Zločinní exekútori a vraždiaca justícia - smrť Jaroslava Janotu

V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

Přinutilo mne to vstát. V polospánku jsem zajistil západku dveří od pokoje. A v tom jsem uslyšel kroky a hlasy nejméně dvou osob, které se pohybovaly v předsíni mého bytu. Jejich hlasy jsem slyšel, ale v psychickém stavu v jakém jsem se nacházel, tedy vyděšen k smrti, jsem nevnímal smysl či význam jejich slov. Rychle jsem se obléknul a ve strachu o svůj život jsem vytáhnul svou legálně drženou zbraň. Cizí osoby se pohybovaly v mém bytě a pokoušely se násilím dostat ke mně do pokoje. Ve strachu o své zdraví a život jsem natáhnul závěr své téměř 70 let staré pistole Browning ráže 6,35 mm, a připravil se ke střelbě. Zamířil jsem na otevírající se dveře za kterými stáli dva neznámí muži. Oba dva se lekli a utekli mimo byt.

Došel jsem ke dveřím pokoje a rychle jsem je opět zajistil západkou. V tom jsem uslyšel, že se jeden z útočníků vrací. Slyšel jsem jeho hlas stále blíže. Musel stát na chodbě těsně u dveří mého bytu a hlasitě hovořil. Slyšel jsem zvláštní kovové zvuky, které zněly jako nabíjení dlouhé zbraně. To už jsem měl opravdu panický strach o svůj život. Z mého úhlu pohledu to vypadalo jako by se chtěl vrátit do mého bytu a opakovat svůj útok na mou osobu. Rozhodl jsem se pro varovný výstřel. Nejdříve měl směřovat do podlahy. Potom jsem si to rozmyslel a chtěl raději vystřelit do stropu. Zbraň má dvoučinnou spoušť. Spoušť se musí nejdříve stlačit a až při jejím uvolnění dojde k výstřelu. V průběhu pohybu zbraně směrem ze zdola nahoru došlo k uvolnění spoušť a tedy k výstřelu. Střela prošla dveřmi pokoje v jejich levé části z mého pohledu. Přesně 32 cm od levého okraje dveří a 53 cm od jejich pravého okraje. Hlas útočníka zněl zprava. Střela tedy vůbec nemířila jeho směrem. Měla za úkol jej varovat, aby se nepokoušel znovu opakovat svůj násilný vstup do bytu a útok na mou osobu. Došel jsem ke dveřím pokoje. Odemknul jsem zapadku a otevřel dveře do předsíně. Pootevřenými dveřmi jsem uviděl stát v mezipatře cizí osobu. Namířil jsem na ni zbraň a dotyčný se dal na útěk po schodišti dolů. Chtěl jsem zavřít hlavní dveře. Na nich byl přilepený papír, který jsem strhnul a zároveň jsem zabouchnul hlavní dveře. Pravděpodobně jsem si papír přečetl a zjistil jsem, že neznámé osoby, které za použití brutálního násilí vnikly ke mně do bytu, když jsem tvrdě spal po noční směně, jsou zřejmě exekutoři. Stále v polospánku jsem se pohyboval po bytě. Byl jsem i na balkoně. Sednul jsem si na gauč a únavou usínal. Probral mne silný zvuk vrtulníku těsně před mými okny. Vzal jsem si bundu a vyšel na balkón. Mezi domy právě přistával policejní vrtulník a z něj vybíhali ozbrojení policisté. Na balkoně vedlejšího bytu se objevil muž v černé policejní uniformě a představil se jako policejní vyjednavač. Požádal mne zda bych mu nevydal svou zbraň. Mám k uniformám respekt a tak jsem mu vydal svou zbraň a náboje. Potom jsme se dohodli, že na mne počká přede dveřmi mého bytu. Cestou jsem jako zákonů dbalý občan vzal svůj občanský průkaz.

 

V předsíni jsem zjistil, že se nemůžu dostat ven z bytu. Když jsem zabouchnul hlavní dveře už v nich nebyl zámek ani klika. Takže dveře se zevnitř nedaly otevřít. Klika ležela na chodbě. Museli mi otevřít zvenčí členové zásahové jednotky. Vyšel jsem ven. Prohledali mne a nechal jsem si nasadit pouta. Potom mne odvezli do Zlína na Policii. Tam jsem absolvoval dechový test na alkohol s negativním výsledkem. S policejní hlídkou jsme odjeli do Baťovy nemocnice na odběr krve kvůli přítomnosti alkoholu či omamných látek. Opět s negativním výsledkem.

