Židoboľševické gestapo NAKA zasahovalo - štatutár humanitárnej organizácie skončil v nemocnici.

Dnes o 6, hodine ráno prišli do domu Martina Žáčika policajti z novovytvorenej Národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu, ktorá je súčasťou Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Dôvodom bola domová prehliadka. Podľa našich informácií počas prehliadky došlo ku konfliktu, ktorej následkom Žáčik skončil v nemocnici.

Z predbežných informácií vyplýva, že dôvodom domovej prehliadky zo strany Národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu sú názory Žáčika na sociálnej sieti.

 

Samotný Žáčik je štatutárom neziskovej organizácie ‘Naše Slovensko pomáha’. Organizácia si za hlavný cieľ kladie “pomáhať slušným slovenským občanom, ktorí sa dostali do ťažkej životnej situácie“.

 

žáčik martin

Pán Žáčik. Jedná sa očividne o veľmi nebezpečného extrémistu, hneď na prvý pohľad. Preto asi musel skončiť v nemocnici. Jeho facebook je plný humanistických citátov. Vážne, neviem si predstaviť, čo tento dobrák, angažujúci sa v pomoci postihnutým rodinám, mohol také hrozné na webe napísať. Že nebol holokaust alebo nejakú podobnú kravinu?  Kaliňák, ty si ale naozaj kus blba. Ak by nebolo vrešťania matovičovcov, Fico by ťa sám už dávno poslal medzi hovná, kam aj patríš. Na Šarišké Michalany sa nikdy nezabudne, ty zločinec. Padá to na teba zo všetkých strán.

 

 

 

 

K zadržaniu Žáčika sa vyjadril aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) a predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marián Kotleba, ktorý nazval novovzniknutú jednotku gestapom: „Gestapo ráno prepadlo štatutára občianskeho združenia ‘Naše Slovensko pomáha’ Martina Žáčika, ktorý zastrešuje pomoc ťažko skúšaným a mnohopočetným rodinám. Martin Žáčik skončil v nemocnici“.

 

Hospitalizácia Žáčika

Po nedávnom osobnom stretnutí Mariána Kotlebu s Martinom Žáčikom predseda Banskobystrického kraja uviedol: „V súvislosti s ranným zásahom polície došlo nielen k hospitalizácii pána Žáčika v nemocnici v Trenčíne, ale aj k dôvodnému podozreniu zo spáchania viacerých prečinov zasahujúcimi príslušníkmi Policajného zboru.“

 

Za posledné dni je to už druhý prípad návštevy novozriadenej špecializovanej policajnej jednotky na boj proti extrémizmu a terorizmu, ktorý sa dostal na verejnosť. V piatok večer policajti navštívili 92-ročného profesora-kňaza Milana S. Ďuricu. Hlavné správy o tom informovali TU.

 
Bolo jasné, že židoboľševické gestapo z NAKA začne byť aktívne - ale že hneď prvé kroky budú takýto škandál, to sa ani pri ich blbosti nedalo predpokladať. Nám cynikom nezostáva nič iné, len ich vyzvať, nech len tak pokračujú ďalej, dementi sprostí. Len im znova pripomínam, ako sa židoboľševici rýchlo začali vešať navzájom - aby vedeli, do čoho idú.
 
Židoboľševické gestapo pri začatí čistiek, február 2017. Kto bude robiť nového Urválka? Sama Žitňanská? Má na to dostatočne chlpaté gule?
 
 
 
 
UPDATE:
 
 
 
 
 
 
Náhodný okoloidúci

Nielen toto sa udialo, ale aj iné veci - dvaja chalani z Bratislavy boli multikultúrne obohatení (merkelizovaní) nožom, ktorý držal 22-ročný občan Afganistanu, aktuálne sa ktovie prečo nachádzajúci na Slovensku.

http://www.teraz.sk/regiony/policia-obvinila-afganca-pre-napadnuti/24246...
+ diskusia pod článkom

Kali, ako nám toto vysvetlíš?

Norman

také správy sem dávajte, nech nám veci neuniknú.

slaven1

bo bude ich viac, pripomínam túto správu - neziskovky pašují do Evropy přistěhovalce v průmyslovém měřítku - pretože položiť si otázku "a ako sa sem chudobný chlapec z Afganistanu dostal" je nevyhnutnosť.

