Vo švédskych voľbách vyhrali "pravicové" strany. Najmä ostrakizovaní protiimigrantskí Švédski demokrati

Vo Švédsku vladne sociálna demokracia, v čele majú premiérku  Anderssonovú, ktorá po storočiach úspešnej neutrality zatiahla krajinu do NATO. Je tam len necelý rok, od novembra 2021, a už vykonala takýto zločin.

V nedeľných voľbách títo socialisti získali 30,4 percenta, ale ich prípadní koaliční partneri nestačia na vytvorenie väčšiny. Ako druhá strana sa umiestnili Švédski demokrati (20,6%) a Umiernená strana (19,6%). Práve tie dve strany utvoria víťaznú koalíciu.

Strana Švédsky demokrati bola ešte donedávna ostrakizovaná ako extrémistická, je jednoznačne protiimigrantská. Teraz by sa podľa všetkého mala ujať premierskeho kresla.

Tak chodí história.

Tak ovplyvňuje názory národa realita - hordy tmavých votrelcov, svetové rekordy v znásilneniach, brutálne vráždy, strielania a smrť aj náhodných okoloidúcich Švédov.

Švédi boli desaťročia vyplachovaní ideológiou, ako je im dobre a že vo svete vládne slniečkarska utópia. Museli až na vlastnej koži pocítiť, ako to je naozaj. A teraz to majú doma a z takého pohľadu už je ak dosť neskoro.

Za povšeimnutie stojí, že vo Śvédskuje slúži ako proamerická sociálna demokracia a opozícia boli národné strany. Na Slovensku je ale ešte aj klasicky umiernená Sociálna demokracia označovaná za radikálnu, a tie národné sily dokonca za "fašistické". A vládnu tu doslovne proamerickí aktivisti - OLaNO, SaS, Sme Rodina, Za ľudí. To sa len tak nevidí, a Slovensko na to naozaj tvrdo doplatí. Žiaľ, tento dementizmus nemožno dávať za vinu len politickým figúram, ale hlavne voličom.

 

 

 

nové