Xenofília

Vo Viedni v sobotu demonštrovalo asi dvetisíc ľudí "proti plánovanému integračnému balíčku rakúskej vlády".

V preklade to znamená, za prvé, že rakúska vláda celkom ticho a nenápadne predsa len začne robiť obmedzenia voči šíreniu cudzej ideológie. Nenápadne, bez vreskov zahraničia a v podstate aj bez vreskov vlastných médií. Wo ein Wille ist, ist auch ein Weg.

Heslom demonštrácie, ktorú zvolali muslimské spolky, bolo: "Milujem svoj hidžáb".

To by sa kľudne dalo preložiť aj "Milujem svoje okovy", "Milujem svoje otroctvo". Celý islam je koniec-koncov nie o mieri, to je zlá interpretácia, ale o zmierení sa so svojím otroctvom. 

Je naozaj povšimnutiahodné, že tzv. liberáli a feministky proti prenikaniu islamu do západnej európskej spoločnosti neprotestujú všetkými možnými prostriedkami. Islam je určite to najtotalitnejšie, čo Európa poznala za posledných pár stoviek rokov. Islam sa voči ženám správa horšie, ako čokoľvek iné, považuje ich doslova za dobytok. Ale liberálne feministky nenamietajú.

Ale odpoveď na tento rozpor je jasná: tzv. liberálom nikdy nešlo o slobodu, vždy im išlo len o rozbitie zdravej spoločnosti. Oni nechcú slobodu našu, oni chcú vždy a vždy len slobodu cudziu.

Pre túto ich úchylku jestvuje medicínsky aj politický termín - xenofília.

Xenofília je choroba psychiatrická, rovnako ako spoločenská. Podobne ako napríklad anarchiu, aj xenofíliu treba liečiť. Podobne ako iné sociálne choroby, aj xenofília je často len symptóm alebo dôsledok iného základného problému - ale kým nebude vyliečený ten, treba odstraňovať aj následky.

Ešte treba dodať, že ako aj niektoré iné spoločenské javy, aj xenofília može byť a je šírená zámerne. Aby nás neprekvapilo, odkiaľ sa berú jej nové ohniská.

Prostriedkami proti xenofílii je kultúrna čistota, odmietanie a zamedzenie prístupu ku zdrojom. Ak sa bude ideologická konfrontácia zostrovať, aj prostriedky liečenia sa budú pritvrdzovať.

Privážať do Európy takéto výrazne cudzie prvky je extrémizmus najhoršieho razenia a onedlho bude proti nemu aj zakročené podľa patričných zákonov.

Ak niekomu pripadá termín xenofília príliš široký, nech mu poslúži informácia, že najrožšírenejšou formou xenofílie je jej varianta: kultúrny marxizmus. Uvedomenie si tohto faktu vysvetlí väčšinu rozporných situácii a poslúži každému na zorientovanie sa a nájdenie odpovede na otázku, čo robiť. 

 

 

 
Náhodný okoloidúci

Milujem štedré sociálne dávky!

Vango Tango

Treba si prečítať knihu šialeného génia
http://www.ipark.sk/304503-vola-k-moci-ako-poznanie/

Podstatu jeho postoja je možné zhrnúť do jednej vety : „Podstatné v našom myslení je zaraďovanie nového materiálu do starých schém...“. Bol to naozaj geniálny psychológ a táto myšlienka je základ manipulatívnych praktík moderného marketingu, vrátane toho politického.

Čo nepochopil, že dobre organizovaná skupina ľudí, ktorí sú slabí ako jednotlivci, môže v koalícii dosiahnuť neadekvátnu silu, ich vôľa k moci sa môže realizovať za pomoci klientskych sietí a spoločnej myšlienky, ktorá ich zjednocuje.
Michal Klíma Od totality k defektní demokracii - Privatizace a kolonizace politických stran netransparentním byznysem
http://www.martinus.sk/?uItem=213365
Je to kvalitný popis politického hnoja po novembri 1989 ktorý ukazuje slabiny demokracie, ktorá sa obmedzuje iba na akt voľby.

Viedeň sa stala imigračným centrom a lákavým cieľom islamistov z jednoduchého dôvodu.
http://www.migrationpolicy.org/article/austria-country-immigration
Pozrite si oficiálny dokument
http://www.migration.gv.at/en/types-of-immigration/temporary-residence/
a dávky, ktoré dostávajú v €!

Nemožno sa čudovať, že doslovne kultivujú sociálnych deviantov, popisovaných v knihe Michal Hrčka : Sociální deviace
http://www.cbdb.cz/kniha-59720-socialni-deviace-socialni-deviace

Viedeň má mimoriadne perverzné sociálne dávky, preto sa tam začali sústreďovať imigranti z celej krajiny.

Spomenutá demonštrácia je prejav ďaleko nebezpečnejších javov, ako nejaká xenofília :
1. Imigranti sú veľmi dobre organizovaní a centrálne riadení;
2. Vznikla deviantná komunita, ktorá si bude presadzovať svoje nároky na parazitický spôsob aj politickými prostriedkami;
3. Ďalšou nebezpečnou deviantnou komunitou sú profesionálni vítači, ktorí oportunisticky surfujú na imigračnej vlne.
4. Iba marginálne vznikla zmanipulovaná skupina „humanistov“ s klapkami na očiach, manipulovaná na princípe médiami nasugerovaných „solidárnych“ schém. Je to ale veľmi selektívna solidarita, ochotná exportovať imigrantov do krajín ako Slovensko, ktorého sociálny systém nemôže akceptovať výšku dávok, poskytovanú v bohatých krajinách.

