Tatranská želatína

Sú veci pružné, ktoré sa vracajú do svojeho pôvodného tvaru. Niekedy je to veľmi dobrá vlastnosť, inokedy je to otrava.

Teraz Focus vyhodil prieskum verejnej mienky ohľadne "dôveryhodnosti politikov" - zvolil zrejme hlavne predsedov politických strán a iných dôležitých postáv scény. Ja viem, Focus je tendenčný, ale toto nie je jediný taký prieskum - naopak, je to v určitom zmysle jeden z tisícov, a to v rozmedzí desiatok rokov.

 

 

Takže, čo vidíme? Veru, to čo vždy.

Na čele Čaputová, postava dobrého strýca, pardón, teraz tety, ktorá chce len to najlepšie. Toto je azda výsledok vyše storočia oblbovania ideológiou, zameranou čiste na zotročenie Slovákov, tzv. "slovenskou literatúrou", ináč sa to nedá vysvetliť.

Druhý najdôveryhodnejší, a ak budeme hovoriť len o skutočných politikoch, tak prvý, je už dlhšie Pellegrini. Na neho platí ale to isté, čo na Čaputu. Dobrá teta.

 

A čo je na druhej strane? Po tisícročí nesamostatnosti a voľaní po vlastnom národnom štáte, kde z nás už nik nebude robiť kolóniu, sú na konci dôvery politici, ktorí síce často len neohrabane, ale predsa len formálne sú v politike symbolom národného a sociálneho snaženia - Fico a Kotleba. Ja chápem, že mediálna záplava špiny na nich je nekonečná, ale predsa len - sú Slováci stále rovnako tupí, že tie fekálie naozaj žerú?

 

Potom je tam dole meno Majerský, ktoré momentálne reprezentuje ten zvyšok, čo z kresťanskej politiky na Slovensku zostalo. Tiež poľutovaniahodné, asi nastavia druhé líco. Tretie? Koľkaté líco títo ľudia ešte obetujú? Lebo už molochovi obetovali aj vlastné deti.

Je pravda, že na konci rebríčka je aj meno symbolizujúce liberálnu proatlantickú politiku, Biháriová - ale to je len dôsledok totálnej neschopnosti Trubana a Beblavého - nemožno to považovať za prejav politického racia ľudu. 

Dole sa prepadá aj Matovič - ale až po tom, ako mu národ dal 25% voličov a 91 hlavovú vládnu koalíciu. Teraz pochopili? Až teraz? Teraz sa už môžete len obesiť, všetci voliči tejto hnusoby.

 

No a potom tu máme konečne jadro, symbol trvalých problémov podtatranského národa. Traja "politici", ktorí sídlia v dôvere v strede - teda typicky nie úplne vpredu, ale to je tá ich podstata: šedé, opatrné a zalezené persónky, ktoré nič moc nešpekulujú, nič moc nekonajú, a tak ani nič moc nepokazia. Takých má rodilý ľud slovenský, oblbovaný tisícročie grékmi, rimanmi, pravoslávnymi, chaldejcami a najmä židmi - takých má najradšej. Náš malý potkaní triumvirát Sulík, Remišová, Kollár.

Takto, bez srandy: ľud, ktorý dokáže veriť týmto trom hlodavcom, nie je normálny. Ja teda chápem, že tí traja sú tiež ľudia, možno, pravdepodobne  - ale len do okamžiku, než vstúpia na politickú scénu. No, ten cigáňojeb určite nie je normálny človek ani v súkromí, ale to necháme teraz bokom. Na politickej scéne sú oni to najzbytočnejšie, najnepotrebnejšie haraburdie.

 

To je všetko. A takto je to naozaj desaťročia. Slovenský národ je pružný - v zmysle, že nech ho pohne akákoľvek skúsenosť a tragédia, zas sa vráti do svojej pôvodnej blbosti. Ako taká želatínová guma - nie je plastická, aj keď sa akože trasie a hýbe, je v skutočnosti nemenná.

 

Samozrejme, hovoríme stále len o politike.

V iných oblastiach, ktoré boli otrokom určené na užívanie, a kde majú jedinú slobodu, teda v hopkaní na javisku, vo fúkaní do fujary a vo vyšívaní - áno, tam prekvitá. Takisto robotovanie, či už na poli alebo vo veľkomontážniach, tam prekypuje v tvorivosti.

Sú proste blahoslavení.

 

 

 

 

0
Roland Edvardsen

Hej, neprekvapivý prieskum: dlhodobo platí, že Čaputa a Pellegrini sú najpopulárneší (ale Pellegrini klesol, potom čo prestal byť premiérom. Istý čas dokonca bývaval v tých prieskumoch prvý), na konci vždy Kotleba, Fico (a niekedy aj Harabin). Je to proste tak, že "zasnení bačovia" preferujú "nekonfliktných" a dobrácky pôsobiacich politikov (aj keď Pellegrini je skôr šikovný manipulátor, než reálny "dobrák"). Matovič, ako politik večného konfliktu, tiež neprekvapivo klesá. On hlavne potvrdzuje, že Oľano bolo na konci februára len nafúknutá bublina, nie reálna sila s pevným koreňom - dôsledok skratu, afektu národa neschopného odolať manipulácii.

