Táto stránka nie je verejná

Redakčný disclaimer k náhubkovým zákonom:

 

1.Neverejnosť:

Chcel by som tu oficiálne vyhlásiť, že táto stránka nadhlad.com nie je verejná. Texty tu nie sú verejné, ale určené pre uzavretý okruh. Všetci ostatní sú aj týmto upozornení, že to nemajú čítať. Nič na týchto stránkach nie je verejné.

2. Oficiálny jazyk:

Podobne tu chcem oficiálne oznámiť, že jazyk tohto portálu je špecifický umelý jazyk, formálne zvaný "vantum". Jeho prípadná podobnosť so slovenčinou je len vec čiste náhodná. Opakujem: jazyk tohto portálu nie je slovenčina, a preto upozorňujeme Slovákov, že je možné, že veciam neporozumejú, že si ich zle v slovenčine vyložia.  Z toho vyplýva, že stránka nie je určená pre Slovákov, ale v prvom rade až výlučne pre obyvateľov horného Utahu, hovoriacich jazykom vantum. Čokoľvek, čo je tu uverejnené, nemá so Slovenskom nič spoločné a určite nespadá pod jeho jurisdikciu.

 

 

Pre istotu zopakujem vyhlásenie ešte aj v slovenčine:

1.Neverejnosť:

Chcel by som tu oficiálne vyhlásiť, že táto stránka nadhlad.com nie je verejná. Texty tu nie sú verejné, ale určené pre uzavretý okruh. Všetci ostatní sú aj týmto upozornení, že to nemajú čítať. Nič na týchto stránkach nie je verejné.

2. Oficiálny jazyk:

Podobne tu chcem oficiálne oznámiť, že jazyk tohto portálu je špecifický umelý jazyk, formálne zvaný "vantum". Jeho prípadná podobnosť so slovenčinou je len vec čiste náhodná. Opakujem: jazyk tohto portálu nie je slovenčina a preto upozorňujeme Slovákov, že je možné, že veciam neporozumejú, že si ich zle v slovenčine vyložia.  Z toho vyplýva, že stránka nie je určená pre Slovákov, ale v prvom rade až výlučne pre obyvatelov horného Utahu, hovoriacich jazykom vantum. Čokoľvek, čo je tu uverejnené, nemá so Slovenskom nič spoločné a určite nespadá pod jeho jurisdikciu.

 

 
A ešte  aj v nejakom každému zrozumiteľnom a dobre definovanom medzinárodnom jazyku:

市民:
我想在这里正式宣布,这个网站nadhlad.com是不公开的。没有允许任何只求人们提供了精神文化。其他人也特此请求门户不动。如果他们这样做没有我们的允许,没有我们的意图和自身的责任。不幸的是,我们不能以任何方式影响真正的 - 但是,尽管这很难执法间距无疑是正确的,这个网站是不适合普通大众,但闭合电路。
官方语言:
同样的,在这里我要正式宣布,该门户网站的语言是一种特定的人工语言,正式称为“vantum”。其可能的相似性斯洛伐克只是历史的随机效应的问题,它肯定不能判断一个业余的。我再说一遍:本网站的语言不是斯洛伐克,因此斯洛伐克应该注意到,它有可能事情不会明白,他们有英语不好降落。这也意味着,该网站并非用于斯洛伐克,但主要是在上专为犹他州的居民,vantum语言扬声器和专业上和精神上的准备。那在这里发表了无关的斯洛伐克和肯定任何不属于其管辖范围内。

 

Pekný biely deň prajem

 

 

Tonnag

IN LAK ECH - Ute
Život preverí kto je pripravený. Vyhlasovať sa za profesionalne a duchovne pripravenym je iba hlasom egoizmu, pychy, nadradenosti, nevedomosti. Helemese aké ticho a dážď.
Nadherna príroda Utah.
Tá minimalna šanca, ktorú kazdy má nie je v poučení ale v procese uvedomovania si ducha. A duch je to co nemá v ludskom stave obdoby. Je to sila co udrzuje vesmir.
Pozdravy do Utahu.

Norman

hlavne, že si to pochopila ...
takmer ...

