Tesať do kameňa

V čase, keď sa stotisíce ľudí v Texase boria so spúšťou, ktorú v ich domovoch zanechal hurikán Harvey a ďalšie stotisíce na Floride v ťažkom strese čakajú vo svojich dočasných útočiskách na to, čo ich čaká doma po údere hurikánu Irma, si otvoril svoju špinavú papuľu šéf newyorského FEDu William C. Dudley. Vycerený oznámil ľuďom, že to, čo sa deje, je "dobré pre ekonomiku". Je to rovnaký postoj, ako keď sa výrobca rakiev teší zo smrtiacej pandémie.

Doterajší ťažký priebeh hurikánovej sezóny môže v dlhodobom horizonte podporiť ekonomiku USA, povedal Dudley, odchovanec brloha anglosionistických psychopatov, známeho pod názvom Goldman&Sachs.

To treba tesať do kameňa. Aby bolo každému jasné, aká zvrhlá ideológia ovláda náš svet.

Dusanbe

presne takto to povedal:
"Irma prinesie do americkej ekonomiky čerstvý vietor !"

Je to akási forma mega-šrotovného, ktoré ale zariadila tentokrát príroda.

Vyvolá to boom najmä v stavebníctve, následne aj vo všetkých súvisiacich oblastiach.
Na svoje si samozrejme prijde aj bankový sektor.

No, škoda len, že sa na Irmu nedajú otvoriť na burze nejaké pozície na futures, alebo niečo podobné - aby mohli účastníci trhu investovať priamo do akcií hurikánu...

Norman

aby bolo naozaj jasné - je to ukážka doslovne OBMEDZENÉHO uvažovania, kedy sa plutokrat stará LEN o oblasť Finančného monštra a jeho oživenie je NA ÚKOR NIEKOHO - v tomto prípade miliónov bežných Američanov na Floride. Finančné monštrum sa o straty a utrpenie týchto ľudí počas hurikánu nestará, neeviduje ho a nechce ho evidovať - presne tak, ako v každodennom bežnom živote. Pre Finančné monštrum v bankách sú naozaj katastrofy (často) veľkým prínosom (preto NAOZAJ zámerne spúšťajú aj krvavé revolúcie a vojny).

Neporovnával by som to s nejakým pochybným šrotovným. Tento IGNORANTSKY A BEZOHLADNY postoj financií, ktorý svetu predviedol ten finančný hajzel, je iný a oveľa hlbší problém systému. Len v prípade hurikánu je utrpenie širokej populácie, na úkor ktorej beží celý systém, oveľa jasnejšie.

Toto nie je marxizmus - upozorňujem, že tento charakter (finančnej) spoločnosti je ZNAMY prakticky odjakživa, kritika ROZPOLTENOSTI takej spoločnosti je odjakživa v spoločenských vedách známa. Len tú rozpoltenosť stále popierajú pred širokou populáciou. Marxizmus celú túto kritiku systému len neoprávnene ukradol od predošlých teoretikov a pridal k nej LEN jediný svoj prídavok : "vedecký komunizmus" - hlúpu a tupú fantazmagoríckú a do tragédie vedúcu myšlienku ( inšpirované či rovno okopírované zo židovskej zotročujúcej ideológie zvanej náboženstvo ). Kritika "kapitalizmu" nie je "marxizmus".

Dusanbe

príde nakoniec aj na tie autá, vidíš Norman:

https://ekonomika.sme.sk/c/20661316/hurikan-usa-automobilovy-trh-hurikan...

len pre istotu, atď...

Norman

ale šrotovné bolo predsa len niečo úplne iné (nie že by som sa tej akcie nejako zastával, je to už aj tak minulosť, teda na Slovensku, v Nemecku teraz beží šrotovné so zámerom zbaviť sa nafťákov a prejsť na elektromobily, ale to je už celkom iná téma)

Toto vyzdvihovanie pozitív katastrofy zo strany finančníkov pripomína len pochvaľovanie si 7 rokov sucha, ktoré spôsobili, že ľudia Egypta museli predať všetok dobytok, zem a nakoniec aj seba a svoje deti - všetko pod návodom Hebrejca Jozefa a spísané radostne ako svätá božia metóde v jednej vraj svätej knihe :
"Využi každé nešťastie a slabosť blížneho tvojho, aby si ho zotročil. Jahve".