Čaputovú však treba brať s rezervou. Jej dobré čísla vyplývajú čisto z jej prezidentskej funkcie, ktorá má formálne požívať najväčšiu úctu. Aj Kiska býval v týchto prieskumoch prvý, dokonca mal i lepšie čísla ako Čaputa. Začal klesať, a to dosť výrazne, keď sa mu končilo funkčné obdobie a začal robiť stranícku (t.j. aj konfliktnú a vyhrotenú) politiku. Čaputa však vôbec nemá na to byť nejakým lídrom politickej strany. Hovorím, skončí ako prezidentka a potom vyfučí. A ak začne robiť stranícku politiku, bude musieť byť ďaleko otvorenejšia aj pokiaľ ide o jej ideologické postoje. Zatiaľ sa jej darí to všelijako tajiť pred ľuďmi (preto ju podporujú silne aj katolíci, KDH-áci, dokonca aj medzi voličmi LSNS a Smeru má relatívne dobrú podporu) - mnohí ju len vnímajú ako istý symbol, je niečo ako kráľovna Alžbeta či také dačo. Ten prieskum je teda od začiatku neférový, keď tam zahŕňa aj našu "šípokovú Ruženku". Mal by byť len o lídroch/predsedoch politických strán.

Roland Edvardsen

Kaliňák ml. mal teraz zase celkom podarené videjko: https://www.youtube.com/watch?v=yoBqXsh_bUc Dávam ho sem najmä kvôli koncu so Sulíkom. To je presne to primitívne uvažovanie, ktoré drží Matoviča a jeho vládu, tá propagada že oni niečo "čistia".
Inak ten Sulík, to je tiež celkom peklo. On neodíde z vlády, ale zároveň bude účelovo a plánovito šibnutého Matelka podpichovať, aby mu tak následne rástli % aj vďaka jeho útokom.
Nie Pellegrini, ale Sulík je reálne tlačeným koňom globalistov - a tie náhle nárasty % v obľúbenosti (už sa začína doťahovať na Pellegriniho) ukazujú, že zabral. Myslím, že ak sa nejaká výmena na poste premiéra v zákulisí plánuje, tak je to výmena za neoliberála Sulíka. Ak by aj voľby vyhral Hlas, stále by mal problém zostaviť vládu - Oľano a žalude už vylúčili spoluprácu, to sú fanatici, tam je to jasné. A Sulík by tiež dosť riskoval, ak by sa s ním spojil. Nie, dôjde len k výmene pozícii Oľano a Sas a funkcie premiéra, kedy Matoviča nahradí Sulík.

Norman

To je liberál, je nadšený nad "čistením". A že vraj to robí Matovič - ale veď ten sa oháňa, že len dal prokuratúre voľnú ruku. Hm.
Len aby sa Sulíkovi nestalo, že sa tiež ocitne v cele zadržania. Ja by som Magoriča v pomstychtivosti nepodceňoval - ach, veď to vlastne povedal minulý týždeň v Pravde sám Sulík, ž eMatovič je výnimočne pomstychtivý človek. Je to ozaj debil, Sulík, nechá na sebe drevo píliť a myslí si, že sa to nemôže ešte viac zvrhnúť. Alebo sú až tak dobre dohovorení v hraní sa na dobrého a zlého policajta? Taká dohoda je tak na úrovni Matovičových intríg. Ale ako píšeš, aj Matovič si uvedomuje, že ak ho niekto z globalistov nahradí, tak to bude Sulík.

Ešte k mladému Kaliňákovi - teda nechcem vynášať nejaké tvrdé hodnotenia, včera som na to aj dosť dlho díval, reku čo akože mladý dá - nuž ale nič moc. Možno tie videá sú ok - ale čo je horšie, s takým menom a teda ako naozaj blízky príbuzný Kaliňáka - to za prvé nie je práve imidž, ktorý Smer potrebuje, za druhé iní členovia strany nejak postup a ocenenie nepotrebujú, keď tam vidia takéto no proste rodinkárstvo?
No ale to je tá "kvalita", ktorú Fico (a spol) už zrejme neprekročí.

A k tomu vysvetlujúcemu videu od Kaliňáka - bože, a on nechápe, že teraz je neskoro čosi vysvetlovať? Mal by si prečítať knihu Psychológia davu od LeBona, a určite je už tisíc iných kníh, kde by mu jasne vysvetlili, že pri debatách s davom, teda aj televíznych, na pravde záleží až na poslednom mieste, ale prvoradé sú dojem, presvedčenie. Ja mu neberiem, že sa to musí učiť - ale mal by doma pochopiť, že čokoľvek vysvetlovať takto a dodatočne je proste zbytočné. Načo hovorí, že sa nechal nachytať?
Ak, tak by sa mal ešte zamysleiť, prečo tam nechal Cigánkovú, či ako sa volá, aby na neho siahala ako na malého chlapca. Pravda, aj ona pri tom vyzerala ako stará kurva (čo aj je), ale on pri tom pôsobil ako mladé ucho (čo je pre neho horšie). Mal jej povedať
"Dajte si tú ruku dole, alebo ako cez prestávku Šipošovi do gatí, ale mňa neosahávajte"
(konieckoncov, v čase pandémie by na to mal úplne právo :). To so Šipošom by síce nebola pravda, ale tak sa robí humor v priamom prenose, nie? :)

Veru, politika je v časoch médií len showbiznis.

