USA odstupuje od zmluvy s Iránom

USA si našlo nového nepriateľa. To, čo sa pripravovalo a bolo skoro isté v posledných týždňoch, keď si Amerika predvolala na koberček poskoka Macrona a  slúžku Merkelovú, sa stalo realitou: USA odstúpili od jadrovej dohody s Iránom. Na jej základe boli v roku 2015 zrušené sankcie OSN, Európskej únie i Spojených štátov voči Iránu výmenou za to, že islamská republika dlhodobo obmedzí svoj nukleárny program. 

Spojené štáty tým v prvom rade znova ukázali, že sa nič nemení na tom, že sú len sluhovia medzinárodného sionizmu. Izrael bol od začiatku proti tejto medzinárodnej dohode s Iránom, pretože Irán je jediná sila na Blízkom východe, ktorá je slobodná a výrazne nezávislá od anglosionistického sveta. Izrael používa Irán ako strašidlo, ako obraz nepriateľa, ktorým traumatizuje v prvom rade vlastných izraelských židov. Teraz sa k tejto jeho primitívnej politike otvorene zas pridali aj USA.

Druhá vec je, že dohoda je multilaterálna, podpísalo ju šesť veľmocí – Británia, Čína, Francúzsko, Nemecko, Rusko a USA.  Prezident Trump vyhlásil, že USA zavedú tvrdé sankcie voči Iránu a kto sa k nim nepridá, kto sankcie nebude rešpektovať, stane sa sám objektom sankcií. To prívádza štáty Európy, ale aj Ruska a Činy, do dilemy. Hlavne spojenci USA, ktorí sú za udržanie dohody, sa budú musieť rozhodnúť a tento rozpor môže narušiť vzťahy medzi nimi a USA. Británia, ktorá je vlastne štátom USA, samozrejme bude súhlasiť. Nemecko, ktoré je len a len nesamostatná kolónia USA, bude musieť tiež poslúchať. A Francúzsko, ktorého vodca sa nedávno buzerantsky lízal s Trumpom horšie ako kedysi Husák s Brežnevom, ten tiež nemôže odporovať. To áno, satrapovia vládnuci v týchto štátoch nebudú reálne proti - ale odpor ich obyvateľstva voči americkej despocii sa týmto krokom zväčší.

Treba ale tiež pripomenúť, že sa Trump ešte nedávno doslovne zariekaval vojnou so Severnou Kóreou - a dnes sa bez začervenania pýši, ako sa s ňou ide priateliť. Takisto samozrejme každý vidí, ako USA hrozili rozbombardovať Sýriu, a aj spravili určité symbolické nálety, ale museli stiahnuť chvost ako nakopnutý pudlík. Aj preto je toto bubnovanie voči Iránu, už tretej krajine, proti ktorej v krátkom čase za sebou Trump vytiahol do vojny (ak nerátam Rusko), takmer smiešne. 

Vojensky USA nemôžu voči Iránu dosiahnuť žiaden úspech. Hádzať bomby na Teherán - to by ľudia definitívne Ameriku a Izrael prekliali. Je to presne to, čo by anglosionizmus posunulo zas kus smerom do pekla. Konvenčne bojovať proti Iránu tiež nemá kto - časy, keď židoameričania poštvali proti Iránu Irák, sú už minulosť. Jediná možnosť, ako zhoršovať situáciu, sú tie hospodárske sankcie. Irán predsa len  nie je Rusko, nie je úplne samozásobovací, že. Ale aj tu sú nádeje na nejaký úspech malé, len sa trocha pritvrdí život Iránčanov. Čo je teda vlastne naozaj motívom tohto najdôležitejšieho rozhodnutia Trumpa od vstupu do funkcie?

Je ním to, čo bolo spomenuté v prvých odstavcoch: USA to robia pre Izrael, pre medzinárodný anglosionizmus a skutočným cielom tohto kroku je zväčšovať medzinárodne napätie a štvanie veľkých národov voči sebe.

Nebudem sa moc zaoberať tým, prečo Trump osobne takto slúži sionistom - bolo jasné, že kúsok ľadu nemôže vydržať v teplej polievke dlho. Trumpova samostatnosť sa roztopila, zmizla. Amerika sa židovského fanatizmu a presily proste nemôže tak ľahko zbaviť - sú to predsa všetko kresťania, ktorí sa modlia k židovskému bohu a bľabotajú ich žalmy. Je to kultúrne primitívny národ, ktorý ma ďaleko k tomu, aby bol svetonázorovo samostatný a zbavil sa kultúrneho parazita. 