Tonnag

Radsej ako pochopenie mam poznanie, ktore existuje nezavisle na jazyku. Tiche poznanie. Ale treba byť aj na vlakne stopovania. A tak hraš ale nie tak ako ľudia bežní- to je pokrytectvo, hrás na živo-skutocne a vselico sa vyfarbí, vidís za masky inych.
A skafandre su skafandre - to si k srdcu nebudem pritulovat. Dam ti 3 hadanky?
1. Co je hadankou pre myseľ?
2. Co je hadankou pre srdce?
3. Co je hadankou pre ducha?
Odpovedať mi nemusíš. Len tak som ti ich dala.

Sloven

Hm mvt omb uden ejakýo nýh áčik, jam yslím, žeh ádankoup rem ysel, jes rdcea d uch, pres rdcem ysela d ucha p red ucham ysela s rdce..

Buheh

ako youtuber štvrták gymnazista na iphone.

Sloven

:D ale chápeš?
a stalé nwm, či som odpovedal správne :(

Norman

aby to azda bolo jasnejšie, ten disclaimer. Vieš, nie všetko, čo sa napíše, je o duchovne, aj keď je v tom použité to slovko "duchovno". Minule som napríklad doma našiel knihu, na každej stránke bolo asi stokrát slovo boh, ale duchovna v nej nebolo ani za horčičné semienko. Nejaká Biblia či čo...

Keď tu napríklad vyhlásime, že zakladáme nové náboženstvo - aby nás nik, ale do boha naozaj NIK nemohol ani len slovkom kritizovať - tak to zas neber tak, že vymýšlame univerzum a že niekomu preskočilo. Ale prečo to neurobiť, keď je to výhodná alebo jediná politická možnosť, že. Spýtam sa právnika :-)

ps. odpoveď na otázky
1. srdce
2. duch
3. myseľ

Tonnag

Nie . daj si nadych-vydych, aj viackrat, zavri oči ...
To ti vraciam tie 3 puntiky.
Urcite to vieš n a 100%.

Norman

nič

Tonnag

Einstein povedal, že ziadny problem nemoze byť vyriešený na rovnakej urovni myslenia, ktora ho stvorila. Preco chcú ludia zmenu stale tym istym myslenim, preco? Je tu este jedna uroven myslenia. Čo, kto ju brani ludom prejaviť a tak odpovedat si na jednoduché pravdy? Ziadne duchovno, ziadne ezo - zakladne jednoduche pravdy. Ci uz to nie je tvoj príbeh?

Ema

A niekto tu začne hádzať podvodníka Einsteina slaboduché bonmoty.

Tonnag

Ema s tebou som sa nebavila ci Norman podla teba nie je svojpravny a co take na tej vete nerozumieš, nehovorim o einsteinovi ale o tejto myslienke. O einsteinovi fyzike a vede sme sa tu uz davno bavili a bolo povedane o tom nebudem sa opakovat neviem preco ty stale ako papagaj opakujes tie tvoje opovrhnutia s kazdym s kym si sa ani nestretla. Asi tym ze to slaboduche je v tebe.

Ema

A tebe zostáva len mekotať o nerozumení.

afinabul

Einstein bol antisemita? Vraj napísal nejaký list, ale až z tvojho príspevku som Einsteinov antisemitizmus pocítil. :P
"Einstein povedal, že ziadny problem nemoze byť vyriešený na rovnakej urovni myslenia, ktora ho stvorila."
Tak rob, predsa sa odraz ...

Kolodej

hľadaj ženu.

s1

Ktora mu minimalne nenici zivot (a tym aj sebe).

anonym

doraz nebol na tri bodky ale skor na -la

Sloven

Každý človek ho má a aj keď je z kameňa, tak je živé a dá sa ho počuť.
Každý človek ma jedného, aj keď sa ho mnohí jednoduchí ľudia boja.
Vie o sebe všetko a predsa nič, celý jej známy svet zrkadlí sa v nej.