Náhodný okoloidúci

Tupky píšu, že aj tí dvaja dopichaní sú Afgánci, ktorí sem prišli ešte ako detskí utečenci, a že od útočníka chceli, aby im vrátil požičané peniaze.
V princípe je jedno, či boli obete Slováci alebo Afgánci, my nepotrebujeme, aby si na Slovensku zahraničné mafie vyrovnávali účty.

http://www.topky.sk/cl/100370/1607655/Nove-detaily-utoku-Afganca-v-Brati...

slaven1

http://tv.nrsr.sk/archiv/tlacovakonferencia/7/2337

Podáš na políciu sťažnosť, ktorú v konečnom dôsledku rieši ten istý minister, ktorý tých panákov k tebe domov poslal.

spectator

Ešte stále si myslíte, že medzi touto republikou a ľubovolnou arabskou krajinou ktorá je predmetom atakov krajín NATO je rozdiel. Na tom videu zo Šarišských Michalian je najsmutnejšie ochota bežných ľudí radšej žiť ako otroci, než riskovať, že zomrú ako skutočne slobodní ľudia. Tam stačilo 7-10 bojaschopných chlapov, 2 guľometné hniezda a tých cca70až 100 "ťažkoidiotov" by zložili za pár desiatok sekúnd. To by kolaborantská vláda v BA v 2009 zízala, a zalamovala rukami, že na východe vypuklo povstanie a zmasakrovali im do 100 drábov. Osobne si myslím, že proti kolesu dejín vláda v BA zbytočne bojuje. Okolo budúcich volieb cca 2019 alebo 2020 nie je veľa možností. Som zvedaví, či ich risknú, keďže v reále preferencie ĽSNS atakujú 20%, alebo dosluhujúca vláda, ktorej vyprší mandát radšej skúsi odovzdať moc armáde a vyhlásiť výnimočný stav. Veď zámienka sa nájde. Jedným z prvých krokov o ix rokov, keď sa ĽSNS zmocní (stále sa nádejám, že demokraticky) moci v štáte by malo byť začatie súdneho procesu za vlastizradu a zneužitie moci nielen voči Kaliňákovi, ale aj voči všetkým tým ťažkoodencom MENOVITE! Aby sa do nich zasial strach, že už nikdy viac nebudú mať odvahu poslúchať v násilí nejakého ministra, kohokoľvek, kto vydá rozkaz na útok proti pokojne demonštrujúcim civilistom.
Len neviem, čo by bolo vhodným trestom. Žiaľ trest smrti nie je riešenie, to je len zúfalstvo obetí a zákona, lebo zomrieť musí raz každý. Toto je dodnes nezodpovedaná otázka ľudstva.

slaven1

Nie je dobré zakladať jednotky ako je "extrémistická polícia" a "špeciálna prokuratúra". Súčasný režim, a jeho bábkovodiči žijúci hlavne mimo Slovenska, je na ústupe a snaží sa svoju agóniu predlžiť kriminalizovaním svojich oponentov (postavenie oponentov mimo zákon).

To má za následok, že urýchľuje nástup svojich oponentov (ĽSNS):

- robia z nich v očiach ľudu "martírov" (lebo kritická masa národa už prestala veriť oficiálnym tvrdeniam režimu)
- často kritikou v médiach robia svojim oponentom reklamu (tzv. upomínanosť ako pojem z PR)

A zároveň je pravdepodobné, že ĽSNS svojim oponentom okolo roku 2035 - 2045 bude robiť to isté, lebo im ukázali ako "predĺžiť agóniu moci" (naučili ich to tí dnešní).

slaven1

Termín "židobolševici" je falošný. Bolševici sú z ruského slova väčšina ("boľšestvo"). Sú to ľudia, ktorí idú za záujmy väčšiny. Doštuduj si to. Je to opak tých, čo zastupujú (hlavne dnes) rôznych marginálov.

"Národná jednotka na boj proti (hlavne) extrémizmu a (potom nejakému) terorizmu" nie su v žiadnom prípade "bolševici", lebo ich nezostavili na politickú objednávku väčšiny slovenského obyvateľstva (národa). "Slováci si ich neobjednali".

Nespájal by som slovo "živo" a "boľševici" do jedného, aj napriek tomu, že je to "historicky" časté (zaužívané).

