USA sú už celkom vo vojne s Ruskom. Zmluva o pôžičke a prenájme

V Kyjeve bol na návšteve minister zahraničia a minister obrany USA. Navyše USA senát schválil vojenskú pomoc formou pôžičky a prenájmu, čo je forma použitá počas 2.sv. vojny.

Viac o tom píše článok v Pravde

Tie analógie sú veľké. Spojenec neplatí hneď, ale po vojne - čím si USA vlatne zaisťujú účasť na koristi, ktorú očakávajú.
 
USA ožili v tomto smere po tom, čo neprišiel nimi očakávaný rýchlý pád kyjevského režimu, ba Rusko stiahlo svoje vojská od Kyjeva a sústredilo sa na východ či centrum Ukrajiny. Každé zaváhanie si hyena vyloží ako slabosť a zaútočí - to robia aj teraz USA. Zdá sa, že veľká vojna, akú USA nevyhnutne potrebujú a za akú sa už štvrť storočia modlia, sa im vďaka ukrajinskej demencii a ruskej nerozhodnosti či slabosti predsa len podarí podpáliť. Ako sa už tisíckrát povedalo a predpovedalo - USA potrebujú na odpis svojich dlhov veľkú vojnu. Aj za cenu rizika, že to bude vojna posledná.
 
Ale aj Rusko mení svoje vojenské postupy, aby predsa len dosiahlo zmeny. Ozbrojené sily RF začali vyraďovať z prevádzky trakčné rozvodne na kriticky vážnych železničných uzloch Ukrajiny. 
Podľa Ukrajinských železníc došlo v noci z 24. na 25. apríla k útokom na trakčné rozvodne vo Vinnickej a Kyjevskej oblasti na úseku Kazatin-Žmerinka-Fastov. 
Ukrajinské železnice teraz budú paralyzované. Ak dôjde k dodatočným útokom na vlaky uviaznuté v súpravách a staniciach, kolaps to ešte zhorší.
 
Rusko potrebuje odrezať prívoz nových zbraní z celej Európy a Ameriky. Rozbitie dopravy povedie prirodzene aj k prepravnému kolapsu Ukrajiny, nedostatku základných tovarov. Nie je to fajnová cesta, Rusi zrejme k nej nechceli pristúpiť, ale použili ju Američania aj na Juhoslávoiu 1998, a Rusi nemajú dôvod sa správať voči Kyjevu mäkko. Nezostáva im nič iné, než uvaliť Ukrajinu do chaosu. A to ešte nerozbombardovali ukrajinské mosty - hlavne tie na západe Ukrajiny sú zrejme logickým vojenským cielom (znova: USA v Juhoslávii to spravili, rozbombardovali mosty aj s vlakmi aj s civilmi v nich).
 
Západ hnusne klamal o  tom, ako sa ruská armáda na Ukrajine surovo správa - no tak teraz uvidia, čo je to naozajstná vojna. Západ preháňal o tom, že z Ukrajiny utekajú v núdzi utečenci (aj keď to boli prevažne bohaté hnidy) - teraz Západ uvidí, čo je to skutočná humanitárna kríza. Vrátane Slovenska, vrátane našich spokojných prozápadných frikulínov. Vrátane všetkých tých, čo musia niekde bývať v podnájme, a niečo pravidelne jesť -  o práci, plate, o teple a elektrine už ani nehovorím.
 
Toľko sú nielen moje predpovede. Samozrejme, nemá zmysel to posudzovať emočne, každý robí, čo môže. Putin patrí k ľuďom, ktorí vidia kauzálnosť v ľudských spoločenstvách a teda v tom, že určitým cestám sa niekedy nedá vyhnúť. Iba naivní slniečkári si môžu mylsieť, že tento maglajz a masová tragédia (hlavne tá, ktorá zrejme ešte len príde) je dôsledok subjektívneho rozhodnutia. Nie, je to výsledok objektívneho nzmeniteľného globálneho nedostatku, konečnosti zdrojov, a nezastaviteľnosti americkej globalistickej konzumnej expanzie, ktorá práve stále potrebuje nové a nové zdroje. Toto nezastavil Obama, nezastavil to Trump, to sa nezastaví, kým samotné USA neskolabuje.
 
 

nové