V Bratislave otvorili zastupiteľstvo Novorossie

Jiří Just

V Bratislave neoficiálne otvorili zastupiteľstvo Novorossie. „Svoj kúsok Novorossie si nosíme každý vo svojom srdci,“ vysvetľuje v rozhovore pre Hlas Ruska autor iniciatívy a antifašistický aktivista Marián Farkaš. Je to zataiľ prvé také veľvyslanectvo na svete.

Hlas Ruska: Čo Vás pohlo otvoriť neoficiálne zastupiteľstvo Novorossie v Bratislave?

Marián Farkaš: Otvorenie zastupiteľskéhu úradu bolo logickým vyústením snahy o konsolidáciu a zmiernenie dopadov pretrvávajúceho konfliktu zameraného na potlačenie základných ľudských práv a slobôd zo strany profašistickej kyjevskej junty, ktorá v týchto dňoch pochybným spôsobom legalizovala svoju moc v západnej časti Ukrajiny voči civilným obyvateľom Donbasskej oblasti. Ich prirodzené práva sú potlačované skutkami, ktoré by za každých okolností mali byť považované za vojnové zločiny.


farkaš novorosia


V súčasnej dobe sú občania Slovenskej republiky jediní, ktorí okrem Ruskej Federácie na základe ľudskosti a slovanskej vzájomnosti pomohli humanitárnou pomocou vojnou ťažko skúšaným občanom Doneckej a Luhanskej oblasti, ktorí našli svoje útočisko v humanitárnych táboroch na území RF. Z toho dôvodu je prvý zastupiteľský úrad Novorossie otvorený práve na Slovensku.

HR: Aký cieľ má Vaša inicatíva? Je to len symbolická podpora antifašistov z DĽR a LĽR, alebo plánujete nejaké projekty?

MF: Podpora boja proti fašizmu nie je z našej strany chápaná len v symbolickej rovine. Boj proti fašizmu je v nás hlboko zakorenený a je našou ľudskou i občianskou povinnosťou urobiť všetko čo sa dá, aby bol fašizmus raz a navždy potlačený.

Doposiaľ sme žili v domienke, že rok 1945 zavŕšil tento boj, že milióny zmarených ľudských životov je dostatočnou zárukou. No dnes na Ukrajine fašizmus prekvitá, fašistické zoskupenia sú vyzbrojované ťažkou vojenskou technikou, ktorá je používaná proti civilnému obyvateľstvu i v čase prímeria.

Plánujeme doručiť ďalšiu humanitárnu zbierku a na jej podporu chystáme niekoľko sprievodných podujatí. Utrpenie národa Novorossie nám nemôže byť ľahostajné.

HR: Ako reagovali na otvorenie veľvyslanectva Novorossie predstavitelia hrdinského regiónu?

MF: Dostali sme veľa gratulácií a poďakovania za všetko, čo Slováci ( nie Slovenská republika, ale občania nezávislí od politickej vôle) doposiaľ pre Novorossiu vykonali. Za dary, podporu a za pocit, že nie sú sami v týchto ťažkých chvíľach, keď prežívajú to, čo prežívali naši rodičia a starí rodičia v rokoch 1938-1945.

Pre celý svet je naša iniciatíva prekvapením, nikto to od Slovákov nečakal. Z Novorossie máme veľkú podporu. Sme spolu v neustálom kontakte a zvažujeme ďalšie formy spolupráce.

HR: Neobávate sa perzekúcie zo strany slovenských štátnych orgánov?

MF: Akoukoľvek perzekúciou zo strany slovenských štatnych orgánov by Slovensko de facto uznalo štátnu suverenitu Novorossie. Preto si myslím, že takýto nátlak zatiaľ očakávať nemusíme.

Nie je možné perzekuovat protifašistický boj, nie je možné perzekuovať obhajobu základných ľudských práv a slobôd, nie je možné perzekuovať ľudskosť a dôstojnosť. Možno mi vytknete, že aj v nedávnej histórii takéto perzekúcie boli aj na Slovensku a v Česku.

Pokiaľ nenadviaže Slovenská republika s Novorussiou diplomatické styky, nemôžeme sa spoliehať na ochranu podľa Viedenskeho dohovoru. I z toho dôvodu nie je pôda našich priestorov novoruská, ale svoj kúsok Novorossie si nosíme každý vo svojom srdci.

