Žabe v mlieku začína byť priteplo, ale ešte sa neuvarila

Samozrejme, niet verejnej témy, v ktorej by každý nepresadzoval svoje dogmy a svoje klamstvá. Nikomu nemožno veriť.

Azda len ... nameraným mnohopočetným, a teda štatisticky nevyvrátiteľným faktom.

V článku na iDnes  píšu, že "Během prvního pololetí letošního roku se průměrná teplota zemského povrchu držela o 0,94 stupně Celsia nad dlouhodobým průměrem z let 1950 až 1980,"

Jeden stupeň v priemere je dosť. 

Ďalej píšu, že tento rok nebude najteplejší v histórii - bude LEN druhý najteplejší. Ten najteplejší rok bol práve ten minulý, 2016.

To mi odľahlo. Ten súčasný bude globálne o niečo menej horúci  len preto, lebo trocha ináč prúdi známy prúd El Niňo. Ale vedci predpokladajú, že budúci rok sa rekord v teplote zas prekoná.

Ešte donedávna boli takí, čo spochybňovali fakt dlhodobého trendu globálneho oteplenia atmosféry (aj oceánov). Dnes už taký očividne nik nie je, všetci tí vysmievači sú dnes ticho. Alebo je tu ešte niekto? Vzhúru, mládež, nehanbite sa, chceme počuť aj optimistické teórie. Chceme sa trocha zasmiať aj my, smiech je zdravý:)

 

Druhý bod témy klimatických zmien je ale menej jasný - čo spôsobuje toto oteplovanie? Spôsobuje ho človek, jeho industrializácia, vysušovania, odlesňovanie?

Nielen že je to zatiaľ neisté (tak, ako bola pred pár rokmi neistá a spochybňovaná aj hypotéza o otepľovaní), ale namieste je aj otázka - a je to až také dôležité?

Nuž dobre, všetky fakty stále viac indikujú, že za potenciálne fatálnou zmenou v globálnej klíme je to CO2 a metán a za ne môže ľudská činnosť, industrializácia. No ale aj keby o tom boli všetci ľudia presvedčení, dokáže ich to zastaviť? Dokáže ich to priviesť k tomu, že práve oni majú menej spotrebovať, presnejšie povedané, že práve oni majú menej "vyrábať"? Nie, to tí iní, tí hej, tí nech sa obmedzia, ja ale nie!

Nie, tieto opice sa zrejme nezmenia. Stále budú usilovne makať na tom, aby si podpílili pod sebou konár.  

 

 

Aby to nevyznelo pesimisticky, dodám, že neverím teóriam, že zvyšovanie teploty rozmrazí polárne ľady do takej miery, že sa uvoľnia metánové úložiská a následne stúpne teplota tak, že prakticky celý život naZzemi vyhynie do desiatich rokov (McPherson ). Som optimista, viď aj Černobyl, príroda má sily, o ktorých nemáme zdania, príroda to (azda) prežije. Skolabuje len ľudská civilizácia a ľudstvo ako také, ale ani to nebude rýchlo, nebojte sa, bude to ťahavé trápenie, boj o prežitie, plný utrpenia a bolesti.
To je najserióznejší vedecký odhad.
 
Treba to vidieť globálne, s odstupom až nadhľadom: asi je to prírodný kolobeh, je to ukážka samoočistných síl kozmu. Až to trocha pripomína odfláknutý záver knihy H.G. Welsa Vojna svetov - zdanlivo neodvratná prehra, ktorá sa zmení na totálne víťazstvo. Taký zásah imanentnej inteligencie, deus ex machina.
 
S týmto optimistickým záverom sa vám určite ľahšie vykročí do horúceho dňa :)
Luko

Prečo sa oteplovanie prejavuje aj inde v Slnečnej sústave?
http://extrastory.cz/nejen-na-zemi-ale-v-cele-slunecni-soustave-dochazi-...
alebo
http://tadesco.cz/ostatni-planety-se-otepluji-uplne-stejne-jako-zeme/

A jeden zaujímavý názor - postreh (práškovanie oblohy z lietadiel nás vlastne chráni - hmmmmm):
http://aeronet.cz/news/sucho-a-horko-otepluje-se-planeta-nebo-ochlazuje-...

Náhodný okoloidúci

Nedávno, teda v geologických mierkach nedávno, vraj na Slovensku rástli palmy. Teraz tu žiadna neprežije bez ochrany. Ema ako špecialistka na vrstvy zemské by o tom mohla vedieť viac.
Problém je skôr to vysušovanie, pevnina stráca vodu a stráca aj schopnosť zadržiavať vodu a priehrady sú plné hliny splavenej z polí.

Ema

ale ani nie pred 16 miliónmi rokov Devínsku Novú Ves Bádenské more omývalo. Berieš deti a ideš šnorchlovať, bez výhľadu na Devínsky hrad.

Keď sa minulý rok končilo v Rusku medzinárodné sympózium o rovnováhe uhlíka, vody, energie a klímy boreálnych a arktických oblastí - presnejšie o topení permafrostu, jeden z vedcov povedal, že po tom všetkom, čo tam odznelo, nemá chuť žiť.

Že sa holé opice budia do ďalšieho - momentálne pekelne rozhicovaného - rána radostne, za to vďačia svojej nevedomosti a asýrskemu marketingu, ktorý z nich robí žravky - podivné mutanty, neschopné zanechať obývateľné prostredie čo i len svojim vlastným deťom.

Ale ja už som sa tiež pridala k ľuďom, ktorí si len odpľujú a povedia nech. Skapte. Príroda si poradí, o tom existujú bohaté dôkazy :)

Sinuhe

stačí spomenúť tzv. "stredoveké tepelné optimum", či ako to klimatológovia nazývajú (v stredoveku nielenže sa v Anglicku darilo viniču, na istú dobu sa napr. na juhu Grónska darilo nielen pastierstvu, ale aj skromnému poľnohospodárstvu. Ak to vtedy bolo "optimum", prečo dnešný návrat k tomu optimu sa dnes označuje ako antropogénna katastrofa?
Potom prišla tzv. malá doba ľadová a teraz sa to zase mierne oteplilo. Rád by som vedel kto v stredoveku vypúšťal toľko CO2 alebo naprdel toľko metánu (ba ani teplých zjavne nebolo toľko čo dnes), a predsa vtedy bolo tak teplo...

Ema

Tak sa bež spýtať do Rače, ako sa viniču darí dnes.

Norman

Nuž, nie je vôbec isté, ako to bolo v stredoveku a zrejme išlo o lokálne teploty v Atlantiku.
Ale ten "dnešný návrat k optimu" zatiaľ nik neoznačuje za antropogénnu katastrofu - len sa predpovedá, vcelku jasne a nepochybne, že ak teplota stúpne o pár stupňov, tak bude veselo. Až potom to bude katastrofa.
No ale systém tvrdil celý čas, že k tomu nedôjde, korporácie sa nechceli zaťažovať ničím zbytočným - to je ich spôsob, zamlčať a zatajiť, ale trocha ľutujem, že mnohí alternatívci majú v tomto bode tendenciu veriť propagande systému.

Takisto chcem upozorniť na logickú chybu - ak jav K, ako katastrofa, mal v minulosti príčinu P, ako priroda, to nie je žiaden dôkaz, že dnes nemôže mať úplne inú príčinu, napríklad H, ako human.
Ale ináč ani ja si nie som istý, či súčasné trendy spôsobuje človek, viď aj text. Ak je príčinou priamo činnosť človeka, máme predsa len možnosť to zmierniť či zastaviť, ak je príčina mimo náš dosah, bude to horšie.

Ema

zmierniť či zastaviť prírodné deštruktívne procesy, než zhatiť likvidačnú žravosť takzvaného sapienta, ktorého počet prekročil šialených 7 miliárd.
Ale hlavne že vymieramééé...

Norman

dnes keď tu bol spomenutý tvoj blog, som tiež skočil pozrieť. Zvlášť pri tých diskusiach vidno, akí sme boli trpezliví a tolerantní. Žiaľ, už vtedy bolo viacmenej jasné, že tieto potkany sa nezastavia a že si nedajú dohovoriť dobrým slovom.
To isté ale platí aj pre pozitívnu populáciu. Tá sa prebudí, ale už teraz je paluba Titanica naklonená a kým sa táto populácia naozaj preberie, bude už vo vode a bude musieť riadne okolo seba kopať, aby prežila.
Je jasné, že sa to ani pri najlepšej vôli nedalo zvrátiť. Musí to proste vyhniť.

Julo78

No ale my naozaj vymierame. Pôrodnosť bielych ľudí je hlboko pod 2. Taktiež klesá aj pôrodnosť Aziatov. Jediní, kto sa rozmnožuje závratným tempom sú černosi a arabi.
Takže tam treba začať pri riešení preľudnenosti - regulovať pôrodnosť týchto etník. Ale zatiaľ sa problém preľudnenosti otrepáva o hlavu len bielym, ktorí sa už takmer ani nerozmnožujú.

slaven1

A kto je to "my"? Netreba miešať 2 veci naraz. "My" ako ľudstvo ide v počte obyvateľov "vpred". Preľudnené sú hlavne oblasti ako India, Afrika, Juhovýchodná ázia. Ľudí je veľa, ale nás Slovákov nie. "My" ako Slováci (a Česi) "vymieramééé".

Slovensko aj Česko má pôrodnosť 1.4 dieťaťa na každú ženu v plodnom veku.

Ak to pojde takto ďalej, tak ani len technicky nebudeme mať dosť bojovníkov, ktorý by mohli odraziť prípadnú "ľudsko-právnu" inváziu z Afriky alebo Blízkeho východu.

Norman

Je jasné, že plodiť deti je ten najmenší problém a v populácii musia kolísať obdobia s prírastkom s obdobiami úbytku.