Roland Edvardsen

Beňová raz v relácii Na telo prezradila, že pri hlasovaní za podpredsedov Kaliňák prešiel len tak tak, mal najmenej hlasov. No, jednoducho si ho tam presadil Fico, resp. strýco (ktorý má stále veľký vplyv v strane. A na kaliňákovský klan (Kaliňák a jeho ľudia), napojený na kdejaké pochybné kšefty a kriminálne živly, tá strana neskutočne doplatila a dopláca - táto slabosť Fica pre kaliňákovcov je pre mňa nepochopiteľná ). V strane chápali, že je to rodinkárstvo ako vyšité. Ako nič proti mladému Kaliňákovi, je to sympatický chlapec, ale práve v tých jeho výstupoch v TV, s kdejakými zmijami, sa ukazuje, že je dosť podstatný rozdiel robiť nejakého "youtubera" a robiť reálneho politika. Samozrejme, je mladý, učí sa, ale to nič nemení na tom, že je ďalším dôkazom, že Fico jednoducho už nemá ľudí. Z odborníkov mu zostal len nevýrazný Kamenický a z propagandistov Blaha, ktorý má však obmedzený prístup do mainstream médií. A sám Fico si je toho dobre vedomý, a preto dnes tak často vystupuje a propaguje samého seba.

Roland Edvardsen

Inak dnes vyšiel ďalší prieskum, tentokrát od Focusu. Matelka možno už dnes odvezú rovno do blázinca. :-D https://www.tvnoviny.sk/domace/2015814_exkluzivny-prieskum-preferencii-s...

Ste sledovali niekto tú jeho tlačovku? To je proste niečo neuveriteľné. :-D Áno, po voľbách sme tu všetci konštatovali, že bude surrealizmus. Ale ono to naozaj predčilo očakávania. Hovorím, zrelý do blázinca. A čím skôr, tým lepšie - obzvlášť pre neho. :-)

Náhodný okoloidúci

Priznaj sa, keby Matelko naozaj skončil, chýbal by Ti? :D Ako zdroj zábavy na spôsob "smiech cez slzy" je nenahraditeľný a neopakovateľný.

Norman

je pre neho príznačné:
kým v lete, keď vďaka zavretým hraniciam žiadna pandémia u nás nebola, to chodil na tlačovky a prezentoval sa ako hlavný bojovník proti hnusobe.
Teraz, keď jeho "plošné testovanie" vybuchlo naprázdno a keď ľudia už nič nerešpektujú, keď denne zomrie dvakrát toľko, ako za celú jar a leto a keď nemocnice sú už plné - tak teraz zbabelo ako potkan uteká a skrýva sa.

On je naozaj psychiatrický prípad, už pár rokov to bolo o ňom známe, a pýtam sa, čo za ľudia tohto magora volili???

Ľubov

Tým v žiadnom prípade nechcem povedať,že Matovič je akože ten hore. Ale z formálneho hľadiska je to predseda vlády Slovenskej republiky. Jeho voliči sú formálne tí "dole".

A sú rovnakej kvality,to je hermetické pravidlo,s tým nenašpekulujeme nič.Nádej som stratila,keď v marci 2019 zvolili Čaputovú. Myslím si,že ich voličom to dáva niečo ako pocit intelektuálnej prevahy. Zvykli sa ma pýtať bý.kolegyne,"prečo ty preboha volíš Harabina ?" Veď jeho volí len odpad. .-)

Určite jedným z hlavných dôvodov ich volby je aj nenávisť k Ficovi a k nám. Ale pretože s nimi nie sme v jednej bubline,ani nebudeme,tak ani ich volbu nikdy nepochopíme. :))) Takže Tvoja otázka ostáva rečnícka .

Norman

áno, tá politická nadradenosť je zbraň, čo používajú. Občas som sa tu snažil pripomenúť, že aspoň národovci, nacionalisti by mali byť pocitovo aj správaním morálne nadradení.
Ale vlastne niet ľudí, ktorí by tú radu vlastne mohli aplikovať. Na Slovensku naozaj, aj keď sa pozrie medzi tých protestujúcich, aj radikálov, sú zväčša takí tí ubití ľudia.

Pritom pred rokmi sa to zdalo lepšie. Tu napríklad je článok z roku 2012, tú fotku som urobil osobne, to sa mi zdali tí ľudia schopnejší, ako sú na demonštráciách dnes. Ktovie, koho je to vina, a kto ako ukradol ten znak s dvojkrížom a iné symboly a myšlienky samostatného zdravého jadra.
http://www.nadhlad.com/content/deti-zeny-versus-bratislavski-zbabelci

Nuž, ako sa predrabli devedesiate roky, tak sa predrbali aj tieto, desiate.

Ale vidím v diskusii, že už vtedy som bol ostrý. Áno, bolo tam málo ľudí a každý po webe len pindal.
Zacitujem sa (tam z tej stránky, môj prvý komentár k Buhehovi):
"Raz vás vaše deti pošlú do piče a budú mať pravdu."
Heh, odvtedy som nemusel povedať nič viac, to platilo a stále platí :-)
Vôbec tú ostrosť neľutujem - naopak, ľutujem každý jeden ústupok, ktorý som odvtedy urobil.