HR: Mali ste možnosť navštíviť Doneckú ľudovú republiku. Môžete povedať, aká je tam situácia. Skutočne tam panuje humanitárna kríza?

MF: Ak by nebola oficiálna pomoc RF, hrdinská snaha Humanitárneho bataliónu Novorossie, ktorý vedie Jekaterina Gubarevová v Rostove na Done a tisícky ľudí s dobrým srdcom, obyvatelia Doneckej a Luhanskej oblasti, by boli odsudení na smrť hladom a zimou.

Ukrajinská infraštruktúra je rozbitá, nefunguje zásobovanie, nie je elektrika, voda, kúrenie, ľudia nemajú mzdy, dôchodky, sociálne dávky, nefungujú školy, nemocnice, pekárne nepečú, obyčajní ľudia zomierajú denne pri ostreľovaní vo svojich domovoch...

Európa podporuje ich vrahov, medzinarodné organizácie nekonajú. Tak musia konať občania. Novovzniknuté orgány Novorossie vynakladajú neskutočné úsilie na znovuoživenie verejnej správy a samosprávy. Opravujú zdevastovanú krajinu, školy a svoje domovy. Ich snaha je však marená neustálym ostreľovaním z ťažkých zbraní. Pred týždňom výbuch rakety Točka-U zničil opravenú školu, pripravenú na oneskorený začiatok školského roka.

Častým javom je ostreľovanie humanitárnych dodávok, ktorými aktivisti okolo Jekateriny Gubarevovej nosia pomoc do Doneckej a Luhanskej oblasti.

HR: Ako vnímajú v Novorossii pomoc, ktorú im slovenskí aktivisti poskytujú?

MF: Dojatia, objatia, nemý stisk ruky a slzy v očiach vojnou zronených ľudí odhodlaných brániť svoje domovy, boli sprievodným javom každého odovzdania pomoci. Iskra v detských očiach bola našou najväčšou odmenou.

Hrdinstvo obyčajných ľudí Novorossie, ktoré preukazujú dnes rovnako ako nespočetne krát v histórii, je pre nás vzorom. Sila, odvaha a odhodlanie novoruských žien je našou modlou a utrpenie novoruských detí je pre nas mementom!

 

zdroj: Hlas Ruska

 

čítajte tiež: Slováci chcú pomáhať trpiacim civilistom, našim susedom, Slovanom

Ľubov

Mám veľmi dobrý pocit z tohto. Pán Farkaš spomína druhú zbierku.V Nitre sa v lete uskutočnila zbierka pre Srbov,keď tam boli záplavy.Zberné miesto bolo na Chrenovej,za tenisovými kurtami. Keďže sa to osvedčilo,nech vznikne podobná iniciatíva.Chcem byť pri tom.Alebo dôraz položiť na finančnú zbierku,čo je asi efektívnejšie. Napadlo ma poslať im aspoň pol tony našich dobrých horaliek zo Serede.

s1
"Pokiaľ NATO príjme ponuku [na využitie skladu], tak týchto 20 ľudí nepríde o prácu" odznelo z Lajčakových úst vo videu http://www.ta3.com/clanok/1047212/lajcak-ubezpecil-ze-zakladna-nato-pri-... kde kokoktavý Kiska hovoril, že NATO bude v objekte skladovať iba ponožky pre Ukrajinskú povstaleckú armádu. Čo mu na to odvetiť? Nech ide do RIOTujúcej PUSSY. Pokiaľ bude NATO militarizovať Slovensko ľudia nestratia prácu? Ľudia, ktorí stratia život (aj keď otroka), svojich blízkych, ich domy rozbijú... je možnosť zamestnať sa vo vojenskom sklade na SHIT (aby rozumel). Samozrejme vo videu ďalej ubezpečil Popradčanov, že Rusi raketami mieriť na mesto nebudú. Je to zver veľkého kalibru, to viem. To, že má pod palcom aj ruskú generalitu je aj mne novinka. Povedal, že rakety padať nebudú, tak nebudú!
Norman

Hľadal som po webe nejaké ďalšie informácie, ale nič moc som nenašiel. Ak niečo konkrétne máte, o možnosti pomoci alebo aj nejakej symbolickej akcii, dajte vedieť.