Záver je jediný - treba tento smer americkej politiky využiť. Kým sa zaberajú Iránom, treba ich vyštvať z Európy. Všetky ich vojenské jednotky, všetky ich vojenské základne, všetky ich NGO ale aj všetkých ich fanatických kolaborantov. Treba ich ostrakizovať, dávať im najavo, čo sú za ksindl, všetkým a každému jednému z nich. Je to odpad, nebojte sa ich.

 

 

 

iné zdroje Pravda

 
Ľubov

Musí to predsa vedieť,že presne takto vyzerá.
Pokial v konečnom výsledku zosmieňuje USA,neslúži sionistom,ale Amerike.

Alebo sú západní politici naozaj reálni idioti.Obidve verzie nie sú zlé:-).

senil

USA jenom destabilizují země. Irák, Sýrie, Lýbie. Teď je na řade Írán. USA podporují ISIS v Sýrii, stejně jako Al-Káidu v Jemenu. Měli by se stáhnout i ze Sýrie a z jemenu aby mohl nastat v těchto zemích mír. Ale přitom dělají opak.
http://www.epshark.cz/clanek/252/proc-pomahaji-usa-saudske-arabii-znicit...

Náhodný okoloidúci

Ale veď práve tá destabilizácia, ten rozvrat, to je ich cieľ. USA nepotrebujú mier, vtedy krachujú. USA prosperujú vtedy, keď je vo svete rozvrat a vojny. Je také ťažké pochopiť to a prestať sa tomu čudovať?

Lena

je biznis. V USA jeden z nosných pilierov ekonomiky štátov. Chobotnica, ktorej ani jedno chápadlo generálov nikdy neochabne.

Nemáme predstavu koľko peňazí sa dokáže vyrobiť cez čo i len takú malú vojnu. Už od malička je im vtĺkané do hláv, že zbraň je niečo ako vreckovka, pekne v náprsnom vrecku, aby bola poruke, smrť je niečo, čo môžme spôsobiť druhým, akoby sme šli nakúpiť do supermarketu, v ktorom nemali to, čo by sme si predstavovali, a my cítime potrebu upratať, dať veci do poriadku, a vystrašiť majiteľa, aby vedel čo a ako, aby vedel, čo má v budúcnosti predávať, s kým kooperovať. To je Amerika !

Náhodný okoloidúci

Najväčším strašiakom pre USA je suverenita iných štátov a strata vplyvu, preto tak zúrivo a besne potláčajú akýkoľvek prejav samostatného myslenia a suverenity vo svojich kolóniách.
Za akúkoľvek cenu si chcú zachovať dominanciu a v zárodku sa snažia ničiť možné strediská odporu voči svojej dominancii. Našťastie niečo neustriehli.
USA prestanú byť svetovou hrozbou až vtedy, keď upadne ich vojenská moc. Oddolárovanie sveta nestačí, aj keď je to dôležitý krok k slobode.

Cico Ciciak

Americký "Gorbačov" Trump (a spol.) ako zástupca globalistov zvláda svoju úlohu v USA celkom dobre
(Globalisti a GP práve realizujú "perestrojku" USA s cieľom spraviť z USA iba obyčajnú regionálnu veľmoc, ktorá bude žiť viac-menej iba z toho, čo si sama vyprodukuje a nie na úkor zvyšku sveta, ako je tomu dnes, pretože svet americký parazitizmus, nadmerný spotrebný štandard a americké zasahovanie do globálnej politky už dlho nevydrží, čo si veľmi dobre uvedomujú aj pohlavári globálnej politiky - v tomto spočíva transformácia USA riadiacou špičkou globálnej mocenskej pyramídy.)

Aj toto rozhodnutie Trumpa a spol. to len dokazuje.

Prečo?

Lebo:

1. Diskredituje USA na medzinárodnej scéne, keď akoby vraví ostatným krajinám (ich "elitám" a politickým predstaviteľom):

"USA nemôžete veriť ani nos medzi očami, USA porušia, alebo vypovedajú hocijakú dohodu a zmluvu, na ktorej sa predtým s vami dohodnú!"
"USA je ten najväčší darebácky štát na svete!"

To bude v praxi znamenať, že ani S. Kórea sa nikdy neoficiálne nevzdá svojho jadrového programu - boli by hlúpi.

2. Rozhodnutie vyvolá prinajmenšom nesúlad v rámci euro-atlantického "partnerstva" (rozumej - v rámci diktátu USA voči EÚ), čoho výsledkom by mohli byť pozitívne konzekvencie v prospech EÚ.