Čo naozaj hrozí bielej populácii, to je vyvraždenie zo strany hnedoidov: černochov, arabov, cigáňov.
Teraz si niekto povie, že preháňam a sklzavam k triviálnej xenofóbii či strašeniu. Ale nie je tomu tak. Je nepochybné, že demokracia a sloboda a systém ako taký skolabuje v okamžiku, keď sa islamska populácia bude cítiť dostatočne silná aby porazila bielych - a okamžite to aj spraví. Ak uspeje, bieli budú - a to prosím chápať doslovne, bez akéhokoľvek preháňania - vyvraždení (viď nedávne územie ISIS).
Nedostatok ľudí schopných bojovať ale nenastane z dôvodu poklesu bielej populácie, ale z dôvodu prerastenia hnedej populácie do miliárd, a ešte z neschopnosti bielej populácie hnedých vrahov vyzabíjať. Veď už dnes bieli nie sú schopní vystrieľať osadenstvo člnov privážajúcich sem vrahov ich detí a vnukov, nie sú schopní rozmlátiť hlavu cigáňa, ktorý fackuje ich syna.
Dokonca už len keď to takto otvorene napíšem, už mnohí ohrňujete nosom, že zabiť cigáňov za šikanu nie je správny trest. Vidíte, akí ste už pokazení? Toto vás zabije, táto neschopnosť konať, neochota niekomu ublížiť, niekoho naozaj terminovať, čo len zaviesť trest smrti ... To bude príčina, nie nejaký nedostatok ďalších zbabelcov. Pretože súčet núl je zasa len nula. Okrem toho, budú vás vraždiť už o pár rokov, dovtedy nenarobíte dosť nových "bojovníkov". Vy, vy osobne sa budete musieť rozhodnúť, či dáte prednosť záchráne našich deti a vnukov, alebo hnedým holým opiciam.

Ale to som vlastne odbočil, to len tak bokom o jedinom vymierani, ktoré nám naozaj hrozí. Určite akejkoľvek rase nehrozí a nikdy nehrozilo vymretie z nedostatku súloženia a plodenia detí. Túto činnosť dokáže totiž aj akákoľvek opica robiť kedykoľvek a koľkokoľvek, takže o to netreba mať strach a hlavne netreba sa na nedostatok tohto vyhovárať.

Julo78

Máš pravdu, nevyjadril som sa dostatočne presne. Pod "my vymierame" som mal na mysli čisto len bielu rasu, nie ľudstvo ako celok. Je jasné, že ľudstvo svoj počet zvyšuje, práve kvôli závratnému tempu množenia hnedých.

To, čo píše ďalej Norman že nám hrozí z ich strany vyvražďovanie, to beriem ako takmer istú vec a desí ma to.

Norman

zhrnutie:
Dobre to vidno , ak si uvedomíme, že sú to dva problémy, ktorých závažnosť možno porovnať.
Prvý problém je znížená pôrodnosť belochov,
druhý problém je znížená schopnosť belochov bojovať (brániť si vlastnú identitu, vlastnú zem, vlastné gény).
Čo spôsobilo väčšiš problémy? Znížený počet belochov, aj keď dlhodobo by bol fatálny, zatiaľ nespôsobil ťažkosti, nie on je príčinou akýchkoľvek starostí súčasnosti. Všetky problémy sú spôsobené tým, že biela rasa je politicky tak otrávená, že nie je schopná sa brániť.

Druhá otázka by mohla byť, že ktorým spôsobom dosiahneme efektívne zlepšenie. Dosiahneme zlepšenie, ak budeme zvyšovať pôrodnosť? Kedy sa dostaví to zlepšenie? A premôže nejako tie masy hnedoidov, ktoré sa na kultúrny svet valia?
Naopak, ak by sme zvýšili schopnosť bielych sa brániť, ak by sa zmenila ich vôľa, svetonázor, hodnoty a politický systém, nehrozilo by zo strany hnedoidov ani v tomto dnešnom stave naozajstné nebezpečenstvo. A tieto veci sa v princípe zmeniť dajú.

Preto reagujem negatívne na takéto zdôrazňovania nízkej pôrodnosti, pretože to je ako keď za hladomoru, spôsobeného kobylkami, je poukazované na to, že sa slabo zasialo a malo by sa zasiať viac. No áno, dá sa zasiať viac, ale ak sa nebojuje s kobylkami, aj tak všetko ovládnu a zožerú.
(trocha triviálne a prvoplánové prirovnanie, nechcem byť vulgárny a prirovnávať hnedoidov ku hmyzu, ale princíp je taký)

Norman

čiže strata zeminy, je druhá najväčšia katastrofa hneď po strate ropy, uhlíkatých zdrojov.
Druhá preto, že príde o niečo neskôr - ale zato, ak naozaj nastane, bude fatálna a zo Zeme sa stane Mars.
Iba ak by ľudstvo proti tomu dovtedy vymyslelo nejakú smártovú apku... hm. Alebo že by tá neviditeľná ruka trhu konečne zasiahla? Hm, asi nie, tá ešte enikdy nepomohla ... ale čo, to bude trápiť až ľudí o dvesto tristo rokov, a tak sa nás to netýka, pre nás platí to staré Po nás potopa... vlastne Po nás púšť. Hlavne aby sme si to užili, nehejtovali sa a mali sa všetci radi. American way.

Ema

ako je to s úrodnou pôdou.
Článok z predvčerajšku: Afriku čaká kritický nedostatok úrodnej pôdy. V čase, keď populácia nezadržateľne rastie
http://hnonline.sk/svet/1003944-afriku-caka-kriticky-nedostatok-urodnej-...

Čo tam po Afrike. Hlavné je si na juhu Slovenska nadrbať na žírnu zem čo najviac automobiliek.

Norman

Ľudstvo si v súvislosti s Afrikou bude musieť uvedomiť dve veci, a zmieriť sa s nimi
1. nie je všemocné
2. Afrika vymrie
Je samozrejme možné poslať do Afriky bielych vojakov, ale to už nepomôže, to by aj oni zomierali zbytočne. Je samozrejme možno Afričanov vypustiť na zvyšok sveta, ale v takom prípade sa aj ten zmeni na Africu a tiež vymrie.
Odporúčam nagooglovať hladomory v Afrike a zväčšiť tak desaťnásobne. A uvidíte budúcnosť.
Možno aj Európsku.

Kolodej

Zdôvodnenie by bolo na pár strán textu - prejdem rovno k otázke alternatívnej. Vzhľadom na nonstop premaľovávanie historie - vychádzajme z nuly.
Je podľa teba možná verzia, že tu pred cca 1000 rokmi drbol jeden obrovský kameň - do oblasti dnešnej číny - mongolska - pohorie svinstva a potopy sa prelialo cez stred afriky - kde to zmietlo kompletne - európu - tu čosi zostalo. Nazvime to mestské štáty. A napr. preto na našom území hrady na vrchoch. Aby ich nezatopilo? ... A pobrežie amerík - síce zatopené - tak ako išla masa vody - ale ďalej už zelené - žiadná púšť ako v Afrike.
Skús si dať google earth a pustiť predstavivosť na špacír - veď aj vlastne Himaláje a za nimi už zelený Nepál - vyzerajú ako okraj "bodu nárazu". Hlavný náraz, kamienok sa rozdrbol na 3 - 4 kusy a ďalší drb .... náplavy ...
Gotika tu už stála predtým. Postavila ju civilizácia pred nami - preto "kultúrna vrstva" vo výške 5-10 m a viac - ale bez "kultúrnych" odpadkov - čistá hlina.
Predch. civilizácia zanikla - možno humanoidi - možno my - ale 3-4 m vysokí - veď sa nám darilo. Jej zvyšky (alebo tí, čo podedili informácie) - začali centralizovať moc - hm - to by bolo možné vysledovať - asi podľa "všeničiacich" požiarov veľkých miest - ´možno len knižníc by stačilo - spätne - kde to začalo. Kresťanizácia bola vlastne začistenie zvyškov pamätí po predch. civilizácii - a nahradenie cirkevnou verziou histórie udalostí. Sme tu tisíc rokov. V tejto mojej ujetej verzii :D

Norman

toto naozaj nie, to je moc pod úroveň.
Ani zo žartu.
História je deformovaná a falšovaná, to áno, z veľkej časti - ale žiaľ fantazmagórie z rôznych portálov sú falošné v 90% prípadov. Je to často ako súťaž - kto vymyslí väčšiu kravinu a často za tým sedí taký nosatý provokatér....

Kolodej

počítam, aj teba mám zatiaľ v kolonke neisté :))
Preto sa snažím odosobniť a vnímať to logicky. Len si pozri google earth a poobracaj si tú zemičku. Len tak, pre fantáziu :)
Kdesi si sa pýtal či som rus - nie, ale pradedko bol, a dedko z druhej strany zas nemec. Ta včil buc mudry :D

Norman

ja som sa ťa pýtal len v kontexte, prečo preboha čítaš tie ruské texty, či nejako musíš alebo čo.
V tomto, v iracionálnej "ezoterike", nepoznajú Rusi hranice a mám dojem, že je to súčasť klamania Slovanov.
Možno k tomu majú nejaké vrodené tendencie - za slovanskú vlajku by som navrhol tú trojfarebnú a snápisom "Naivité, naivité, naivité". Po francúzsky (v takej nejakej skríženine, nebudem pozerať do slovníka:), lebo Rusi zbožňujú všetko francúzske, heslo slovanskej revolúcie.
To píšem len preto, lebo na rozdieľ od iných, ktorí slovanov nenávidia, ja mám nás slovanov rád a naivita je to najmenšie zlo, čo im možno vytknúť.

Čo sa týka tvojho nemeckého dedka, znova tu pripomínam, že niektorí máte asi skreslenú predstavu o mojich postojoch k nemcom a pseudonemcom. Ja toto hľadanie dedkov neuznávam, ak budem slušný (veď ani ja žiadneho dedka z nemecka nemám). Ja uznávam a odporúčam niečo, čo azda sa dá nazvať germanizmus, čo je ale niečo iné, ... no, a potom uznávam určitých ľudí a určitý fundament, čo som medzi nemcami spoznal, lebo to je mimo oficiálny popis, a nedokážem to popísať ani ja, ale existujú také rôzne štruktúry ... no ale každý máme svoj rôzny život, skúsenosti a hodnoty, ja to naozaj nikomu nevnucujem.
No ale ak chceš, tak teda oceňujem tvoj rasový fundament, môžeš si veriť a spolahnúť sa naň, menej dôveruj vonkajším fantazmagoriam:)

Ema

a včas vidieť priateľa i nepriateľa, stavať hrad v dolinke nie je dobrý nápad.