Myslím, že prípad malého spoločenstva, ktoré sa ocitlo uprostred špinavej hry veľmocí, je Slovensku veľmi blízky, poučný.

vp

http://www.slobodnyvysielac.sk/motorove-mysi/m5/p19/r59

Relácia na Slobodnom Vysielači “Motorové Myši” kde je o novej zbierke všetko povedané

http://www.pokojnibojovnici.sk/

Truhlík

Dochádza akoby k prepólovaniu terminológie.
Toto zastúpenie Novorossiji je antifašistické teda proti Porošenkovi, Jaceňukovi, Kličkovi, Tymošenkovej, Kolomojskému. U nás teda proti Mesežnikovi, Šebejovi, Dulebovi, SME, antife, týždňu. Ja teda som si to uvedomil dávnejšie ale teraz je to už úplne zrejmé. Anglosionistická propaganda spolu s nedoučenými novinármi sa dostala do slepej uličky klamstva a podvodu.
Jedinú šancu majú čím viac indoktrinovať a osprosteť mládež.
Aj keď obchádzam televízor veľkým oblúkom nemohol som nezačuť ako v RTV: začali používať "proeurópske strany" vyhrali voľby na Ukrajine podobne ako prodemokratic fighters v Sýrii. Celkom je to sranda ako fašistické strany sú teraz prodemokratické a proeurópske.

Buheh

Ich koniec nastane vo chvíli, keď sa usadí termínologický kal a voda ostane priezračná – bude jasné kto je kto a čo je čo. Ich jedinou šancou je túto informačnú vodu stále mútiť, všetkými možnými spôsobmi. Kto svoje kráľovstvo vystavia na lži, musí vo vŕšení lží pokračovať až do trpkého konca, keď už hora lží bude taká vysoká, že sa zlosynom zrúti na ich vlastné obrezané hlavy. Buheh 10-31

Norman

Je to známy problém termínológie od začatia majdanu.
Sionistická ideológia "antifašizmu" tak ovládla spoločnosť, že často aj jej odporcovia používajú jej slovník. Rusko má svoj štátny mýtus založený na víťazstve nad fašizmom, takže tam je tento slovník bežný. Nepriatelia Ruska boli a budú vždy "fašisti" - aspoň tak to momentálne vyzerá.

Hlúpe je, že za tento "antifašizmus" sa vlastne v pohode schovávajú sionisti. Im vyhovuje, keď teraz antiglobalizačné sily (Rusko a podobne) nehovoria o sionizme, ale zas len o nejakom fašizme. Pravé spektrum a banderovci -platení židovskými oligarchami- výborne, treba tvoriť strašidlo. A keď povedzme Rusko vyhrá tento konflikt a ukážu sa UKRAJINSKE svinstvá - hurá, zas to v pohode zhodíme na fašistov - a my židia, čisté ruky, nie?

Je to pasca. Je to aj keď pochopiteľná, ale predsa len nevyzretosť ruskej politiky, je to slepá ulička ich politiky, ktorej problémom sa ešte nevyhnú. Je to možno pochopiteľné, je to možno ospravedlniteľné, ale donekonečna tak ísť nebudú môcť. Aj keď to dnes pripadá mnohým nepredstaviteľné, je to len taká nepredstaviteľnosť, ako tá v roku 1985, že by vládnuca komunistická ideológia za pár rokov stratila moc.

To, že na druhej strane Západ čierne maluje na bielo, ako vždy, je samozrejme pravda. Raz islámisti, inokedi demokrati, raz fašisti, inokedy proeurópania ... toto typické pokrytectvo Západu je už tak zjavné a tak úbohé, že okrem iného explicitne svedčí o slabosti toho systému.

Stefan

Nejak nerozuumiem, že čomu nerozumiete. To o ustavičnom strašiaku fašizmu, že toľko budú s ním ľudí straiť, až sa ľudia unavia a prestanú nan reagovať práve vtedy ked pôjde propagandistom práve o holú kožu, to si Norman skvele poukázal.Tu skutočne nechápem, ako mi taká samozejmá vec mohla uniknúť. Lenže to že vo voľbách vyhrali proBruselskí separatisti a demokrati v jednej osobe, to je skutočnosť, holý fakt, nech si túto samozrejmosť vysvetľujete trebárs ako pokrytectvo západu. Je len na Vás ako sa vysporiadate s nepríjemnou skutočnosťou že demokrati môžu byť fašistami, teroristami, islamistami..., ak nie ešte od toho horšími. Dokiaľ budete fungovať na indoktrinácii že len komúnizmus=faeizmus, tak sa nikdy z tejto mäteže terminologií von nedostanete.