Norman

Hovoríme o našej komunite, tam je ten problém najbližšie a tam patrí xenofília ako najlepší výklad chorých procesov. Aj tí, čo sa angažujú v bezziskovkách pre zisk, aj tí potrebujú svoju ideológiu a tou je xenofília. Rovnako potrebujú odporcovia imigrácie jasné pomenovanie toho problému.

To, že iniciátor procesu je z vonku, to som spomenul a každý normálny to vie - ale to v praktickom kontakte s našimi ľuďmi, v diskusiach v parlamente ale aj medzi ľuďmi, moc nepomôže. My potrebujeme a teraz je téma o tom, ako treba pristupovať k lokálnej populácii a aká má byť naša ideológia.

Je to dostatočne jasné?
K tomu nik nepotrebuje knihu Nietzscheho sestry, ani relatívne triviality o starých schémach - lebo "xenofília" je práve nová schéma, nový uhoľ pohľadu. Relatívne nový, už bol spomínaný - len pripomínam, aký je to dobrý a praktický koncept.

Aman Againsttime

Toto spojenectvo liberálov/xenofilov a islamu je v skutočnosti veľmi dobrá vec, pretože jasne odkrýva skutočný motív radikálnej ľavice : likvidáciu bielej rasy. Títo degeneráti sú ako kurčatá podporujúce KFC. Im je úplne jedno, že zničia i samých seba. Hlavné je, že "moslimovia dajú na frak nenávidénému bielemu mužovi".

Inak práve čítam toto: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3790614/They-don-t-like-drugs-ga... Nádej stále žije. :-)

Vango Tango

Sú to tie "staré schémy", o ktorých písal Nietzsche.

1. Príbeh nazvime ho "Vojna s Islamom", ktorý ak ho hlásajú ateisti a ešte k tomu tárajú o "kresťanských hodnotách Európy" je pre väčšinu Slovákov nepresvedčivý. Križiacke vojny vedené bojovnými ateistami... :-D

2. Príbeh "Potkany nechceme", ktorý po 25 rokov presvedčovania že štát sa nemá starať o "socky" a po tom, čo si pretrpela väčšina Slovákov po "revolúcii" v roku 1989, neprotrebuje veľkú propagandu. Stačí ak sa zverejnia sociálne dávky pre imigrnatov v Rakúsku a Nemecku, ktroré sú viac ako dvojnásobok minimálnej mzdy na Slovensku + sociálne a zdravotnícke zabepečenie zadarmo + ubytovanie s energiami zadarmo. A snaha idiotov EK presadiť podobné dávky aj u nás!

Naša národniarska scéna trpí na obsedantnú rivalitu - neustále si potrebujú porovnávať veľkosť čurákov. Jednota je tradične u Slovanov ťažko dosiahnuteľný ideál. Niekomu vadí kapitán Danko, ktorý okrem uniformy pre prehliadky na dvore niektorých úbohých kasární nemá zo svojej hodnosti žiadnu výhodu. Ale nevadí im profesúra Radičovej, ktorá bude z tohto darovaného titulu profitovať do smrti.

A tak treba za pomoci trápnych kreatúr ako Anna Belousovová, rod. Malíková a podobných pre zmenu Slotových kreatúr útočiť na Danka.

http://www.zenyvmeste.sk/anna-belousovova--lutujem--ze-som-nebola-v-poli...

Niektorí "politici" z LS-NS by sa mali obliecť do čierneho a vrátiť sa na ulicu ziapať svoje stupíne heslá a viesť silácke reči. Na viac jednoducho nemajú.

Ak sú naozaj "relatívne triviality o starých schémach", tak prečo sa chovajú ako sprosté hádavé deti v časoch, ktoré potrebujú jednodu? Prečo nechápu, že menšina sa môže presadiť v deformovanej demokracii a formálne sa stať "väčšinou"? Prečo nechápu, že pre Slovákov je na prvom mieste ich pálčivý sociálny problém a nie Xenofília, čo je iba derivát križiackeho ťaženia ateistov proti Islamu.

Norman

Prečo sa pokúšaš odviesť tému etického a kultúrneho antagonizmu medzi bielou Európou a počernými Semitmi na nikam nevedúce témy o "sociálnom probléme"? Podľa teba sa majú ľudia zas venovať peniazom, svojmu bachoru a nevenovať sa podstatným veciam? Ono je to naopak - ak sa národ zbaví xenofilov, získa aj výrazne bohatstvo. Treba rozlišovať presne príčinu a následok.

Beriem na vedomie, že odmietaš, aby sme na biely odpad útočili kvôli ich psychiatrickej diagnóze, ich xenofílii. Ja si ale myslím, že je to dobrý nápad pre mnohých iných. Na srdiečkárov treba útočiť, aj obviňovaním z mentálnych a sociálnych úchyliek. Ty s tým nesúhlasíš, ja ale dúfam, že sa tak bude diať. Konieckoncov, ja nenavrhujem, aby sa to stalo, ja ponúkam jeden z možných (diskusných) nástrojov. Ponúkam jeden z možných pohľadov na vec, aby našinci nepodceňovali fanatizmus tamtých úchylov.

Čo sa týka rozporov - rozpory boli aj budú. Ale rok staré(?!) vyjadrenia Belousovovej už k ním nepatria - tá pani je už mimo politiku.

A čo sa týka ateistov - prečo by proti cudzej, vojnu prinášajúcej totalite islámu nemali spolu bojovať ateisti, kresťania aj iní duchovní tradicionalisti? Ateisti by mali v prvom rade, lebo pre nich je islam peklo a kresťanstvo len menšie zlo. Ale musím upozorniť, žy my tu sa nejak k ateizmu nehlásime - my sme tu hľavne duchovní mystici, gnostici, tradicionalisti ...a len medzi nimi aj ateisti - nás do jednej škatulky nezaradíš.
Spokojný s vysvetlením?

