Turecko-holandský konflikt

Turecko už malo napäté vzťahy s Ruskom, Rakúskom, Nemeckom. Najnovšie je na nože s Holandskom.

Iskrou je to, že Holandsko odmietlo vstup do krajiny dvom tureckým ministrom, ktorí chceli v Holandsku robiť kampaň pred tureckým referendom, v ktorom sa chce Erdogan dať zvoliť za čosi ako diktátor.

Turecko následne prakticky zatvorilo holandské veľvyslanectvo v Ankare. Erdogan sa vyjadril, že Holandsko je bábková krajina a tak podobne.

V Holandsku budú nasledujúci víkend všeobecné voľby. Terajšieho pripečeného premiéra Marka Rutteho má nahradiť celkom teplý, ale (vcelku pochopiteľne) antiislámský Geert Wilders. Čo sa času týka, nemohol si blbec Erdogan zvoliť lepší moment na konflikt. Je ale skutočne na pováženie, ako si ten turecký kozojeb dovolí vôbec s týmto tónom otvárať papuľu na európske krajiny. To je výsledok politiky tej knedle plnej hovien - Merkelky. Je to výsledok toho, aký mizerný image má Holandsko - táto prehnitá krajina plná hnedého moru.

A samozrejme - NATO si robí tiež starosti. Pre Američanov (lebo NATO = Amerika plus kanonenfutter) je Turecko základný kameň v obrane ich záujmov. Samozrejme, to si myslia len Američania, už to nie je dávno pravda - ale kým to niekto vo Washingtone pochopí... Možno teraz Trumpova vláda a jeho hlavný poradca Bannon by mohli zistiť, že Turecko je zmija na hrudi aj pre nich.

No, ale to sme príliš v budúcnosti, v budúcich konfliktoch. Momentálne aj nám vyhovuje, keď ankarský despota tlačí na europských buzerantov - o to viac je pre nich už politická korektnosť voči islamu neudržateľná. Špeciál pikantné je to preto, lebo despota nadáva Holanďanom aj do "nacistov". Holanďania, ktorí ako vie každý, vo vojne nebojovali, len troška na začiatku proti Nemcom, a teraz sú už desťročia rozvarení "liberáli", sú dôkazom, že každý je nacista - ak si to hocijaké prašivé hovado zmyslí. 

 Welt.de

 
Aman Againsttime

Kozojeb Erdogan je objektívne veľmi škaredý muž

Škaredí ľudia pochopiteľne nenávidia krásu Európy, a preto ju chcú zničiť. Každopádne Wilders tu hovorí veľmi pekne: https://www.youtube.com/watch?v=4G9S6jO3kdE  Áno, áno, vieme, že je vopchatý v židovskom zadku až po členky, ale momentálne v Holandsku nič lepšie nemajú, takže treba ho odporučiť.

 

P.S.: Všimli ste si, že nacionalistickí vodcovia (Le Penová, Wilders, Putin, Trump atď.) bývajú akýmsi stelesnením charakteristického predstaviteľa ich národa. :-)

balu

ja som maďar... žeby Vittorio bol etalon môjho národa?

---2

ad. p.s. - v com?

---2

lepenova vyzera ako krcmarka

Aman Againsttime

Le Penova vyzera OK a najmä vie dobre nakopať zadky novinárskym zmrdom: https://www.youtube.com/watch?v=0jDOcdO0AxI
I am with her :-)

---2

myslim to neutralne.. v com typicka francuzka, putin rus?

Buheh

Veľmi pekne a stručne zhrnuté.

Náhodný okoloidúci

Aj to. A samozrejme ide aj o to, aby následná zodpovednosť za napáchané vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti nebola iba na USA, ale na čo najväčšom počte štátov "medzinárodného spoločenstva". A kto sa zúčastnil, ten nemá právo kritizovať.

Buheh

to je dôležitá pointa.

nové