Ľubov

keď to takto zaškrípalo medzi Vami kvôli cigáňom. Je to takmer desať rokov ,vtedy som mala obavy akurát z Majského kalendára,veru,ani sme netušili,ako sa všetko vykryštalizuje.

Cigáni a slniečkári všeobecne,ako téma zrejme ustúpia,pretože sa každý bude báť o vlastné prežitie. Systém ovládania,ktorý bezchybne fungoval 3000 rokov (chlieb a hry) ,práve končí. Titulka v nejakom plátku,celebritní kuchári,mocní homosexuáli,ktorí rozhodujú ,aspoň si myslím, nič z toho nebude už potrebné,pretože efektívnejšie bude ovce zaočkovať.
Menej sa bojím tretej svetovej,ako monštier z WHO.Ale ako byť ostrý práve týmto smerom,to je dnes otázka .

Náhodný okoloidúci

Systém ovládania "chlieb a hry" končí, s tým súhlasím. Nastupuje systém ovládania "chlieb a strach" s minimom hier.
No a tretia svetová práve prebieha, čo iné ako biologická zbraň je kovíd? Pod zámienkou boja proti nemu sa zavádzajú opatrenia a pretláčajú sa nariadenia, o ktorých sa pred rokom nikomu z nás ani nesnívalo, že by mohli existovať.

Tu je rozhovor s fyzikom, ktorý skúma šírenie kovídu z hľadiska fyziky a na základe toho vysvetľuje, prečo sú opatrenia neúčinné. Ale aj on je presvedčený o potrebe očkovania.

https://tn.nova.cz/clanek/pandemie-ocima-fyzika-lidi-uz-by-se-konecne-me...

Podľa mňa a rozhodne nie som jediný, kto si to myslí, sú všetky tieto opatrenia politické a nie epidemiologické a slúžia na udržanie spoločnosti v zúfalom stave, aby sa podvolila nútenému očkovaniu.

Ľubov

s odstupom tak 30 rokov.
Výsledok môže byť tragický,alebo naopak,návratom k nekonzumnému spôsobu života by mohlo nastať ozdravenie. Ak sa im nepodarí nás zaočkovať.
Každopádne,žijeme vo veľkej premene a strach tu logicky je. Práve preto,že ako šialení tlačia na vakcíny,musíme sa brániť ako levy .

Náhodný okoloidúci

Nekonzumný život nám chcú vnútiť nenažraní superkonzumenti pripravujúci NWO. Čiže ani návratom väčšiny populácie k nekonzumnému životu sa spoločnosť neozdraví, len schudobnie v smrtiacom objatí NWO.

Priznám sa, ja práve teraz prispievam k prirodzenému premoreniu populácie, od stredy som v koronténe a nie som bezpríznakový :D Ale už som zažil aj oveľa horšie stavy, ZATIAĽ je to dobré. ZATIAĽ. Čiže dúfam, že mi dajú pokoj s mRNA vakcínou a nebudú sa pokúšať urobiť aj zo mňa GMO. Veď výroba GMO organizmov je na území EÚ zakázaná.

Norman

Premorenie je asi od slova "mord". Nem dobre je prispievať k zamordovaniu populácie.

Ak by to zle dopadlo, daj vedieť.

Náhodný okoloidúci

Z českej Wikipédie:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Covid-19

U virových infekcí je získaná buněčná imunita významnější, než přítomnost protilátek v séru. U pacientů, kteří prodělali covid-19, po několika měsících mizí sérové protilátky, ale robustní buněčná imunita, zprostředkovaná cytotoxickými T lymfocyty (TC lymfocyty, CD8+ T-lymfocyty) a pomocnými T lymfocyty (CD4) přetrvává dlouhodobě. Po nakažení covid-19 vrcholí aktivita T lymfocytů po dvou měsících, pak mírně klesá a od šestého měsíce se ustálí na hladině, která přetrvává nejméně osm měsíců. U covid-19 nejsou k dispozici data z delšího období, ale v případě pacientů, kteří roku 2003 prodělali onemocnění SARS, přetrvala buněčná imunita 17 let.

V článku publikovaném 14. května 2020 v časopisu Cell autoři uvádějí, že pacienti, kteří prodělali onemocnění covid-19, získali robustní buněčnou imunitu. Převažují CD4+ T a CD8+ T lymfocyty se specifitou k S proteinu (u 100 % a 70 % pacientů) a kromě toho i klony specifické pro M a N protein a dále pro nsp3, nsp4, ORF3a and ORF8. V krvi vyléčených pacientů se rovněž nacházejí IgA a IgG protilátky proti celé řadě proteinů specifických pro SARS-CoV-2, jejichž titr koreluje s buněčnou imunitou. Důležitým zjištěním je přítomnost CD4+ T lymfocytů reagujících se SARS-CoV-2 u ∼40–60 % osob, které neprodělaly onemocnění covid-19, což indikuje, že v běžné populaci existuje křížová buněčná imunita mezi běžnými koronaviry vyvolávajícími příznaky nachlazení a SARS-CoV-2.

