Tri čierne okamihy

Futbóoool! 

Včera skončili tie pandemické majstrovstvá Európy (2020, hech), ktoré sa zapíšu do histórie aj debaklom Slovenska 5:0. Bolo veľkolepé finále, doma vo Wembley hralo Anglicko proti Italianom - a dalo hneď v tretej minúte gól, takže sa zdalo od začiatku rozhodnuté a a že to bude len trápenie.

Aby nevznikol omyl, videl som len ten skvelý začiatok a až potom, keď padla hlboká noc a všetko zaspalo, som  urobil check a videl, že je možné, že italianska tlačiaca čižma kopne Anglánov do gúl, tak som chcel videť to waw waw skučanie. A naozaj, nie dlho potom, čo som prepol, bolo vyrovnané a  nakoniec došlo na jedenástky (ako som sa dozvedel, to od slávneho Panenkovho padáka v Belehrade vo finále EU 40 rokov nebolo). A tu prišla ta naozajstná čerešnička na torte.

Určite ste to buď videli alebo si prečítali, ale som si istý, že nikde nezdôrazňovali tu pravú pointu tej komédie. Ergo, skúsim to ja zhrnúť  a zaznamenať správne do archívu.

Teda Talian zahodil už v druhom kole - a to samozrejme znamená veľa, pri rozstreloch na tejto úrovni jedna nepremená jedenástka zväčša rozhoduje. Zdalo sa znova, že to Albion má v suchu

(Albion je tradičné meno pre Anglicko. Etymologicky pochádza z indoeurópskeho koreňa znamenajúceho "biely", v každom prípade "albus" v latinčine, ako všetci vieme, znamená biely. Meno Biely pre Anglicko vraj pochádza od bielych doverských skál, to hovorí cudne wikipédia, ale my vieme, že sa menom Albion pýšili za imperiálnych čias a je to meno bezpochyby odzrkadlujúce hlavne bielu anglickú rasu).

Takže Albion viedol o jeden, a nastupovali poslední traja strelci (za každú stranu).

A tu sa zjavila prvá čierna koža v anglickom drese - a nedal. Hovorím si, to máte za to, že tam máte takých expertov. Vyrovnané.

Následne štvrté kolo Talian dal - a za Albion nastúpil strielať, s údivom sledujem, druhý černoch. A tiež nedal. Taliansko malo zrazu matchball, stačilo premeniť a sú majstri.

Lenže Osud asi chcel, aby si Angličania do konca vytrpeli svoj osud. Posledný piaty Talian strelil zle a biely anglický brankár to výborne chytil. Situácia pre Anglicko v podstate zachránená!

Alebo že by nie? Lebo nastupoval posledný kopajúci za Anglicko - a čuduj sa svete, zas černoch. A - áno, máte pravdu, do tretice nedal. V tom okamihu sa Taliansko sa stalo majstrom Európy, Anglicko doma utrpelo trpkú potupu.

Z piatich kopajúcich sériu jedenástok za biely Albión boli traja černosi. A všetci, pekne v rade za sebou, nedali. To nie je náhoda. Majú slabé nervy, sú emočne rozhodení, tieto faktory nezmeníš.

Môže byť lepšie znamenie Prozreteľnosti, kam to vedie? 

 

 
sandro

pozeral som to na Krete s partiou Grekov, Svajciarov, Nemcov a jednym Talianom. Nenasiel sa ani jeden jediny, kto by fandil Anglicku. Zamyslel som sa a skutocne - neviem o ziadnom time, kde by bol na penalty v zapase dopredu urceny strelec - cernoch. A to aj v pripadoch, ked je cele muzstvo poskladane z nich. Vid. Griezmann za Francuzov. Hold, niektore procesy sa urychlit alebo oklamat nedaju.
Pozdravujem :)

lebleu

Zopár perál na ukážku:
Znáte někdo, jaké aktuálně platí stanovisko Výzkumného ústavu marxismu-rasismu: když 3 hráči tmavé pleti nedají pencli, tak za to můžou ještě oni, že to blbě kopli, nebo jsou to už důsledky kolonialismu?
*
Itálii vyloučit z turnaje, titul přidělit Anglii. Italskému gólmanovi zastavit činnost alespoň na dva roky, rasismus je potřeba řešit a nemůže si dovolit bělochům penalty pouštět a všem černochům chytit. Je to hnus.
*
Výběr posledních tří střelců Anglie nebyla zrovna trefa do černého.

slaven1

Měl to být krásný sluníčkový politický závěr, kdy o titulu rozhodnou černoši
-
A oni rozhodli

Člověk aby se pomalu bál nasadit na černé pneumatiky řetězy

Největší rasista bude ten italský brankář, poněvadž bílým mužům to pustil...

https://www.idnes.cz/fotbal/euro-2021/finale-euro-2021-strelci-penalty-r...

Náhodný okoloidúci

Člověk aby se pomalu bál nasadit na černé pneumatiky řetězy

 

A čo? Začnú rapovať?

Norman

a ja že prečo tie reťaze nosia - a oni spomínajú na dobré zlaté časy otroctva :-)

slaven1

Redakcia londýnskeho The Economist salutuje talianskemu futbalu oslavným článkom, v ktorom sa pohoršuje, že v talianskom futbalovom tíme je priveľa Talianov

https://www.economist.com/europe/2021/07/12/italys-government-basks-in-t...

Takto nejako si predstavujem ako samotné salutovanie v redakcii prebiehalo
https://www.mojevideo.sk/video/3530c/ked_pojde_lod_pojdeme_aj_my.html

Ema

po finále na twitteri.
Anglická celebrita vysvetľuje: Posledné, čo si pamätám, že ani tretia čierna huba nedala, potom som upadol do mdlôb a prebral som sa až ráno, takže ja som rasizmy na mojom profile v noci písať nemohol.

Náhodný okoloidúci

Na toto video som nedávno natrafil a keďže článok sa týka šikovnosti neeurópskych etník, video celkom zapasuje aj sem. Teda nemám dôvod pochybovať o technologickej vyspelosti starej indickej civilizácie, ale to, čo tvrdí ujko vo videu, mu zožerú iba jeho verní.
https://www.youtube.com/watch?v=9zHHPCAao4k

Vysvetlenie záhadného objavu je tu:
https://www.youtube.com/watch?v=Ai9HPD54vjc

Samozrejme, pod oboma videami je tak kopec obhajcov pravosti nálezu, ako aj kopec zástancov predpokladu, že ide o moderný doplnok.

nové