Norman

Ty si niečo prečítaš a povedzme to tak, očividne sa ani nesnažíš porozumieť (ako malý jasný príklad, minule si tu vyčítal autorstvo "externovi" - to nie je nick, ale označenie, že príspevok nie je napísaný interne miestnymi, že je prevzatý - vieš?)
Napríklad neviem, kde si zobral, že niečomu nerozumieme - ale dobre, to je tvoja vec. Neviem, či má zmysel veci ešte raz hneď tu vysvetlovať, možno postupne. Ale jedno sa musím ohradiť, lebo sa ma to (tak formálne) dotklo:
to tvoje tvrdenee, že my máme "mätež pojmov". Skús sa TY nad vecami a hlavne nad tým, čo je hore napísané, zamyslieť.
Nechcem ťa urážať, ale strašne mi to pripomína ten starý vtip o macejkovi, čo ide v protismere po dialnici. Keď v rádii začuje varovanie o jednom aute, ktoré ide nesprávne, zahromží a povie" Čo jedno, všetci idú v protismere".
Nič v zlom.

Truhlík

To je podobne ako teraz bola demonštrácia proti salafistom v Nemecku. Demonštráciu organizovali futbaloví chuligáni a skíni. Protidemonštráciu salafisti a - antifa !
To ako s tým rozhovorom medzi Ficom a Lajčákom.
http://www.youtube.com/results?search_query=%C5%A0epoty+na+vl%C3%A1de

Z nadhľadu

Je nepopierateľné, že popularita Putina v Rusku má veľmi reálne príčiny. Ožran a užitočný hlupák Jeľcin zanechal krajinu v katastrofálnom chaose morálnom, sociálnom a ekonomickom. Amorálne bandy asociálov rozkradli prírodné bohatstvo krajiny, anarchia na uliciach, svojvoľnosť a bezohľadnosť samozvaných „elít“ nepoznala hranice. To všetko za nadšeného potlesku Západu a na zlosť väčšine obyčajných Rusov. Tento istý príbeh zaživa Ukrajina, ale bez rázneho ukončenia – potrebovala by svojho Putina! Ak sa niekto čuduje, že Rusi na Kryme a východe Ukrajiny pozerali s nádejou na východ a na Putina, je naozaj oslepený propagandou našich médií, alebo je dobre zta svoje idiotské postoje zaplatený.
Rusku a Putinovi sa začalo dariť. Dokonca tak, že hrozil zavedením Zlatého rubľa – novej meny zaistenej zlatým štandardom. Keby sa k tejto iniciatíve pridala minimálne Čína, US dolár ako rezervná mena by sa začal droliť v samotných základoch a v USA by hrozila hyperinflácia. S tým bolo treba niečo robiť.
Spisovateľ Nikolaj Starikov vyslovil veľmi cynickú a žiaľ aj reálnu myšlienku. „Ak chcete urobiť (vyprovokovať – dopĺňam ja) revolúciu, vyberte si krajinu, ktorej Vám nie je ľúto!“ Ukrajina sa žiaľ stala takouto krajinou, použitou na destabilizáciu v Európe a oslabenie Ruska. Dnes sa už ani nikto n nepokúša zakryť fakt, že do krajiny (vraj na podporu demokracie! :-D) prúdili stovky miliónov dolárov na účely propagandy a zaplatenia profesionálnych „revolucionárov“. Nič nového pod slnkom, z čoho luxusne žil Lenin v Zurichu, kto platil rotačky, papier a užitočných hlupákov v Petrohrade v roku 1917?
Krajina, kde štát prestal fungovať, kde vládli bandy oligarchov s vlastnými armádami sa stala scénou pre boje gangstrov model Chicago 30 roky, ale ma úrovni celej krajiny a pod kamuflážnou sieťou (veľmi deravou, ale pre hlupákov postačovala) politiky. Situácia na Ukrajine pripomínala Taliansko alebo Nemecko po 1. svetovej vojne. Vytvorili sa podmienky, pridali sa peniaze z cudziny vrátene veľmi nehanebného zasahovania do vnútornej politiky Ukrajiny a upiekol sa Majdan. Zlosť väčšiny národa sa kanalizovala potrebným smerom a vznikol guláš, ktorého nestraviteľnosť pre Rusko a Putina musela byť preč každého premýšľajúceho človeka zjavná.
Nazývať Porošenka a Jaceňuka fašistami môže iba propagandista a agitátor, alebo ich obeť, ktorá nevie čo to je fašizmus. Tak isto obviňovať Putina, že má fašistické maniere, je to tá istá blbosť, ale v opačnom garde. Na Ukrajine sú ale v tomto okamžiku podmienky, ktoré vytvárajú predpoklady pre zrod skutočného fašizmu, pre stvorenie nového „vodcu“ (duceho), ktorého meno ešte nepoznáme. Gašparov, gangstrov a asociálov nazývať fašistami je politologický nezmysel alebo primitívna propaganda.
Vladimír Putin okrem ráznej vojenskej odpovede sa rozhodol vrátiť úder a destabilizovať Európu. Jeho predstava o práve na sebaurčenie už sebaurčených národov, majúcich vlastné národné štáty, je pokus o otvorenie starých rán a vyvolanie možných konfliktov v Európe. Kto to nechce chápať, nech si prečíta základy politológie a histórie Európy.

