Vrahyňa prestúpila do SaS a všetci dúfame, že rozbije aj tú stranu

Všetci o tom hovoria verejne už pár dní - vrahyňa Kolíková odskakuje z potápajúcej sa bárky žaluďov a vrhá sa do strany SaS. 

Ako povedal Sulík: jeho jedinou podmienkou v danej veci je to, aby Kolíková dovliekla zo sebou aj svoje ministerské kreslo. Čiže strana Za ľudí bude možno vyhodená z koalície, ale Kolíkovej ministerstvo zostane. Nejde tu ale o to, že by Sulíkovi až tak záležalo na čísielku, koľko má jeho strana minsterstiev - priorita je práve to, aby nejaká nemenovaná obluda v pozadí mohla svojím kolíkom ďalej znásilňovať ministerstvo spravodlivosti. Kvôli tomu dali páni zo zákulisia príkaz Sulíkovi, aby túto rošádu pre nich spravil. 

Ak by Kolíková neprešla do SaS, mohlo by sa stať, že ju predsedkyňa Za ľudí Remišová zbaví kresla okamžite, ako bude mať dosť síl či príležitosti. Po tomto manévri bude ale Kiskova strana možno dokonca vyhodená z koalície.

Je to predsa len podivný preskok, lebo hlasy vo voľbách predsa len viac dostala strana Za ľudí, ako osobne obluda Kolíková - je to preto jasný a explicitný podraz na Kiskových voličov, ba je to podraz na demokratické princípy. Krivenie pravidiel ale "demokratke" a ministerke "spravodlivosti" Kolíkovej nijako nevadí. Ani plešivému kokainistovi to nevadí - nemá síce z toho politicky nič, ale ako som spomenul - rozkaz zrejme znie jasne.

V každom prípade to znamená ďalšie výrazné oslabenie koalície. Aj oslabenie pozície Kolíkovej, ktorá zrejme po páde Matovičovej diktatúry skončí v base. Ups, trocha som sa nechal uniesť optimizmom - samozrejme, že by mala, ale na Slovensku zrejme neskončí. Prinajlepšom ju Lučanského sympatizanti odsúdia ako Čaučeskovu flandru - ale o tom ja nič už nechcem vedieť a zakrývam vešteckú guľu. 

 

 
Roland Edvardsen

Tak nám táto, skoro nekonečná, telenovela (a aj komédia) o dvoch intrigánskych mrchách (holt, kladné postavy tu scenárista nemá) - jednoduchej kraviarke Verone a vražednom Kolíkovi - konečne dospela do finále. Vskutku, toto bola úroveň nekonečnej rošády, úroveň trápnej mexickej telenovely, ktorá bola obzvlášť odpudivá v kontexte pandemickej a sociálnej krízy (hej, budeme sa zaoberať hlavne sami sebou). Ale je to aspoň trochu nejaké zadosťučinenie pre Kisku, že tento jeho politický vred nakoniec vyschol a odpadol, že sa jasne ukázalo všetkým aký to bol podvod a potrat od začiatku.

Rozbitie žaluďov môže byť asi jediná pozitívna vec, ktorú Kolíková v politike doposiaľ urobila. A teraz ju Sulík môže len zneužiť proti Matovičovi. Bol by extrémne blbý, ak by si hentaké zradné a intrigánske špiny ako Kolíková nakoniec nasáčkoval do strany. Ale keď už tam má takého Dostála, tak ktovie? Kolíkova mu tam fakt zapadne. Lenže je tiež jasné, že Kolíková sníva o tom, že bude raz predsedníčka strany. Ale podobne ako Matovičova kompa tiež nemá šancu fungovať samostatne a mať tak úspech - bude odkázaná len na nejaký druh parazitovania bez väčšej dôležitosti.