Po prodělání nemoci SARS zůstávají v těle protilátky po dobu 2 až 3 let a lze očekávat, že situace se SARS-CoV-2 bude obdobná. Studie z počátku pandemie roku 2020, založené spíše na spekulacích a nespolehlivých testech, předpokládaly že pacienti mohou onemocnět opakovaně. Odvolávaly se na předběžná nerecenzovaná sdělení z Číny, Jižní Koreje a Ruska, že virus rychle mutuje a člověk se může nakazit jiným kmenem viru, než proti kterému už má protilátky. Studie vědců z kalifornského La Jolla Institute for Immunology z května 2020 však potvrdila, že u vyléčených pacientů vzniká masivní buněčná imunita proti klíčovému spike proteinu viru.

Tých 17 rokov je celkom slušná doba, si myslím.

Norman

to znie ako vysvetľovanie výhod vakcinácie.

Náhodný okoloidúci

Netrúfam si tvrdiť, ktorá imunita je v tomto smere kvalitnejšia a trvanlivejšia - či tá po prekonaní choroby alebo tá po očkovaní. Pre niekoho je riziková choroba, pre niekoho je nebezpečnejšie očkovanie, ako naznačujú prudké život ohrozujúce reakcie na pomocné látky vo vakcínach.

Odpor verejnosti nevzbudzuje ani tak samotný akt očkovania ako skôr to, že ho masívne pretláča a platí práve Bill Gejc, ktorý je desaťročia preslávený výrobou a predajom operačného systému, ktorý údaje užívateľov odosiela cez zadné vrátka tajným službám a trojpísmenkovým agentúram.

Norman

Ani ja si netrúfam povedať, ktorá imunita je lepšia, možno tá po chorobe, nik nevie naisto. Ale zas je isté rozdiel mať kiahne a mať len vakcínu - človek po vakcíne vyzerá o moc lepšie.

Ako naozaj sa tu nemienim zastávať vakcín na Covid, ktovie, aké sú, ale niektoré veci treba udržať na úrovni.
"Pre niekoho je riziková choroba, pre niekoho je nebezpečnejšie očkovanie".
No, to azda nie. Neviem, koľko ľudí už zomrelo na vakcíny na Covid, ale na samú chorobu len dnes na Slovensku 62 ľudí - a to sú čísla, ktoré sa už dosiahli stabilne za posledných pár dní. Toľko na vakcináciu nezomrie. A na mikročipy vo vakcíne, ty, vedecký skeptik, azda neveríš?

Choroba je kvôli chybám stratégie už tak rozšírená, že si ju dostal aj ty. Teraz si nahováraš, že je to menšie zlo, a máš pravdu, všetko zlo má aj nejaké výhody. Veríš, že tým budeš mať pokoj - ale je to ďalšie zlé znamenie, že spoločnosť zlyhala. Alebo presnejšie povedané - že sa nechala nainfikovať, aby podľahla farmako-firmám, aby sa nakúpili vakcíny. Pretože nič viacej nepodporuje strach a ochotu kupovať tú chémiu, ako rozdúchaná epidémia. Ak by bol dnes stav ako na Slovensku v lete, NIK by vakcíny nechcel. Dnes ľudia chcú, a ak aj mnohí nie, nechajú ich ešte nejaký týždeň dva zomierať a potom uvidíš, ako budú reagovať.

Odpor verejnosti určite nespôsobuje nejaký Gates, o ktorom ľudia ani poriadne nevedeli, že jestvuje, a do nedávna vôbec nevedeli nič o vakcinácii. Odpor ľudí spôsobuje ich totálna vystrašenosť, beznádejnosť, nedôvera voči akýmkoľvek štátnym autoritám. Ale to je relatívne, skutočná mafia ich nechá "premoriť", čiže ich nechá zomierať až dovtedy, kým budú prosiť, aby dostali vakcínu. To je skutočný mechanizmus umeleého udržiavanie pandémie, až kým sa dodajú vakcíny. Pretože každý je buď v rizikovej oblasti, alebo má rodičov či prarodičov v danej oblasti.

Covid nie je Ebola, nie je hororovo fatálny - ale predpokladám, že väčšina populácie aj tak psychologicky neunesie jeho smrteľnosť. Pamätáš si v lete, ako lietali argumenty "A vy poznáte niekoho zo svojho okolia, kto na to ochorel?" Vtedy to bola na Slovensku pravda, nik nikoho takého nepoznal. Ale dnes pomaly každý bude poznať niekoho zo svojho blízkeho okolia, kto na Covid zomrel. TO je tá najlepšia propaganda pre farmakofirmy.

Náhodný okoloidúci

Si si istý, že porovnávaš porovnateľné?
Kiahne zabíjali samé osebe, zatiaľ čo kovíd zabíja prakticky iba v spojení s inou závažnou chorobou alebo poruchou (vysoký tlak krvi, obezita, cukrovka, rakovina, atď.). Alebo vieš o prípade, kedy by človeka zabil čisto len samotný vírus? bez tzv. komorbidít? Takých prípadov je asi drvivá, ale naozaj drvivá menšina. Možno v počiatkoch vo Wuhane, ale my nevieme, čo sa tam naozaj dialo.
Ja viem, znie to odo mňa cynicky, ale je to tak. Pričom za veľa chorôb a porúch si môžu ľudia sami, lebo sa nehýbu, prežierajú sa sladkosťami a jedlom s umelými farbivami...

