké oblečenie, účes, doplnky.
Hovorím to teraz preto, že jednu ženu, ktorá sa často objavuje s Ficom na brífingoch, som zazrel na včerajšom európskom festivale, a bola oblecená, ako keby išla na ples.

Povedzte, čo si tá cudzina o nás pomyslí. Čudujete sa, že Briti nás opúšťajú, a ani černosi sa sem nehrnú?
Kam pôjde naša mládež na zárobky, kto bude pracovať na naše dôchodky, keď si takto budeme kaziť ten imidž?

Norman

že "vyzeráš ako zaostalý východoeurópsky blbec"?

No comment, ale tiež by som bol rád, aby ti ľudia občas na tvoje otázky odpovedali.

Grigoriy-Ilmoran

ale už dávno som si všimol, že keď niečo napíšem nad rámec chápania chamrade, ktorá má akurát na to, že sa pýta "kde udělali soudruzi chybu" (mysliac si, že je to neobyčajne vtipné, že majú "srandu" a "prču), chamraď sa cíti zle, a zmôže sa len na to, že urobî nejakú trapnú priblblú poznámku o mojich čaptavými nohách.

Vy by ste aj boli iní, len keby Grigoriy nemal čaptavé nohy?

Kurva, Norman, prestaň už odpovedať na moje príspevky poznámkou o tom, aký som ja!!!!!

Koľko máš rokov??!! Dvanásť??

Počúvaj: Urazila ťa moja poznámka o billboardoch v Bratislave?
Bratislava, Kyjev a Kinshassa sú billboardami najzasranejšie mestá na svete.
O čom to svedčí, ty agresívny východoeurópsky hňup?
Ja som pre teba väčší problém, ako to špinavé grafitmi zasrané mesto, kde žiješ?
Ty osprostený otrocký gój, čo podlo išiel na "protiprúd" a loboval za vymazanie mojich príspevkov. Tu lúzerský chudák. Ty Slovák.

Norman

Traja ľudia sa ťa tu pred časom zastali:
Ľubov. Buhehe a Nonula. Práve tí, ktorým si najviac nadával.
Nechal som ťa tu teda, aby sa poučili, lebo sa u nich zrejme prejavuje tá belošská prehnaná tolerancia voči zmrdom.
Nonula sa tu prejavuje málo, takže neviem, ako rozmýšla teraz, Buhehe sa zásadne konfliktom vyhýba, čo je chyba a Ľubov je staršia žena, ktorá ale už zrejme tiež pochopila.
Považujem experiment za ukončený.

Čo sa týka Propu - som tam admina verejne vyzval, aby vyhodil psychopatov tvojho typu. On to aj správne urobil - a nato si ako úbožiak bez chrbtice doliezol sem.
Je vlastne len férové, aby som to isté spravil aj tu. Na Slovensku je totiž naozaj bordel práve kvôli tomu, že Slováci nedokážu reagovať na zmrdov ako si aj ty tak, ak sa má - rozbiť im papulu.

Pred časom si sľúbil, že už tu nebudeš špiniť a kedže si znova a znova neschopný to dodržať, znova a znova nadávaš na Slovákov celkovo, ako národ, plus iné veci, musíme ti zas pomôcť.

Mal si šancí viac ako dosť. Zbohom.
Na tomto portáli naozaj už nikdy nebudeš otravovať ľudí. Časy tunajšieho veľkorysého experimentovania so spodinou a nevyzretými slabochmi skončili.

Ľubov

Patologická potreba získavať Tvoju pozornosť za akúkolvek cenu,tak som to brala.Že je to chorý človek.My škorpióni máme istú slabosť k čudákom ,to je fakt,preto som sa ho snažila pochopiť.
Toľko na vysvetlenie,že som sa ho "zastávala". Nech ide do ...

Norman

Ja som mu len pripomenul, komu vďačí za to, že sme ho tu "podlo" tolerovali.
Na druhej strane on je ukážka toho, čo som spomínal - že chaldejská nákaza už prenikla do krvi národa. On je ukážka typického (nechaldejského) psychopata - je vážne duševne chorý, pretože nik nebude chodiť na relatívne pronárodne orientovaný server a znova a znova tam nadávať na národ a na všetkých prítomných jednotlivo. To nie je normálne.

Aman Againsttime

On má podobný problém ako Vaský, Jahve a iní. ktorý som tu už dávnejšie pomenoval: je to abnormálna osobnosť s kognitívnou deformáciou spočívajúcou v prehnanom sebavedomí. Takto online sa to veru nevylieči.

Každopádne teraz už chápem prečo si mu dal ďalšiu šancu (už po koľkýkrát, preboha?). Snáď sa ostatní už definitívne poučili, lebo ak nie, potom je to s nimi naozaj vážne.

nonula

Priestor virtualnosti...
tu rozmer smerov moznosti,
tu zmes sprostosti-
bez cloveka tvare.

Zaciatok je koncom druheho´,
zachytena myslienka nerozkvitla
vplyvom nepoznaneho ovplyvnenia
sebou pseudospoznana na webe.

Norman

to si mu to správne vysvetlil, úplne jasne:)

Jeho odpoveď bude už len pozitívna, nulová.

Ema

Inak by si ten zákerný úkaz zabanoval už dávno a pramálo sa staral o názory nejakého buheha či nonulu.

Norman

to nebola z mojej strany dobromyseľnosť, ale zlomyseľnosť

nonula

Grigova periodicita nepresahovala nikdy jeden rok a pitvor je inteligentny ema. Ochranna vychova hluchonemych je nezmyselna.

Dabog

Chod pekne po slovensky niekam do piche.

Ema

pri nastoľovaní mieru v zdrojových oblastiach konfliktov, odkiaľ tiahnu masy do Európy, keď Američania vymrdali (počas takzvaného prímeria, ktorého podmienky nechcú zverejniť) tony bômb na vojakov regulárnej sýrskej armády. Ozvala sa snáď aspoň formálne pohoršene škatuľa Mogheriniová - táto usmoklená slabošská handra, ktorá má vraj reprezentovať Európu? Ozvali sa malý úchylný brav Hollande, polodementná fuchtľa Merkelbaba či taliansky schizoidný trt Renzi, aby aspoň slovne nakopli Američanom riť za provokačné jatky a následný nechutný cirkus na pôde BR OSN, ktorých cieľom je držať chrbát magorom z Daeša?
Americké letecké útoky v Dejr ez Zor na podporu Daeša pokračujú. Musia byť už riadne v koncoch tie chlpaté islamistické žoldnierske ciciny, že zákulisní pasáci týchto psychotických hoviad donútili americkú administratívu a Pentagon k totálnemu znemožneniu v očiach celého sveta (snáď s výnimkou Ameriky, kde už idiokracia pokročila natoľko, že masy úprimne veria "omylu" amerického letectva).
Takzvaným analytikom na Slovensku sa odporúča sledovať - ak to vôbec dokážu - postoj Číny. Aby nečumeli ako teľa na nové vráta, keď sa v Sýrii objaví čínska armáda a spolu s ujgurskými žoldniermi spáli aj ich arabských kolegov.

Každopádne včerajší sprostý masaker v Dejr ez Zor bude mať dozvuky, z ktorých budú Američania pišťať.

nové