Norman

Odteraz sú to židoboľševici so všetkým, čo k tomu patrí.

Sinuhe

Máš tie pojmy zmätené:

Označenie bolševik/bolševizmus nijako nesúvisí a nikdy nesúviselo s tým, či jeho predstavitelia boli vo väčšine alebo menšine. Pôvodní bolševici sa sformovali ako početne MENŠINOVÁ frakcia ruských socdemákov. Táto menšina sa však hlásila k revolučnému marxistickému programu, ktorý označovali ako "veľký" po rusky "boľšoj" - od toho označenie bolševici,bolševická strana a pod. Bolševici boli teda MENŠINOU, ktorá pod zámienkou, že ich program je väčší, spravodlivejší ako bol umiernený program menševikov (čo boli umiernení socdemáci požadujúci postupnú evolúciu spoločnosti smerom k sociálne spravodlivejšiemu prerozdeľovaniu) tvrdili, že majú zvrchované právo si uzurpovať moc aj násilím.

Z toho sa pre túto frakciu vžilo označenie bolševici a v prenesenom slova zmysle sa používa dodnes na označenie nátlakových menšinových skupín, ktoré si svoje ciele chcú presadiť v rozpore s vôľou a záujmami väčšiny. Pod rôznymi zámienkami (napr. že ich ciele a len ich ciele sú v záujme celého ľudstva, alebo jednoducho len preto, že oni sú tá vyvolená menšina).

No a prečo sa dakedy označujú ako židobolševici, to si už doštuduj sám ...

Náhodný okoloidúci

Gríša Klimov

plk

na sjezdu r.1903 (tuším, že v Londýně). Jinak byli v menšině, v Rusku po r. 1905 prakticky neexistovali.

www.zvedavec.org/komentare/2014/08/6116-znat-souvislosti-bolsevicky-prev...

---

bolsevici - predstavitelia politickeho prudu (frakcie) v Ruskej Social-demokratickej Robotnickej Strane (od aprila 1917 sa stala samostatnou politickou stranou). Vyraz bolsevici vznikol na 2. zjazde RSDRP(1903), po tom ako na volbach do riadiacich organov strany privrzenci VILenina ziskali vacsinu hlasov a ich protivnici mensinu.
V 1917-52 slovo bolsevici voslo do oficialneho nazvu strany - RSDRP(bolsevikov), Ruska komunisticka strana (bolsevikov), Vsezvazova komunisticka strana (bolsevikov).
19. zjazd strany (1952) rozhodol nazyvat ju Komunistickou stranou Sovietskeho Zvazu.

balu

ale trebars slovo "fašista" sa tiež používa dosť voľne. Mentalitou ide o potomkov Trockého a spol., takže kľudne ich môžeme nazvať tiež dosť voľne a slengovo "židoboľševici". Najviac sa mi páčil termín "židoboľševické gestapo" :-) Čo je teoreticky čistá blbosť ale podľa mňa úplne jasne vyjadruje podstatu a všetci to tu chápeme rovnako. Podobné eufemizmy sú všade ("národná jednotka" - proti národniarom), tak máme o jeden viac. V Maďarsku by to nebolo treba takto zabalovať, tam vtedajšie ÁVH mala dostatočne zlú povesť (aká náhoda, všetci jej velitelia boli tí nemenovateľní, tí "oné-boľševici"), nie náhodou ich linčovali v 56-tom.

slaven1

U mňa je dosť hlboko vryté toto video z (ne)činnosti polície (pod Kaliňákovým vedením) z tohto leta. Pripomeňme, že to bolo v čase "protestov pred Bonaparte":

Ropa v Smilne 18.6.2016

Taktiež je "zaujímavé" (z pohľadu neokolonializmu) sledovať počínanie dnešného ministra životného prostredia Lászla Sólymosa (Most-Híd), ktorý (ne)zasahuje do procesov okolo ťažby ropy na východe Slovenska prostredníctvom toxického štiepenia.

https://www.facebook.com/RopaSmilno/

Norman

ale fajní sú ti policajti, všetci bruchatučkí a spokojní ako šesť malých prasiatok.
Jak keby ozaj nemali čo robiť.
Dovolím si prezentovať vlastnú novú sociálnu tézu, že bruchatosť fízlov vždy indikuje blížiacu sa zmenu systému.