 

Poté jsem absolvoval několik výslechů. Parafinový test na přítomnost povýstřelových zplodin. Odevzdal jsem bundu a košili na testy. S policisty, kteří se chovali naprosto profesionálně a korektně jsem plně spolupracoval. Skončil jsem v cele předběžného zadržení. Souhlasil jsem s prohlídkou svého bytu. Asi v půl páté jsme jeli zpět do Napajedel. Policejní technici změřili důležité údaje a odebrali stopy. Například vystřelenou nábojnici. Byt byl opatřen náhradním zámkem a zapečetěn. Vrátili jsme se do Zlína a noc jsem strávil v cele předběžného zadržení. Spát se tam moc nedá. Druhý den odpoledne už jsem kvůli nedostatku spánku byl smrtelně unaven. Odmítl jsem výslech a policisté mne propustili. A šel jsem na autobus a jel domů.

 

Telefonoval jsem rodině a přátelům. A zjistil, že kvůli jedinému varovnému výstřelu, který rozpoutal doslova válečné manévry, jsem mediálně slavný. Ale budu čelit obvinění z trestného činu vyhrožování zbraní úřední osobě a maření výkonu soudního rozhodnutí. To by mne nenapadlo. V okamžiku, kdy jsem mířil na oba neznáme muže jsem samozřejmě ani náhodou netušil, že se jedná o úřední osoby. Byl jsem probuzen z hlubokého spánku. Protože jsem celou noc pracoval a šel spát až v půl osmé ráno, měl jsem v devět ráno, kdy se dotyční násilím dostali do mého bytu v podstatě hlubokou noc. Asi tak půl druhé ráno. Když vás někdo vzbudí v půl druhé ráno a vnikne k vám do bytu, asi nelze předpokládat, že se budete chovat normálně a racionálně jako přes den a v bdělém stavu.

 

Pokračoval jsem normálně v životě. Chodil jsem do práce, zdravil sousedy, chodil nakupovat, jezdil autobusem. Asi po týdnu jsem se od kolegy z práce dozvěděl, že mne státní zástupce obvinil z vraždy ve stadiu pokusu. To je úmyslný a plánovaný trestný čin se sazbou 15 let nepodmíněně až doživotí. Přečetl si to někde na internetu. Trochu nezvyklé. Takže jako potencionální vrah jsem prakticky celý rok pokračoval ve svém životě. Státní zástupce neměl jediný důkaz, který by potvrdil jeho verzi příběhu. Přesto to s nesmyslnou žalobou zkusil a soudkyně to prostě bez důkazů akceptovala. Společnost si patrně oddechla, že jsem jako hrozba pro občany byl za pokus o vraždu v říjnu odsouzen na 12 let nepodmíněně do vězení. Ani odvolání k vrchnímu soudu v Olomouci nepomohlo. Jsem prostě hrozba.i kterou je třeba zavřít až zčerná. Přitom se nikomu nic nestalo a úmyslně jsem nikoho neohrozil. Ale bylo třeba vytvořit obětního beránka a exemplární případ. Možná, že se losovalo z klobouku a vytáhli moje jméno.

 

Stav české justice je opravdu tristní. Možná právě to je důvodem, že tento stát tak vzdaluje civilizovaným, demokratickým a právním státům západní Evropy. Jen pár čísel pro národohospodáře amatéry. Za loňský rok, kdy jsem čelil obvinění jsem pracoval. Byl jsem užitečný. Svou prací jsem vydělal s odvody zaměstnavatele asi 250 tisíc korun superhrubého. Na zdravotním pojištění byl odvod asi 30 tisíc, na sociálním skoro 50 tisíc, na dani z příjmu asi 16 tisíc korun. Čistého jsem vydělal asi 160 tisíc korun. Na splácení svých dluhů jsem z toho použil asi 50 tisíc. Nyní mne čeká nejméně 8 let ve věznici s ostrahou. Denní náklady na jednoho vězně pro daňové poplatníky dělají něco přes 1500 korun. Ročně téměř půl milionu. Můj osmiletý pobyt(po dvou třetinách trestu můžu být propuštěn)bude stát daňové poplatníky nejméně 4 miliony korun.