Pred 1000 rokmi tu isto drbalo kde-komu, ale určite nie velikánsky kameň Mongolom na jurty.
Ak sa na mapu zapozeráš lepšie, všimni si len, že tá Antarktída vyzerá just ako list ginkga. Lístok z obrovského kozmického stromu? Či čo. Hm?

Ľubov

kamarát,Ty si ešte nepochopil,že tu nám pšenka nepokvitne:) ?

Títo ľudia veľa vedia,pozri archív,čo všetko sa tam nachádza,žial,takú jednoduchú a elementárnu vec,že Mesiac je kolonizovaný šedými,nie,to nepochopia!:-)Sú to empirici,čo sa dá robiť,rešpektujme to,ale ten deň príde ajtak.

Máme jeden cieľ,posunúť sa k pravde.Teraz ide o to,či po centimetroch,alebo naraz o 500 metrov.
http://dromedar.zoznam.sk/cl/1000016/1303229/Starobyle-Tiwanaku---skutoc...

Norman

nie sme "empirici" - fuj, aké škaredé slovo:)
Ale tie ruské fantazmagórie sú proste príliš fádne a bezfarebné oproti skutočnej realite. Príliš šedé - podobne ako tí šedí na tom mesiaci. Nuda. Neskonalá bezfantazijná nuda.

A Tíwanaku ... to tiež, to je nič. Čo je to za reportáž - byť v Tíwanaku a nenapísať NIČ o neďalekom Puma Punku - to autorka NIČ nevidela a NIČoho tajomého sa nedotkla :)
A takú mala príležitosť.

Ľubov

to som ja vynechala z diskrétnosti.-). Už v septembri sa tam má totiž otvoriť významný hviezdny portál-budeme mať návštevu.

Kolodej

stačí v Košiciach začať stavať Aupark a hneď pod 10 metrami hliny kultúrnej vrstvy nájdeš zvyšky "pevnosti" hviezdy :) Inak jedna veľmi pekná je ešte stále v Arade. Vôbec stavby v Arade - tam sa zachovali dobre. Aj to opevnenie hviezda. Kopce neboli naporúdzi :)))) Hlavne tu, okolo nás :)

Kolodej

každý máme nejakú cestu, každý čítame rôzne a rôznych. Preto sä tu niekedy zaujímavé debaty.
Ja som rád že zvládam ruštinu (vlastne všetky slovanské jazyky) aj angličtinu. Môžem čerpať rôzne. Aj v CZ/SK alternatíve je 95% nastrčenej - je mi viac ako jasné, že je to tak všade. Nie je dôvod aby to v Rusku bolo inak. Nečítam závery iných, čítam otázky iných.
A určite mi to Norman nepríde bezfarebné, práveže mi to vychádza veľmi farebné. Skladám si, nazvime to - moju vlastnú alternatívu histórie. Na ufonov neverím. To len tak, na okraj.

Norman

Nečítam závery iných, čítam otázky iných.
Áno, to je výborná formulácia, tak to má byť.

mirage

1000 rokov

matematik Fomenko - New (historical) Chronology?

Co pise sam Fomenko
http://chronologia.org/en/struggle.html

Wiki of Fomenkovi
https://en.wikipedia.org/wiki/New_Chronology_(Fomenko)

Julo78

podľa niektorých teórií bol Mars kedysi ako Zem...píše o tom napríklad aj Ludvík Souček

afinabul

viac hádam nemusím, ale to že sú na smiech je úplne evidentné, to aj kravy vraj produkujú metán navyše ...
https://www.youtube.com/watch?v=awegkYEEVlw

Ema

stupídne videá, akými nás tu obšťastňuješ ty.

Norman

toto je práve ukážka školstva zameraného na Ypsilony, vybrané slová a iné zhovadilosti - dotyčný nedokáže sám napísať ani jednu vetu. Proste nevie komunikovať - a to nemyslím ako žart - evidentne naozaj nevie.

slaven1

Afinko, Norman chce povedať, že "troška viac textu" treba pridať do svojich komentárov. Ja by som to uvítal tiež. Ty tu bachneš nejaké video a nám ostatným potom ostáva domyslieť si "čo to vlastne chcel básnik povedať", a my si to vždycky domyslíme "po svojom" a nie "po básnikovom" a to nie je až tak obohacujúce ("vlastná antitéza" je ako hádať sa sám zo sebou).

Treba maximálne jednoducho písať, čo chcem povedať. Inač som rád, že si tu aj ty, tvoj archív na Blog.cz si otváram pravidelne.

Náhodný okoloidúci

Nikdy som v Afrike nebol, nepoznám to tam, ale myslím si, že by nemal byť technický problém zalesniť severnú Afriku. Išlo by len o to, ako ochrániť sadenice pred kobylkami všetkých druhov.

A ešte k tomu otepľovaniu - aktuality zasa strašia:
https://www.aktuality.sk/clanok/510616/horucavy-este-len-pridu-a-budu-ne...

Norman

Prečo by masmédia strašili , a odkedy to robia a koľko? Ešte pred pár rokmi, rádovo desiatimi, si média zo zmeny klímy, z "oteplovania", len robili žarty, vysmievali to. Mediálna politika režimu je neskonalý optimizmus, NEKONEČNY RAST - alebo to bolo niekedy inak? Systém sľubuje ovečkám blahobyt a konzum - prečo by média strašili a kedy to robili?

Zmena klímy bola vždy vec alternatívy, nie celej, ale nikdy to nebol naratív systému. Alternatíva obsahuje kopu debilných tém, od nepristania na mesiaci, cez obrovský kameň padnúci na Himaláje, až po tvrdenie, že za socíku bolo lepšie. Kopa tvrdení alternatívy nemusí byť a nie je pravda. Ale to, že už niekoľko rokov po sebe teploty presahujú rekordy, že už ľudia fyzicky cítia, že je neznesiteľne, že už ľudia vidia, že počasie sa mení - suchá a tornáda v strednej Európe atď, atď, tak teraz média musia o veci písať. To už nie sú počítačové modely, ktorým sa naozaj nedá veriť, to už je realita. Takže o tom niečo napíšu, svojím štýlom. Ale že by to bol zámer, ako napríklad strašenie Ruskom - aký by bol dôvod?

Náhodný okoloidúci

Neviem, či majú nejaký zámer alebo či len niečo sucho oznamujú. Ale prešli z frázy "globálne otepľovanie" na všeobecnejšiu frázu "zmena klímy", pod ktorú sa dá napchať hocičo.
Zámerom by mohlo byť, že ak už tu budeme mať africké horúčavy, že by sme tu zároveň s nimi mali mať aj Afričanov. Ale ja si myslím, že ak budem mať našu klasickú európsku zimu, mali by sme si ju nechať pre seba a s Afričanmi sa o ňu nedeliť. Veď čo ak by náhodou vybledli?

Norman

politika novín a ich smerovanie je problém.
Obávam sa, že keď v novinách napíšu "úprava cien", znamená to výrazné zdraženie. Ak napíšu "mierne oteplovanie" ... Nikdy nie naopak.

V tomto kontexte, v kontexte toho, že predsa len niekto má prístup k informáciám a modelom, ktoré my nemáme, možno vidieť aj to nečakané drastické socioinžinierstvo s Afričanmi. Samozrejme, ťažko si predstaviť, že niekto umelo píše o horúčavách aby odôvodnil migráciu Afričanov do EU, to je naozaj len vtip. Ale viem si predstaviť, že vyšinutý humanista, akých majú v OSN a ostatných spolkoch kopu, ak nie sú takí všetci, že teda vyšinutí humanisti v OSN začnú akciu vysťahovania čo možno najviac ľudí z Afriky, kde zrejme dopadne oteplovanie najtvrdšie. Že s tým začnú ešte predtým, než tam naozaj prepukne sucho a hlad.
To si viem predstaviť - lebo tí ľudia v globálnych organizáciach sociálneho inžinierstva po ničom inom nesnívajú, len byť pri preorganizovaní zemegule. A teplotná vlna im k tomu dáva príležitosť. AJ preto začali s niečim takým (už) v roku 2015.

Ema

bolo na našej ulici vyše 28 stupňov Celzia a pod balkónmi všetky mačky z okolia, aby sa napili z rozmiestnených misiek v predzáhrade. Ak by si bola niektorá z domových kreatúr v tejto súvislosti otvorila papuľu, že nedáávajte tým mačkáám, vypľula by chrup. Bola by to jej obeť na oltár klimatických zmien.

