Zatvorené hranice a zatvorený poslanec

Jeden z hlavných úspechov prvej vlny Covidu na Slovensku boli včas a dostatočne zavreté hranice. Jednou z hlavných príčin zlyhania pri druhej vlne boli otvorené hranice (a to v čase, keď sa šíril ostrejší britský variant a všetky štáty hranice prudko zatvárali - vtedy z Británie lietali nakazení, vrátane podvodníka ministra Holého ).

Teraz, teoreticky pred treťou vlnou, je situácia rozdvojená - na jednej strane chcú hranice nechať otvorené, na druhej chcú filtrovať nevakcinovaných. Reálne povedané, nezdá sa, že by to bolo o zamedzení pohybu infekcie, ale viac o strašení a trestaní nezaočkovaných, ale to je na samostatnú debatu. Priamy dopad teraz je v tom, že na takú zložitosť potrebujú policajtov či colníkov, ktorých nemajú, a tak sa rozhodli jednoducho úplne zrušiť niektoré malé prechody.

Je to opäť raz úplný paradox. Na veľkých prechodoch bude veľký frmol a infikovaní budú premávať, nejaký QR code v mobile vírus nezadrží, ale na druhej strane lokálnych ľudí, ktorí žijú na oboch stranách doteraz nejestvujúcich hraníc, hlavne s Českom a Poľskom, tých potrestajú. Lebo veď sú to len občania, nepodstatná chamraď niekde mimo Bratislavy, tým zavedieme železnú oponu absolútne, zrušíme prechody, ktoré jediné boli prínosom Schengenu a rozpadu komunistického koncentráku. 

A keď na hranice prišli demonštrujúcich ľudí podporiť niektorí politici, dokonca poslanci, tak sa polícia správala drzo a agresívne, a poslanca Petra Krúpu dokonca násilne odvliekla do vezenia. 
 
To je nespochybniteľné.
 
Teraz by mali všetky mimovládky skákať od pohoršenia. Ale neskáču, pretože Krúpa je žid. Ale čo to zas hovorím, naopak, je to to druhé, je nacista. Všetci o ňom vedia, že je člen ĽSNS a teda "fašista" - a takých poslancov asi možno zatvárať.
Keby bol aspoň cigáň, to by sa to dalo hnať ako rasizmus až do Bruselu. Ale nie je, on je normálny čistokrvný Slovák z Piešťan, v podstate je to podčlovek. A určite nie je ani očkovaný.
 
Krúpa vraj "fyzicky napadol policajta". A ako, tým že hlavou búchal na policajnú kapotu?  Nie tak dávno nadrbaní poslanci za volantom nadávali policajtom, že "môžu vyfajčiť ich poslanecké kokoty" (Ďuračka, SDKU, 1999 napitý po havárii), prípadne ich zraniť autom, a nič sa im nemohlo stať,  lebo imunita. A dnes hocaký sedlácky fízel ide zatvárať poslancov? Nie za jazdu pod vplyvom alkoholu, ale pri POLITICKEJ demonštrácii? Naozaj?
 
Vďaka pandémii vieme, že máme niečo nad 10 tisíc policajtov a len dvakrát toľko vojakov (zväčša technikov-špecialistov, ktorí veru strielať za ušatých mikulcov nepôjdu). Na koho strane sú dnes tieto bezpečnostné zložky? Na strane molocha, alebo na svojej? Ja viem, vždy na strane silnejšieho, ale vedia s istotou, kto je reálne silnejší? 
 
 
 
 
 
 
 
 
Roland Edvardsen

Rozpadá sa im to pod rukami, týmto amatérom. Možno aj preto sa teraz aktivizujú zase kajúcnici. Vidieť, že sa boja. Remišová mala včera zase klasické šteky na opozíciu (bože, už len za to, aby táto primitívna a nenávistná pizda nebola na obrazovkách a nemuseli sme počúvať jej uvrešťané drísty stojí za to podporiť predčasné). Ja som teda nikdy nebol žiaden fanúšik Fica a myslím, že z mojich komentárov to je jasné, smeráci mali na viac a v mnohom zlyhali, ale ak sa naozaj stane, že Fica zatknú, o čom už otvorene básnia v korpo-splaškoch, potom tu musia byť masové protesty. Oni nevedia do čoho idú a ako to nakoniec zožerie aj ich samých - táto politická pomsta, ktorou prekrývajú svoju všeobecnú neschopnosť vládnuť, svoje prúsery, ako tieto posledné na hraniciach.