 

Přitom nechtělo to moc. Stačilo změnit obvinění z plánovaného úmyslného činu vraždy ve stadiu pokusu na zabití ve stadiu pokusu. Trestní sazba je 3-10 let. A udělit trest na spodní hranici. Tedy vězení na tři roky. Nejlépe s podmíněným odkladem dejme tomu na pět let. Za těch pět let bych daňové poplatníky nestál ani korunu. Naopak. Při stávajících příjmech bych za těch pět let odvedl do státní pokladny asi 150 tisíc korun na zdravotním pojištění, asi 250 tisíc korun na sociálním pojištění, asi 80 tisíc na dani z příjmu a svým věřitelům bych zaplatil asi 250 tisíc korun. Ale hlavně udělal bych spoustu poctivé práce a byl bych této společnosti prospěšný a užitečný. Není divu, že to s touto zemí jde z kopce. Když za čin, který jsem spáchal jsou de fakto trestání všichni daňoví poplatníci. Přitom jeho společenská nebezpečnost byla naprosto zanedbatelná. Zejména ve srovnání se skutečně násilnými trestnými činy.i které mají za následek zranění či dokonce smrt jiných osob.

 

Možná by se měli daňoví poplatníci zamyslet, zda se jim vyplatí platit tak drahý represivní aparát, který místo na jejich zájmy mysli spíše na ty své. Až vám v nemocnici řeknou, že na operaci vašeho dítěte není dost peněz, zamyslete se proč má tato země více policistů, soudců, příslušníků vězeňské služby a hlavně vězňů v přepočtu na sto tisíc obyvatel, než neskonale bohatší země západní či severní Evropy. Možná jsou bohatší zkrátka proto, že neutrácí peníze daňových poplatníků zbytečně. Jako v mém případě.

 

Samozřejmě jako rozpočtové odpovědný občan vím, jak se legálně vyhnout nástupu do vězení a ušetřit tak českým daňovým poplatníkům náklady za můj pobyt ve věznici s ostrahou. Bohužel tento způsob je opravdu až příliš definitivní. Ale je jediný. Není na vybranou.


Autor: Jaroslav Janota| středa 22.2.2017 14:05 

 

Zdroj: http://janota.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=588297

 jaroslav janota

 ------------------
Pár hodín po napísaní tohto blogu Jaroslav Janota vyšiel na balkón a skočil zo siedmeho poschodia.
 
Obeť súčasnej totality, obeť justičného zločinu.
 
 
Chcem len vyzvať ľudí, ktorí sú válcovaní týmto režimom, aby sa nezabíjali. Ono sa vždy nájde po čase zas dosť energie - nikdy seba kvôli zlu nezabíjajte, ale radšej chodte a zabite zdroje toho zla.
 
 
 
 
 
0
Norman

A práve v tomto čase Adriana stále sedí niekde v base medzi špinavými cigánkami, kým Žitňanská, ktorá vydala protiústavný zákon, sa niekde spokojne špacíruje po Bratislave.

sandro

Nikoho nezranil. Bol odsudeny na 12r. za umyselnu a planovanu vrazdu(votrelcov vo vlastnom byte), ale rok nebol ziadny dovod na vazbu a mohol normalne fungovat (!!)
Ved vieme o co to je..
Cest jeho pamiatke:(

Ľubov

žiť v tomto systéme. Nemyslím teraz iba tie hypotéky,peniaze.Všeobecne je to čoraz ťažšie. Na Infovojne bolo video s textom,že ak vám nie je ľúto zabiť 19 minút svojho života,pozrite si Vašáryovú.Vydržala som 5 minút.To čo má preboha toto znamenať? Ona,nechutná starena v minisukni,hovorila také veci,že mi zas bolo zle od žalúdka.Neviem,musí to byť nejako prepojené,veď aj mladší,zdraví chlapi to hovoria,že im je napr.pri Kiskovi reálne na zvracanie.
A tak si myslím,žeje to už neudržatelné.Stali sa z nás dva druhy (sudkyne a Janotovia)iste,je tam toho viac,tých typov,ale konkrétne plazy a bezbranní nesmú žiť v jednom svete.K oddeleniu musí prísť.

