Zakaria versus Taylor - stret dvoch ideológii

Angličtinárom by som odporučil pozrieť si tento pozoruhodný rozhovor amerického novinára CNN indického pôvodu Fareeda Zakariu s Jaredom Taylorom, ktorý je editorom webu American Renaissance a sebadeklarovaným obhajcom záujmov belošskej (ešte stále) majority v USA. Rozhovory s Taylorom je vždy radosť pozerať, keďže sú to výborné ukážky argumentačnej zručnosti kombinovanej s veľkou trpezlivosťou. Zakaria sa naozaj veľmi snažil (obzvlášť veľmi využíval taktiku známu ako red herring), ale mal voči sebe príliš ťažký kaliber, ktorého argumenty sú zakorenené v realite i histórii.

zdroj Realista Edvardsen

 

Ja dodám, že Zakaria je známy aktívny ideológ toho najhoršieho v USA. Naopak, Taylor je známy bojovník za biele nordické hodnoty, a nielen v tomto rozhovore príkladom jedného výborného spôsobu, ako treba hovoriť - chladne, presne a s prevahou. Ale rozhovor ako celok je ďalší príklad toho, aké témy treba aj u nás vniesť do verejného diskurzu, bez obavy, že by sme prevracali svet naruby. My sme na správnej a etickej strane.

 

 

 

Autor: 
téma: 
Roland Edvardsen

Dík, že si to sem dal. Ale chcelo by to titulky. Značná časť rozhovoru bola o tom, kto je beloch. Tohoto sa globalisti vždy radi chytajú. Mňa by zaujímalo či by Zakaria s rovnakým zápalom a puntičkárstvom spochybňoval aj existenciu černošstva, Aziatov, Arabov a pod. Taylor to vyjadril veľmi jasne: belosi sú etnickou skupinou konzistentnou s Európanmi pred 500 rokmi. Nikto nemá problém identifikovať belocha. A najmenej nie slniečkári, obzvlášť ak majú niekoho obviniť z rasizmu alebo presadzovať pozitívnu diskrimináciu, lebo "belošské privilégium".

mirage

do you hate all white people?

https://www.youtube.com/watch?v=uN34QF0qm8k

nové