Ľubov

Vango,ani jedna z týchto dvoch rozprávok ma neoslovila,pretože si vynechal tú tretiu.

Skutočná pálčivý problém,to,čo ma naozaj trápi ,na čo vlastne ani nemám slová je hrôza,že stratíme svoj svet,že,aj keď tu už fyzicky samozrejme nebudeme,nezbavuje ma to zodpovednosti a hanby,že sme to dovolili.Že zmizne naša ,moja rasa.Bolí to!!!
Som trochu prekvapená,že to práve Ty nechápeš,tak zrejme si niekto iný,ako som si myslela.Dobre,veď nevadí.
Dilema je trochu iná:s kým,čím sa viac stotožniť.Západ,alebo Východ.Svet bez Ruska je svet bez Slovanov,taký nechcem,..ale svet bez Francúzov a Nemcov....tiež nechcem.Čína je pre mňa velká neznáma a zatial ju neriešim.

Slováci nie sú rozmaznané slečinky.Už nás tolko nekritizuj. Okrem toho,zabudol si na ten zázračný portál v Bystrici?:)

Náhodný okoloidúci

Podľa analýzy DNA sú geneticky najrozmanitejší Afričania. Z hľadiska mitochondriálnej DNA dedenej po materskej línii sa ľudstvo delí na tri skupiny, dve nikdy neopustili Afriku (teda opustili ju nútene až počas otrokárskych výprav a ďalšia vlna presunu prebieha teraz), tretia skupina sa vyskytuje prevažne mimo Afriky, v Afrike iba veľmi zriedkavo, a vznikli z nej všetky ostatné ľudské rasy.
https://en.wikipedia.org/wiki/Recent_African_origin_of_modern_humans

A je zaujímavé, že zatiaľ čo Afričania sú geneticky najrozmanitejší, ale výzorom všetci takmer rovnakí, podľa jednej šablóny, my bieli sme možno geneticky oveľa menej rozmanití, ale o to pestrejší máme fenotyp.
Pozrite si toto video. Nerozumiem síce, čo tam rozpráva tá teta, lebo hovorí cudzím jazykom a ja sa len ako-tak prelúskam jeho písanou podobou, ale fotky sú úchvatné. A túto nádheru by chceli Kalergiho úchylní pohrobkovia zničiť!
https://www.youtube.com/watch?v=vI8GTxNEFkE
Komentáre pod videom sú tiež výstižné.

Sinuhe

je najpresnejšia definícia a esencia islamu:

Celý islám je koniec-koncov nie o mieri, to je zlá interpretácia, ale o zmierení sa so svojím otroctvom.

Náhodný okoloidúci

Technicky by nemal byť až taký problém pochytať nespokojných privandrovalcov, ktorým sa Rakúsko nepáči také, aké je a stále chcú nejaké privilégiá, a vrátiť ich domov. Chýba len politická vôľa.

Vango Tango

Nie je to vec osobného vkusu, ktorú z množstva možných odporúčam. Podľa môjho názoru musí to byť silný príbeh, ktorý zjednocuje všetkých Slovákov. Neidealizujme si, pre 70% Slovákov to križiacke ťaženie proti Islamu nie je!

Otvárať tému nacionalizmu v prostredí Slovanov je veľmi riskantné. Pravidelne si čítam dejiny Ruska, je to poučné čítanie. Ako sa z Kyjevskej Rusi odrazu vynorili dva národy. Ako do týchto sporov Ruských (!) kniežat zasahovalo zahraničie (Chazari, Poliaci, Nemci, Polovci, Sikulovia, Pečengovia, ... atď.) a využívali neschopnosť Rusov sa dohodnúť na spoločnom postupe. Nemusíme ísť ďaleko do histórie, stačí si pozrieť ako miestni Chazarskí kaganovia najprv okradli občanov Ukrajiny, potom rozoštvali Rusov proti pokrvným bratom, čo sa nazývajú Ukrajinci a nakoniec z víl vo Švajčiarsku pozorujú, ako sa vzájomne vraždia.

Momentálne V4 je silná preto, lebo Orbán múdro (a dočasne!) utlmil tému veľkého Uhorska. Dokedy?

Ak si priznáme že jestvuje nadnárodný klientelistický spolok (a je jedno, ako ho charakterizujeme), ktorý používa multikulturalizmus, LGBT problematiku, náboženské rozpory, ... – vo všeobecnosti vyvoláva CHAOS, tak potom antidotum tohto moru je JEDNOTA. Nie je náhoda, že prioritným cieľom sa stalo Nemecko. Strach z nového „triumfu vôle“ Nemcov?

V súkromí môžem študovať Ruské ikony, obdivovať Dostojevského, kochať sa dielami tradičnej kresťanskej kultúry. Ale pokiaľ chcem, aby sme sa prestali medzi sebou na Slovensku hádať a uvedomili si, že nás všetkých (Slovákov, Maďarov, Rómov, Židov a dokonca aj pokojných Mohamedánov, ... atď.) ohrozuje katastrofa v podobe synergického efektu krachu finančného systému a migračných vĺn spôsobených nie iba vojnami, ale aj klimatickými zmenami vo svete, musím hľadať príbeh, čo nás zjednocuje.