Norman

Mohol by si dať aj link na zdroj, aby sme vôbec vedeli, kto to napísal a čo je prípadne tvoja časť.

Len krátko k tomu kultu osobnosti Putina.
Ja osobne proti Putinovi nič nemám, je to schopný a ľudský chlap, ale všimnite si, že ten kuľt jeho osobnosti robia viac na Západe, ako v Rusku.
Motivované je to pár vecami:
1. Západ si nechce priznať, že jeho oponentom je objektívna pravda, objektívne procesy či dokonca si priznať len to, že v opozícii proti nemu sú národy či len celé politické hnutia, strany. Nie, Západ si znova nahovára, že proti nemu stojí iba jeden človek. Ľahšie tak oklame svoju verejnú mienku (ak o takom niečom, ako samostatná verejná mienka, ešte možno hovoriť)
2. Z jedného človeka ľahko spraví despotu, tyrana, zločinca, psychopata, šialenca.
3. Jedného človaka ľahšie odstráni. V takom prípade hnutie či národ, ktoré za ním stojí, zažije väčší otras a jeho dezorientácia bude väčša.

Samozrejme, toto hovorenie o despotizme vplýva aj na samotný objekt, v tomto prípade Putina. Toľko mu bude Západ hovoriť, akú má moc a ako ju môže rôzne použiť, až to raz možno urobí (to je základná tendencia, tým nepredpovedám, že to Putin naozaj nejako urobí a že ho moc opije, ale Západ prilieva alkohol aj do tohto ohníka - konečne, to bol prípad aj Jelcina, i keď tomu zrejme rozprávali o jeho moci súkromne a na verejnosti ho nevykreslovali ako despotu - napriek tomu, že ním bol oveľa viac, ako Putin)

Z nadhľadu

Zdroj myšlienky : http://www.chelemendik.sk/________KPRU_275511343.html

Pán Chelemendik je typický predstaviteľ chabo maskovaného ruského imperiálneho myslenia. S niektorými jeho názormi súhlasím, ale treba si prečítať jeho názory v ruštine (podľa môjho názoru vedome niektoré veci neprekladá, lebo pre Slovákov by to bola príliš silná káva!).
Treba si prečítať najmä http://www.chelemendik.sk/__175381160.html
http://www.chelemendik.sk/10_quotquot_859906973.html

Ak máš záujem, môžem napísať KRÁTKU úvahu o zneužívaní pojmu fašizmus a o jeho reálnom nebezpečí návratu v Európe... :-D