Dusanbe

zatočil si to už riadne ďaleko, ale správnym smerom, :-)

Ja som si len robil iróniu z toho, že tento systém je založený na extenzívnom raste,
ochotne podporuje a velebí ničenie vytvorených existujúcich hodnôt s cieľom rozprúdiť/rozšíriť/zintenzívniť výrobný cyklus ako svoju najhlavnejšiu posvätnú mantru.

Samozrejme, niekto na tom musí zarobiť a keď sa zarába, musia byť pri tom finančníci, ako inak, a keď zarábajú finančníci, tak najviac musia zarobiť tí, čo sa tomu venujú už od čias starozákonných - ako píšeš.
Šrotovné - taká menšia vzpruha, prírodná katastrofa - nie zlý bussines, a napr. vojna - ešte lepší.
V prvom prípade plytváme "len" energiou a prírodnými zdrojmi, v druhom k tomu pridáme nejaké menšie ľudské tragédie, no a v tom poslednom - to sa už neserieme - ide sa priamo cez mŕtvoly...

Pre "socík" bola povodeň katastrofa - aj ekonomická - fabriky museli zvyšovať plán, kameňolomy museli vyťažiť viac vápenca, panelárne odliať viac panelov, pozemné stavby
rozšíriť počet stavieb - zháňať viac ľudí - ľudia vždy chýbali - "nejsou lidi", robiť cezčasy, soboty, atď. Nikomu sa do toho nechcelo, nikto sa z toho netešil.

V tomto systéme - všetci sa tešia, že majú mimoriadny odbyt, že môžu vyrobiť/predať/postaviť viac.
Najviac sa tešia samozrejme tí vyššie spomínaní, keďže to nastavili tak, že majú z toho najväčší profit.

Taký menší paradox...

Norman

Hej, šrotovné je trocha iný prípad, ako katastrofa, ale keď si to vysvetlil si človek uvedomí, ža máš pravdu, že z určitého etického hľadiska je to možno ešte horší prípad ako prírodná katastrofa. Pretože kým za prírodu človek (priamo) nemôže, šrotovné je vlastne prípad, keď si komunita sama dá podnet, a to často dosť pochybný podnet - toto a toto ideme zničiť a to bude veľký prínos pre našu spoločnosť, ekonomiku.

slaven1

Je "Progresívne Slovensko" len ďalšia politická sranda typu "strana"? Pokus o posudok hnutia podľa prvotných ukazovateľov, 1. časť.

"Ready"?

Čo vlastne Ivan Štefunko (40) povedal na tlačovke k "migrácii"?

HN spravili 2 minútový zostrih z tlačovky hnutia Progresívne Slovensko, kde sa jeho "ladder" (ktorý vyšiel s kožou na trh) vyjadruje k "migrácii". Tu je prepis videa aj s komentárom:

“Okolo migrácie vznikla veľmi vážna hystéria, ktorú podľa mňa, podľa nás, politici zneužili na svoje politické ciele...

Medzi tým na španielskej, hysterickej plážy.. :-)

...Ako pri všetkom, sa treba ku veciam, ku faktom postaviť racionálne, Momentálne sme v situácii, kedy zahraniční investori, ktorých sme tu lákali daňovými úľavami alebo rôznymi ústupkami, nemajú koho zamestnávať. Nemáme vytvorený priestor na to, ako získať zahraničných pracovníkov na naše územie bez toho, aby sa využíval sociálny dumping...

Planktón vyliezol zo svojho "ofisu" a začína "komunikovať" (svojou rečou). Čo to "sociálny dumping" je? Človek keď chce niektorým porozumieť aby bral do ruky Oxford dictionary.

...ako to už bolo spomínané v prípade srbských pracovníkov v zahraničných firmách na Slovensku.

To znamená, keby sme nemali históriu.. hystériu a predstavili si čo to vlastne znamená tá migrácia, a dokonca aj tá ekonomická migrácia,...

Hystériu takú, že predstavitelia Maďarska išli ná vážny rozkol s predstaviteľmi Eurozväzu, ktorí sú podľa maďarskej ústavy ich nadriadení [1]. Dokonca hystériu až takú veľkú, že postavili na svojej južnej hranici 175km dlhý plot so žiletkovým ostnatým drôtom.