Chápem, že ľudia sú vystrašení, keď sa na nich celé dni valí z telky agresívna marketingová kampaň výrobcov vakcín, lebo inak sa to "koronaspravodajstvo" ani nazvať nedá. A zvlášť starší ľudia sú v panike, lebo si dobre pamätajú reklamné slogany "dědeček a babička újídaj nám z chlebíčka". Nikto nelipne na živote tak ako starý človek.

Ale ak majú byť vakcíny také bezpečné, prečo si výrobcovia pretlačili zbavenie zodpovednosti v prípade vedľajších účinkov a smrti a nechali to na národných vládach? A prečo sa politici a lekári pred kamerami pri výrobe propagačných videí nechajú pichať prázdnymi striekačkami so zasunutým piestom, injekciami s plastovým krytom na ihle a lebo fejkovou filmárskou injekciou so zasúvacou ihlou? Toto všetko práve teraz vyplávalo na povrch a rozhodne do nevzbudzuje dôveru v očkovanie. Skôr to slúži ako indícia, že s očkovaním niečo nie je v poriadku.
Časť zverejnených videí je z vlaňajšieho očkovania proti chrípke, ako napríklad toto "očkovanie" bez ihly v Kanade, ktoré priniesol aj Zvedavec:
https://www.youtube.com/watch?v=IEGoJj5YtVQ

"Čipovanie" cez koronavakcínu neberiem vážne, to Marián K. prehnal, ale nanočastice hliníka vo vakcínach sú, pričom hliník je vážne podozrivý ako príčina vzniku Alc-hajmera o starčekov a autizmu u detí, ďalej je v nich jedovatá ortuť (thimerosal) ako konzervant, rakovinotvorný formaldehyd ako konzervant, propylénglykol, glutamát sodný a ďalšie "lahôdky".

A prečo sa na Západe zdvihol taký odpor voči ruskej vakcíne? Veď to je najlepší dôkaz, že ide o geopolitiku a o prachy.

Norman

Covid je slabší, ako kiahne, ale ani kiahne nezabíjali každého, to nie je podstatné. Podstata je v tom, že každá choroba je principiálne horšia, ako vakcinácia. Iba ak by sa všetci pár storočí mýlili.

Obviňovať chorých z toho, že sa nehýbu, prežierajú sladkosťami a jedlom s umelými farbivami je hlboko nefér, aj keď si teraz sám chorý.

Z televízie sa valí rôzna propaganda, ale, ako som už hovoril, nič tak nezaváži, ako rozšírenie choroby a počty mŕtvych. A na tom zapracovali, za pomoci rôznych volaní, ako musia byť hranice, obchody a reštaurácie otvorené. Tam by som videl základný zámerný zločin.

No ale teraz nemá zmysel sa nejak rozčuľovať. Chce to kľud, koncentráciu na obranné sily. Trocha vodky a horúcu vaňu, tomu by som veril :) Držíme ti všetci palce.

Náhodný okoloidúci

Každý vírus je iný, sú aj neškodné, sú aj smrtiace, niektoré môžu byť aj "selektívne".
Nie som priaznivcom chorôb, tiež by som radšej bol v poriadku a netrčal doma v koronténe, ale tým západným vakcínam skrátka neverím. Okolo Pfizera a jeho vakcín sa akosi hromadia škandály a oficiálne tutlanie a "vysvetľovanie" na tom nič nezmení. Dôveru nevyvoláva ani to, že WHO masívne financujú práve výrobcovia vakcín, čo je učebnicový príklad korupcie, ani to, že jej šéf Ghebreyesus je dôvodne podozrivý z členstva v teroristickej organizácii.

Nemyslím si, že by bolo nefér poukazovať na to, že ľudia si sami ničia zdravie. Čo je na tom nefér? Som vo veku, ktorému bratia Česi hovoria "mládí v prdeli a do důchodu daleko" a dobre si pamätám, že už celé roky a desaťročia lekári upozorňujú na riziko sladkostí a nedostatku pohybu. Keď som na výlete v kúpeľnom mestečku a vidím v záhradnej reštaurácii 150-kilovú tetku s chodítkom, ako má pred sebou na tanieri 10 !!! zákuskov a všetky ich spráska skôr ako ja vypijem chinínový tonic, nikto ma nepresvedčí, že si za svoje zničené zdravie nemôže sama. Keby som to nevidel naživo, tak tomu neuverím.

Čo sa týka mŕtvych - kritici poukazujú na to, že z médií sa úplne stratili úmrtia na rakovinu, na srdcovo-cievne choroby, na infarkty a mozgové porážky, ako keby úplne prestali existovať a všetko pohltila a prekryla korona. Úplne prestala existovať chrípka, už slúži iba ako etalón na porovnávanie s koronou, množstvo úmrtí, ktoré by sa predtým bez rozruchu pripísali starej známej chrípke, sa teraz pripíše novej korone, len s hlučnejším marketingom.
Ja nevyčítam ľuďom, že si chcú uchrániť holé živobytie, že sa nechcú zadlžovať, že nechcú prísť o strechu nad hlavou kvôli exekúcii, lebo prišli o živobytie a nemajú z čoho splácať pôžičky, bez ktorých by si nemohli zaobstarať ani len obyčajný trojizbák. Za zločin pokladám to, že naše úrady a minzdrav sa tvária, že JEDINÝM riešením je západná vakcína a úplne ignorujú všetky ostatné liečebné aj preventívne protokoly, využívané v zahraničí. Tutkovú síce nemáš rád, ale keď sa nevenuje náboženským témam, tak píše rozumne:

https://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo-zdravotnictva-sr-ma-zastaraly-p...

https://www.hlavnespravy.sk/polovica-slovakov-sa-ani-nemoze-dat-zaockova...