Norman

Kľudne napíš.
Za prvé je to dobrá téma, ktorú by bolo treba vyjasniť - čo sa bude dať buď v diskusii alebo následne poukázaním na tvoje omyly:),
za druhé sa tu nik nebráni pluralitným a odlišným názorom (za predpokladu, že sú čierne ... hm, vtip, za predpokladu, že ... bez predpokladu, ale články o starých socialistických CSSR komunistoch nie,
za tretie už sme tu dali všetkým možným ľuďom šancu, ale nefunguje to, takže sa nič nepokazí.
Mohol by si si ale vybrať vhodnejší nick, nejaký viac ľudský pseudonym, a možno aby aj bol menej totožný s portálom, chápeš, keď už máš odlišné názory. Aby si to ľudia neplietli.
Pošli to zas ako komentár - hm, my sme vlastne najotvorenejšia platforma na svete. Nič sa nedeje v zákulisí (teda okrem toho, čo sa deje ale chceme aby o tom nik nevedel)

baloo

potešilo, síce prečítam a s menšími fugami aj pochopím po rusky, ale dosť pomaly.

Normane, minule sme sa bavili o "mém"-och. Mém "fašizmus" je podľa mňa jeden ukážkový exemplár. Tento termín niekedy v minulosti mal svoj celkom jasne zadefinovaný obsah a tento obsah mediálni manipulátori postupne premenili na určitú zbernú nádobu všetkého zla. Všimnime si, že skoro nikdy nehovoria o "národnom socializme", lebo aj "národné" a u viacerých (viem si predstaviť, že u väčšiny obyvateľstva) aj "socializmus" by zarezonovali kladne. A tých pravosektorových vymletých dementov z Kyjeva tiež nenazývajú fašistami, pričom momentálne asi predsalen oni majú najbližšie k nim (aj keď striktne vzato tiež nie sú). Takých by bolo veľa. Jednou z úloh týchto cielených významových deformácií je zamlčovanie skutočných hybných síl dejín (aby som sa vyjadroval nežne a neurážlivo k istým menšinám) a podruhé pestovanie "newspeak"-u. Podľa mňa práve idea newspeaku a doublethinku boli najgeniálnejšie na orwellovom 1984, a presne to tak aj funguje. Nepresný citát: "newspeak je jediným jazykom, ktorého slovník z vydania na vydanie skracuje". Jednoducho ti vypestujú umelý verbálny aparát, aby si ani nemohol vyjadriť svoje pocity a myšlienky. A už koľko ale koľko takých termínov zmizlo a zdeformovalo!

Norman

Už to napísal pod nickom Wotan je to na nástenke
http://nadhlad.com/content/fasizmus-je-politologicky-gulas

Ináč sa zas zhodneme .. nepoužívanie pojmu "národný socializmus" ...zamlčovanie skutočných hybných síl dejín... podstata vytvárania súhlasu založená na newspeak a doublethinku.

Ľubov

Dobre ,Norman,už radšej dosť. Aj tak vieme,že vieš,že vieme.
-----------------------------------------

Norman

žiadne tajomstvá či náznaky - niet ničoho, čo by sme v tejto záležitosti nemohli povedať priamo a jasne. Práve naopak .
Za prvé akékoľvek utajovanie by spôsobilo, že by sme vyzerali ešte horší opozičníci, ako sme naozaj. Niet nič, čo by som na svojich postojoch musel zatajovať, akoby som sa musel hanbiť. Môj postoj k histórii je otvorený, konzistentný a objektívne pravdivý , hm:) Ale vážne, ja nemám čo tajiť.

Za druhé by akékoľvek utajovanie bolo prejavom strachu a slabosti. Myslím, že už nie je taká doba. Ja chápem, že si to myslela dobre, a dokonca som za, že človek nie je povinný byť vo všetkom otvorený, kedže ani jeho nepriateľ nie je - ale v tejto téme, nacizmus či fašizmus, už nie je dôvod hovoriť v nejakých náznakoch či v strachu.

Teda, pokiaľ si ty nemyslela nejakú hroznú vec - ale žiadna ma nenapadá:)

Ľubov

No,hrozná vec :)),ide mi o to,že onedlho vyprší predplatné tohto portálu.Spomínal si to v archíve,že sme len na dva roky zaplatení,čiže (si to zaplatil).....ak sa nemýlim,teraz v decembri to končí. No tak si robím skôr technické starosti,keď ti to nedajú,kde sa budeme stretávať? A tá myšlienka,že fašizmus je guláš a v guláši nám pláva národný socializmus spolu s myšlienkou záchrany bielej rasy ,o tom by som naozaj chcela vedieť viac.