Ale vedenie pokrokového hnutia Progresívne Slovensko "nem tudom magyarul" (nemôže čerpať informáciu z maďarského infopoľa). No, ale čo je toto?! Hľa! Informácia v angličtine. Zrazu si o tom "môže" vedenie PS prečítať aj v jedinom nimi ovládanom cudzom jazyku. V ich mene mi ostáva len dodať "Gog bless evil empire" :-)

Otázka pre čitateľa: Nazval by si "hystériou", keď ti z ničoho nič príde do hlavného mesta 10tky tisíc najázdníkov?

...lebo ešte sme niekedy hovorili, že humanitárna je niečo iné ako ekonomická a ekonomická je tá, ktorá nás zničí...

Pokus o rozlíšenie rôznych "migrácií" hodnotím kladne. Obidve "migrácie" sú však negatívne: Jedna je zlá (nájazdníci) a druhá nepotrebná ("economickí migranti"). Ďalej si vysvetlíme prečo.

...Momentálne sa deje to, že vláda podporuje ekonomickú migráciu alebo toleruje niektoré porušenia v tejto oblasti...

Štefunko, a čo si to vlastne k tej "migrácii" povedal?

Že, zahraničné "kobylky" (investori) nemajú na Slovensku koho zamestnávať, lebo akože máme "plnú zamestnanosť" a teda cieľ "zamestnať národ" stanovený na začiatku 90tych rokov je splnený? Že nezamestnanosť ako dôsledok porážky Československa v Studenej vojne a následnej "demokratizácii hospodárstva" je odstránená? To si povedal? Alebo..

Že "chúďatá nadnárodné korporácie", nemajú koho zamestnávať a treba sem doviesť (m)otrokov gastarbeiterov ale len zo Srbska a Ukrajiny? Ale potom, kto je tu pre koho, podľa teba? Slovenská republika pre korporácie alebo korporácie pre SR? Alebo...

Že máme vyžierať "ľudské zdroje" z iných národných hospodárstiev? A na čo? Aby ne-naše nadnárodné korporácie zarobili? Alebo...

Že nám sem treba doviesť viac ekonomických "migrantov" neeurópskeho plemenného a duchovného pôvodu, ktorí budú pracovať v ne-našich závodoch? Alebo...

Že nevieš ako zle tento "import" dopadol na povahu štátu a spoločnosti v Nemecku? Alebo...

Že nevieš, že tzv. "Sýrčania" a Afričania "sem" robiť neprišli? Alebo...

Že nevieš, ako človek technicky zdatný, o idúcej vlne 4 technickej revolúcie, na konci ktorej bude vysoký stupeň robotizácie hospodárstva? Pozri sa, tuto ako pre teba informácia v angličtine, keď úúúúspešný a véééľmi bohatý zakladateľ Alibaba.com (na také reagujete ako Pavlov pes na rozsvietenie žiarovky), Číňan Jack Ma, povedal svojim aby prestali školiť deti k obsluhe výrobných liniek, ale ich školili smerom k človekovi-tvorcovi (tomu k čomu nás smerovalo socialistické školstvo). Tak čo chceš dovážať? Cudzincov, ktorí tu o dekádu či dve uviaznu zo svojou kultúrou a "nekompatibilným" náboženstvom???

Že vlastne terajšia vláda SR už do závodov zahraničných kobyliek dováža (kultúrne rovnakých) motrokov, a že vy z PS vlastne navrhujete znovu objaviť koleso (robiť to isté)?

Štefunko, čo si to vlastne chcel povedať?! Ja som ťa nepochopil.

...Krajiny, ktoré uspeli vrámci Európy, dokonca aj v Severnej Amerike, boli postavené na migrácii...

Ktoré "uspeté" krajiny Európy boli postavené na "migrácii"? Daj príklad. Francúzsko? Británia? Tie boli postavené na kolonializme (vyžieraní zdrojov zo svojich kolónií). Nemecko?? Nemeckej kolónii Washinktonu, ako sa ukazuje, prijatie Turkov v 60tych rokoch "aby mal v závodoch kto robiť" zlomilo väz [2].