Je mi jasné (už len z toho dôvodu, že som absolvoval štúdium marketingových metód v zahraničí), že neoslovím jedným príbehom celé Slovensko. Ale rozprávajme si svoje rozprávočky nekonfrontačným spôsobom, aby sme neurážali jeden druhého, nerozvadili sa!

Ja sám rozhodne biedou netrpím, ale vidím dokonca aj v bohatej Bratislave obrovské sociálne problémy. Nie som ako „filantrop“ ako Kiska, ktorý sa sám označil ako majiteľ srdca, rozumu a charakteru, aby som nevidel že menej ako 1. km od hangáru tohto dronu sú osady bezdomovcov, žijúcich v katastrofálnych podmienkach ochrannom pásme vodného zdroja, ktorí svojimi výkalmi a močom ohrozujú kvalitu vody pre veľkú časť Petržalky.

Myslím si preto, že je to práve sociálna problematika, ktorá by mala Slovákov zjednotiť. Už len preto, lebo demaskuje podivnú poloslepú solidaritu slniečkárov vítačov model Vášáryová.

Podľa posledného prieskumu iba v Bratislave žije 2500-4000 bezdomovcov, z toho napočítali 284 detí!

Norman

A ja ti pri plnej úcte a hlavne s mnoho-mnohoročnou skúsenosťou zopakujem, že "sociálna problematika" nie základná spojovacia téma.
Sociálna problematika je len následný syndróm. Zamerať sa na syndróm a neriešiť príčinu, ako vieme, nie je cesta.

Ináč s tými vecami v tomto tvojom príspevku vcelku súhlasím. Ľudia potrebujú jednotu a tému. Ich témou teda je jednota a ináč vyjadrené je to odmietanie rozkladu. A to jedným slovom sa dá povedať aj odmietanie, boj proti "xenofílii". Xenofília je šírenie toho CHAOSU, ktorý aj ty dávaš na prvé miesto.

Neviem, prečo by si teda nemal so mnou súhlasiť. "Xenofília" je len jeden pokus o presadenie priameho pomenovania, pokus definovania protisily proti ich "xenofóbiam", a "rasizmom", o čom sme tu v debate v posledné dni hovorili. A pripomínam znova, nie je to nejaký môj novotvar či návrh, pojem"xenofília" tu je už dlhšie, len ho treba používať. Preto to ani nie je nejaká veľká úvaha, len malá poznámka.

Ale chápeme sa teda aj v tom, Vango, že ty si orientovaný, respektíve sa myšlienkovo pohybuješ vo svete ekonomiky (ako píšeš, študoval si aj marketing), o tom hovoria aj tvoje texty. Texty som ocenil, ale napriek tomu pripomínam a budem pripomínať - ekonomika nie je podstata a nie je cesta ani na pochopenie jadra systému, ani na vylepšenie situácie a ľudskej spoločnosti. Ekonomika je len forma, špekulovať v ekonomickom pojmovom aparáte je stále zostávať v rámci plutokratického zajatia. Lepšie povedané, ak je to tvoj základný jazyk, dokážeš s ním popísať a vysvetliť svet, ale veru, ťažko sa už dostaneš mimo jeho paradigmy.

Aman Againsttime

Veru, pekne si to vysvetlil. Myšlienka, že ekonomika, resp. peniaze sú primárnym hýbateľom vo svete triumfujúcim napr. nad rasou, národnosťou, náboženstvom či idealizmom je len buržoázna forma materializmu, veľmi podobná marxizmu a jeho teóriám o ľudskej povahe a spoločnosti, hoci mu v niektorých politických odporúčaniach oponuje. Treba takýto pohľad na svet vehementne odmietnúť.

A nemusíme tu ani uvádzať najokatejší príklad v podobe moslimov, resp. moslimskej kolonizácie. Anglo-sionistická elita má všetky peniaze, ktoré by mohla chcieť, ale ich misia je globálna nadvláda. A ak sa bližšie pozrieme na týchto ľudí zistíme, že majú tiež svoj špecifický spirituálny systém - akurát nie je "tradičný" (tradičný v zmysle kresťansko - západného kontextu). Slobodomurársky symbolizmus a slobodomurárske myšlienky tvoria istý spirituálny motív pre tieto judeo-globalistické elity. Ak sa pozrieme na symboly ich moci v západnom svete uvidíme, že sú v ohromujúcej miere slobodomurárske a kabalistické.

Norman

Hej, narazili sme na jadro problému.
Chcelo by to veľký článok a opakovane to rozoberať. Ale v skratke: podstata problémov posledných pár storočí spočíva v konflikte medzi idealizmom a plutokraciou.

K tomu ešte racionálne dodať, že ako akákoľvek vec, ani tieto problémy nie sú len tak z ničoho, ale pochádzajú zo základnejších biologických mentálnych charakteristík. Niektoré rody proste v priemere nie sú idealizmu schopné.

Je žiaľ dosť ťažko definovať, čo ten idealizmus je - ale každý z nás to môže v obrysoch rozoznať, keď sa pozrie na deje sveta. Od tejto schopnosti idealizmu sú druhotne odvodené ďalšie potrebné atribúty - povahová stálosť a charakternosť, schopnosť imaginácie, abstraktného uvažovania a teda napokon aj inteligencie.

V našich končinách väčšina ľudí idealizmu schopná je. Systém ho ale rozpúšťa ako kyselina. Nielen tento, ale aj ten predošlý, všetky tie plutokratické odnože, či už sa volajú kapitalizmus, socializmus alebo akokoľvek.

Vango Tango

Nechajme zatiaľ stranou idealistov na Slovensku - a hlavne koľko ich je!

Kto sú to plutokrati?