Norman

ale to, že je to teraz, to spomínaš správne - už pár dní k tomu chcem niečo napísať, ale stále to odkladám.
Pravdupovediac, ani neviem, či je to teraz vybavené zas na dva roky, alebo to teraz po roku obnovia - vieš, oni sa ani neozvú, ani si vlastne za to nič nepýtajú, oni si to sami strhnú z účtu:) - to je výhoda kapitalizmu, to ani nebolí, keď o tom človek nevie (len nesmie pozerať výpisy, čo ja ani nerobím) V tom problém nie je, i keď sú určité technické obavy s tým a s ceľkovou situáciou, ale to už by sme zabiehali do detailov, ale znepokojovať sa nemusíš - to máš naozaj zlý koníček. Za prvé sa vždy niekde na webe stretneme (prop je ceľkom fajn) a za druhé, veď si už samostatná, nie? Tri roky je pre webovú stránku dosť dlho, v tom čase buď odumrie alebo prestáva byť zaujímavá.

Neviem ale, ako si prišla k tejto téme v súvislosti s fašizmom. Zaujímavé.
A čo sa týka národného socializmu, čo by si chcela vedieť? Podľa mňa už všetko vieš, neklam že nie. Hm, tak všetko teda asi nie, to, že je národný socializmus základnu súčasťou ideológie súčasnej spoločnosti, to nikde nepíšu, to je fakt:)

Le Bleu

A tu hneď náhodou nachádzam zase titulok v správach - "Stockholm: Injuries as NEO-NAZI march provokes clash with ANTI-FASCISTS". Nemajú v tom jasno, jablká s hruškami. Je to tak, v masmédiách a aj v politike sa tými slovami hádže hocijako.
Aj na stránke dictionary.reference.com, kde nezvyknú byť takéto humory, je k heslu "fascism" o.i. uvedené "originally used in English 1920 in its Italian form (see fascist). Applied to similar groups in Germany from 1923; applied to everyone since the rise of the Internet." Nuž, výstižný popis súčasnej situácie. Dokonca samotná najvyššia autorita v dnešnom svete informácií (:-D) obsahuje takôto dačo: http://en.wikipedia.org/wiki/Fascist_(insult).
Podobne sa ako zaklínadlá (alebo nadávky) používajú aj iné slová (Hitler, nácek, komunista (v severnom Americku aj socialista) a koniec-koncov aj rasista je už len nadávka. A "antisemita" je už priam kapitola sama osebe.

Le Bleu

Jedného človeka ľahšie odstránia. Veď práve toho sa obávam. Už tu boli úvahy, do akej miery je to postavené na Putinovi. Dúfam, že v Rossii majú pripravené aj ďalšie "ľudské zdroje", ale neviem-neviem. Okrem toho aj Putin starne. (Asi.)
No, nech Ho, teda ho Hospodin pravoslávny dobre ochraňuje.

Z nadhľadu

Ukrajina sa rozdelí, vzniknú dva štáty : Ukrajina, Novorusko a Krym ostane v Rusku. Západ to pochopiteľne nemôže uznať, lebo akceptovanie Putinovej doktríny o práve na sebaurčenie už sebaurčených národov s vlastnými národnými štátmi je v Európe neprijateľné. A to dokonca aj pre Slovensko a Srbsko! Kosovo bolo svinstvo v čase, keď si mysleli v NATO že si môžu dovoliť, čo sa im zachce. Dnes im Putin dal najavo, že nie všade a že má prostriedky, ako im podobné výčiny „osladiť“.
Prekreslovanie hraníc v Európe smrdí množstvom lokálnych konfliktov a pokiaľ Rusko začne oplácať zasahovanie do vnútorných vecí v Európe (spravodajskou a finančnou podporou nacionalistov), máme o destabilizáciu v Európe a zisky výrobcov zbraní postarané.
USA čelí obrovskej finančnej kríze, druhá vlna katastrofy je na spadnutie. Je treba pochopiť, čo sa deje so systémom, ktorý sa presadil koncom XX. storočia, aby bolo jasné že východiskom je iba šermovanie zbraňami a nejaká podľa možnosti lokálna vojna. Pre USA ideálne v Európe, lebo úspech projektu EÚ je pre nich hrozba. Nič nového pod slnkom!