Len neviem, podľa čoho predpovedať, ako krvavá bude. Že by nepriamo úmerná veľkosti príjmu obyvatelstva?

Buheh

je priamo úmerná bruchatosti a z nej plynúcej plynatosti fízlov a ich majiteľov. Podľa toho je ľahké rozpoznať, že začnú čoskoro duť nové vetry.

Norman

bruchatosť fízlov indikuje blízkosť zmeny, ale neindikuje jej krvavosť.
Krvavosť je téma dňa a to je otázka: ako zistíme krvavosť nasledujúceho prevratu?

Ale možno niečo vymyslia a prevrat nebude. Zákonom sa zakáže pochybovať o tom, že súčasný režim je najlepší a takisto sa zakáže šíriť nepravdy o tom, že tu tento režim nebude naveky. Takisto by sa malo všetkým prikázať, aby režim milovali a kto prejaví čo len najmenšiu pochybnosť, verejne, by mal byť zavretý a mal by mu byť prehľadaný byt uprostred noci.
Demokracia a sloboda predsa musia zvíťaziť!
Áno - ďalšie a tvrdšie zákony a represie by určite vec vyriešili.

Ale keby náhodou, predsa len ... nepravdepodobné, priam nemožné, ale výnimočne ... ten prvrat bol - aké budú červené čísla a ako sa to dá zistiť dopredu? Je to napísané v Talmude, alebo v nejakej inej knihe Šejtanovej?

Je zaujímavé, ako naši "analytici" a "sociológovia" vedia všetko vysvetliť - ale len spätne. Pritom keď sa normálny automechanik pozrie pod auto, povie - ten výfuk vám tento rok odpadne. Treba radšej vymeniť.
Analytici a sociológovia nie. Tí pozrú pod a auto a povedia - "Odpadol vám výfuk, myslím". To v tom lepšom prípade. V horšom prípade povedia - "Mali ste menej otvárať okná, nestratilo by sa vám tesnenie pod hlavami. Teraz musíte vymeniť olej za liter whisky a zlepší sa to"

Aman Againsttime

Mňa by tiež veľmi zaujímalo, čo konkrétne mal napísať, že bola potrebná takáto trápna akcia? Tu je inak monitoring najznámejšieho stalkerského hovna: https://dennikn.sk/blog/kotlebov-centurion-laugaricia/ Popravde, nevidím tam nič také strašné, ale tak to som ja :-). Nejaké myšlienky?

Norman

tak to budú mať smutné. Takto zaútočiť na niekoho evidentne len pre jeho politickú aktivitu v parlamentnej strane, ajaj. Dobré posunutie latky.

Citujem Benčíka:
"Na úplný záver nazrime ešte na stránku, ktorú s pravdepodobnosťou hraničiaciun s istotou, administruje Martin Žáčik. Často z nej zdieľal príspevky na svoje osobné stránky"

Takže Benčík "s istotou" vie, že Žáčik je za stránkou Tiso?
Ahá ... aj prokurátor si je tak istý? Hm Hm... to by sa naozaj Benčíkovi dali našiť fašistické vystrájania na Ukrajine. Bez irónie.

A ešte toto
"nenávisť k západu, Európskej únii, Spojeným štátom americkým, obrannému zoskupeniu NATO a liberálnej parlamentnej demokracii, "
Neviem, kto dal žlčovitému dedovi právo súdiť iných za takéto osobné postoje, len dúfam, že to podobne neformuloval aj vyšetrovateľ, a tobôž nie prokurátor. "nenávisť k západu" hm hm :-))
Nech mi niekto nehovorí, že ten Benčík nerobil za komunistov fízla :-)
Prosím vás, neprezrádzajte mu, že jestvujú stránky ako Nadhľad, lebo by ho na mieste jeblo :-)

Ľubov

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/nasa-pomoc-ludom-v-nudzi/pomohli...

Takýchto extrémistických fotiek je na facebooku dosť.Do siedmeho neba sa síce ľudia z fotografie nedostanú,ale do basy možno hej.

No,čo dodať.Kotlebovi pribúdajú neštandartné typy voličov. Napr.taká milá stará pani učiteľka,distingovaná,čo bez malého klobúčika ani nevyjde von.

