Svědectví z chalífátu: IS chystá největší masakr v dějinách

Německý novinář Jürgen Todenhöfer se vrátil z nitra Islámského státu. Připravují se tam na nejkrvavější nábožensky motivovanou čistku v historii a nezastaví se před ničím, varuje.

Mosul - Islámský stát (IS) představuje jen asi jedno procento světové muslimské populace, přesto jde o hnutí, které připravuje největší nábožensky motivovanou čistku v dějinách lidstva.

Džihádistická organizace, která už kontroluje podstatnou část Iráku a Sýrie, je skvěle vyzbrojena a disponuje dostatkem peněz k tomu, aby další krvavou expanzi realizovala.

S takovým varováním se vrátil německý publicista Jürgen Todenhöfer, který pronikl do nitra "chalífátu" Islámského státu a hovořil s jeho bojovníky i vysokými představiteli.

Navštívil druhé největší irácké město Mosul i syrská města Rakká a Dajr az-Zaur.

Za jeden z nejvíce znepokojujících postřehů pokládá německý žurnalista fakt, že IS funguje a život v něm jde s trochou nadsázky jako po drátkách.

 

Je děsivé, jak tam všechno funguje

"V Mosulu jsem vnímal skličující pocit normálnosti. Z města vypudili 130 000 křesťanů, šíité museli také prchnout, mnoho lidí bylo povražděno, ale město už znovu funguje a obyvatelé si užívají stabilitu, již jim Islámský stát přinesl," řekl novinář americké televizi CNN.

"Samozřejmě že řada lidí žije ve strachu, protože jsou tresty za porušení islámského práva velmi kruté," dodává.

Hlavní rozdíl mezi běžnou armádou a bojovníky Islámského státu je podle Todenhöfera ten, že se radikálové nebojí zemřít, a tak jde z jejich vojáků obrovský strach.

K dobytí Mosulu, jejž bránilo na 20 tisíc iráckých vojáků, podle předáků Islámského státu údajně stačilo na 300 bojovníků.

"Nezaútočili jsme na ně najednou. S využitím sebevražedných útočníků jsme zasáhli jejich první linii a ostatní potom utekli. Zatímco my bojujeme ve jménu Alláha, oni bojují pro peníze a další věci, kterým nevěří," líčil prý německému reportérovi mladý radikál.


Děsivé odhodlání


Míra entusiasmu, jakou novinář na mladících z Islámského státu pozoroval, ho naprosto šokovala. "Když jsem se nějakou dobu zdržoval ve výcvikovém táboře, přicházelo každý den okolo padesáti nových bojovníků. Nemohl jsem uvěřit tomu lesku v jejich očích. Mají pocit, že přicestovali do zaslíbené země a že bojují za správnou věc," vzpomíná.

"Nejsou to hloupí lidé. Jeden z mladíků, s nimiž jsme mluvili, právě dokončil doktorát na právech, měl spousty nabídek, ale všechny odmítl. Rozhodl se jít do boje. Potkali jsme bojovníky z Evropy i Spojených států. Dokážete si představit někoho z New Jersey, jak cestuje, aby se přidal k Islámskému státu?" pokládá Todenhöfer řečnickou otázku.


Evropu dobudeme a nebude to hezký pohled


Ozbrojenci německého žurnalistu vzali i za vězni a dětskými bojovníky. Oboje bylo znepokojující, ale nejhorší byl podle něj rozhovor s mladým fanatikem z Německa. Ten krajanovi líčil temnou budoucnost Evropy i Spojených států.
 
"Jednou dobudeme Evropu. Není otázkou zda, ale kdy. Nic takového jako hranice pro nás neexistuje. Známe jenom přední linii. Přijdeme do Evropy a Evropané by si měli uvědomit, že to nebude příjemné setkání. Přijdeme ozbrojeni a ty, kdo nekonvertují k islámu a nezaplatí islámskou daň, zabijeme," varoval.

Nejhorší je, že tomu on i tisíce dalších jeho spolubojovníků věří, varuje německý novinář. Přes ofenzivu kurdských jednotek a nálety koalice vedené Spojenými státy se prý nezdá, že by Islámský stát nějak výrazně oslaboval. Naopak na obsazených územích posiluje své pozice a buduje nové instituce správy.

"Myslím, že si západní lídři plně neuvědomují, jak velké nebezpečí představují," dodává Todenhöfer závěrem.

 ukrižovanie ISIS
Ukrižovanie kresťanov bandami z tzv. islámskeho štátu.
Túto "arabskú jar" chcú anglosionisti rozpútať aj v Európe.
 
 
 
 
 
Buheh

bude bohate stačiť ktorejkoľvek veľmoci, ak by naozaj chcela a mala by v rámci geopolitickej konštelácie otvorené pole na realizáciu, aby ich poslala všetkých k alahovi.

Ibaže sa zatiaľ taká situácia nevyskytla. Jedna veľmoc sa ešte stále neodhodlala a druhá, no tá by aj mohla, ibaže nechce si nivočiť kvietky zla, ktoré tak prácne dopestovala.

Norman

Len tak k téme jeden prípad dobráka kresťana, pomáhajúceho exotickému nekompatibilnému votrelcovi (a jeho rodine)

Obyčajný občan ubytoval imigranty...

Ja som opatrný aj čo sa týka pravdivosti podobných prípadov.

Možno sa ani nestal.

Ale určite sa mohol stať a určite sa takých a ovela horších prípadov stane mnoho v blízkej budúcnosti. Pretože keď tak pozeram po ľuďoch, tá neuveritelná naivita a slabomyselnosť, pestovaná desaťročia,  z nich naozaj len tak naraz nevyprchá.

Možno teda aspoň tento príbeh zabráni najhoršiemu v jednom či dvoch prípadoch.

nové