Le Bleu

S týmto môžem len súhlasiť.
A propos, finančná kríza a americké dlhy - nejako dávno nedvíhali strop, čo sa deje?
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/906/ann-barnhardt-amerika-sva-mank...

Wotan

do celého sveta, robili to celé XX. storočie a robia to aj dnes. Ak by sa podarilo vyriešiť problém dolára ako rezervnej meny a nahradiť ho napríklad € podloženým zlatým štandardom, začali by problémy. Lebo prejsť na zlatý štandard na celom svete je nereálne, nie je dosť vyťaženého zlata. Silná ekonomika, ktorá to urobí ako prvá, narobí monetárne a následne fiskálne problémy USA! Vzájomné prepojenie fiskálnych a monetárnych problémov je veľmi zložité na vysvetlovanie a nedá sa to urobiť ani na desiatkach strán.

Úplné bláznovstvo je návrat k Sk, to dokáže hlásať iba taký polovzdelanec ako Sulík.

Le Bleu

Ešte sa mi páči veta, ktorú som tuším aj vymyslel, že US dolár je krytý cudzou ropou a US Army.

Buheh

.

baloo

to nevidel. Ako drobnôstka: maďarská a srbská vláda začali rokovať o postavení superrýchlej trate medzi Belehradom a B.pešťou - stavať budú číňania.
Rôzne aspekty tejto správičky:
- srbi sú tradične ruskí spojenci
- Orbána teraz cepujú tiež kvôli žmurkaniu na východ - nielen na Rusko
- Szíjjártó (maď. min. zahr. vecí, ktorý doteraz riešil skôr "ruské záležitosti" a hneď po jeho vymenovaní ho USA označili za neprijateľného + liberálna tlač proti nemu spustila riadnu spŕšku kampane kvôli nehanebne drahým nehnuteľnostiam - no je to tiež jeden z generácie nenažraných mladých mafiánov) prednedávnom - kým ho doma ohovárali - vyjednával v Pekingu

Ale sú tu aj také drobnosti, ako drbú MOL za to, že svoj podiel v chorvátskej naftovej spol. INA chce predať rusom. A podobne. Za tou akože spokojnou kulisou sa dejú brutálne boje o vplyv a pozície. A keďže je jasné, že dolár za chvíľu ide ku dnu, aj lokálni mafiáni sa snažia reorientovať svoju pozíciu. Čo sa amíkom nepáči. Rozpad EU (teda zatiaľ vystúpenie z nej) sa čoraz častejšie spomína a nielen fuzáčom Kövérom v Maďarsku, aj briti, benátčania, najnovšie španieli atď. celkom otvorene o tom uvažujú. Už min. pred 2-3 rokmi sa vyskytla správa, že Nemecko tajne už tlačí DM III, medzitým už ich isto aj majú vytlačené.

Nakoľko hrá Vladimir Vladimirovič čistú hru, to neviem. Ale očividne aj Čína preradila rýchlosť v presadzovaní sa v našich končinách.

Ľubov

Tento Tvoj príspevok mi nepriamo pripomenul jeden vtipný koment z Pravdy pred pár dňami: Ako je Slovensko na pulze dňa. " Zatiaľ čo primitívny Zeman ide jednať do Číny,prenikavo inteligentný Kiska pozval Porošenka na návštevu Slovenska."

Buheh

nie je ani tak prenikavo inteligentný, ako skôr prenikavo americký. Prenikavo inteligentní sú jeho voliči.

Jergus

Presne tak ako tu bolov yssie naznacene, Svetovy sionizmus sa maskuje aj v rusku antifasizmom. Jednoducho a dobre pokial sa nezacne odhalovat zidovske pozadie svetoveho Zida tak sa situacia nevyriesi. Od Multi-kulti,gender,homo,vatikan,mohamed,islam a spol. ako zidovske nastroje na znicenie myslenia a potupenie svedomia cloveka. Za vsetkymi krokmi nasich "oficialnych" a svetovych medii musime hladat Talmud, lebo to je hlavna Opona aby sme sa len domnievali ako to v skutocmnosti je...

nové