Ľubov

Všimnite si,extrémisti nosia čierne ponožky.Nemali sa vyzúvať.Martin prvý sprava.

Buheh

tak si všimnite také malé, úplne maličké hákové krížiky, čo majú vyšité na tých ponožkách.

Norman

čítal som na FB žitnanska.všetkovie.com, že fašisti, páč sou rafinovaní, majú malé hákové krížiky vytetované na zadku, priamo medzi polovicami. Je nevyhnutné, aby policajti NAKA vykonávali preventívne prehliadky a každému sa zblízka pozerali do riti.

Iba Benčík s tým nebude mať problém, bo zvyknutý a s praxou.
:-)))

Vango Tango

ľudia ako starý prdko Benčík, ale aj samotný Martin Žáčik na strane druhej.

Pre mňa je najleším popisom pojmu fašizmu film

https://www.youtube.com/watch?v=GHs2coAzLJ8

Ak abstrahujete od dobových symbolov a používaných slov máte to naservírované ako na tanieri. Nepotrebujete študovať žiadne teoretické práce!

Ako je obrovsky ďaleko od fašizmu naša "extrémistická scéna" bude tiež zjavné na prvý pohľad.

Stačí si pozrieť pôvodný symbolizmus

http://mistholme.com/wp-content/uploads/2014/01/fasces.jpg

a porovnať to s tou bandou rozvadených egomaniakov bez reálneho politického a ekonomického programu, tak sa musia skutoční fašisti pri pohľade na túto scénu pogrcať ...

A znovu odkážem na vynikajúci film "Er ist wieder da" - A je tu zas a tiež pôvodnú knihu.

Scéna návštevy Hitlera v kancelárii NPD bledne pri scéne kolabujúceho "nacistu" pri návšteve NAKA ...

https://www.youtube.com/watch?v=rcgS1ccp7Rc

Pozrite si scénu

https://www.youtube.com/watch?v=kXW1g7DMthw

Norman

myslím, že prdko benčík nič nezdiskreditoval (teda okrem seba).
Martin Žáčik takisto nič nezdiskreditoval, lebo sa k žiadnemu fašizmu nehlási a ani objektívne ním nie je.

K tomu filmu, čo si sem dal link, Triumph des Willens (1935) - to je ale strašne nefér link. Za prvé by nás mohla prísť nad ránom navštíviť nejaká bosorka žitňanská, že čo tu propagujeme historické zakázané hnutia, ale hlavne - to čo je za hrozný zvuk v tej kópii? Veď to je úplný odpad, to keby vysielali v 1935 tak to všetkých od germánskej renesancie odplaší. Ak si to pozeral na tej kópii, nečudo, že máš negatívne názory :-))

Ten film s Hitelrom, "Už je tu zas", sa ti ale páči, ako vidím :-). Som mu tu pred časom robil reklamu - teraz to nemôžem narýchlo nájsť ... - bože, koľko sme toho za tie roky vytvorili, slušná práca, treba sebavedome dodať. Ale vybral si tu dnes tri najlepšie scény z toho filmu, tie si chlape, presne trafil:-) Tie vysvetlujú naozaj vtedajšie politické procesy lepšie, ako Triumf vôle. Ak bude nejaký posratý fízel chcieť, aby sme link na Triumf vôle stiahli, bez všetkého - ale ako dobre, že film "Už je tu zas" je vlastne "protinacistický".:)) No, on aj naozaj je, režisér sa tak tvári, ale buď je rafinovaný, alebo až tak sprostý. Správne totiž ukázal, že "už je tu zas", že tie rozpory, ktoré mali anglosionisti vtedy, ich dnes, a spolu s nimi celý svet, už zas priviedli na okraj priepasti.

Ale späť k téme, nezaškodí, keď si zopakujeme.
1. Fašizmus je pochybný názov pochybnej taliansky špecifickej ideológie a hnutia, s podivnými skôr skromnými úspechmi. Dnes sa k nemu možno hlásia Taliani a Francúzi, možno ani tí nie.
2. Nacizmus bol vždy len nadávka, je to zámerne zgrcnutý názov z "národného socializmu". K "nacizmu" sa preto nikto nikdy nehlásil, je to len slovník sionistických idiotov. Na druhú stranu, koncepty "národný" a "socialistický" boli vtedy a sú aj dnes úplne bežné politické smery a nie tie vytvárali špecifický charakter vtedajšieho hnutia a štátu (ak teda nejaké špecifiká vôbec mal).