No a nebudume prirovnávať "migráciu" do "etnicky-od-indiánov-vyčistených" USA a Kanady so slovenskou a európskou históriou. Yes (áno)? Či budeme, Štefunko?

...Veľmi veľa vĺn, ktoré mi tu vlastne aj spomíname, či už v '48, alebo dokonca predvojnové migračné vlny, ktorými odchádzali do zahraničia zo Slovenska obohacovali cieľové krajiny. V '68 odišli, myslím, že stovky-tisíc vysokoškolsky vzdelaných ľudí z Československa do Nemecka, Kanady...

Hej, ja si "myslím" že emigrantov z ČSSR '68 boli milióny, asi tak 30 miliónov až tu nikto vlastne neostal... alias "myslíš" nie správne. "Stovky-tisíc" emigrantov po sovietskej vojenskej intervencii to je údaj odkiaľ?

Zas až tak zle, ako sa nám snaží nahovoriť protisocialistická propaganda typu "Občanský průkaz", tu nebolo.

Taká divná "okupácia" to bola: vysoká pôrodnosť, rozvinutý národný priemysel, rozvoj vedy a kultúry. Štefunko, tento obrázok prototypu zváracieho robota PR 32-E z dieľne ZTS Martin si videl?? (dodávam: "nie akýmkoľvek cudzím armádam na našom území").

...a dokonca teraz sa nám to deje tiež. My máme 360tisíc ľudí, ktorí sú mimo Slovenskej republiky. Sú to väčšinou ľudia aj s vysokým vzdelaním, kde sme vlastne platili ich školstvo, stredné, základné, dokonca niekedy aj vysoké a momentálne tí ľudia žijú v zahraničí a obohacujú ich hospodárstvo. To znamená, že na ekonomickú migráciu sa dá pozerať aj s tohto hľadiska.”

1. Štefunko nepriamo navrhuješ čo? Vyžierať ľudí z iných krajín, lebo nám vyžierajú?

2. Preto z našej krajiny odišli jedny z najschopnejších ľudí, lebo sme kolónia, Štefunko. Za 28 rokov od prevratu na nedá tak dlho "mýliť". Toto nie je chyba riadenia, toto je cieľ riadenia. "Motroci" (moderný otroci), sú jeden z druhou koloniálnej dane, ktorú Slovensko platí metropole (kolonizátorovi).

Štefunko, ani béé, ani méé o tom vo vašich materiáloch. Ja ti to tu pre krátkosť nebudem vysvetľovať, ale normálne sa to tom píšu knihy (tu a tu), blogy(tu), robia sa na základe dekolonizácie (suverenizácie) hnutia, sú k téme videá na Youtube. Materiálov ku krypto (skrytej) kolonizácii a aj ako z nej von je veľa.

Na záver 1. časti pridávam ešte jeden srandovný obrázok, ktorý vás, v pokrokovom hnutí Progresívne Slovensko dobre vystihuje:

Ešte trošku ruštiny

https://i.imgur.com/G0qSFjH.jpg - Ešte trochu ruštiny

[1] Aj podľa našej viď prvý oddieľ, čl. 7 odsek 2 - Štefunko, čítal si? Že nie, ani ja som Ústavu SR nečítal celú, nič si z toho nerob.

[2] Počet "migrantov" do Nemecka medzi 1960 - 1962 bol 1 070 000, medzi 1963 - 1967 bol 1 120 000 a medzi 1968 - 1972 bol 800 000. Nie všetko boli Turci. Zdroj

Norman

Musel som to zastaviť v 16. sekunde, lebo som padal od smiechu, úplne bez dychu, vážne.

To som nečakal:-)

slaven1

- Čo znamená tliachať od rečníckeho pultu - baltať z tribúny - Štefunko nám to učebnicovo prezradí v https://youtu.be/p4ZSOJoY4No?t=11m

- Truban 3x slovo "leader" za 20s. Majkl, dont bí afrajd to jus vord "vodca" :-) https://youtu.be/p4ZSOJoY4No?t=16m18s

- 3 základné ciele Progresívnej Slovakii do roku 2030 (slovom dvetisíctridsať - za 12 rokov!!!): https://youtu.be/p4ZSOJoY4No?t=23m47s