Norman

Nesmieš to posudzovať podľa seba, Ľuba, pretože to ti bude trudno - lebo ty nie si vojak. My nie sme bezbranní. Z Kisku žiadnemu chlapovi zle nie je, to naopak, Kiskovi je zle z každého skutočného chlapa, ktorý sa na neho pozrie. To rôzne kisky sa boja vystrčiť nos na ulicu a už sa budú báť CELY SVOJ život. Len sa skús vžiť do ICH situácie. ICH všetko je postavené na systéme, ktorý sa ľahko zrúti už zajtra. Alebo AŽ o rok, O desať rokov? Ich postavenie je ako postavenie pacienta s rakovinou.
A to Kiska je na tom ešte dobre - za prvé má na svojej strane výrazný úrad a za druhé, pri všetkej jeho očividnej zlomyseľnosti, je to len káčerovitý šašo s krátkou nepodstatnou politickou aktivitou (ak nerátam jeho úžernícku kariéru, v tej sa ja nevyznám, to je iná kapitola). Ale sú iní s oveľa menšou mocou a s oveľa menšou podporou systému. Hm, hm ... o čom asi tí rozmýšlajú?

(ak na niečo chceš ukázať, napr. tú Vašáričku, daj prosím ťarovno aj link, majú tam toho veľa a ťažko nájsť, čo myslíš )

Norman

nedohľadal som to, ale priletelo mi to na stôl z druhej strany.
http://www.infovojna.sk/article/video-poradkyne-kandidata-na-prezidenta-...

Musím povedať, že to naozaj stojí za to.
To je neuveritelná krava na úrovni Melounkova. A kecá na jednej strane blbosti a na druhej so strašnou dôležitosťou maximálne triviality.

Od 14 minúty hovorí po česky. A potom tá fiča spomenula Srbsko, ktoré urobilo "zlé volby" a posunulo sa o 30 rokov späť (zrejme samo, že).

Tej krave treba zrušiť občianstvo a vydať na ňu na Slovensku zatykač, aby sa sem nikdy nevrátila.

Ľubov

Tu začína byť zjavná okrem nedostatku súdnosti o vlastnej osobe naozaj aj určitá mentálna anomália.Velikášstvo,teatrálnosť ("ja dávam denne už desiatky rozhovorov").Dobre,vždy to bola tlačenka ako herečka,neprirodzená, nadhodnocovaná.Skôr ma zaujíma,kto je za jej politickou kariérou.Spomínam si,že bola spolu so Žitňanskou poslankyňou za SDKU,tá preskočila do Hídu a dnes je v koalícii.Tiež nezmar.No a Vašárička,veď to vidíte na vlastné oči.Rodina by mala zasiahnuť.

Možno je za tým všetkým ten istý rukopis,čo sem dovliekol čosi tak nechutné,ako je Kiska.Proste ten istý.

Norman

Vašáričku pretlačil havlovský klan hneď po revolúcii do nevolených "diplomatických" a podobných misií. Kto bol za havlovskou mafiou je zbytočné hovoriť.
Vašárička Magda je očividne mentálne chorá, prejavilo sa to už v jej kandidatúre za prezidenta - nepamätáš jej verejnú debatu s Mečiarom a Schusterom? Teraz sa napodiv do politickej aktívnosti pchá aj jej sestra - asi sa aj niekto iný zbláznil. Takže rodina nezasiahne, skôr sa obávam že tam je zdroj politického šialenstva.

Kiska skonči rovnako ako Vašárička - už teraz je mimo realitu.

Aman Againsttime

Bože, to je iné tupelo :-D. Každopádne Magduška nemôže byť iná než kontraproduktívna, takže je v skutočnosti veľmi dobré, keď sa pretŕča a vykecáva. Nechajme ich tak. To oni sa zhovaďujú a my sa bavíme.
Veľmi ma potešilo ako je zhrozená z dnešnej mladej generácie. Áno, máš pravdu Magduška - vy už (chvalabohu) končíte a my nastupujeme.

gone with the wind

Nechutna starena v miniskukni? ja ju stale vidim na komine, ako sa tam napchava s tymi reznami...
Ale co mas Luba proti minisukniam? Ja ich naopak milujem. Ja neznasam tie kostymceky...

Inak, Vasaryova tam nepovedala nic zle. Hovorila velmi vseobecne perfektnou slovencinou aj cestinou. Povedala, ze mladi maju viac citat, nemylit si realitu s virtualitou, nezit len pre srandu, ze novinari by nemali studovat zurnalistiku, ale pravo a ekonomiu - s tym sa neda nesuhlasit, ze by sme mali vziat zodpovednost do svojich ruk... neda sa nesuhlasit.
Len jej uz nikto neveri. Znemoznila sa na vecne casy vyrokom, ze politik sa stane statnikom, ak ignoruje "masy" a hlas ludi.
Ono Hlas Ludu, hlas Bozi. Tak to bolo a tak to zostane naveky vekov amen.