Sloven

Za každou vetou by malo nasledovať, že čo je to? ale my už to vieme... či?

afík

Konečne sa to ten "disclaimer" objavil aj tu. Pretože žiadnym myšlienkovým či duševným zločinom predsa netrpíme, a zato že SME? A kua ... toš odladzim:
https://www.youtube.com/watch?v=mAC6iAnII6I

Norman

ako to myslíš, konečne? Vážne sa pýtam, lebo som nikde taký nevidel, reku, či sú nejaké podobné disclaimery. Pochybujem ... ľudia sú málo tvoriví.

afík

Všade okolo teba, napr včera okolo 19-20 hod na nejakom rádiu:
"..pre marg ... margliz ...margilizované komunity sa vyjadril hovorca Rómskej..."
Ja som bol v kolenách. :D

afí

1. Co je hadankou pre myseľ?
2. Co je hadankou pre srdce?
3. Co je hadankou pre ducha?

Tonnag

Doprajte si čas. Preco tak všetko supito presto. V odpovedi sa uz nenachadzaju pouzite slova.

afík

čas sú peniaze a my robíme toto: https://www.youtube.com/watch?v=INqbFXxBrss
preto sa to tu volá nadhľad a nie http://www.cop.sk/

afík

Gój nemá dušu, a preto prišiel Kráľ, aby vyhádzal kupcov a povedal vec, ktorá rezonuje:
https://www.youtube.com/watch?v=umxKl537CFs

Ema

jazyka vantum:
Táto stránka nie je verejná. Je to súkromný bojový útvar. Každý, kto ho nemieni podporovať svojou odvahou a bojovým duchom, a namiesto toho sem chodí mraučať, štekať, poskakovať a citovať Einsteina, nech ide do riti.

Vivian

Emi, veď ty vieš, že odpoveď na 3 hádanky Tonnag je jedno slovo, resp. súslovie - www.nadhlad.com , lebo veď to vyplýva z podstaty Normanovho článku. Inak, skvelý článok, vďaka. A Tonnag na to prišla, myslím.

Norman mentálne ladí s Tonnag, ale Norman s pokorou k téme samej, naschvál neudal Auflosung jej hádanky ?

Ja som tu nová, prepáč. A možno, možno som úplne vedľa, ale myslím, že možnosť mentálne šifrovať napísané, mi príde skvelý nápad. Možno je to heslo na otvorenie brány. Neviem. Lebo ak si to tu niekto zvonka po slovensky prečíta.... , že ten porozumie alebo aj nie. A to teda neznamená, že uchopenie myšlienky a podstaty pochopenia kohokoľvek, je právne napadnuteľné. Je to len uhoľ pohľadu. Príde mi to ako tie Rozprávky B. Němcovej - rozprávka : Ako sa Honzík učil po latinsky. Označíš niečo za " sud guľatý " , ale ono to nie je ani sud a ani guľatý.

Páni, asi mi možno šibe, a je to tak, ale bude to tak stále ? Veď to ani netreba prihlásenie, duša, srdce, a myseľ sa zosúladí a vie... Raz to tu tá nesmierne citlivá a napriek tomu odvážna Ľubov, kedysi spomenula, že vidí v diskusii na nadhľade čosi iné, ako sa v nej v skutočnosti píše.

Kryptografia je báječný nápad.

Ema

Tak to mi len kolegu obľúbený vtip napadá.
- Buch buch buch! Otvor!
- Otvor? Aký otvor?

Dokončenie vtipu nebudem kryptovať, ale ťa ho priamo ušetrím. Plne s ním však súhlasím.

Vivian

...keďže si zaklincovala, a sa tu bavíme, pridám tiež jeden : ako sa toho černocha v metre opýtal dáky spolusediaci, keď videl jeho biely prišitý prst po úraze na jeho pravej čiernej ruke : " tak čo kominárik, z jebačky, z jebačky ?

Ema

a preto som ti hento z metra prepáčila.

Vivian

Ema. Vážim si to. Som si vedomá. A aj ja Ti odpúšťam.

Ema

Tak. A je všetko v poriadku.

Norman

Veď Tonnaq, viď hore, nepochopila ani to, že sa jedná o jednoduchú politickú iróniu, politické zamyslenie BEZ akéhokoľvek dvojakého významu. Je to čiste o politike, vážené, žiadne štrikovanie, žiadne hádanky.
Ja síce súhlasím, že Luba tu videla aj veci, čo tu nie sú, ale to bol len smutný dôkaz o zlej dobe. Teraz je na tom oveľa lepšie.

