Včera rokoval Jaroslav Naď s US veľvyslankyňou a US vojakmi

Minister obrany SR Jaroslav Naď včera (16.3. 2021) spolu so štátnym tajomníkom Marianom Majerom na pôde rezortu rokovali s veľvyslankyňou Spojených štátov amerických Bridget A. Brink.

Tá im pri tejto príležitosti predstavila nového pridelenca obrany USA v SR, ktorým sa stal pplk. Casey D. Shuff. 

Takže vidno, že počas krízy Amerika neustále osobne masíruje silové zložky, základné persóny moci na Slovensku. Príkaz je jasný - Matovič dole, ale Naď a Korčok vo funkciách, lebo oni sú momentálne predĺžený orgán americkej moci v republike. 

Samozrejme, nik im tam priame príkazy nedáva. Ale sa im naznačuje, že rozhodnutie USA je pevné a čo sú schopné urobiť pre svojich ľudí, tých, ktorí majú ich dôveru. A Naď sleduje a slintá blahom. Konečne je dôležitý. Ako, že mám v prípade nutnosti zobrať aj funkciu premiéra? No dobre, pani veľkomožná, keď myslíte a hovoríte, že s Igorom to už je dohodnuté, tak ja to teda vezmem. 

https://www.mosr.sk/48932-sk/minister-obrany-jaroslav-nad-rokoval-s-amer...

 
Dusanbe

musel slintať blahom:
"Minister a veľvyslankyňa ocenili spoluprácu oboch krajín aj pri bezpečnej likvidácii nadbytočných konvenčných zbraní."
Asi mali na mysli výbuch v Novákoch, keď pri likvidácii konvenčných rakiet - najmä na nátlak USA - zomrelo 8 ľudí.
Nadbytočných zbraní sme mali ešte z čias ČSĽA obrovské množstvá - pravdaže všetko to treba chytro zlikvidovať, aby nákup nových - tentokrát tých potrebných - rozumej najlepšie amerických - sa mohol plynule rozvìjať a narastať.
Alebo možno chystali nejaké ďalšie výhodné vývozné kšefty typu 3 veľké univerzálne vrtuľnìky ruskej výroby /čo skončia v Afganistane/ za 2 ľahké americké + slovenský doplatok ?
No, uvidíme, určite sa to čoskoro dozvieme, na Naďovom facebooku - má predsa ešte stále to svoje motto: "zodpovedne a transparentne" pod ktorým napríklad jedným šmahom bez diskusie zrušil civilnú časť letiska Sliač, budovanú a rozvíjanú Banskobystrickou VUC -kou desiatky rokov.

nové