3. EÚ dostala šancu, aby prevzala riadenie určitých globálnych procesov na Blízkom východe a tým vytlačila z tohto regiónu USA, čo jej môže zvýšiť medzinárodný kredit a umožniť riešiť niektoré svoje problémy.
A toto je dnes pre tradičné európske národné krajiny bytostne dôležité - vymaniť sa z pod diktátu USA, inak ich čaká katastrofa.

4. Trump teraz vypadá ako taký typický americký "jastrab", čo mu umožní ľahšie odolávať tlaku šialených neoconov.
Má vynikajúce alibi, keď môže tvrdiť:
Spravil som všetko, čo ste po mne chceli a nemalo to žiaden pozitívny účinok, práve naopak - tak čo po mne ešte viac chcete vy blázni?
A práve takéto argumenty využijú globalisti na prevedenie čistiek v štátnej správe USA.

...

Ešte dodám, že Trump nie je žiaden hlupák (alebo dokonca šašo) - on je len obklopený hlupákmi a tak sa musí nejako zariadiť/prispôsobiť.

Norman

zaujalo ma jedno:
A práve takéto argumenty využijú globalisti na prevedenie čistiek v štátnej správe USA.

To znie v danom kontexte akosi nelogicky - Čo ak je to práve naopak, čo ak tieto argumenty využijú trumpoidní lokálpatrioti na čistky medzi globalistami? Trump ukazuje navonok, že je "muž činu" a keď sa verejne prejavia anglosionisti-globalisti a budú ho chcieť zhodiť, zvaliť na neho vinu za neúspech USA vo svete, použije svoj radikálny militarizmus aj na nich.
Ešte raz a jednoducho:
Trump formuje z USA militantnú despociu a blbí židoglobalisti mu ešte tlieskajú (nechápajúc, že vrámci USA diania je on pre nich tikajúca bomba. ).

Cico Ciciak

Povieme si za 10 rokov, kto bol bližšie k objektívnej pravde, keď si zrekapitulujeme už vtedy "ubehnuvšie" globálne procesy.
Problém je, že z toho, čo som videl, tak vy tu najskôr moc nerozumiete globálnej politike (neviete, kto je kto a pod.) - lepšie povedané, máte v hlave tzv. kaleidoskop - bez urážky (ja som bol pred rokmi na tom podobne - a zatiaľ som nebol nútený robiť nejakú zásadnú revíziu a korekciu).
Aby si tomu adekvátne porozumel, musel by si si najprv preštudovať viacero materiálov - môžeš začať napr. tu:

Globálna pyramída moci
------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/06/pyramida-moci-vsehovoriaci-prispev...

Norman

Ale keď už sú tu Levanetisti, trocha mi tu chýbajú Jehovisti, mám ich doktríny a metódy radšej, ako tie vaše, levanetovské, aj keď sú im v mnohom tak podobné. Možno len preto, lebo Jehovisti boli prví a vy ste len taká ich napodobenina, čo sa tej vašej viery a spôsobov presvedčovania týka.

Ale pozrel som na ten tvoj link. Takže ta ťažká múdrosť, že politika nie je to, čo sa javí, ale sú skryté a ešte skrytejšie sily, má byť to, čo nik na svete, okrem, Levanetistov, nevie?
Aha.
Vieš, vážne, ľudia ako ty škodia ľudstvu, pretože dávajú oficiálnej moci priveľa zámienok na zosmiešňovanie "alternatívy". Niektorí na Levanete, zvlášť priamo v Rusku, to robia zámerne, zvyšok sú "len" bežní blázni, ktorých vypláchol zo stratena internet. Ale nie je to sranda - ten váš Levanet nie je len tupý, ale je doslovne ťažko otrávený a zničili ste už množstvo životov - a toto obvinenie myslím absolútne vážne.

havel prechľast...

áno Rusko je veľmi nebezpečné lebo všemohúci Putin z Kremľa najnovšou gumipuškou môže takým ako ty, čo hovoria svätú pravdu, vystreliť ten tvoj mozog, čo máš vypláchnutý havlovsko-kiskovskou svätenou vodou

Norman

píšem niekde, že je nebezpečné?
Píšem, že sprosté,
do veľlkej miery, ak tam vznikajú levanety a podobné kraviny.

Náhodný okoloidúci

Máš to v havličke riadne dopletené, zdravé jadro Nadhľadu by najradšej chodilo Vencovi Lahváčovi na hrob pľuť, ale nechcú si zašpiniť sliny.

nové