Norman

že si vcelku v pohode.
Takže takto: za chytenie vírusovej choroby nemôžu zákusky, ale ten, kto ju priviezol spoza hranic.
Samozrejme, že niektorí ľudia záťaž horšie znášajú - ale u covidu je to výrazne podľa veku. Takže, aby som citoval, ťa nik nepresvedčí, že si za svoj vek nemôžu sami.

Neviem, čí niekedy boli v rádiu počty zosnulých na rakovinu. Tak nie sú ani teraz. Asi sa ani moc nemenia, že. Ale to je taký menší problém, že úmrtia na covid sa menia, zvyšujú. A môžu sa ešte zhoršiť.
Ale hovorím, pokúšal som sa na tieto "argumenty" reagovať pred mesiacmi, keď krajina mala šancu. Už som tu povedal, že vďaka zrejme zámernej propagande , alebo z dôvodu takej tej cigánskej rozháranosti a nedisciplinovanosti, to u nás bude stúpať. A že teda chorí budú mnohí a že mnohí zomrú. Hlavne podľa veku.

Hovorím, v cigánskej dedine, keď to jeden chytí a nepríde armáda, tak to za chvíľu má polovica z nich, ak nie všetci. V slovenskej dedine to za chvíľu má nie polovica, ale desatina. Ale potom to majú dve desatiny a potom to má tá polovica - v tom je teda rozdiel, ale nie principiálny, len mierny.
V Číne to po čase nemá nik - a ja som teda nikdy nejak neobdivoval čínsku kultúru, ani teraz ju neobdivujem - ale holt vedia, čo je hygiena. Spoločenská hygiena. Polocigánska európska populácia to nevie. Cigánska sloboda, juchú. To mi asi vadí viac, ako samá choroba, táto ciganizácie spoločnosti, ktorá vychádza na povrch a dosť jej ľudia podliehajú.

Ani ja nevyčítam ľuďom, že si chcú uchrániť živobytie. Ale keď príde veľká voda a zaplaví im reštauráciu, tiež si nepomôžu. Ja viem, vírus ľudia nevidia, a čo nevidia, to nejestvuje. Stredovek. A teraz ani voda neprišla, proste im iní ľudia prestali dávať peniaze. Tak ale niekde tie peniaze zostali, u tých druhých ľudí, že? Nech im ich pošlú bez protislužby. Ale vôbec neviem, prečo si to zatiahol na peniaze, keď reč bola o tom, či je pre Ľubu lepšie, aby sa nechala zaočkovať, alebo aby chytila vírus. Tretia možnosť dosť prakticky nie je, pri zamorovaní by určite nebola.

A Tutkova je krava, nech píše o čomkoľvek. Nemôžeme texty a osoby posudzovať podľa toho, či s nimi súhlasíme, alebo nie. Je to hysterická podvodníčka. Aha, vidím, vie lepšie, ako treba covidovcov liečiť. Nuž, súhlasím, že lekári sú magori, a že hocaká amatérka to vie lepšie. To druhé - áno, tretina ľudí dnes trpí alergiami. Aj preto je každá vakcinácia dobrovoľná. A čo z toho Tutková dokazuje? Aha, vidím, minerály a vitamíny .) To už by som odporúčal zaháňanie zlých duchov, modlenie sa k panenke Márii Guadalupskej (nejaká najnovšia móda), alebo niečo podobné. Ja som plne za silu vôle, za silu prány - ale tieto veci nemôžeš začať učiť človeka, čo sa dusí, lapá po dychu a zomiera.
Ach, pardon, nebudem ti popisovať radosti covidu, a určite sú to aj tak výmysly, že.

Náhodný okoloidúci

Prosím Ťa nepodsúvaj mi niečo, čo som nikdy nepovedal, nenapísal, ani si to nemyslím. Všetci vieme, že "hnusoba" sa k nám dostala zo zahraničia, my sme ju nevyrobili. Ani som nikdy nikde netvrdil, že za svoj vek si ľudia môžu sami. Čiže píšeme o rôznych veciach - Ty píšeš o veku, ja o zdravotnom stave. Svoj vek neovplyvníme, zľahka môžeme ovplyvniť nanajvýš tak svoj "fyzický vek" tým, že sa udržiavame v dobrom zdravotnom stave pohybom a vhodným jedlom. Na kalendárny vek to vplyv nemá.
Ja tvrdím, že do značnej miery môžeme ovplyvniť svoje zdravie, a tak sa mohlo stať, že z kovída sa vyliečil veterán veľkej vlasteneckej vojny aj 100-ročná babka, ale podľahol mu 200-kilový cigánsky "joutuber" v strednom veku.
Za veľa problémov vo svojom zdravotnom stave nemôžeme, niečo jednoducho zdedíme alebo len máme životnú smolu, ako ten 21-ričný futbalista, tiež obeť vírusu, ktorému až pri pitve našli leukémiu, o ktorej ani on sám nevedel.