Ergo, samozrejme, že kotlebovci nie sú ani fašisti ani nacisti. Majú sentiment za Slovenským štátom, no a? Možno je to zakázané, čo ja viem, čo všetko je dnes už zakázané. V podstate všetko, že, židoboľševici to inak nevedia, len všetko zakázať. No tak sa nabudúce ľudia LSNS asi zdrži tohto sentimentu, ak to židom spraví dobre. Ale to iba vy, ich nepriatelia, sa z nich stále snažíte urobiť fašistov. Prečo vlastne? Aby ich mohli zavrieť do basy? Všetkých? A potom aj nás? No do fiče, to chcem vidieť, ten pokus.
Nie, Vango, veď sa pozri - žitňanskí psi si dovolili buzerovať len toho najväčšieho dobráka spomedzi LSNS, ich určitú Matku Terezu. Kto je tu posratý zbabelec? fašisti tu žiadni nie sú, ale antifašisti sú posraní až za ušami. Bože, veď oni sa boja aj samých seba navzájom. To je relita, nie nejaký film s prekvapaným NPD sekretárom.

Pokiaľ sú tieto žitňanskej zákony všetko, čo vy antifašisti dokážete, tak, ako povedal ten herec: Na dann Gutte Nacht, meine Herren :)

Vango Tango

že ten zásah na Žáčika bol trápne divadlo. Ľutujem kukláčov, čo sa museli podielať na tejto fraške ...
Zhodneme sa aj na tom, že Žáčik nie je žiaden fašista, klérofašista a určite nie nacista. Ten jeho kolaps iba krásne zavŕšil toto absurdné divadlo.

Trestať nostalgiu za I. Slovenským štátom a nekritické obdivovanie Tisa? Pardon, ale potom sa nehrajme na demokraciu.

Váženým idiotom "antifašistom".

Ak norman napísal že ste posratí, tak vám lichotil. Vy ste iba trápni oportunisti paraziti, ktorí surfujete na vlne propagandy za pár Judášskych grošíkov. Vy nemáte žiadnu ideológiu, iba trápnu túžbu predvádzať svoje prázdne ego:

http://nadhlad.com/content/havranov-klon

O úbožiakoch tohoto typu napísal Carl Rogers krásnu knihu (ponúkam zadarmo)!

http://s-f-walker.org.uk/pubsebooks/pdfs/Carl_Rogers_On_Becoming_a_Perso...

Nakoľko nepredpokladám, že ste ju schopní prečítať, ponúkam podstatu jeho teórie a terapie:

https://www.boundless.com/psychology/textbooks/boundless-psychology-text...

Vango Tango

Je to ponuka na štúdijný materiál o fašizme. Nič viac. To že tvrdím, že je to vynikajúci film nesúvisí s obsahom ale formou, toto ocenenenie dostal aj v USA. Fakt že ho dlho zakazovali svedčí o jeho kvalite.

Norman

Samozrejme, je to unikátny a svetoznámy film, každý by ho mal vidieť, ja len tak pre istotu, boh vie, či nepropaguje tie hnutia smerujúce (už neviem kam).
Ale predávajú ho aj na amazon.de, tak je to azda ok aj na Slovensku.
https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_sc_2_18/255-5529870-2544432?__mk_de...

Veď tu konieckoncov ponúkajú aj Mein Kampf, naposledy som videl nedávno v Panta Rhei, samozrejme preklad (ale porovnával som námatkovo, celkom dobrý, nevidel som vynechávky ani skomoleniny).
Tým nechcem povedať, že je to dobrá kniha, nekupujte si to a nečítajte to. Je to odporné, máte z toho ten pocit, akoby to bolo dnes, tie isté problémy už vtedy, a pritom je to už skoro sto rokov staré. Nie, kupte si radšej Kiskove pamäte.

Vango Tango

Herec je ešte lepší Hitler, ako originál! Pohotový v improvizovaných dialógoch natáčaných na živo, impozantný zjav! :-D

"je rafinovaný, alebo až tak sprostý". Ani jedno ani druhé. Ukazuje dualitu, rôznosť uhlov pohľadu, ani sa nesnaží hodnotiť.

