Wilders nevyhral voľby v Holandsku

Včera boli v Holandsku voľby a aj keď sa média obávali, takzvaný pravicový liberál Geert Wilders ich nevyhral.

A mal ich vyhrať?

Wildersa zaraďujú do alternatívnych politikov, spomínajú ho jedným dychom s Le Penn alebo Trumpom. Ale očividne to nie je ten prípad.

Wilders je podivná figúra s "liberálnymi" názormi. Ale jediné, čo je na ňom mimo politickú korektnosť, je jeho opozícia voči islamizácii Európy. Jeho antiislamizmus je ale do veľlkej miery spôsobený len jeho výraznou židofíliou. Je prirodzené, že aj mnohí, ktorí sa mienia brániť voči isalmizácii, Wildersa nemôžu voliť.

Celkovo sa tá jeho "Strana za slobodu" zrejme nelíši napríklad od "Ľudovej strany za slobodu a demokraciu". Súčasný politický guláš - rovnaké názvy, rovnaké programy, rovnaké figuríny na čele. Nechcem zapárať a zisťovať, ktorý z tých politikov je buzerant - pozriem a vidím, že všetci pôsobia ako priteplené plienky. 

A čo samotné Holandsko? Je už dnes polovica z voličov mimoeurópskeho pôvodu? Ešte nie, ešte len tretina? Páni, Holandsko je stoka Európy, jeden z najprehnitejších štátov (azda okrem Belgicka). Áno, peniaze sa tam prelievajú - ale tie aj spôsobujú efekt stodoly - čím viac zrna, tým viac potkanov. Holandsko zahníva mnoho storočí, čakať zmeny práve v ňom by bolo naivné.

 

No dobre, keďže anglosionistické média sa zadúšali od zlosti aj pri mene Wilders, bolo by lepšie, keby získal pár percent navyše. Ale na druhej strane, aj tento prípad ukazuje, že spoliehať sa len na voľby môže byť fatálne. Holandsko je krajina, ktorá už stratila svoj belošský charakter a dovolím si tvrdiť, že samo sa už z toho problému nikdy nedostane. Nie bez pomoci zvonku.

 

V každom prípade tieto voľby ukazujú, že situácia v Európe nie je jednoduchá. Plazivá infiltrácia netrvá od roku 2015 - v tom roku len došlo k extrémnemu nárastu. Plazivá infiltrácia nekompatibilnou subkultúrou trvá desťročia, presne povedané už 70 rokov a zvrat nenastane len tak, v bielych rukavičkách a bez toho, aby sa jasne definovali prirodzené hodnoty. A tými sú biela populácia a nordicko-kresťanská tradícia. Hľadať cestičky mimo tieto hodnoty je ťažšie a veľmi neisté, pravdepodobne nemožné.

Wilders tieto hodnoty nezastupuje.

 

 
Ľubov

Dve veci si všimnime: v 17 miliónovom Holandsku majú 150 členný parlament.Rutte aj tak bude musieť do koalície,o tých ďalších nevieme nič v podstate.Wilders,ak by aj vyhral,o pár percent,do koalície by s ním nešiel nikto.Ech,aj tak je to jedno.More ich vytopí všetkých.Sodoma gomora.

Norman,ale Teba zas len musím pochváliť za komentár.Je mi to už trocha trapné.:)
Za tie slová nordicko-kresťanská tradícia. To sa mi páči! Toto je esencia,ktorú musíme aj spod zeme vyhrabať a oživiť .

Norman

dík, tiež som taký pojem nikde nevidel, ale pripadá mi tiež veľmi výstižný a vhodný. Celkovo moja glosa k Wildersovi je o hovne, ale "nordicko-kresťanská tradícia" je azda výborný termín.

Der Ring des Ni...

ak nordickú tradíciu priraďujú ku kresťanstvu ...

Norman

Kresťanstvá sú rôzne, aj nordické.

Norman

v poridku, ale ako píše:

 

Křesťanství se za léta nesmírně změnilo, protože se muselo přizpůsobit zvykům národů, které se snažilo zničit. Pokud by to neudělalo, nemělo by naději uspět. Pokud by nepřijalo pohanskou morálku, zvyky, obřady a tradice, bídně by selhal. Tudíž tak činilo a dnes tu máme křesťanství s  téměř výhradně evropským obsahem a jen nepatrnou částí z judaismu


Za druhé, kresťanstvo nevzniklo z ničoho. Existovala metafyzická tradícia, dosť rozšírená, ktorá sa ako tak zachovala či zachovali sa jej stopy v Indii (lebo tá nebola, na rozdiel od stredomoria, ideologicky preválcována abrahomovskou totalitou, takže tam zostalo dosť stôp). Na jednu jej časť sa narúbovala dogmatika - chaldejská boblia. Ako keď sa dajú cudzie okovy na živého tvora.

 

 

 

Náhodný okoloidúci

Mexickí Indiáni to vyriešili podobne. Svojej pôvodnej duchovnej tradície sa nikdy nevzdali a postavy z kresťanskej mytológie do nej jednoducho začlenili a naďalej si uctievajú mŕtvych predkov svojimi tradičnými rituálmi.

Norman

Wotan (po angl. Odin)  bol hlavný boh, symbol múdrosti a hľadania, ktorý sa zavesil na Strom života (Yggdrasil) a po niekoľkých dňoch na ňom dosiahol poznania.

Stromy vôbec slúžia ako miesto meditácia a zdroj poznania ( viď Buddha a grécky Dionýsos ). To všetko sú staré časovo ďaleko predkresťanské príbehy.

Kresťanom nie je jasné, pred kým padajú na kolená.

 

 

Wotan

Veľkomesto (napr. Amsterdam) je už dávno stoka Európy. Vidiek je relatívne čistý - nordický - ale aj tam kresťanské kostoly zívajú prázdnotou. V kláštoroch sú dopĺňané novicky z Východodnej Európy, lebo o tie staré by sa nemal kto postarať!

Truhlík

Please send russian police in Paris, it's a fucking ghetto here full of immigrants, muslims and niggers
Boli časy keď na Rusov vo zväzových sovietskych republikách kričali "Čemodan, vokzal, Moskva". To pravda bolo keď tam mali letecké fabriky. Teraz majú hovno a čemodany si sami chystajú do Moskvy. Ale tam sa s nimi neserú.
https://www.youtube.com/watch?v=VW9mOr0NHY4

Aman Againsttime

Je to sklamanie, keďže prieskumy vyzerali dlhodobo celkom fajn. Wilders je podľa mňa o trochu lepší než ako to vyznieva z textu (viem, že v jeho PVV sú i normálnejší nacionalisti nášho typu, nie je to len o liberalizme) a čo som sledoval nejaké posledné rozhovory s ním, tak bol celkom OK (samozrejme, že moje výhrady - najmä pre jeho pro-sionistickú pozíciu  - stále platia). Pochopiteľne, že Holandsko je Holandsko a tak aj ich nacionalizmus bude mať svojskú (v tomto prípade veľmi liberálnu) povahu. Veril som, že duch Pima Fortuyna, prvého "nebezpečného fagota," zavraždeného antifákom (btw, v podstate ako jeden z prvých poukázal na tzv. "liberálnu dilemu" - nemôžete zachovať liberálne, tolerantné hodnoty, ak sem priveziete divochov z tretieho sveta) sa v Holanďanoch prebudí, ale očividne tento národ ešte len potrebuje poriadne padnúť na hubu. Posrali si to. 

nové