Ukrajinské jadrové bomby

Do hrobového ticha okolo havarovanej japonskej atómovej elektrárne Fukušima, kde sa nezastaviteľne realizuje najhorší scenár s celoplanetárnym dopadom, zahlaholila radostná zvesť. Testy jadrového paliva od americkej korporácie Westinghouse na 3. bloku Juhoukrajinskej atómovej elektrárne boli 4. marca 2015 označené za úspešné. Dobré americké palivové tyče vytlačia zlé palivové tyče ruské a Ukrajina bude zase o kus slobodnejšia. Potlesk, trikrát Slívi Ikrijiňi & God bless America - a teraz návrat do reality. Pretože na ideologické vytešievanie zo zmeny chystanej postupne na všetkých ukrajinských atómových elektrárňach sme nebezpečne blízko.

Nás nemusí trápiť, že jadrové palivo od Westinghouse bude pre Ukrajincov o pätinu drahšie ako ruské. Teda v prípade, že ich účty za elektrinu nebude sanovať Európska únia. Nemusíme sa zapodievať ani tým, že Westinghouse - na rozdiel od Ruskej federácie - vyhorené palivo z Ukrajiny nemieni likvidovať. Ukrajina ho bude musieť vyviesť pravdepodobne do Veľkej Británie - a tučne zaplatiť. Nás zaujíma bezpečnosť. Nielen preto, že riskantný manéver neodsúhlasila Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu - na ňu Westinghouse serie, veď USA vyhrali Majdan a víťaz berie všetko - ale najmä preto, že všetky pokusy nahradiť v atómových elektrárňach s ruskými reaktormi VVER-1000 ruské palivové tyče americkými dopadli zle a ešte horšie.

Ukrajinská atómová korisť

Ukrajina má štyri jadrové elektrárne. Chmeľnickú (2 bloky s reaktormi VVER-100, ďalšie dva s rovnakým typom reaktora by mali byť uvedené do chodu v rokoch 2015 a 2016), Rovenskú (4 bloky s reaktormi VVER-440), Juhoukrajinskú (3 bloky s reaktormi VVER-1000) a Záporožskú (6 blokov s reaktormi VVER-1000). Po nich americká korporácia Westinghouse pokukávala už v časoch, keď  USA cez rapavého Juščenka organizovali (nevydarený) oranžový prevrat. Zahryznúť sa do tejto koristi však dokázal Westinghouse až teraz, po nástupe Jaceňjuka a úplnom rozvrate Ukrajiny.

Westinghouse chce viac. Najlepšie všetko

Aby sme mali globálny prehľad, pripomeňme si, že tri štvrtiny svetového trhu s "mierovým atómom" kontrolujú tri giganty. Americký Westinghouse ovláda vyše 30 %, francúzska Areva okolo 27 % a ruská TVEL približne 17 %. Našincom netreba podčiarkovať, že americké farebné revolúcie sa vedú aj preto, aby si Westinghouse trhol ďalší kus jadrového koláča - najlepšie na úkor TVEL. A je tiež zbytočné nejako špeciálne rozoberať, prečo ide americkú administratívu doslova rozhodiť od zlosti z rozhodnutia maďarského premiéra Orbána nechať maďarskú atómovú elektráreň Paks rekonštruovať ruskej spoločnosti. Orbán to, samozrejme, nerobí z lásky k Rusku, ale najmä zo zodpovednosti k obyvateľom - a celému životnému prostrediu - štátu, v ktorom je premiérom.

Ruské intelektuálne vlastníctvo? Také neexistuje

Dodávky jadrového paliva sú lukratívny biznis, pretože životnosť jadrových blokov je niekoľko desaťročí. Výrobcovia reaktorov, pochopiteľne, robia všetko pre to, aby bol tento biznis na "ich" atómovej elektrárni v ich rukách. Bol to práve americký Westinghouse, ktorý začal po rozpade bipolárneho sveta špekulovať, ako v nových oblastiach ovládnutých americkou ideológiou poriadne zarobiť - na jadrovom palive. Jadrové elektrárne s ruskými reaktormi si však vyžadovali úplne iný typ palivových tyčí, než vyrábal Westinghouse. Tak ich americká korporácia upravila tak, že okopírovala ruské. Westinghouse je predsa dostatočne slobodná a demokratická korporácia, aby ukradla ruské intelektuálne vlastníctvo a ukázala nedemokratom prostredník.

V roku 1998 sa uskutočnil vo fínskej atómovej elektrárni na reaktore VVER-440 veľký porovnávací test amerických a ruských palivových tyčí v reaktore VVER-440. Trval štyri roky. Výsledok - americké palivové tyče sa ukázali nielen ako nevhodné, ale aj ako nebezpečné.

Uveďme si pre zaujímavosť, že dva roky pred začiatkom testu vo Fínsku vymenila ruské palivové tyče za americké havloidná Česká republika na atómovej elektrárni Temelín. Nevadilo, že výrobca reaktorov označil takýto krok za potenciálne veľmi nebezpečný. Desať rokov bol Temelín prevádzkovaný s palivovými tyčami Westinghouse, kým s ohľadom na jadrovú bezpečnosť jadrový dozor nerozhodol, že tieto tyče musia najneskôr do roku 2010 preč - a ruské späť. Prispeli k tomu aj (alebo hlavne?) obavy Rakúšanov. Máme vskutku šťastie, že sa neštandardné situácie, ku ktorým vtedy v Temelíne dochádzalo, nezvrhli.