Mimochodom, keď som prvý raz čítal knihu, slzy sa mi od smiechu tisli do očí. Treba si prečítať aj knihu. Je tam o stupidite médií toho podstatne viac. Film pridal ku knihe šokujúce live závery a vynikajúci herecký prejav hlavného aktéra.

Na margo predstavenia Žitňanskej bojovníkov mi nedá spolu s Tebou konštatovať :

A to je všetko, čo máte? Na dann Gutte Nacht, meine Herren!

Aman Againsttime

Môj najväčší problém s týmto filmom je, že zobrazuje Nemecko, ktoré reálne neexistuje.Nemáme tu žiadne imigrantské násilie, žiadne anti-fa gangy, žiadnych Nemcov, ktorí sú hypersenzitívni na čokoľvek späté s Hitlerom. Nemecko, ktoré tento film zobrazuje je v skutočnosti len ľavičiarska fantázia, kde všetky problémy o imigrácii a etnickej nájhrade sú len imaginárne, kde každý je potenciálnym nacistom, ktorému ľahko vymyjete mozog a u ktorého ani 70-rokov re-edukácie poriadne nezabralo a kde malé neškodné občianske združenia typu Pediga sú zobrazované ako agresívni chuligáni (zatiaľ čo sa mlčí o násilných útokoch antify na slušných ľudí).

Norman

Samozrejme je ten film nepriatelský a pôvodne mienený ako ťažká ideologická zbraň. Ten film nebol mienený dobre.
Čo je na ňom zaujímavé je ale práve to, že nefunguje, ba je v niektorých momentoch kontraproduktívny. Prirodzene, keď si z neho robím srandu, trocha preháňam - ale naozaj si neviem predstaviť, že by niekto na základe neho zmenil svoje zmýšlanie o votrelcoch. Azda si ideologickí tvorcovia predstavovali, že na základe zosmiešnenie NPD vedúcich si nejaký Nemec povie:
"Fakt, tí NPD sú ale tutmáci tupí, ja nikdy nebudem taký, fuj, fašisti".
Nie, tak to nefunguje, prinajlepšom si povie:
"Fakt, tí NPD tam hore sú naozaj blbí, treba to robiť inak, tvrdšie, racionálnejšie, pretože vidno, že tie beštie sionistické, čo sú proti nám, sa pred žiadnym výsmechom a ničením nezastavia".
To je to, čo ten film jediné dosiahol.
Preto je aj dnes už o ňom ticho. Už žiadne ceny, žiadne reprízy v TV (bežal vôbec na československých kanáloch? pokiaľ viem ani nie).

sandro

Totalny sek. Ak sa doteraz rezim pohyboval okolo pomyselnej cervenej ciary, tak tymto ju prekrocil milovym krokom. Tieto dni znamenaju uplny koniec akych takych demokratickych principov na Slovensku. Chodim s Tisom na tricku..A co teraz? Pridu mi tiez domov orangutani?
Mimochodom, Tiso rozbil CSR(to bolo jedine co mu dokazali a za co ho zavrazdili) a okrem toho este zachranil nejakych zidov vynimkami + zachranil vlastny narod. Je to naozaj az taky velky pruser?

afinabul

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/neonacisti-policii.html
nedávno
https://pospolitost.wordpress.com/2016/07/07/sp-na-konferencii-v-kyjeve-...
+
Například v Německu stále panuje strach z ultrapravice, z neonacistů. Snažili se tam postavit mimo zákon ultrapravicovou stranu NPD. Během soudních stání se však přišlo na to, že většina vedoucích členů strany byli ve skutečnosti infiltrovaní příslušníci německé tajné služby, kteří vyvolávali incidenty coby agenti-provokatéři. Na tyto incidenty pak vládní představitelé ukazovali: to je to nebezpečí ultrapravice, kvůli němuž je nutné zvýšit pravomoci policie! K něčemu podobnému přitom dochází i v dalších zemích. Neříkám ve všech případech, ale velmi často jsou tyto události výsledkem záměrných snah vlád upevnit svoji moc, vytvořit nové vládní úřady.
http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet/prijde-dalsi-a-vetsi-krize-rika-...

nové