Ľubov

No,nechutná sa mi zdá,lebo sa mi bridí. Inak sám Lasica povedal,že "buďme milosrdní,žena do 38."Potom za zenitom.Ale nemám link a nechcem,aby zas Norman frflal.
Sú také bulvárne stránky,tam sa to dá nájsť.Veľké výstrihy,priesvitné materiály no a krátke sukne.Máš pravdu,sú dobré,ale nie vždy.Ty naozaj nevidíš,že jej preplo ?Nevadí,nemusíme mať všetci rovnaký názor,to je ok.

gone with the wind

ale ja sa vyjadrujem k tomu vystupeniu v ceskej TV. Tam hovorim rozumne a nadhernou slovencinou a cestinou. Nevidim na tom nic zle, ked niekto preskkuje z cestiny do slovenciny koli vyrazovemu jazyku. Preloz mi napr. "sprtouchlata" do slovenciny.
Ako herecka je to tazky kaliber. Kto to nevidi, ma predsudky. Takisto Milka. Ta je absolutne vyborna. Ako herecky ich milujem. Ako politicky neznasam.
Ale netreba s vanickou vyliat aj dieta.

Norman

Na komíne a napchávajúca sa rezňami ... chcem podať svedectvo, že už vtedy bola nechutná, protekčná babizňa. Ešte aj môj tatko ju neznášal a kritizoval jej krivú hubu.

Náhodný okoloidúci

Keď Česi potrebovali do filmu holé cecky, zavolali Magdušku zo Slovenska.

gone with the wind

na rezne na ranajky si pamatam ale na hole cecky nie. Ono asi kazdy vidime to, na co mame akesi...prirodzene predpoklady.
Alebo smadnemu sa len o vode sniva...hehe

Náhodný okoloidúci

Nikdy sa mi ako žena nepáčila, ani keď bola mladá. Ale Lasici ju doprajem.

gone with the wind

myslim si, ze ho mas vyborny. Rada ta citam.
Mne sa ako mlada zena pacila. Aj jej sestra. Nezabudnem na nu z toho filmu kde Milka na aute, tusim nakladne auto vchadzalo do mesta a bola v takom cervenom - no to bolo uzasne. nezabudnutelne. Zabudla som nazov filmu.

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za uznanie :) a zapíšem si čiernou kriedou do komína, že známkou dobrého vkusu je to, že sa niekomu nepáči Magduša Vašáryčka :D

Ľubov

že je to stále havloidný pohrobok,je to kvapka jedovatého slizu.Nie náhodou,že ju tak aj so sestrou podporujú určité kruhy v Prahe.Len preto jej venujeme pozornosť,že čo sa spolu s ňou môže ešte vrátiť na scénu.
Technológia,vytvoriť z nuly oddaného lokaja ,to je aj prípad Masarika,resp.Mäsiarika.
Kto čítal jeho neoficiálny životopis,rýchlo to pochopí.

Ľubov

https://www.valka.cz/12773-Mladi-T-G-Masaryka napr.tento,aj keď to podstatné chýba.Čo pre neho urobila Charlotta,a čo on pre ňu.
No aj táto krátka ukážka nám medzi riadkami mnohé naznačí.

gone with the wind

Aj mamina.

gone with the wind

Aj mamina.

Ľubov

Nemali by sme pripomenúť,samozrejme ,len neformálne,že dnes je posledný deň,čo starobylá tradícia dovolovala jesť mäso?Však je to dnes,od zajtra,tzv.Popolcovej stredy, začína obdobie askézy-40 dní.

Spomínam to mimo tému,napriek tomu to chcem urobiť,možno je to dôležité.Agnostici to môžu nazvať jarný detox,Ty Velkonočný pôst.Ako to vidíš? Zatial,potom aj pár slov k buste.

slaven1

http://www.express.co.uk/news/world/767521/pakistani-immigrant-sex-abuse...