- Každý štátny zamestnanec má odovzdať zo zákona údaje americkej korporácii: "My sme presvedčení, že každý zamestnanec štátnej a verejnej správy by mal byť, mal by mať publikovaný napríklad svoj profil na profesionálnej sieti Linktin, kde každý človek bude vidieť aké má profesionálne kontakty. Čo je možno niekedy na odstránenie konfliktu záujmov, ale na druhej strane, keď má napríklad na starosti zdravotníctvo, školstvo, alebo políciu, tak vidno či má v tej oblasti profesionálne kontakty." Štefunko o Linkedine v https://youtu.be/p4ZSOJoY4No?t=25m40s

- prestalo ma to baviť ďalej vypisovať a komentovať, Štefunkovi tliachanie od rečníckeho pultu nejde... možno bude dobrý v uskutočňovaní (realizácii).

- a predsa len ešte jedna, zo Štefunka práve vypadlo, že absolvoval NATO fakultu koloniálnej administrácie UMB BB... sme doma. https://youtu.be/p4ZSOJoY4No?t=32m17s

Ani slovo snažiace sa technicky opísať postavenie dnešného Slovenska, a teda po príchode PS k moci koloniálny systém ostane, len sa vymenia tváre. Ľudia-z-ktorích-90-percent-z-nich-ešte-neboli-v-politike vstupujú do systému ktorému sa časom prispôsobia. Otázka je nie či, ale ako dlho bude prispôsobovanie sa trvať. K výraznému zlepšeniu života s Progresívnou Slovakiou nedôjde. Slabí sú. Svetlej budúcnosti s nimi u nás niet.

Aman Againsttime

Niekedy naozaj nie sú nutné nejaké siahodlhé texty a analýzy. Táto strana je slniečkársky mor. Ide o pokus implantovať na Slovensku typickú stranu "ľavicovo -progresívneho" razenia, aké poznáme zo Západu. Slovenská ľavica (SMER, "old school" komunisti) je totiž na európske pomery dosť konzervatívna a až doteraz tu chýbal politický subjekt, ktorý by jasne reprezentoval to, čo sa zvykne na Západe označovať ako "nová ľavica". Som zvedavý koľko idiotov sa zase nechá zlákať na toto. Bohužiaľ, Slováci už nepríjemne prekvapili svojou voľbou kisky, takže mám celkom obavy...

Norman

pre tento odpad tu bol SaS, ale ten sa im tiež akosi posunul.

Na Slovensku je vrstva, ktorá žije z centrálnej žily napojenej na Brusel. Sú to hlavne bratislavskí "manageri", "podnikatelia" a úradníci, ale svoje odnože majú prirodzene menšie aj v menších mestách. Proste lokálni slovenskí degeneráti, choro bažiaci po moci.

Títo majú ako stranu už len spomínanú SaS, ale je skoro zvykom, pred každými voľbami skúšajú založiť novú, lepšiu, hlavne úspešnú stranu. Toto Progresívne Slovensko je zatiaľ ten najformálnejší, viditelne najviac umelý projekt.
Ale k podstate: Je úplne jedno, koľko je akých strán, podstatné je to, že táto vrstva bruselákov tu je a ničí Slovensko.

K tomu protipól: konzervatívne tendencie, ktoré sú typické pre Slovensko , robia mu dobre a v súčasnej medzinárodnej situácií sú to najlepie, čo Slovensko má sledovať (konzervatívnu, opatrnú, faktickú realistickú, autonómnu politiku) - to nezastupuje žiadna politická strana. Smer dosť z týchto ľudí zaberá, ale v Smere dohnila k moci banda (nových) degenerátov, ktorí ju postupne otrávia. SNS je už dávno, vlastne od založenia, zhnitá. KDH je stále napojená na bruselský jed. ĽSNS je na to príliš slabá, nemá dosť ľudí, nemá na to naratív ani minulosť.
Neviem prečo si títo aktívni kreténi hľadajúci svoje miesto nezvolili namiesto "progresívnosti" ako motív "konzervatívnosť" - mali by ovela lepšiu budúcnosť.

Odhad:
Bruseláci sú stále pri peniazoch, to je podstatné, a po budúcich voľbách takmer isto zas budú vládnuť títo bruselskí paraziti .... a strhnú Slovensko do ešte väčšieho bahna.
Slovenská politika je odporná nezaujímavá a chorá úbohosť.

nové