Úprimne povedané, je mi jedno, ako bolo v 18. storočí, ale táto horúčava je príšerná. Trpí celá príroda, všetko živé, je to o nervy, nedá sa pred tým ujsť, nič sa nedá robiť ako obvykle. Nedá sa normálne spať, normálne jesť, normálne pracovať - a fascinujúce na tom je, že okrem pár priblblých článkov v novinách sa systém tvári, že sa NIČ NEDEJE. Že je normálne pracovať v 40-stupových horúčavách, že je normálne jazdiť po rozpálených cestách alebo omdlievať v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, ktoré sa menia na udusovadlá, nikde nie je ľahšie upadnúť do bezvedomia, než tam.
Čo urobil hlavnomestský buziprimátor, aby nebolo mesto pomaly už na 4 mesiace v roku - od začiatku júna do konca septembra - paralyzované otrasnou horúčavou? Kým v roku 2015 sme tu neďaleko mali nejakých 5 árov nekultivovanej zelene, ktorá aspoň trochu dýchala a zmierovala to peklo, odvtedy je tam asfalt, asfalt a asfalt. Parkovisko, kurva, čo iné. Čo na toto peklo hovoria poslanci NRSR? Močia si rite v Karibiku? Mienia sa rozhýbať, až keď na opatrenia na zmiernenie pekla prídu eurodotácie? Nič nepríde, všetko pôjde na podporu importu a domestifikácie čiernej biomasy, ktorá ale otrčí kopytá rovnako ako my, pretože 28 stupov v noci dlho nevydrží ani subsaharská varieta holej opice, tam sú noci príjemne chladné.
V Číne už pred nejakými desiatimi rokmi vyhlásili program zazeleňovania - hrádze pred smrtiacimi horúčavami. Vysadili miliardy stromov, ktoré sú už odrastené a sadia ďalšie, rozširujú zelené plochy a starajú sa o ne. Ale Čína je tupá, zaostalá a samozrejme komunistická.
U nás dal primátor v rámci uspôsobovania mesta klimatickým zmenám vyjebať nádherné stromy na Františkánskom námestí, ktoré vytvárali taký blahodarný tieň a vysadiť tam ako náhradu mutanty bez koruny, akési "kónické hrušky". Vraj by mohli tie staré rozkošatené stromy spadnúť a zabiť človeka. Som zvedavá, či si dá tu námahu, aby si vyžiadal štatistiku, koľko Bratislavčanov zabilo teplo v dôsledku toho, že Bratislava je jedna hnusná vysušená rozpálená diera, v ktorej je čoraz menej stromov a čoraz viac kokotov na rozhodujúcich miestach.

No nech, cez deň aj v noci je Bratislava ako vyhňa, zato hen, pribudne nové kultúrne centrum
https://tv.sme.sk/v/35973/na-trnavskom-myte-v-bratislave-pribudla-elektr...
To už nemám slov. Len si dovolím upozorniť v úvode videa na ten vyschnutý, zjavne nepolievaný pahýľ. To je strom z primátorovej novej výsadby, ktorá bude zmierňovať horúčavy v hlavnom meste SR.

Socrates

No zblázni sa z toho, že je v lete teplo. Prepadávaš histérii a emóciám. Zrovna tento týždeň nás zasiahlo prúdenie z Afriky, tak tu máme nadpriemerné teploty. Budúci týždeň tu bude zas nevýrazných 22 stupňov a bude „po globálnom otepľovaní“.
Júl 2016 bol o dosť horúcejší ako júl v tomto roku, to sú oficiálne čísla pre Bratislavu aj zvyšok Slovenska. A júl 2015 bol ešte horúcejší ako rok 2016. Ale to si zrejme nepamätáš. To bolo v minulosti a tvoj spomienkový optimizmus si to už stihol prikrášliť. To, že teraz nedokážeš zvládať horúčavy 35+, ktoré tu boli aj 5 rokov dozadu, aj 10 rokov dozadu, aj 15 rokov dozadu, len svedčí o tom, že skrátka starneš a znášaš tieto stavy horšie.
Mimochodom, viete koľko namerali v Hurbanove 5.8.1905? 39,0 °C !!!

Je už pomaly pravidlom, že tieto katastrofické bláboly o globálnom otepľovaní sa objavia vždy vtedy, keď je týždeň najhorúcich teplôt, aby pracovali emócie ľudí. Ale to, že sme mali podpriemerný apríl, máj, jún, to už neuvediete. A to, že v Škandinávii toto leto ešte ani nemali leto a teploty sú tam pod dlhodobým priemerom, to takisto nespomeniete.
Ďalším klamstvom v článku je, keď píšete o roku 2016 ako o najhorúcejšom roku v HISTÓRII. Hádam ste chceli napísať v histórii meraní, t.j. od druhej polovice 19.storočia. Čo je nepatrné , úplne zanedbateľné obdobie na to, aby sa dali odvodzovať nejaké závery. Čo ty vieš o tom, čo bolo pred takými 300 000 rokmi alebo aj dávno predtým, ty pomätenec? Že najhorúcejší v histórii :D

Norman

Nuž, história je vždy len tá, čo je zaznamenaná - to je v definícii toho slova, vieš. Neočakával som, že by to čítal nejaký nevzdelaný imbecil a mal by problém s rozpoznaním takej základnej veci. Si tu naozaj nový, alebo si proste naozaj pomalšie chápavý?

Čo sa týka "histérie", tá sa píše s Y (v cudzích slovách by sa to malo dodržiavať) - ale hystéria je príznačná práve pre zástancov debilného názoru, že je všetko v poriadku - ako si to aj predviedol. Nuž dobre, samozrejme že bude všetko v poriadku, veď merania možno ignorovať, keď majú len nejakých 150 rokov, i keď aj tých posledných 30 rokov indikuje ťažké problémy. Ale veď čo, nič sa nemôže stať, lebo ... lebo ... lebo doteraz sa nič nestalo, tak sa nič nestane.

A samozrejme, keď je GLOBALNE rok najteplejší, nemá zmysel dokazovať, že niekde v Skandinávii bolo náhodou chladno. Tým si chcel povedať akože čo?

Veľmi ma nadchýňa niekto, kto si založí nick a hneď je sprostý ako starý cigáň. Neposlal som ťa hneď medzi hovná len preto, lebo je moc teplo. A pretože sme tu chceli mať jedného z vašej sorty , ako som vyzval aj v článku - kým nevymriete. A keď teba pošleme tam, odkiaľ si prišiel, kde nájdeme druhého takého ... ?

Ema

"nevýrazného" týždňa si počkáme na jeho koniec, ty chrapúnske jelito.

Už mám po krk degenerátov ako ty, ktorí sa namiesto na extrémne vysušenú pôdu pod nohami pozerajú do análov, ako bolo v Hurbanove v roku 1905. Akože argument.

Ak si tu ešte raz otvoríš takýmto spôsobom papuľu - ak sa ešte raz na mňa zavesíš osočovaním hneď v prvej vete, vykopem ťa preč, aby si sa schladil.

Norman

Prirodzene, ak niekto chce oponovať, ak pociťuje nevyhnutnú potrebu ... dobre.
Dokonca aj sem tam nejaké to ostrejšie slovo by sa dalo pochopiť.
Ale kde berie niekto, kto sa minimálne hrá na cudzieho, tú drzosť teba alebo mňa takto osobne osloviť "No zblázni sa z toho..."
Na webe sa tyká, je to prirodzená a logická forma. Ale to je v zásade len používanie jednotného čísla, v žiadnom prípade si to netreba mýliť s bratríčkovaním s hocakou (formálne) práve prišlou pripečenou spodinou. Aj na webe by mala vládnuť úcta a hlavne zdravý odstup.
My sa ho snažíme udržať.
Očividne treba.

Náhodný okoloidúci

Podľa útočnosti by to mohol byť premenovaný Gríša, ale použitý štýl mi naňho nepasuje.

Norman

Je to podobný prípad, ale to bude skôr niekto iný, skús sám prorozmýšlať,  kto naposledy rýpal do Emy, štatistik, často meniaci nicky .... ?

Griga to pripomína hlavne tym rýpaním do nepodstatnej blbosti ohľadne definovania trvania "histórie" - pričom je to tak isto písané, ako je to v uvedenom zdroji na IDNES a kdekoľvek na webe. 

Ale je úplne jedno, kto. Nechcem sa chváliť, ale ja som vyrastal medzi drsňákmii, heh,  a tak napriek tomu, že som inteligent, nikto nikdy v reále len tak nerýpal, to veru nie, a ani tu nebude rýpať smerom do jadra, do Emy a do našich priateľov, kam patríš aj ty a vlastne všetci, ktorí su v klube. Ako hovoril Ford: Názory môže mať každý úplne slobodné, pokiaľ sa zhodujú s firmou. A pokiaľ dodržiava zásady klubu.) Tento spolok má predsa ako každý  svoje vyššie pravidlá a svoju úroveň - alebo to chceme inak?

A hlavne už nie je čas a nálada na hranie, je pomaly treba zas niečo vymyslieť, pozreť sa na to, kedy začne po dusnom období  zemetrasenie - a pri analyzovaní sa ja už vôbec nenechávam vyrušovať. Ja som vtedy niekto iný a niekde inde, heh. Popravde, škoda, že sa musím tak často vracať, hm. 

Náhodný okoloidúci

Aj ten mi prišiel na um, ale nezvykol byť až taký jedovatý.
A čo sa týka názorov, si myslím, že nie je na škodu, ak niekto predstaví aj iný názor, ale musí ho mať niečím podložený a musí sa vyhýbať osobným útokom. Konštruktívna kritika je ale prípustná.

Ako hovorí reklamný slogan - ak ste s nami spokojní, povedzte o nás svojim priateľom. Ak ste s nami nespokojní, povedzte to nám.

Norman

Ani Griša nebol predtým taký extrémista, ale hovorím, to sú také univerzálne psychologické postupy, veď to každý vlastne pozná.

Ale tieto debaty nikdy nie sú o nejakej akademickej slobode slova a argumentoch. Tak beztak žiadne ľudská debata nefunguje, dokonca ani medzi matematikmi či inými profi vedcami. Vždy sú v tom osobné emócia a postoje. Práveže iracionalita prístupu by bolo veriť na akademičnosť - naopak, treba si uvedomiť objektívny fakt, že tieto témy tu sú takmer vždy o konfrontácii rôznych stupníc hodnôt. A v podstate o rôznej morálke. A tam nejestvujú dosť dobre možné kompromisy. To vždy skončí odmietaním sa. V tomto si netreba robiť ilúzie, ľudia aj v realite a duplom na webe nemienia modifikovať svoju morálku, svoje modly, svoju sektu. Teda nemienia ju modifikovať iným smerom, než akým už dozrievajú. hľadajú iba podporu, to je objektívny fakt.

A duplom to platí o samotných portáloch. Už si niekde videl portál, ktorý by mal motto: prídite sem, dáme hlavy pokope, porozmýšlame spolu a vy nám poviete, ako ten svet vlastne beží a čo je v ňom podstatné, ako sa my máme zmeniť :) No, keby aj niekto úprimne také niečo dal dohromady, ľudia by tam aj tak naozaj nešli - lebo ešte aj ten najneutrálnejší portál by bol pre nich prislabý, nepodporoval by ich konkrétnu zameranosť.