Ukrajina na druhý pokus

Experimenty s jadrovým palivom na ukrajinských atómových elektrárňach za čias Juščenka nevyšli, ale Westinghouse už bol do Ukrajiny zahryznutý. Najnebezpečnejší experiment sa odohral pred dvoma rokmi práve na Juhoukrajinskej atómovej elektrárni, kde hrozbu vážnej havárie zvládli len-len. Vtedy padlo rozhodnutie ukončiť nebezpečné experimenty a vrátiť sa k ruskému jadrovému palivu. To bol veľký klinec do Janukovičovej politickej rakvy.

A potom začmudili na Majdane pneumatiky, ozvali sa výstrely tajuplných, doteraz neodhalených snajperov, vlády sa chopila junta, ktorá upálila ľudí v Odese, zostrelila civilné lietadlo a rozvrátila v občianskej vojne východ krajiny.

Westinghousu sa však začalo zázračne dariť. Veď keď bolo možné znásilniť celú Ukrajinu, prečo by nebolo možné znásilniť nejaké blbé ruské reaktory americkými tyčami...

A ak sa niečo stane, fuck the EU. O Ukrajine ani nehovoriac.

 

Správa zo záveru roka 2014

Správa z 5. marca 2015

 

USA (a Európska únia, samozrejme) uvažujú o uvaení sankcií na ruský jadrový sektor. Westinghouse chce mať korisť nehybnú a naporcovanú.

Ema

Z dobre informovaných zdrojov som sa v súvislosti s jadrovou energetikou dodatočne dozvedela, že pre Ukrajinu sa pripravuje ďalšia odmena za príklon k slobode, demokracii, luckým právam a ďalším hodnotám reprezentovaným Západom. Gigantické úložisko vyhoreného jadrového paliva. Malo by to byť niekde pri Odese.
No aha, aká dobrá správa. Vyhorené tyčky od Westinghouse nebudú musieť zo svojich JE vyvážať ďaleko.

Sinuhe

vieme to všetci, ale je to tu zhrnuté:

Ukrajina - a jej vládna zostava!!!
Konečne sa dostála na svetlo Božie konfesionálna zostáva vládcov dnešnej Ukrajiny, ktorá neveští nič dobrého, nielen pre Európu, ale pre celý svet! Preto nemusíte mať nijaké ilúzie aký to bude mať "kurz" a ako to všetko nakoniec skončí! Pretože toto je ten najväčší problém pre celý svet! Aký dlhý čas je ešte pred nami, aby sme mohli hovoriť, že žijeme v bezvojnovom svete?

Predmet: Fwd: Nová Ukrajina a jej súčasní vládcovia.

- Prezident - Porošenko (Valcman) - Žid
- (Prezident) Turčinov (Kogan) - Žid.
- Premiér - Jatsenyuk (Bakaj) - Žid.
- Minister financií - Alexander Šlapak - Žid.
- Minister obrany - Andrij Parubij - Žid.
- Podpredseda vlády - Vladimir Groisman - Žid.
- Minister vnútra Arzen Avakov - Žid.
- Minister kultúry - Sergejj Niščuk - Žid.
- Riaditeľ Národnej banky - Stepan Kubiv - Žid.
- Vedúci prezidentskej administratívy - Sergey Pašinskij - Žid.

Hlavní "opoziční" prezidentskí kandidáti:

- Julia Tymošenko (Celia Kapitelman) - Židovka.
- Vitali Kličko (Etinzon) - Žid po otcovi.
- Oleg Ťahnibok (Frotmann) - Žid po mame.
- Dmitrij (Avdimov) Jaroš- Žid/Chasid.

Ukrajinskí oligarchovia - všetci Židia:

I. Kolomojský, E. Hurwitz, G. Bogoľubov, Porošenko, D. Firtaš, Liovočkin S., W. Hajduk, V.Nemirovský, K. Žavago, V. Pinčuk, E. Prutník, Achmetov (tatársky) A. Martynov, V. Kostelman, E.Sigal, Kolesnikov, A. Feldmann, F. Špyg, N. Šufrych, A. Rodňanský, I. Butler, A. Abdinov Jermolajev, M. Kipermann, E. Zviagiľský, F. Žebrovskaja, S. Ronis, H. Korban, G. Surkis, J. Surkis, V. Šamotij, A. Lešynský, J. Rodin, M. Becker.

Všetky médiá - v rukách Židov:
Porošenko, I. Kolomojský D. Firtaš, V. Pinčuk, Achmetov.

Ema

...Russian Jewish Congres President

Jevgenij Satanovskij prichádza z pozoruhodnou internou iniciatívou, ako znížiť ich počty
http://www.jpost.com/Diaspora/Hang-Ukrainian-Jewish-leaders-says-former-...

Buheh

z ľudu, to je tuším jediná ako-tak bezpečná metóda, aby to nedopadlo takto v ľubovoľnej krajine. Teda aspoň v Európe, resp. v končinách, kde obyvateľstvo nie je komplet čierne, žlté či inak prírodou farebne označené (čo mi teda v tomto kontexte príde od matky prírody vyslovene antisemitské).

Norman

Možno to nie je celkom tak - toto sa deje hlavne po krvavých revolúciach.
1917 VOSR
1945 WW2
2014 Majdan

a kope iných, možno aj menej krvavých, ale rovnako v zákulisí uzurpujúcich moc, napríklad:

1989 Sametová fraška.

Je to aj trocha ako s vojakmi - sú to špecialisti na zabíjanie, majú monopol a knowhow na zbrane - nuž v predošlých dobách dosť často uzurpovali moc.
Napriek tomu sa našli mechanizmy, ako tých magorov skrotiť.

Podobne to bolo kedysi s Eklesiou všeobecnou rímskou a jej rôznymi jezuitmi a mnohými inými, ktorí tvorili jej sieť.

Pravda, zadarmo a pekné to nebolo. Ani nebude.

nové