V mojich očiach je to banda pažravých narcistov asociálov, ktorá vo svojej zaslepenosti sa dokáže už požierať navzájom. Sú to nie nevyhnutne iba Semiti, ale všeobecne ľudia infikovaní semitským EVG.

Ako sa dajú poraziť? Kto ich už porazil a ako?

1. Treba poznať ich EVG a hlavne metódy, ktoré používajú.
2. Treba paralizovať ich klientskú sieť - t.j. prepojenie na zahraničie (Putin ide na to cez definíciu "zahraničných agentov").
3. Treba nemilosrdne odhaľovať týchto agentov v štýle, ako sme to urobili na kauze Krajniak a začať ich nemilosrdne trestať. Aj v našom úmyselne kaučukovom právnom systéme je ich možné kriminalizovať.

Ich nepriateľom je PORIADOK, preto v Nemecku opakovane utrpeli prehru, vrátane tej drastickej za Hitlera. Preto bolo treba Nemcov mixovať za pomoci imigračných vĺn, ktoré priniesli do krajiny CHAOS a rozpustili ich EVG.

Urobme si na Slovensku poriadok a začnime trestať ľudí, čo spôsobujú chaos. Utečú zo Slovenska ako potkany a ani ich nepadne, aby sem noví imigrovali. Tam kde nie sú štedré sociálne dávky, tam sa paraziti nebudú natískať.

Vláda by mala jasne deklarovať, že na imigrantov nemieni minúť ani € na hlavu viac, ako na občanov SR! Je to protiústavné a amorálne. A každému záujemcovi o azyl premietnuť film o tom, ako sa "žije" v Rómskej osade!

Problémom Slovenska sú paraziti a hlavne Tí s občianstvom SR. Tu nejaké vznešené ideály nepomôžu!

Ak sa podarilo Kotlebovi presvedčiť voličov v župe BB, že urobil čo i len o 20% viac poriadku, tak voľby vyhrá! Tak som zvedavý na výsledky volieb v BB, napovedia čo sa udeje na úrovni celej SR.

Ľubov

Čítam so záujmom vašu včerajšiu diskusiu.Uvedomili ste si jednu vec? Dilema "idealizmus vs plutokracia" je neriešiteľná,za súčasného stavu.My sa ešte nedokážeme zjednotiť,pretože sme nedosiahli tú latku,na ktorú sa musíme dostať,ak chceme naozaj vyplávať zo spodných prúdov. Koláč sa ale už pečie,len jesť sa ešte nedá.Predsa nedopadneme ako západ,tí už idú do finále. Majú missku aj chlapca roka.Už im chýba iba základný príjem,sú to bioroboti.
Počkajme tak sedem mesiacov.Jednak prebehnú volby,na ktoré čakáme,jednak sa určite zmeníme aj my,zase o niečo smerom k lepšiemu.Potom riešenie uvidíme,leží nám priamo pod nosom,som si istá.

balu

je veľmi krehký a "slabý" príbeh. Nedá sa s ním zjednotiť obyvateľstvo (samozrejme po prekročení istého bodu už hej, ale to je ďaleko) a to preto, lebo síce obyvateľstvo ako celok trpí väčším-menším nedostatkom ale moc k nemu bude pristupovať v štýle "divide et impera". Sociálnu nespokojnosť (buďme úprimný: chudobu) bude riešiť po skupinách; najokatejšie také skupiny sú dôchodcovia, zdravotníctvo, učitelia a pod. Stačí ak jednej z týchto skupín zapcháš hubu (teda prihodíš na výplatný pás dáky bakšiš) a už s nimi aspoň chvíľu nemusíš rátať ako s nebezpečenstvom. A veľká časť populácie aspoň do jednej z týchto skupín patrí. Také niečo nazvali v Maďarsku "salámová metóda". Možno to znie kruto, ale bezdomovci už patria ku koloritu, ľudia si zvykli, majú dosť starostí aj bez nich a netvoria "akcieschopnú" skupinu, netreba sa ich báť - ergo sa na nich všetky vlády vybodnú. Budú riešiť kvalitu vody ináč, vybavia si na to nejaké eurofondy aby si mali z čoho uliať.

V tom s tebou súhlasím, že treba nájsť vhodný "príbeh" a že na prvý pohľad sociálna tematika vyzerá sľubne, ale je relatívne ľahko riešiteľná, pretože je "plytká". Neosloví "hĺbku" človeka, a preto ani nevie generovať vznešenejšie činy - len upchá hubu. Okrem toho treba k tomu peniaze a peniaze nie sú. Alebo keď sú, vždy sú na správnejšom mieste než by to rozdávali chudobným.

Sinuhe

vo Fínsku za homosexuála roku zvolili 15ročného chlapca ... O rok to bude 13 alebo nebodaj 7ročný?
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14001/

Vango Tango

Je to výsledok morálneho relativizmu, jeden z pobočných následkov CHAOSU, ktorý je potrebný na to, aby dobre koordinovaná menšina za pomoci domácich roztlieskavačov mohla parazitovať na práci Fínov.

Sinuhe

a exmanžel akéhosi gambatého Duriša v SME už zase omieľa tvrdenie, že Trump je "zúfalo nepripravený" na funkciu prezidenta USA. Kde bol a čo hovoril tento papagáj keď zvolili Obamu do funkcie prezidenta USA? Dovolím si pripomenúť, že Barak Hussein Obama do zvolenia nešéfoval ani staničnému bufetu (OK bol akýmsi aktivistom v miestnom chicagskom gay klube, ale to je tak všetko). Trump riadil obrovské firmy a teda jeho pripravenosť s Obamom (a aj mnohými ďalšími prezidentmi), sa nedá porovnať, lebo v prípade takých ako Obama, Dubya, Ford sa o nejakej pripravenosti ozaj nedá hovoriť.
Ja viem, tento príspevok nie je k téme článku, ale potreboval som si vyventilovať zlosť na toho bolševického sviniara a v SME ma zablokovali (pre údajné prejavy extrémizmu, reklamy a čojavoiemčoho. Už sa tam nevrátim, nech si tam smetiarski trolčekovia vzájomne potľapkávajú po pleci v rámci slobodne cenzurovanej diskusie.