Ema

podiskutovať s kýmkoľvek voľným štýlom, ale nie na túto tému.
Počnúc týmto rokom ľudstvo definitívne skončilo. Čaká ho už len bolestivé, ale - nech to slúži na útechu - z hľadiska geologického času extrémne rýchle vykapanie. V histórii tejto krásnej planéty bude éra takzvaného sapienta - mimoriadne agresívneho a žravého živočícha - len nepodstatnou epizódou.
Tu už niet o čom diskutovať. Hentých tanečníkov na Titanicu á la chrapúnske jelito, ktoré tu przní meno starogréckeho filozofa, už môžem len dobre mierenou ranou skopnúť z paluby do sračiek, na ktoré sa menia oceány. Nech to má rýchlejšie za sebou.
Takýto som ja dobrák.

Ľubov

že ostaneme spolu ešte veľmi dlho. Spolu teda relatívne,samozrejme,aby som Ťa nevydesila:).

Hej,kde sú Sumeri a ich 60 druhov pív,kde sú Rimania a ich hygiena,kde tí,čo vedeli stavať mosty.

Nejaká blbá nálada,ako to už pred koncom civilizácie býva a navyše je aj spln.

Kolodej

ešte je možnosť, že počasie je umelé. Lebo keď nie je - potom si zatancujem aj ja :)))) Ale zatiaľ som naklonený tomu umelému. Veď v číne sa už naťahujú provincie - prečo ste nám vypršali všetky mraky. Sme ako rybky v akváriu. Nič nevieme.

Norman

To, že by na Titanicu tancovali, keď sa potápal, je výmysel.
Tancovali, kým to nevedeli, lebo boli slepí, to azda. Akonáhle sa ale dozvedeli, že ľoď sa potápa do mrazivej vody, všetci skuvíňali ako prasce idúce pod nôž, ba horšie, lebo ani tie prasce sa tak neboja, ako sa bojí homo sapiens, keď na neho príde rada. Bolo to pár hodín hrôzy a besnenia. Nedôstojne sa bili o miesta v záchranných člnoch a potom bolestivo v krčoch zomierali v ľadovej vode.
Nie, na tancovanie nebude mať nik z bežných ľudí ani pomyslenia. Nik nepôjde do hrobu dôstojne.

Ja ale s Emou nesúhlasím: ľudstvo nevyhynie - iba nejakých 80 až 90% z jeho populácie vymrie.
Problém je, že sa nedá odhadnúť, ktorá časť to prežije, a tým predpovedať ďalšiu budúcnosť. Je aj možné, že ďalšia budúcnosť bude úplne nezaujímavá, naozaj bez civilizácie a kultúry, takých pár stotisíc rokov, a možno, čo sa týka druhu homo, už navždy. Hovorím, podľa toho, kto zostane. Ak to bude podpriemer, na ďalšiu evolúciu by som sa už nespoliehal.

Ale samozrejme nedá sa vylúčiť ani to, že civilizácia nejako vydrží, v nejakej čudnej forme ... hm, asi bielej, niekde na Urale. To si samozrejme len tak vymýšľam, nedá sa predpovedať, kde v zdevastovanom enviromente budú miesta, kde biela rasa ucelene pretrvá. Ale je možno povedať, že tak ako v minulosti už niekoľkokrát, bude to niekde na severe, kde afroidní agresori nedokážu prežiť.

Ema

ani po (zatiaľ) poslednej kataklyzme nezostalo na tejto planéte z holých opíc to najlepšie.

Kolodej

som živým dôkazom :))))

Ema

No len dokedy:(

Kolodej

nevieme nikto. A tak to je dobre. Ako fakt vyzerá na hovno svet dnes. Aj keď sa poobzeráš, jediným záujmom je naliať do gágora 5 pív pri akomsi športe, mať najnovší mobil ... medziľudské vzťahy - supy ... príroda trpí ... ale zas sú aj pekné veci :)

Norman

a na západnom Slovensku.
Samozrejme, aj v minulosti boli podobné. Raz, kedysi, nie tak často.
Ťažko popísať, určite som sa nikdy nebál búrok, ani tej včerajšej nie - ale predsa len také prudké zmeny sily vetra, takmer z ničoho na maximum, to už nie je mierne pásmo.
Popadané vyvrátené stromy v meste, to nie je len dojem, že je akosi teplo.
http://www.topky.sk/gl/453801/2015149/Hlavna-stanica-v-Bratislave#infopanel

Ema

takmer celý Pilsudského národný park. Smršť dosahovala 150 km/h.
No a v Portugalsku sa podarilo zaznamenať pekný rekord: "Portugalsko sa zo všetkých síl snaží uhasiť obrovské množstvo lesných požiarov, pričom juhoeurópska krajina zažila v piatok aj tohtoročný rekord v počte požiarov, ktoré vypukli za jediný deň. Úrad civilnej ochrany, ktorý koordinuje činnosť hasičov, uviedol, že zaznamenal v piatok tohtoročný rekord 220 samostatných lesných požiarov. Dnes ráno bolo do boja s plameňmi stále zmobilizovaných vyše 2500 hasičov, ktorým pomáhalo viac ako 800 vozidiel a 15 lietadiel s posádkami.Portugalsko toto leto vážne sužujú lesné požiare, vrátane jedného, ktorý si vyžiadal v júni 64 ľudských životov. Leto je totiž poznamenané veľkými horúčavami a nedostatkom dažďových zrážok. Požiare v Portugalsku zničili toto leto lesný porast s rozlohou, ktorá tvorí vyše tretinu spáleného lesa v celej 28-člennej Európskej únii." (TASR)

Norman

že tí, čo najviac písali o tom, že je to celé humbuk, tí si ako prví už dnes robia zásoby vody a konzerv a ja neviem čoho. V podstate aj preto reagujú tak nervózne na správy o pravdepodobnom klimatickom kolapse, pretože ak bude vela ludí vedieť, čo sa deje, nezostane pre nich, hajzlov pohodlný čas na prípravu.
Preto každú kritiku či výsmech varovných hlasov považujem potencionálne za zámernu propagandu tých, ktorí chcú masu udržať v nevedomosti až do posledného času, a tým ich prakticky mnohých odsúdiť na smrť. A nie je to prehnanie - aj v týchto prípadoch, ak by ľudia vedeli, čo sa môže stať, aký vietor fúkať, tak by nik nehnal poľské decká do lesa a podobne.

Ema

fotografie búrky v Rakúsku tesne predtým, ako udrela na Slovensko. Sto metrov vysoký prachový val - to sa tu doteraz len tak nevidelo a nezažilo
https://sk-sk.facebook.com/Slovensk%C3%BD-hydrometeorologick%C3%BD-%C3%B...

Kolodej

tak tu dám asi najviac faktografický pohľad na chemtrails k akému som sa dopátral.
https://diskuter.wordpress.com/category/elana-freeland-kniha-o-chemtrails/
Vždy ide o peňeži.

Náhodný okoloidúci

Hlásne trúby režimu už pomaly nemajú na výber a sú nútené púšťať pomedzi klamstvá a zavádzanie aj zrnká pravdy.

"Pokračujú preteky medzi rastom populácie a schopnosťou sýtiť ju."

https://www.aktuality.sk/clanok/512964/v-indii-farmari-pachaju-hromadne-...

Zo zatiaľ nezrušenej diskusie pod článkom vyplýva, že ľudia veľmi dobre chápu, kde je podstata problému, ide už len o to, aby aj ostatní papaláši našli odvahu ako Macron a jasne povedali, že to celé je kríza z preľudnenia.
Ďalším krokom bude (alebo možno aj nebude) jediné účinné riešenie v podobe totálnej blokády európskych hraníc a vracania všetkých votrelcov tam, odkiaľ prišli - nech si svoje problémy riešia u seba doma a nie vývozom do zahraničia.

Ema

humanitárne zberače kalu vyplaveného Afrikou a jeho prevozu do Európy nefungujú. Stačilo pár výstrelov líbyjskej pobrežnej stráže, a už aj ukončili svoje pašerácke aktivity. Prečo sa líbyjská pobrežná stráž prebrala z hibernácie ausgerechnet teraz, to je otázka. Že by bolo v Nemecku pred voľbami? Prevádzkovatelia černošských taxíkov dúfajú, že po Merkelbabinom hladkom víťazstve nastane business as usual.

My si zatiaľ môžeme prečítať, ako si čerstvo importovaná africká omladina počína v EÚ
http://zpravy.idnes.cz/palermo-mafie-uprchlici-reportaz-dql-/zahranicni....

Každopádne totálnym uzavretím hraníc už pohrozilo Rakúsko a myslia to tam vážne. Obrnené vozy, aj tanky, keď bude treba, a 2500 vojakov v plnej zbroji pre začiatok.

Náhodný okoloidúci

Ten starosta Palerma je idiot, alebo krátkozraký?
Možno zachráni jednotlivcov v krátkodobej perspektíve, ale za cenu možného zničenia celej bielej európskej civilizácie. Len idiot môže predpokladať, že tí, čo sa v Afrike tak namnožili, že sú nútení kvôli hladomoru odtiaľ utekať, sa budú v Európe správať zodpovedne s výhľadom ďaleko do budúcnosti - tak, aby svojim deťom, vnúčatám, pravnúčatám nevyžrali všetky zdroje.
Zhrnutie - čo vítač, to vinník budúcich hladomorov v Európe.

Ema

politruk, je riadny blb alebo klamár, prípadne oboje.
"Migrace a Palermo. Dvě slova, která jsou pevně spojena napříč historií. Mnoho obyvatel nejen Palerma, ale celé Sicílie, má přistěhovalecké kořeny. Před stovkami let sem přicházeli zástupci rozličných kultur."
Kde dnes vidí to jelito novinárske "rozličné kultúry" v bigotne katolíckej Sicílii?

