Tensions are starting to rise...

...hlási loď Ocean Viking, ktorá v uplynulých dňoch nabrala na palubu 572 afrických populačných prebytkov na cestu do Európy. Žiadny štát EÚ však zatiaľ neprejavil záujem o šikovných mladých mužov pôvodom od Somálska po Gambiu. Pretože - tensions are starting to rise. V Európe.

V Taliansku obmedzili čiernu prácu v neľudských podmienkach na talianskych poliach, a tak talianski otrokári prudko stratili o ilegálnych černochov záujem. V ostatných štátoch čiernych na plantáže nepotrebujú a európsky trh s drogami je už personálne saturovaný šikovnejšími, ktorí vyrazili z Nigérie či Mali za drogovými kšeftami skôr, než dali Európania zapravdu Orbánovi.

Aktuálna akcia naloďovania čiernej inváznej hordy bola klasickou ukážkou fungovania "mimovládnych organizácií". Najskôr 3-4 dni lovili len drobné ryby - tu desať, tu dvadsať, tu tridsať. Až odrazu - zázrak, objaví sa obrovský čln s takmer 400 čiernymi ilegálmi, všetci nastojaka ako v berlínskom metre v špičke. 

Teraz debilkovia z Ocean Viking ako obvykle trúbia, že potrebujú Place of Safety. Špeciál trápne je, že sa pridala aj Al Jazeera. Kto čakal, že vyzve Saudskú Arábiu alebo SAE, aby sa postarali o bratov vo viere, je, samozrejme, na omyle. Al Jazeera vyzýva Európu.

Uvidíme, dokedy sa podarí posádke Ocean Viking udržiavať pod kontrolou mladých černochov, ktorí môžu byť vo vidine Európy so všetkými jej hojnými darmi nadosah ešte agresívnejší než bežne. 

Že to na lodi s takýmto nákladom nie je žiadna sranda, potvrdila pred dvoma rokmi istá Carola Rackete, ktorá radšej s loďou plnou vylovených černochov vtrhla ako pirátka do talianskeho prístavu, než by mala byť so svojimi "hosťami" na jednej lodi čo i len o deň dlhšie. A nikto ju viac na ďalšiu tzv. záchrannú misiu nedostal.

Oplatí sa pozrieť si na twitteri nižšie "survivorov", ktorí stoja za členkou posádky Ocean Viking, škemrajúcou o prístav. No, chápem, nikto príčetný nechce byť s nimi v priestore, odkiaľ nie je úniku. A tiež si ich nikto nepraje stretnúť na svojej ulici.

 

SOS MEDITERRANEE (@SOSMedIntl) / Twitter

 

"#OceanViking is left with no instructions on when & where to disembark 572 survivors. The uncertainty, the heat -while many are lying on deck under the sun- come on top of their dire journey at sea & abuse endured in Libya. Tensions are starting to rise. Rebecca, midwife onboard: https://t.co/4CTxhRBpDJ" / Twitter

 
Norman

Toto vozenie čierneho materiálu, ktoré sa tak veľmi podobá na bývalé vozenie otrokov do Ameriky, pripomína znova aj tú vec s mýtom o rybe, čo dovtedy bude voziť čvargu cez more, kým nejakého z prevážaných nezožerie.
V tomto prípade platí - a napíšme to rovno - dovtedy bude táto banda voziť čiernu biomasu, kým jedna z tých lodí nebude torpédovaná a neponorí sa v ohni aj so svojou posádkou a transportovanými.
Nemožné, hrozné, neľudské?
No už sa stali oveľa horšie veci, takže to nepovažujem za nemožné.

slaven1

Nevozia otrokov, vozia vojakov

Ema

že je "Stredozemné more masovým hrobom", pretože sa nejakých pár stoviek ilegálov tento rok utopilo.
Každú inváziu sprevádzajú obete.

Náhodný okoloidúci

USA sa sťahujú z Afganistanu. Znamená to, že na Bondsteel prestanú lietať "zásielky" a kosovská albánska drogová mafia už nebude mať s čím obchodovať?

Ema

na linke Kandahár - Bondsteel Kosovar priamo Afganci, ktorí kooperovali s utekajúcimi americkými okupantmi a ryčia od strachu, že ich Taliban zabije. Má za čo. Osud zradcov.
Čoskoro tak skončí aj mrochta :)

nové