Tonnag

Norman píšeš tak ako ti to vyhovuje. Zo strachu? Prečo si vymazal môj príspevok? No tak štrikuj aspon niečo vytvoríš. Pá

Púpavová

a ľudia s nimi.Jasne,že ma to tu ovplyvnilo.Ale to neznamená,že sa nezaujímam o mimozemské civilizácie,len to robím diskrétnejšie:)).Keď dievča zacitovalo Einsteina,v tej sekunde som vedela,že je to chyba.Tonnag,naozaj nejde o nič osobné,ide o to,že Einstein podľa všetkého bol plagiátor a ako vedec parazitoval na svojej manželke Mileve.Vycical a odkopol.Vychcaný zmrd.Systém ich adoruje,jasne,veď sú rovnakej,parazitickej podstaty.Ďalší taký príklad je T.Masaryk a jeho manželka Charlotte Garique.Jej tragédia začala v momente,keď ho stretla.O Teslovi radšej ani nehovorím,takže v dnešnej dobe je naozaj lepšie ako citáty,čítať radšej životopisy.A to od viacerých autorov.
Kto mi je však z nositeľov N.ceny naozaj sympatický je dánsky fyzik Niels Bohr.Dávam Vám ho do pozornosti,tento muž bol dieťaťom Šťasteny.Nemusel sa pretĺkať ako Nikola,ako Mileva,ako Charlotta.
A to je dobre.
http://www.hvezdaren.sk/zaujimavosti/spomienky-na-vyznacnych-fyzikov/nie...

1488

volala mi Žitňanská a nevedia sa z toho vysomáriť. Že expertíza NAKA nedokáže rozlíšiť, kedy je tu použitá vantumčina a kedy slovenčina. Snáď som tento koment napísal korektne v jazyku "vantum". Za možné chyby google translátora SJL / VTM sa vopred ospravedlňujem a posielam do Utahu big byg sorry.

Norman

no by som privítal názor, ako to je s inojazyčnými portálmi. Nemala by pod jurisdikciu spadať iba doména .sk? nem rozumu to.

A ako je to so súkromnými portálmi - lebo aj také sú, že. Je síce pravda, že niekedy sú texty prístupné, že, ale to nie je vždy. Texy sú prístupné len počas sviatkov navažských bohov. Žiaľ, navahovia mali mnohopočetný polyteizmus a skoro každý deň je sviatok, niekedy aj dva súčasne.

ps Vantumsky píšeš ok, len pri slovesách v prvej osobe j č je vždy koncovka -u.

provokatér

Kenď sin myslíš gójime, žen tento text, nemspadáť pod naša jurisdikcia, tak ty byť nanveľkom omyle, jazyk totiž nehrať žiadna rola pokojne verejne napíš ty aj po klingonsky, že máš niečo proti nám a uvidíš... aj keď ja nebyť fullne košér domnelo žid, tak urážka ty proti mne byť trestná... keď tyn nemať server a klávesnica písať onan the Marsnica..

Norman

nič iné tolka pulomet. Nem, papulomet. Hm, jak malý rozdiel pre človeka a jak veľký diference pre ľudstvo.

Uznaju, ten reč by ľahko pomýlilo, lebo very similar, ale to, že to nie verejná propaganda, to ako vyvrátiť?

provokatér

:D:D
Jamu su pisálu, žen ty uvidíšu, a už vidíš ja smeju.. :D

Do židov parviš? Oni mať nepísaná spojenectvo so Sojuz a nemať radi nemca, tak preto byť silná, a čím viac oni zmizík nás tým byť vetšia a silnejšia, my musieť robiť a naša proopakovanda proti zlá komunistická fašistická démon Sojuz aby my EUSA mohli spolupracovať s nový panslavianska Sojuz aby môcť šíriť naša svanta reptil ďalej..

