Výročie zhodenia bomby na Hirošimu

Dnes, 6. augusta, je to 76 rokov od najbrutálnejšieho zločinu vo vojenských dejinách - zhodeniu atómovej bomby na mesto Hirošima. Aj keď možno iné bombardovania mohli mať vo svojom dopade vyššie číslo obetí, atómové peklo v Hirošime je najväčší a najčistejší symbol americkej primitívnosti, brutality a neľudskosti.

Dnes si Hirošima pripomenula túto beštialitu a státisíce obetí minútou ticha. Zástupcovia mesta požiadali olympijské organizácie, aby si účstníci Olympiády v Tokiu tiež pripomenuli tieto obete minútou ticha. Medzinárodný olympijský výbor to odmietol.

Toto odmietnutie je ďalšia úbohosť, ktorá padá na tieto "medzinárodné organizácie" okolo olympijských športov. Znova sa ukázalo, že MOV je politikmi ovládaná úbohosť, už dávno bez akéhokoľvek zmyslu pre vznešené ideály. Olympionici sú už dávno len špinavé úbohé slúžky anglosionistickej politiky a peňazí. Hanba. Dúfam, že Japonci sa poučia a už žiadnu ďalšiu Olympiádu organizovať nebudú, ba mali by sme dúfať, že už podobný cirkus plný korupcie a podvodov ani nikde inde na svete už organizovaný nebude. Táto "olympiáda bez divákov" by dobre symbolicky vyhovovala na to, aby bola posledná.

 

 

 

 

nové