Čínska cesta je u nás nemožná, máme výrazne odlišnú mentalitu. A predovšetkým, a to je najdôležitejšie, keby vláda bola ochotná pomáhať podnikateľom, nesnažili by sa za každú cenu otvárať svoje prevádzky kvôli udržaniu živobytia, aby vôbec mali z čoho dať deťom jesť. Ja viem, že bez veľa kadejakých prevádzok, fitiek, krčiem sa dá prežiť, nie som zástanca príživníkov, som zástanca solidarity s tými, ktorí majú záujem poctivo si zarábať na živobytie. Keď otvárali prevádzky a uzatvárali poistenie, pochybujem, že v poistnej zmluve mali položku "Poistenie pre prípad zatvorenia prevádzky z dôvodu Covid-19".

Ešte k tým liečebným protokolom - Tutková ich nevymyslela, takže ak chceš kvôli nim niekoho kritizovať, kritizuj západných lekárov a výskumníkov z amerických univerzít. Tutková na ne len upozorňuje.

No a pokiaľ ide o to, či sa Ľubov má dať zaočkovať alebo zbierať sily na liečbu, to si musí rozhodnúť ona sama. Podľa mňa je okolo očkovania priveľa nejasností a politických a finančných tlakov, nepáči sa mi to. Malo by byť naozaj dobrovoľné, bez sankcií. Ak je niekto očkovaný, tak neočkovaný by preňho predsa nemal predstavovať žiadnu hrozbu. Ak je niekto ochotný radšej si to odležať, malo by sa to rešpektovať.

Norman

Veď sa zhodneme: máme inú mentalitu, ako Číňania. Máme (polo)cigánsku.

Ale veď aj keď som povedal, že Tutková je v každom prípade taká, aká je, dal som jej za pravdu, že je lepšia, ako naši lekári.

Veď očkovanie je naozaj všade dobrovoľné. Vlastne uvidíme, čo si Slováci naozaj myslia. Čo sa týka rady, že si nakoniec musí každý rozhodnúť sám ... ale všeobecne mnohí radia jednoznačne, všeobecne sa radí ľahko, ale konkrétne nechce mať nik nikoho na svedomí.

Naozaj ťa ani ja nechcem mať na svedomí, tak sa v kľude lieč a NEvenuj sa internetu :-)

Náhodný okoloidúci

Síce sa tu akože pohádame, máme na vec čiastočne odlišný pohľad, ale sme voči sebe slušní :)

Kto sa cíti byť ohrozený, mal by mať možnosť dať sa zaočkovať.

No a pozri sa, čím nás chce Matelko zaočkovať - to už vážne radšej byť nakazený.

https://aeronet.cz/news/video-vrchni-sestra-s-sebou-sekla-na-zem-v-zivem...

Norman

Ja by som bol opatrný s novými, špeciál s tými mRNA vakcínami. Ale video o jednej omdletej osobe je proste hlúposť.

Náhodný okoloidúci

Jedna sestrička omdletá po očkovaní vyzerá ako bezvýznamná maličkosť, ale celé je to ešte len na začiatku a takéto prípady budú pribúdať. Načo vymýšľajú kadejaké inovatívne vakcíny mRNA, ak existuje spoľahlivá osvedčená technológia? Ide naozaj o ochranu zdravia, alebo o niečo iné?

Ľubov

hoci aj neverbálne.-).
No,nepotešil si ma touto informáciou,že si maród. Chce to dobrú hudbu a čo sa týka názoru na nekonzumnú spoločnosť,ešte to preberieme .-)

Náhodný okoloidúci

Moje príznaky:
Teplota 36,2 až 36,3, včera podvečer 36,9, potom pokles na 36,5.
Pocit v nose a dýchacích cestách najviac zo všetkého pripomína vysušenie dýchacích ciest suchým vzduchom z ústredného kúrenia na začiatku vykurovacej sezóny, čo zažívam každú zimu so železnou pravidelnosťou, preto mi nič nebolo podozrivé, kým som sa nedozvedel o pozitívnom teste a strate čuchu u dvoch kolegýň z iného oddelenia.
Slabý kašeľ, občas suchý, občas s miernym zahlienením. Čuch a chuť zatiaľ bez postihnutia, len pocit spuchnutej nosnej sliznice a slabé huhňanie. Zatiaľ aj bez bolesti v pľúcach.
Nemám aj fejsbúk, ani tviter, ani instagram, takže statusy, tvíty ani ubolené fotky nemám kam dávať :D
Ďakujem za morálnu podporu, Ľubov :) zatiaľ som na tom dobre. Drž sa a udržiavaj si imunitu.

Norman

ani vtedy nešlo len o cigáňov, práve že už vtedy sme hovorili všeobecne, aj o hnedoidoch, sionistoch a všetkom s tým spojenom - ale nik nechcel počúvať.
Pozor, nemýliť sa, tieto problémy neustúpia, ale sa zostria. Očkovanie je asi taký problém, ako majský kalendár. Možno je to riziko pre mnohých a je to dosť špinavý kšeft, ako všetko v zdravotníctve, ale tak je to už dávno a so spoločenskou mocou má spoločné tak málo, ako Quetzalqoatl.

nové