Inak, z jeho pôsobenia na Sicílii pochádza aj tento slint
http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-koordinator-zachrana-uprchlici-stredozem...
...publikovaný len pár desiatok hodín predtým, ako van Dienst pateticky oznámil, že s výlovom končia.

Kolodej

No bol som toť, nedávno, tak sú tam bieli taliani a potom tí cigání - originál sicílčania :)

Náhodný okoloidúci

Porovnávať prisťahovalectvo vysoko vyspelých starovekých Grékov alebo zakladanie obchodných osád vyspelými Feničanmi so súčasnou inváziou nositeľov zmýšľania najstaršej doby kamennej môže len totálny bezmozog alebo uvedomelý manipulátor. Aj keď tieto dve možnosti sa navzájom nevylučujú.

Norman

https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/438515-na-streche-eur...

vyznieva skôr ako pokus postaviť na titanicu nové záchranné člny ...

Náhodný okoloidúci

Úhrn zrážok (dažďových, snehových) nezvýšime, lebo nemáme ako, tak musíme vystačiť s tým, čo nám zhora spadne a to zadržať a využiť, v tomto je odkazovaný článok v poriadku, nevidím na ňom nič závadné, ako všeobecná informácia pre bežného čitateľa postačí.

Ale jednoznačne by sa mal zakázať výrub holorubom a výsadba smrekových monokultúr, a ako navrhli Kotlebovci, aj vývoz dreva do zahraničia. Má ten Kravčík kus pravdy, keď tvrdí, že vodu najlepšie zadrží prales plný práchnivého dreva a machu. Ako špongia.

Ak je niekde povodeň, papaláši by sa mali ísť pozrieť nie tam, kde sa prejavila, ale tam, kde vznikla, a to je vždy proti prúdu rieky alebo potôčika. Ibaže ktorý politik bude skôr zvolený? Taký, čo ľuďom nasľubuje hory-doly a vyregulovanie jarčeka, alebo taký, čo im úprimne povie, že záplavová niva rieky ostáva záplavovou nivou rieky bez ohľadu na betónovú reguláciu a mali by sa teda radšej odsťahovať do inej polohy mimo dosahu záplav?

Ema

boli ako freetownskí Kriovia či Limbovia, ktorí si vlastnou debilitou spôsobujú smrteľnú skazu
http://zpravy.idnes.cz/sierra-leone-jak-bahno-utopi-tisic-lidi-dy6-/zahr...

Snáď je tu ešte dosť ľudí ako Kravčík.

Náhodný okoloidúci

Bol som pred pár rokmi na jednej akcii, takej spoločensko-vzdelávacej, a jednu prednášku mal Michal Kravčík osobne. Celkom pohoda, rozumné veci, rozumné argumenty. Po jeho prednáške prišiel za organizátorom jeden pán a hystericky spustil, že keby vedel, že pozvali prednášať aj Kravčíka, že by neprišiel :D Len si už nespomínam, čím mu Kravčík stúpil na otlak.

Norman

ja ten článok tiež nejak konkrétne nekritizujem, len predsavzatá úloha je dosť titánska .. alebo sizyfovska.

Náhodný okoloidúci

Jasné, už chápem čo chcel básnik vyjadriť. Predtým mi nedocvaklo.

A keď už tu spomíname a odkazujeme linky na články, tak pred pár rokmi som si uložil niečo z blivacích listov - vtedy sa ešte dali čítať. Weby sa občas premazávajú, dobré je mať uložené celé články. Prekopírujem to sem.

17.9.2009

Zelená Sahara

Objevil se zde moc krásný článek s názvem „Zalesni poušť, ochlaď Zemi“. Hned v úvodu se píše, že: „Po více jak století vědci občas snili o proměně Sahary v zelenou plochu s vnitrozemským mořem a velkými rozlohami orné půdy“.

Já bych si dovolil říci, že nejenom snili, ale byly i vážně míněné pokusy. Již v letech šedesátých a sedmdesátých, kdy hydrogeologové našli pod Saharou a Arabským poloostrovem velké zásoby sladké podzemní vody, OSN sponzorovalo některé více či méně rozsáhlé projekty, na kterých participovali i odborníci z tehdejšího Československa. Namátkou vzpomenu, píše Petr Nešvara:

1.) Studny pro Tuaregy
Za peníze z rozvojové pomoci se vyvrtaly a osadily studny s čerpadly na větrný pohon. Z písku pouště čouhala trubka s kohoutkem, spodek té trubky byl v podzemním jezírku. Projekt se nepodařil prostě proto, že otevřít kohoutek se místní kočovníci naučili okamžitě. Zavřít se jej nenaučili nikdy. Prostě pustili vodu, napili se a napojili velbloudy a potom odjeli a vodu nechali téci z nezavřeného kohoutku do písku, kde se vypařila. Podzemní jezírko zanedlouho vyschlo.

2.) Vzorová vesnice
Na Sahaře byla vybudována vzorová vesnice. Byla tam studna s čerpadlem, automatické závlahy, vysázené stromy a keře do pruhů aby působily jako větrolamy, asfaltové komunikace, obytné a užitkové objekty, stroje a zařízení. Vše fungovalo v podstatě bezúdržbově. Nastěhovali tam místní vesničany. Vesničané snadno zvládli jízdu traktorem. Problémem ovšem bylo, že objíždět větrolamy po zpevněných komunikacích považovali za zcela zbytečné. Traktor je silný stroj a křovinami větrolamu snadno prorazil, takže bylo možno šetřit čas a naftu jinak zbytečně vyplýtvanou objížďkami. Větrolamy brzy přestaly plnit svou funkci a vzorovou vesnici do dvou let pohltil písek pouště.

3.) Zásobování vodou měst Sanná a Hodeida
Toto již není příběh ze Sahary, ale z Jemenu. Za peníze OSN se postavily vodovody přivádějící vodu z hor do měst. Jediným problémem bylo, že místní kočovníci s sebou na velbloudech zásadně vozí pro případ potřeby plastickou trhavinu. No a velmi rychle se naučili, že když vyhodí tu hloupou troubu do vzduchu, tak se mohou i v poušti napít a napojit velbloudy. To, že odstaví padesátitisícové město od vody, jim bylo zcela lhostejné.
Dovolím si predikovat, že pokus pánů Leonarda Ornsteina, Davida Rinda a Igora Aleinova vysázet na Sahaře rozsáhlé eukalyptové háje by velmi rychle a neslavně skončil na ohništích kočovníků, kteří o globálních změnách klimatu nikdy neslyšeli ani slovo, zato vědí, že na dřevě se jim káva uvaří rychleji a pohodlněji než na sušeném velbloudím trusu. A žádné odsolování mořské vody pomocí obrácené osmózy by na tomto faktu nic nezměnilo.
Existují samozřejmě i technicky reálnější možnosti, jak změnit regionální Saharské klima. Rozsáhlá část Sahary je totiž pod hladinou Středozemního moře. Před desetiletími existoval dokonce i plán prorazit kanál pomocí řízených jaderných explozí. To by dnes již jistě neprošlo, nicméně je technicky zcela reálné vyrazit tunel a přivádět do této prolákliny vodu z moře.
Vypařováním z rozsáhlé hladiny by se do atmosféry dostal dostatek vodních par, které by se vyklopily ve formě deště (snad) na potřebných místech. Toto by klimatické matematické modely mohly dost dobře predikovat. Jenomže to by se asi kněží zeleného náboženství bránící jakékoli změně asi zbláznili. V dnešním vražedném písku totiž zcela jistě žijí nějací štíři či písečné zmije, kteří jsou strašně vzácní a kterým by se změna písečného pekla v zelenou oázu zcela jistě nelíbila. Tak to prostě dneska chodí.

Takže - má vôbec zmysel pokúšať sa s takými ľudmi niečo robiť a nejako ich vychovávať, k niečom ich viesť, ak na to nemajú mentálnu kapacitu? Ja ako jediné riešenie vidím izolovať sa od nich a neplytvať na nich čas, sily a peniaze.
A čo sa týka podzemnej vody na Sahare - plukovník mal smelé plány. Lenže keby sa mu podarili, ako dlho by trvalo, kým by sa zdroj vody vyčerpal? A čo potom?

Norman

Za prvé naozaj, to, že ten biologický druh vie hovoriť a ovládať automobil ešte neznamená, že má vyvinuté podstatné životne dôležité vlastnosti. Ani by som nehovoril o "mentálnej kapacite", nejde o racio či jeho silu, ide o to, že proste ten okruh či podorgán v mozgu proste nemá. Myslím, že v bežnej reči by sa to dalo volať "svedomie" - proste nemú súcit, "povedomie" "spolupatričnosti s" okolím. Sú-vedomie.

Za druhé je správne spomenutý ten aspekt "len nezasahovať". Bolo to ako o týchto projektoch vybudovania kanálu z mora na Saharu v Líbyi, tak aj o projekte sovietov, o určitom využití toku sibirských riek, aby čosi tieklo na juh, do Kazachstanu. To spomínali ako príklad "zla" ešte aj ľudia, ktorí boli ináč normálni. Samozrejme, nič nie je len dobré či len zlé, ale tento aspekt ekológie "nič nerobiť" je tiež jeden z dôvodov, prečo ju dnes nik neberie vážne. (druhým dôvodom je osobná nezrelosť zelených politikov ktorí sa všetci aj so svojimi stranami nechali kúpiť systémom (nedávajte mi mená nejakých zlomkov percenta výnimiek, či ešte nekúpených dobrákov naivistov)).

Plukovník Kadáfi aj čosi vybudoval, ako dlho by to vydržalo neviem.
To je ale základný problém "moderného technického" myslenia. Boh mi je svedkom, ja nie som ekologista, nikdy som v tom nevyrastal ba dokonca ani nie som z tých citliviek, čo potrebujú si "užívať" život v prírode - ale mňa štve ten hrozný nedostatok LOGIKY, keď celý "pokrok" industriálnej éry holá opica založila na nadvyužívani naakumulovaných zdrojov, ktoré sa musia zákonite rýchlo minúť. Ja sa proste nedokážem zmieriť s faktom, že ľudstvo je naozaj AŽ TAK sprosté. Plošne, ako celok.