1488

niekedy som si myslelu, že semita nemôže byť antisemita, že keď je pokope partia hajlovačov a nik iný, že nepodňecujú, šak komu. No palica sa vždy nájde. Self-hejt, self-propaganda, sám sebe si verejnosť. Opýtamu sa Amana.

afinabul

Kedže mám zamietnuté, pridaj toto medzi hudbu:
DRUZINA - KONIEC SVETA
https://www.youtube.com/watch?v=PubevGQmrg8
Ak je zajtra koniec sveta, ak sa zajtra zrúti
dajme sa do tanca nech sa hlava všetkým krúti,
zabudnime na všetko čo nás plakať núti.
Ak nás má odfúknuť vietor ako zrnko piesku,
Ešte stále je dosť času na pesničku rezkú,
A život je iba nuda, nuda bez potlesku.
Ak sa zajtra splní všetko čoho sme sa báli,
ešte stále je dosť času aby sme sa smiali,
zajtra tu už nebudeme slnko všetko spáli.
Ale ak sa zajtra bude svet aj ďalej krútiť,
Budeme sa smiať a spievať, že nám život chutí,
a kde bolo samé tŕnie, ruže rozkvitnú ti.
Ak je zajtra koniec sveta, ak sa zajtra zrúti
Dajme sa do tanca nech sa hlava všetkým krúti,
zabudnime na všetko čo nás plakať núti.
Ak nás má odfúknuť vietor ako zrnko piesku,
Hej!
ešte stále je dosť času na pesničku rezkú,
a život je iba nuda, nuda bez potlesku.

Sloven
afinabul

Ale to je aj pre mňa staré, pri tom som si vzpomenul na čarodejníka Žita: https://www.youtube.com/watch?v=lVMEyhG7e-A

Provokatér

https://www.youtube.com/watch?v=mwbq7gw3868
Toto sa na vás hodí ešte viac ako hento a biely riť-ier .....

Norman

Treba povedať, že Orlík je jedno skurvené nešťastie, ktoré na bielu scénu hodil zrejme teda iný provokatér, nie ako ty. Vážne tu nemienim propagovať Hitlera, ale treba povedať, že ten by takú kapelu nechal rovno odlífrovať do Londýna alebo inej stoky. O tom je škoda sa baviť, lebo buď to ľudia chápu, alebo nie, buď to cítia, alebo nie.

Našťastie aj sionizmus má slabé stránky a elementy, ktoré ho znútra rozkladajú. Sú to napríklad etnickí Židia :-)))

balu

som zložiu skúšku (slabá troječka, ale mám? mám) vantumu, a teraz chápem prečo ma mamka dala na jazyky. A na henten konkrétne. Vraj sa tunak robí píčdí.

No právnické zázemí nemám ale ani na to nemám. Vým, že keď bolo "hovadsky povinné" sčítanie obyvateľstva EU (tuším 2010) tak ma nejako nevýmjako nezarátali (ináč pýčovia z tých hausnumer budú vychádzať, takže kde ja nie som je arab za mňa), vlastne teda ani nie som. Len rozmýšlam.

Teta Ema
týmto trikom sa vážne dá vydrbať s jurisdikciou istých "štátof" (veď výte prečo je štát v uvodzovkách)? Dodržali niekedy HOCIAKÚ dohodu? Úvaha B. Trh a jeho samoregulačná ruka. Pozvime sem dáku ruskú stanicu, založím kľudne na to sro. Prejde to? Né. No kde tá ruka trhu? A sloboda pomaly bársčoho? Ruskí výrobcovia smartfónov. (Vo vantum sa to povie "som rád a milujem kvety ať se šlnko švíci")

Ja si myslím, že nás kurevsky podceňujú. Majú svoje nástroje (neviem ako to vantumsky povedať) a nechcú aby sme aj my mali svoje ale oni rozmýšlajú tak a my inak a oni nás v podstate kurevsky nechápu ale radi by vládli... len ako keď nás v podstate nechápu? Chceli by nejaký taký systém, aby sme ich poslúchali až zbožňovali ale zároveň by sme neprišli úplne o tie vlastnosti prečo nás potrebujú. A nechápu že nie sú ničím a nikým vyvolení, vo férovej súťaži sa nám max. vyrovnajú. A sú geneticky zbabelí. A tí vždy prehrajú. Bez výnimky.

nové