Ultimátum Mariupolu. Ukrajinci odmietli

Rusko dalo mestu Mariupoľ ultimátum, aby ozbrojenci zložili zbrane a zastavili tak zbytočné krviprelievanie. Mariupoľ odmietol.

Nebudem zbytočne písať explicitne, kto je tu fanatik. Ešte lepší fanatici sú islaámskí radikáli, a vieme, čo spôsobili, ale nemienim teraz moralizovať, pretože to nemá zmysel. Samozrejme, určite nebudem ani vzdychať, že toto sa nemá, že mesto patrí akýmusi ukrajinskému národu a nemala by tam byť iná armáda - ale veď vieme, že národ je fikcia, prežitok, nie? Tak kde je problém, prišla iná armáda, tak bude iný národ, no a? Kto s tým má zrazu problém? Naši liberáli bez národnosti? 

Ide mi teraz o praktickú vec. Nevieme, aké boli plány vojny, možno boli rýchle a krátke, čokoľvek nepríjemné či nebezpečné treba urobiť naraz - zväčša je to tak lepšie. Ale Putin je realista, ak to nejde rýchlo, pôjde to pomaly. Áno, bolí to aj ruskú stranu - ale ešte viac to bude bolieť proamerickú stranu ukrajinských huráfašistov. 

Lebo - kedže buzerant z polície slubuje 25 rokov za pochvalu ruskej strany - musíme sa o nej vyjadrovať negatívne. Takže celkom negtívne poviem, že Rusi si budú pomstu na bastardoch užívať.

Ah, pardon, tu je ten detail - Putin povedal, že Ukrajinci sú Rusi. Samozrejme ja s ním nesúhlasím - Rusi za posledných pár rokov začali hľadieť na Ukrajincov ako na bastardov, nie ako na Rusov. Masakra v Odese, masové cielené vyvražďovanie Rusov v Donbase, tisícky obetí, to ich presvedčilo, že kyjevskí proameričania sú zločinci. Motívom ruskej špeciálnej operácie je  preto aj jednoduchá pomsta.

Pomsta je niečo, čo liberálne zdrapy papiera Západu nepoznajú. Nie je to politický termín, ergo vraj nejestvuje. To, čo vidno v Mariupole, a čo uvidíme asi aj v Odese, je pomsta. A tým sa Rusko tiež rozchádza s papiermi Západu a drží sa zas svojich tradícii, ktoré sa im overili za tisícročia. No hnus, že sa nehanbia.

Napisal som, že to uvidíme aj v Odese, možno aj v Kyjeve - a takmer som pridal, že dúfam. Viete, ja nie som žiaden pupúšik, a nie som ani politická strana, takže môžem napísať pravdu -  ja dúfam, že história sa nezastavila a že sa urobí, čo sa spraviť má. Najlepšia dráma je tragédia. A na konci vydarenej tragédie príde vždy katarzia. 

Aj keď ... nie všetci sú katarzie schopní.

Ergo, Putin pracuje s pomstou a je teda horší človek, ako si dokážu naši pupúši vo vedení  EÚ predstaviť. Teraz sa zastavil a bude rezať žilky pomaly. To nie je analýza či prognóza - to je proste to, čo vidíme. 

Ešte by som sa na záver chcel vysporiadať s jedným morálnym, či dokonca legálnym problémom, že vojny sa nemajú viesť, a že sa nemajú schvalovať ani podporovať.

Áno, detičky, a Ježiško by mal rozdávať darčeky. Nemali by byť choroby a bieda. Vojny by nemali byť. A zrejme preto svet pchá do zbrojenia stovky a stovky miliard eur ročne, pchá tam reálne miliardy ton materiálu a veľkú časť svojich energetických zdrojov. Áno, ešte  mi niekto rozprávajte, že vojny nemajú byť, že ich nik nechce.

Áno, aj ja si myslím, že táto vojna na Ukrajine nemala byť. Pripomeniem, že základy vojny boli dané rozpadom toho ich jednotného štátu v roku 1991, a že vojna sa začala naostro po prevrate v Kyjeve roku 2014. Vtedy začala kultúrna, ale aj reálna genocída Rusov v novej Ukrajine. Osem rokov bola táto vojna lokálne limitovaná  prevažne na Donbas, teraz sa Ukrajincom, ktorí ju začali, vrátila. Jedem das seine.

Áno, som proti tejto vojne a Ukrajinci ju nemali začínať. Na ich škodu karma funguje, a tak teraz zomierajú. 

Na ich čele je komediant, ktorý pripomína "komického Aliho" v Bagdade. Aj ten vyhlasoval, že je všetko v poriadku - a po Bagdade už jazdili americké tanky. Ako mi bolo pripomenuté, bol to iný Ali, ako ten "chemický". Komický Ali vojnu prežil, ale dnešný kyjevský komediant zas nie je len hovorca vlády. Takže faktom zostáva, že Američania obesili  okrem iných, aj chemického Aliho aj Saddáma Husajna. Zorganizuje Rusko podobný súd? 

Nevieme, prečo Ali neušiel. Asi nemal kam. Šaškoval do konca, aj keď jeho páni boli už dávno zalezení. To viete, exhibicionisti typu Ali dajú sledovanosti prednosť pred hocičím.

Mimochodom, moja obľúbená scéna z histórie je, ako Nero, keď len po pár rokoch vládnutia na seba zhodil nenávisť ľudu aj mocných a bol v koncoch, tak si nechal vraziť meč do hrude (akože samovražda, ale sám toho ten zbabelec nebol schopný). A pri tejto nevyhnutnosti vzdychal "Koľký to umelec vo mne zomiera". Viete, on bol taký polopupúš a v divadle hrával šašov a iných zmrdov (ako Zelensky), takže sa považoval za umelca (ako Zelensky). To si viem predstaviť aj so Zelenským - dúfam, že svoj koniec nahrá, možno to bude aj live streamovať do amerického Senátu. A Hillary to ocení výrokom "We came, we joked, he died". "Prišli sme, robili sme si z čuráka srandu, a on zdochol". Ona tak zvykne žartovať, ako všetci vieme. 

Ale zatiaľ sme v Mariupole.  

 
sandro

oni boli dvaja. Jeden bol chemicky a druhy komicky. Komicky Ali popraveny nebol, este zije.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Sa%C3%ADd_as-Sah%C3%A1f
Viem, ze pointovo to nie je podstatne, ale tak nech nam to sedi aj fakticky.

Norman

ah, díky za opravu. Očividne, nedával som vtedy pozor.
V tom prípade má aj Zelensky ešte nádej.

Ema

Asi si tu nikto nespomína na letecké nešťastie nad Bodamským jazerom, kde sa zrazilo dopravné TU-154 s talentovanými deťmi z Baškirska na ceste na výlet do Španielska - darček od UNESCO - s nákladným Boeingom. Lietadlá boli nad Nemeckom, ale kontrolu letovej prevádzky mala na starosti švajčiarska spoločnosť so sídlom v Zürichu. Boli tam len dvaja dispečeri, jeden šiel šťať či čo a druhý to odlajdačil.
Istému Bškirovi, ak si dobre pamätám, tam zahynuli obe deti. A tak sústredil všetku energiu na to, aby dispečera, ktorý nebol potrestaný, vypátral a popravil.
Aké pohoršujúce. Divoký Baškir, fujfuj - a civilizovaný letový dispečer.
Toľko by som k pomste.

nové