Ema

a dlhé suchá vyvolávajú v ľuďoch zúfalstvo aj vtedy, ak majú až do domčeka dotiahnutú pitnú vodu, ktorá vyzerá byť nekonečná.
Predsa len sú v ľudských mozgoch zaznamenané vážne ohrozenia, ktorým počas evolúcie čelili ich predkovia - napriek tomu, že v ich prípade preukázateľne úspešne.

Náhodný okoloidúci

http://noizz.sk/enviro/lode-z-plastovych-flias/701h0bw?utm_source=azet.s...

Jednoducho sa sem doplavia na pltiach z plastových fliaš. Zakáže EÚ PET-fľaše? :D

Ema

zaujímavé úkazy, napríklad veľké plastové ostrovy, využiteľné na skladovanie afrických a arabských populačných prebytkov, rozhodnutých ozvláštňovať Európu.
Môžu na nich driftovať po moriach, zásobovaní Sorosovými humanitárnymi loďami. Keď sa navzájom vyvraždia, umelé ostrovy budú využiteľné na ďalšiu várku dobrodružných mladých černochov a Arabov, ktorá sa medzitým nakotí.

Ema

aspoň aké-také systémové opatrenia v podobe zazeleňovania a hospodárenia s vodou. Má plán a peniaze.
V bratislavskom Nesrovnalove si aj o rok vystačíme s dvoma cisternami "s osviežujúcou pitnou vodou" na Poštovej ulici a Hlavnom námestí (od vodárenského kámoša a donora, ktorý si to odpíše z daní) a troma hovadinami "vytvárajúcimi osviežujúcu vodnú hmlu".
Obávam sa, že čoskoro bude Nesrovnal robiť primátora iba potkanom, ktoré v meste zostanú.

Náhodný okoloidúci

Zaujímavý článok o tom, ako sa súčasné modely klímy zrejme vytvárajú na chybnom základe + vysvetlenie spoľahlivejšieho modelu. Stojí za prečítanie. A zvlášť závažná je info, že meteorologický úrad zo súborov meraní odstraňoval nízke teploty, aby dosiahol požadovaný výsledok.

http://www.osel.cz/9527-konsensus-klimatologu-na-spatnem-zaklade.html

Ľubov

ale teraz ide o to,kde je Norman.
Nevieš náhodou? Možno na dovolenke,možno,a to je tiež možné,sa dostal do bodu,keď si myslí,že to nemá ďalej zmysel,že nastalo to biblické"nehádžte perly sviniam"
Po rokoch každodennej práce a úsilia,niekto príde a povie, strkáš sa nemcom do zadku.
To motivácia zmizne,ale čo sa týka tých svíň,tiež môže byť všetko inak.Krása perál je čiste ľudský konštrukt a tie svine ich jednoducho nedokážu oceniť.Sú pre nich bezcenné.
Hehe,to je to isté,akoby supy hádzali ľuďom mršiny a mysleli by si,že s na nich pošmáknu.Dobre,stačí podobenstiev:)

Ak je to vôľa k moci,čo Fica volá bližšie k Francúzsku a Nemecku,tak prečo sa tak hrbí,keď sa fotí s Macronom .A svoju silu mohol uplatniť a prezentovať doma,pri nekonečnej dostavbe AE Mochovce a cyklotronu. On nestojí za to,aby sme sa kvôli nemu "rozišli".
A prosím,už ma neignoruj.

Norman

Ja si určite nemyslím, že ľudia sú svine. Teda nie väčšina. Teda nie prítomní.
No a ani tie perly nie sú vždy až také perly, heh.
Nepovedal by som zrovna dovolenka, ale určitý relax nezaškodí, v každom prípade platí - čím menej ma vidno a počuť, tým je to lepšie znamenie, heh.
Ako vždy je všetko v poriadku.

Rudo

No a nemá tú hlavu v nemeckom zadku? Veď to za posledné týždne jasne preukazuje, tými rečami o jadre. Vraj sa orientuje na Nemecko, lebo tam je viacej moci. Tak to sa rovno môže orientovať aj na Židov, lebo u nich je moci ešte viac.

Slovensko má dnes na výber medzi dvoma jadrami. To prvé, to je tzv. ZHNITÉ JADRO - to sú štáty západnej európy. Prehnité migráciou primitívnych etník, terorizmom, no go zónami, zdecimovaným pôvodným obyvateľstvom, ktoré má vymytý mozog skrz naskrz sionistickou propagandou a ktoré tlieska vlastnému zničeniu.
Dokazuje to aj masové zhromaždenie tesne po útokoch v Barcelone. Nie proti islamskej ideológii, nie proti zločinom islamistov, ale proti ISLAMOFÓBII a na podporu ďalšej migrácie. Masa idiotov, tam chceme patriť?

Ďalším jadrom, ku ktorému sa môžme pridať, to je to ZDRAVÉ JADRO - sem patria krajiny najmä V4, pobaltské štáty a tiež BUlharsko a Rumunsko. Už len samotný fakt, že tieto štáty ešte stále ostávajú belošskými, by boldostatočný argument. Tieto štáty zažili totalitu a aj vďaka tomu nemajú slepú vieru v systém. Nemajú vymyté mozgy ako tie zombie na západe. To, že sme v súčasnosti ešte ten chudobnejší región, to už dlho platiť nebude. Západ je pred kolapsom.

Norman nazval Slovákov plastelínou. A ako riešenie ponúka hasenie ohňa benzínom, v tomto prípade opäť sa raz nechať zotročiť tými istými hyenami, ktoré si nás po stáročia delili ako korisť, z čoho presne vyplývajú aj tie problémy a ťažkosti, s ktorými sa dnes boríme.

Západ nikdy neprijme východoeurópana za rovnocenného. Je to dané už historicky. Vždy nás podrazili a škodili nám, a z takýchto vyjazdených koľají už skrátka nedokážu vyjsť. Dôkazom sú dejiny. Čítam teraz o českých dejinách stredoveku a raného novoveku a ako najväčší chrapúni sa vždy zachovali Nemci. Naopak, Česi boli tí, ktorí preukázali viac charakteru. A tak je to aj s ostatnými slovanskými národmi.
Spomeňme si na roky 1848, ako so Slovákmi naložili Habsburgovci. Cisár nasľuboval, využil (úplne presne ako teraz Ficovi ťahajú medové motúzy psychopati ako Macron a Merkel) a ako to nakoniec dopadlo, to vieme.

Na záver čosi na zasmiatie:

Iq cernocha nestačí ani na zvinutie kábla...
https://www.youtube.com/watch?v=xpZYxqZqk70

Pomaly sa už dá povedať, že typický občan Nemecka...

Ľubov

k tomu jadru ešte raz.

Ten citát z Biblie bol myslený všeobecne,čiže žiadne konkrétne svine,žiadne konkrétne perly,
jednoducho sa v tomto míňame.

Norman a pchať sa niekomu do zadku? Nie,to je somárina.Napriek tomu s ním tiež nesúhlasím.Zabudol si na našich susedov na severe a na juhu,vlastne aj na východe,vlastne všade. Striehnu ako hyeny,tak je to s V4 :((.Putin je v Pešti sko doma.

Hlavne v staršej generácii existuje stále istý resentiment,čo sa týka Nemecka.No,boli sme prívesok,viem,ale za 6 rokov sa vybudovalo viac,ako za sto bez Nemcov.Tento jediný fakt,
tento podvedomý strach z Poliakov a Maďarov je dôvodom,že musím myslieť aj inak,ako Ty,Rudo.

Norman

sila je rôzna, ale tu v strednej Európe je tá sila relatívne zdravá, na rozdiel od sionistov či židov. To je ten rozdiel.
Píšeš, že čítaš o histórii - samozrejme,české sabaospevné deformácie. Každý vie, že tu jestvuje tento výrazný antinemecký postoj, každý to pozná - ale je to prehnaná hlúpa lož. Keď veríš takým knížkam ... to je potom ťažko.
Slovensko sa nemôže spoľahnúť na svoje zápecnícke postoje, Slovensko nemá ešte vlastnú štruktúru, vlastnú politiku. Nemôže sa spoľahnúť ani na V4, to je proste téza, máme skúsenosti aj s Čechmi aj s Maďarmi. A Balkán? Máme sa zabíjať ako Balkánci medzi sebou, máme sa od nich učiť ?
Nemôže sa spoliehať ani na Rusko, pretože to je úplne iný svet.
Ale to už bolo napísané, len by sme sa opakovali, kto nechce veriť, uvidí neskôr.

Ja ti neberiem tvoju rusofíliu, ani ju tak vulgárne nezosmiešňujem ako vyskakuješ ty - ale je to hovadina. Ok ?

Samozrejmé, že súčasný západ a Brusel je otrávený - ale bez rizika nie je NIČ. Zavrieť sa do spálne a strčiť hlavu do zeme NIE je cesta. V skutočnosti držania sa v hlavnej hre si zadovážime viac samostatnosti, iba BOJOM si človek vyslúži moc a komunikovanie s Macronom či Makrelou je určite boj :)

Treba sa držať PRIRODY, teda genetických faktov - v poslednom čase to tu viacerí napísali - a fakty génov sú dôležitejšie ako jazyk, ktorý sa ľahko skomolí a preberie. Faktov a reality sa treba držať.

Ľubov

Všimli ste si včera,aký otrasný prejav napísali Kiskovi? No vrchol nevkusu.A on to číta,nič nechápe.V tomto prípade máš Norman určite pravdu,len nezdravé sily píšu a čítajú také prejavy,ako mal včera Kiska.Veď to nemôžu myslieť vážne!Alebo....alebo to vážne myslia,a potom sú na drogách

Súvislosti.
Ide o tri významné slovenské mestá:Banskú Bystricu,Nitru a Košice.Volby do VUC sú jednokolové,takže jeden proti jednému.Má to svoje výhody aj nevýhody pre obe strany.