Ema

Ten starý, hodný pán Soros, který pečuje o světové dobro, jen pokračuje v díle svých předchůdců. Tyto bankovní kruhy financovaly a financují všechna svinstva a tzv. barevné revoluce za posledních sto let. Podporovali a financovali rudou revoluci v Rusku, hnědou revoluci v Německu, oranžovou na Ukrajině, všechna ta arabská jara a desítky dalších převratů, revolucí a jiných svinstev po celém světě. Dělají to tak desítky a stovky let a je to velice dobře naplánováno. A stejným způsobem ten starý, hodný dědeček dnes podporuje růžovou revoluci v USA.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ladislav-Vetvicka-Videl-j...

Sinuhe

napriklad toto:

A co s tím my dnes? Byla to krásná doba, kdy jsme snili o tom, že nepotřebujeme armádu, okolo nás jsou přátelé a hranice nic neznamenají. Začněme jednat. Potřebujeme armádu, potřebujeme domobranu a potřebujeme mít pod kontrolou své hranice. Pokud to potřebuje Švýcarsko, pak to potřebujeme také.

a tiež toto:

Vystupme z Unie a buďme zase suverénním státem, který nepotřebuje žebrácký systém dotací, který rozvrací naši morálku a hospodářství.

A zpět k vaší otázce. Lidé, kteří dovolili, aby se do střední Evropy dostaly miliony neznámých mloků, jsou zločinci a doufám, že budou brzy souzeni. Lidé, kteří obdrželi tzv. „Kalergiho cenu“ za prosazování plánované zločinné genocidy bílých národů, v čele s Merkelovou, budou souzeni jako první.

Vango Tango

tak to bol duchovný rozvrat národa. Vulgárny materializmus zvíťazil na celej čiare. Je to svetový problém! Keď mali filozofi v USA zvoliť najvplyvnejšieho filozofa USA, zvolili so značnou dávkou sebareflexie Homera Simpsona. :-D

Hrať na duchovnú strunu môžeš tak pre 10% národa a to som optimista.

Pozri si, s čím ide do volieb LePenka.

http://www.frontnational.com/2017/02/alstom-comme-prevu-lunion-europeenn...

"À la différence de tous mes adversaires, je propose une vision solide de À la différence de tous mes adversaires, je propose une vision solide de moyen et de long terme pour l’économie française." - Na rozdiel od mojich protivníkov, ponúkam solídnu víziu dlhodobých prostriedkov pre (zlepšenie) ekonomiky Francie. Píše o "patriotisme économique" ekonomickom vlastnectve! Stránka http://www.frontnational.com/ je plná ekonomických tém.

Kotleba by sa mal poučiť - LePenka je múdrejšia a prešibanejšia ako jej vidlák otecko:

https://www.marine2017.fr/2017/02/04/projet-presidentiel-marine-le-pen/

Každá zo 144 tém má na pozadí ekonomickú argumentáciu a cieľ zlepšiť sociálne podmienky Francúzov.

Tému pre príbeh treba vybrať s ohľadom na očakávanú explóziu v EU, spôsobenú krachom na finančných trhoch a imigračnou vlnou. Ani Fico si nemôže dovoliť na túto tému vyjadrovať sa na plné ústa, ale uvedomuje si podľa JPP tieto hrozby.

Norman

po asi 150 rokoch plných prázdnych rečí o tom, že treba zlepšiť ekonomiku, nie je príliš sľubné tvrdenie, že treba zlepšiť ekonomiku.
Alebo ti to pripadá nejaké presvedčivé?

Čo sa týka LePenky, nemyslím si, že je prešibanejšia ako jej tatko - je len pokryteckejšia, kompromisná. Nebyť práce jej otca, nemala by dnes absolútne nič, to som si istý. Prirodzene, že dnes su iné pomery a možno starý pán už nebol dostatočne flexibilný, ale zaradiť sa do davu ekonomistov a splynúť s ním , to by určite LePennke víťazstvo neprinieslo. Konieckoncov, ani na jej programe toľko ekonomiky nevidím: (ten tvoj link)
https://www.marine2017.fr/2017/02/04/projet-presidentiel-marine-le-pen/

prvý blok Une france libre je o oslobodení Francúzska, 11 bodov, suverenita, referendum o konšitúcii ...
druhý blok:Francúzsko bezpečné, 22 bodov, rovnaké právo a tresty pre všetkých, zlepšenie súdnoctva ...
až tretí blok, od bodu 34, je Francúzsko prosperujúce , 32 bodov zo 144...

a od bodu 66 je zas blok Francúzsko spravodlivé
další blok od bodu 91 je Francúzsko hrdé
od 118 je Francúzsko mocné.
potom ešte Francúsko trvalo udržateľné,

"Každá zo 144 tém má na pozadí ekonomickú argumentáciu a cieľ zlepšiť sociálne podmienky Francúzov" - no. chlape, to si riadne prehnal, tento svoj "pokus". Neviem, ako si prišiel na tvrdenie, že je to prevažne o ekonomike. Ako každý vidí, nie je.
Na volebný program sú to naopak výrazne NEekonomické témy.