Norman

včera bolo to nešťastné SNP a žiaľ nejak nezostalu času pripomenúť, čo to vlastne bolo. Ale nevadí - nech len bojujú proti "fašizmu". To platí aj o voľbách do VUC - rovnako, ako sú VUC zbytočnosti, sú aj tie voľby zbytočné - aj keby hocako po spoločnej v podstate nefér dohode v BB vyhrali, nič tým nedokážu. Pretože aj keď je Kotleba na hranici svojich schopností, aj tak má ĽSNS v preferenciach 14,88% hlasov, čo je viac ako dostatočné.

Aby sme to zhrnuli - ľuďom IDE už teraz o život - a to sa nevyhnutne vykašlú na všetky totemy a kulty "modernej" doby. Ak niekto by nejako presadil dovoz černocho do východnej Európy, ľudia zoberú vidly a pripichnú ho cez jeho bachor na dvere Macdonaldu.
Ak niekto z mocných neverí, môže to risknúť. Cez bachor na dvere.

Pravda, možno nezastihnú toho pravého, možno niektorého z jeho potKaníkovských kolaborantov ... ako hovorím, ak tomu kolaboranti neveria, môžu si to risknúť. Veľa šťastia.

Kisku som počul len v správach nejakú jednu vetu. Ja čoraz viac oceňujem jeho surrealistickú prítomnosť - je veľmi dobre, že ICH reprezentuje také dementné hovado.

Ema

Kým prestanú trieskať dvermi na svojich akademických kabinetoch, planétu zachváti rigor mortis.
O nič iné tam nejde, ako o veľké-veľké kšefty tupých šúdrovských Ferengov, pre ktorých je to jediná hodnota. Podobne ako pri emisných povolenkách - pamätá si ešte dakto? Dostaneš kvóty - vykotíš viac emisií, zaplatíš odpustok, vybavené.

Verím len sebe, pretože ja som mierkou všetkých vecí. Mám vari hobliny v lebke, aby som nevedela vyhodnocovať dáta z reálneho sveta? Predsa nie som tu v tomto jednom živote, v mojom podvedomí, v mojej genetike sú uskladnené skúsenosti stoviek generácií roľníkov, mne spoľahlivo zablikajú kontrolky, keď niečo nie je s prírodou v poriadku.
A hovorím ti - nie je.
A nehovor mi, že ty si si to nevšimol, lebo si bol tak prudko začítaný do osla.

Mimochodom, na Francúzoch ti ukážem, ako začína byť extrémne energeticky náročné, aby sa žaba v mlieku nerozvarila na surovinu do bubble tea. Žabožúrtsko zažíva rovnaké pekelné horúčavy ako my, Frantíci sa chladia ako diví, aby to vôbec ustáli, zásobníky so zemným plynom majú skoro prázdne - a to zrejme príde mrazivá zima. Na svoje atómové elektrárne, ktoré sú významným zdrojom energie, sa nemôžu spoľahnúť, lebo dosluhujú, sú za zenitom, buď ich postupne poodstavujú, alebo sa im roztečú ako Fukušima. A keďže zemný plyn treba diverzifikovať, aby sme ho nemali pohodlne a bez problémov od Rusa, dovezú si Frantíci pravý americký LNG z prístavu Corpus Christi, ktorý je najväčším americkým exportným plynovým prístavom, akurátže, hm,hm, momentálne pre hurikán dole hubou a pod vodou.
Len tak, na okraj, Nóri dnes oznámili, že všetky ich nové prieskumné vrty na zemný plyn sú jalové. Čoskoro budú mať málo energií, ale o to viac agresívnych Somálcov a inej čvargy. Tí však otrčia kopytá ako prví - len čo im Nóri prestanú kúriť. Tí sa veru nezmenia na somálskych technikov - špecialistov, schopných pracovať s energiami.
Zatiaľ sa ako-tak máme čím chladiť a ohrievať a aj siete na rozvoz elektriny fungujú. Čo bude o päť rokov - o tom radšej nepremýšľa ani najväčší energetický guru.
Fascinuje ma pohľad na dnešných -nástnikov, ktorých úplne rozhodí, keď si nemajú kde nabiť mobil, aby mohli udržiavať nepretržitý prúd strašne dôležitých pičovín chrlených v sociálnych sieťach asi ako vo Wall-e
https://www.youtube.com/watch?v=h1BQPV-iCkU

Že si ľudia neuvedomujú toto obrovské energetické riziko, vidno z nedávneho prieskumu v Česku. Pre 75 percent ľudí energetika nie je téma. Je to len položka v rodinnom rozpočte - nie je príliš veľká. Nedochádza im zatiaľ, že veľkosť tejto sumy v ich malom domácom rozpočtíčku nevyjadruje jej dôležitosť pre ich normálny život, ich civilizovanosť. Svetlo, v zime teplo, v lete schladzovanie. Keď to začne haprovať, čo zostane? Tma a potkany.
Jedného dňa to všetko v súhre rôznych príčin urobí plop! a to aj vtedy veru budem radšej drncať na harfe v inej dimenzii.

Náhodný okoloidúci

O posune klimatických pásiem na sever (na severnej pologuli) viem svoje - mám na pozemku buriny, ktoré som pred rokmi ešte ako študent vídal iba na dolniakoch, a predvlani som mal na plote modlivku zelenú, o ktorej nám zoológovia tvrdili, že u nás žije iba v najteplejších oblastiach na južnom Slovensku. A to žijem na severe.

Ja som článok pochopil tak (žeby niečo "medzi riadkami?"), že hlavný prúd klimatológie z politických príčin pretláča tú verziu príčin zmeny klímy, ktorá umožňuje zdaňovať a dojiť ovčanov cez kadejaké uhlíkové dane.
Okrem toho na výskum zmien klímy a hlavne na pretláčanie verzie o vplyve človeka a CO2 sa minulo toľko peňazí, že by som za ne bol schopný zalesniť celú severnú Afriku. Grantožrútii z IPCC nemôžu priznať, že sa mýlia, lebo čo ak by náhodou museli vracať granty?

Vyššie v diskusii pod týmto článkom sme písali, že problém je skôr "globálne vysušovanie", čiže strata pevniny zadržiavať vodu, kvôli odlesneniu. A tiež kvôli poľnohospodárstvu v štýle "po nás potopa" a kvôli nadmernej pastve. A až ako následok odlesnenia a straty schopnosti pevniny zadržiavať vodu sa prejavia extrémne horúčavy.
Práve "vybývanosť" je podľa mňa možná príčina klimatických zmien. A najviac je vybývaná práve Afrika, aj keď južná Ázia za ňou nezaostáva. Vybývať svoje územie a potom sa presunúť do zatiaľ nevybývaných oblastí a kvôli nekontrolovateľnej pôrodnosti vybývať aj tie. To je slepá ulica. Ale je to asi najvýraznejšia schopnosť Afričanov, neschopných plánovať dlhodobo do budúcnosti a žijúcich zo dňa na deň.

Ešte čo sa týka možného ochladenia Zeme - z článku vyplýva to, že aj keď teraz pociťujeme zmeny klímy smerom k vyššej kontinentalite a vnímame to ako extrémne horúčavy, tak z dlhodobého hľadiska môže dôjsť k ochladeniu a k malej dobe ľadovej.

Ema

že od tohto leta sa základnou veličinou vybývanosti územia stáva 1 Huston.
Vrátane chemického zamorenia.

Šťastný človek zo severu. Moja kamarátka roľníčka od Senca tam sťahuje svoje živobytie, pretože sucho je z roka na rok horšie a tento rok to dorazil.

Mimochodom, žiadne indície o malej dobe ľadovej nie sú.

Pre pochopenie katastrofy stačí porátať ľudské hlavy vo svete.

Náhodný okoloidúci

V Texase majú chemické zamorenie, v Džrmny biologické zamorenie, spojené s hrozbou neobývateľnosti pre bielych a s následným vybývaním, čo hrozí rozšírením predmetného biologického zamorenia na ďalšie zatiaľ nevybývané územia tak v Džrmy ako aj inde v Európe. Hrozbu zvyšuje to, že imunitný systém európskych národov je cieľavedome potláčaný a ničený.

Čo sa týka malej doby ľadovej, pred ňou nás možno chráni práve vypúšťanie toho zlého škaredého fuj kakaného oxidu uhličitého.
Nie tak dávno, niekedy v 2005, múdry reportér TV Narkóza pri komentovaní zimy, počas ktorej mrazy neklesli pod -15, povedal, že už nás čakajú len takéto slabé zimy. A bác - ďalšiu zimu to u nás padlo na -23 a v robote nám tam, kde sa nedali zapnúť staré akumulačky, zamrzla aj voda v záchodoch. A na túto poslednú zimu budú Dudince dlho spomínať. -30 som nikdy naživo nezažil.

https://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/caka-nas-mala-doba-ladova-sl...

https://www.aktuality.sk/clanok/226276/prichaza-nova-doba-ladova-tvrdia-...

Možno to z Európy odstráni invázne tropické organizmy.

Ema

Tesne pred kolapsom vždy dochádza k extrémnym výkyvom hore-dolu. Nenormálnych plus 40, nenormálnych mínus 40.
A potom to príde.

K snahe zlikvidovať Nemcov - som presvedčená, že potomkovia Nakim - bandy židovských zmrdov - sa svojich snáh o genocídu nemeckého národa nevzdali.

Z tohto ubľabotaného wikipeďáckeho hesla o chleboch pre SS-sákov
https://en.wikipedia.org/wiki/Nakam
si treba vybrať to podstatné:
...but he was concealing their bigger plan of poisoning the water supplies of Munich, Berlin, Weimar, Nuremberg and Hamburg.
Neurobili to len preto, že by to mohlo mať neblahý vplyv na genocídne vytvorenie umelého paštátu bez hraníc na území Palestíny. Čo, samozrejme, neznamená, že pokračovatelia úchylných židovských genocídnych ideí neurobia všetko pre to, aby Nemcov vymazali z povrchu zemského teraz.

nové