-
-
------
Čo sa týka USA, ich filozofov a Simpsona ... isté je to, že v USA komunizmus nemali, takže tam dávaš dve cudzie roviny spolu. Ale aj ináč, aj keď si myslím o komunistoch reálnych tunajších svoje, aj tak si myslím, že nie (len) oni rozvrátili tunajšie krajiny kultúrne, ale za súčasnéj spolupráce americkej pseudokultúry, ktorá aj napriek železnej opone výrazne prenikala a otravovala aj Východ. Konzum, konzum, konzum sa sem valila ideológia z Ameriky celé 20. storočie. Hnus.

Sinuhe

to svojho času vtipne glosoval, že komunistická cenzúra nás uchránila od spústy západnéo braku. A kultúrny rozvrat? Ťažko to tak jednoznačne hodnotiť ako to robí Vango- Niekdy mám pocit, že za bývalého socialistického režimu bol na tom národ kultúrne lepšie ako dnes.

Norman

Nuž, ja si tiež myslím, že tu komunisti žiaden "duševný rozvrat národa" nespôsobili. To je len heslo nových pánov, aby všetko mohli zhodiť na staré časy, ba priamo na ľudí. Duchovný či kultúrny rozvrat postupoval na Východe pomalšie, ako na Západe.

Sinuhe

V noci niečo buchlo v centrále CIA v Langley a požiarnici pri likvidácii masívneho požiaru George Bush Inteligence Center objavili čosi, ako priemyselný komplex na výrobu drog. Pre našinca je určite okrem iného zarážajúce aj slovné spojenie slov "Bush" a "Inteligence", kde my pod inteligenciou myslíme dačo úplne iné ako Američania ... :-)

http://worldnewsdailyreport.com/fire-damages-cia-headquarters-and-reveal...

Sinuhe

v podaní maďarského ekonóma László Bogára:

https://www.youtube.com/watch?v=IDi3_kcgcjg

český preklad je krotký, v originále je to nádherne šťavnaté, tak ako to sa to v maďarčine dá :-)

Norman, myslím, že to videjko si zaslúži aj samostatný vstup - určite si to pozri :-)

Vango Tango

Bogár je ekonóm a hovorí presne to čo ja tu píšem - o globalistických sieťach. O poskokoch, čo im za judášsky groš slúžia a nie o nejakých psychicky narušených jedincoch!

Norman

je nástroj, ktorý používajú a ktorý vyvolávajú. Je to viac, ako len judaistický groš.
Kým toto nepochopíš, budeš sa stále čudovať, ako to robia.

Aman Againsttime

Inak, keď už rozoberáme xenofilov, tak nič mi tak nezlepší náladu ako sledovať ich emocionálny a mentálny breakdown: https://www.youtube.com/watch?v=hfrouw32Zhc A to prosím pekne ubehol len mesiac a pred sebou máme ešte 8 rokov sledovania ich utrpenia. :-D

Hovorím si, že toto snáď nie je ani možné. Človek by si normálne myslel, že to musia byť herci, ktorí chcú zdiskreditovať "slniečkárov", pretože ťažko uveriť tomu, že niekto môže byť až takto veľmi zdegenerovaný. I na takýchto videách jasne vidno, že xenofília je vskutku veľmi závažné ochorenie a je nevyhnutné okamžite začať s nekompromisnou prevenciou, karanténou a liečbou.

Norman

Ako hovoríš, je výborné sledovať, ako z nich vylieza ich práva podoba.
A ako trpia, kurvy. A ešte budú trpieť.
Sú to vážne ťažkí psychopati, bez akéhokoľvek preháňania, a netreba sa s nimi hrať, nieto mať voči nim ešte nejaký súcit.
Samozrejme, vždy pamätať, že sú to jedovaté plazy a byť pripravený na najhoršie.

Vango Tango

Medzi politickým marketingom a marketingom orientovaným na predaj áut nie sú až také zásadné rozdiely, ako by sa to mohlo niekomu na prvý pohľad predstavovať.

Na jednej strane je výrobca/politik, ktorý má svoju motiváciu a predstavu o podnikaní. Inú mal Henry Ford a inú Ferruccio Lamborghini.

Na druhej strane je potencionálny zákazník, ktorý pri kúpe auta má tiež svoje predstavy. Niekto potrebuje ekonomicky prijateľné pohodlné auto na presun z bodu A do bodu B. Iný potrebuje robiť s autom frajerinu, predvádzať svoje image – svoje predstavy o sebe a sugerovať ich iným.

Všetko sa pochopiteľne mení v čase a podľa krajiny výrobcu a spotrebiteľa.

Presne tak je to aj v politike.

Jean-Mari LePen a jeho extrémne pravicové rasistické názory mal svoju klientelu. Francia je rodisko teoretického rasizmu, klasika je Joseph Arthur Comte de Gobineau. Ak je motívom politika predvádzať sa na verejnosti, vyvolávať škandály a pestovať si svoje ego a je mu jedno, že na reálnu politiku Francie nemá žiaden vplyv, tak LePen dosiahol čo chcel. Má svoje Lamborghini a svoju veľmi obmedzenú klientelu.

Marine LePenka má iné ambície, má snahu ovplyvňovať politiku vo Francii a už sa jej to aj darí. Má podľa môjho názoru okolo seba team šikovných marketingových odborníkov, ktorí jej radia, akých konzumentov a ako ich má osloviť.

Nie je pravdou, že sociálna problematika nie je podstatná.
http://hnonline.sk/svet/906375-chcu-zmenit-pravdila-hry-vacsina-europano...

LePenka oslovuje tých 67 percent Francúzov, čo sa domnieva, že ich krajina je v úpadku. Na rozdiel od LePena má aj volebné výsledky a už dnes ovplyvňuje politiku vo Francii tým, že ak chce niekto vyhrať voľby, musí prebrať časť jej volebného programu.

Jej 144 bodov má cieľ osloviť túto časť elektorátu. Každý bod je smerovaný na zmenu pomerov vo Francii. Je prvoplánové si myslieť, že zmeny volebného systému a podobné legislatívne úpravy je možné chápať izolovane od jej konečného cieľa. „pre zlepšenie situácie v krajine, až 80 percent Francúzov tvrdí, že sú pripravení hlasovať za "vodcu ochotného zmeniť pravidlá hry". Teda je reč o pravidlách hry.

Danko je podobný typ politika. Kolteba sa snaží, ale vďaka jeho kamarátom je to stále ako starý Jean-Marie Le Pen.

Každý politik, aj ten slovenský, sa musí rozhodnúť či chce :
• Predvádzať svoje ego a ukájať si svoje sebavedomie prezentáciou svojich exotických názorov v médiách;
• Chce mať reálny vplyv na politiku a zmenu pomerov na Slovensku.

Norman

má vyššie preferencie, ako Danko.

Danko má za sebou milióny Eur k dispozícii, má za sebou dve desiatky rokov budovanej strany, aj keď poškodenej, ale s množstvom voličov. A aj tak ide dole hubou.
Kotlebovci nič také nemajú, a aj tak sú v parlamente. Asi majú viac marketingových odborníkov.

Vango Tango

Som rád každému %, čo získa Danko aj Kotleba. Uvidíme čo sa udeje vo voľbách v BB SK.

Norman

Ja neviem, prečo tu stále opakuješ svoju tézu. Ja ti len slušne a stručne odpovedám, som ti hneď napísal, že ti tvoje názory neberiem, ale že nemáme záujem. Ak chceš presadzovať ekonomický sociálny program, Smer má dvere otvorené, ale to si prišiel neskoro asi o 20 rokov. Alebo že by s tým skvelým nápadom prišli už marxisti? Hm.

Náhodný okoloidúci

Zjavne si si nevšimol, že SNS pod Dankovym vedením je vo veciach slovenských a národných slepá, hluchá, nemá, chromá, vykastrovaná. Zlatý Slota. Nech bol aký bol, neznížil by sa k bozkávaniu výložiek.

Sinuhe

Citujem slniečkárku, pardon, vedúci akejsi Ligy Števulovú:

"Obeťami 22-ročného Afganca, ktorý mal v nedeľu v Bratislave zaútočiť nožom na dvoch mladých mužov, sú bývalí detskí utečenci z Afganistanu. Šéfka Ligy za ľudské práva Zuzana Števulová dnes spresnila informácie, ktoré šíria extrémistické stránky a sociálne siete.

„Možno si niektorí z vás všimli titulky v niektorých novinách a denníkoch, ktoré zneli, že Afganec bodol dvoch mladých mužov. Tieto články boli masívne zdieľané na rôznych extrémistických stránkach a na sociálnych sieťach. Zhodou okolností poznám pozadie tohto prípadu, keďže stalo sa to v nedeľu večer a tie dve obete, poškodení, v pondelok prišli k nám do kancelárie,“ povedala Števulová.

„Ide o dvoch bývalých detských utečencov, dnes dospelých mladých mužov z Afganistanu, ktorí boli týmto útočníkom zranení, keď za ním boli, aby mu dohovorili, pretože jednému z nich dlhuje peniaze.“

Podľa jej slov je dôležité podať celú udalosť korektne a objektívne. „Pre mňa celý ten príbeh je o dvoch obetiach, ktoré boli zasiahnuté trestným činom,“ doplnila.

Ja by som len doplnil: išlo o detských utečencov, z ktorých sa zrazu, v sekundách útoku zmenili (podobne ako kedysi v jednej českej komédii) zrazu zmenili na dospelých. pokračovanie? Takéto: až bude pre nich Števulová vybavovať povolenia na azyl, tak sa zase v sekunde (opäť analógia s českou komédiou) dospelí zmenia na "detských utečencov". Holt, niekto vynašiel stroj času ...

slaven1

Ak je to tak ako píšeš, TASR dalo veľmi nepresnú informáciu, priam až na úrovni výkalu:

http://www.teraz.sk/regiony/policia-obvinila-afganca-pre-napadnuti/24246...

Afganec v Bratislave bodol nožom dvoch mladíkov. Počas fyzického útoku sa mal obvinený poškodeným mužom zároveň vyhrážať ich zabitím.

Bratislava 7. februára (TASR) – Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva a nebezpečného vyhrážania 22-ročného Afganca, ktorý mal nožom napadnúť dvoch mužov. TASR informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. "Obvinený mal podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania dňa 5.2.2017 krátko pred 16.30 h pred prevádzkou rýchleho občerstvenia na Eisnerovej ulici v Bratislave, po predchádzajúcom verbálnom konflikte, nožom napadnúť dvoch mužov vo veku 22 a 20 rokov, pričom obom poškodeným mal spôsobiť bodné zranenie s predpokladanou dobou liečenia do sedem dní. Počas fyzického útoku sa mal obvinený poškodeným mužom zároveň vyhrážať ich zabitím," uviedla Mihalíková. Zranených mužov na mieste ošetrili pracovníci rýchlej zdravotnej služby. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Prečo neuviedli, že všetci traja boli Afgánci (ne-Slováci)?

nové