Predchádzajúca diskusia k Janotovi tu: Jak se to vlastně celé stalo. Ešte poznámka, že slovenský Janota sa volá František Lukovský:

Iné sú osobné tragédia, keď si človek siahne na život. Neobvyklým spôsobom spáchal samovraždu v nedeľu večer, 28. apríla v Malackách, pred Daňovým úradom náš občan, 56-ročný František Lukovský, podnikateľ, klampiar, ktorý psychicky nezvládol daňové zaťaženie. Vyrobil si akúsi gilotínu, s ktorou si sám sťal hlavu. Na vrchnáku od škatule nechal odkaz: "Úradníci, zmrvil som toho dosť. Ale penále a poplatky - dane, toho má dosť aj kôň. Už nevládzem. Ak je zo mňa nejaká súčiastka dobrá, rozoberte si ma. Hrob nepotrebujem... Zbohom". - Text som prevzala z novín Nový čas zo dňa 2.5.2002.

http://www.obeczohor.sk/index.php/kronika/271-01-03

dusa

obec Zohor - tvrdé lekcie zo života:

V roku 2011 píšu:
Tragické úmrtia nás neobišli ani v tomto roku. 11. februára vo vlastnej záhrade sa polial horľavinou a upálil Fridrich Matlovič.
26. februára si siahol na život Pavol Kača, ktorý sa obesil.

V roku 2012, okrem Lukovského -
V decembri, tesne pred Vianociami, spáchal samovraždu Miroslav Klas, ktorý sa obesil.

K Janotovi a podobne - dobre je uvádzať v takýchto prípadoch vždy aj celé mená sudcov, prokurátorov - nech vieme, ale aj oni nech vedia...

slaven1

Posledný, zmazaný príspevok od Jaroslava Janoty.

Jaroslav Janota cenzori zmazali posledny prispevok

Nerozumiem prečo si zobral život svoj (a ani vedieť nechcem).

http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=589084

Norman

Svoj život si zobral preto, lebo sa nenaučil, ako zobrať život cudzí.
Potom už bolo neskoro.
Treba sa vzdelávať, kým je čas.

gone with the wind

jste vzacny clovek.

Norman

nemám tie mená ... ale nie je to jedno?

Ľubov

každý deň,možno je mučeníkom tohto systému a ešte to tak nechápeme.Ale vlna súcitu je silná,ako čítam,ako to vnímam všade na internete,na Slovensku aj v Čechách.
Aj hnev je.Na všetkých exekútorov,na všetkých sudcov,áno,je to už jedno,kto sa ako volá.Valí sa to ako obrovský valec .

gone with the wind

Za co mal dlhy? Pracoval. Preco mu nestahovali exekuciu z platu? Nerozumiem tomu. Ako mozu
nepodmienecne odsudit koli dlhu cloveka, ktory pracuje?
Ved to nema logiku. Ako to ma splacat, ked pojde do vazenia a pride o pracu???
On predsa pisal, ze priesiel z nocnej a ze chodi do prace. Co robil? Viete niekto?

Norman

Jeho neodsúdili za dlhy, ale za varovný výstrel u seba doma z legálnej zbrane, keď počul z vedľajšej miestnosti svojho bytu pohyb.

Ako prišiel k dlhom neviem, ale to tiež nie je dnes problém. Možno uveril tej absurdite, že ľudia môžu a majú podnikať.

gone with the wind

Takze, on vystreli vo vlastnom dome, ked niekto neohlasene vnikne dnu....
To je sialene. To je absurdne !!!
TO JE NEHANEBNOST!!!
Chapem, ze to povazovali za utok na verejneho cinitela a preto ten vysoky trest, ale co robil verejny cinitel v jeho dome, ked on spal??? Skoda, ze netrafil lepsie.

gone with the wind

Vlastne, co tam u neho doma chceli?
Stale mi je to nejasne. Co chceli? Ved pracoval. Preco nesli za nim do prace? Preco mu dlh nestahovali z platu?
Chceli mu okuknut veci v dome? Ale ved to stale nedava zmysel, preco by mu predavali veci z domu, ked mu mohli stahovat nedoplatky z platu.

mat4

V Cechach plati iny zakon o exekuciach ako na Slovensku.

Exekutori v Cechach sa mozu vlamat do priestorov ked je predpoklad, ze dlznik vlastni nejaky hnutelny majetok. Dokonca nemusia byt pri tom policajti ako svedkovia.

Prijatim tohto zakona bola facka obcanom CR. Vlastne uz ani obcanom, kedze v medzinarodnom prostredi poziadal Zaoralek vynatie slova republika z nazvu statu.

Cesko je odteraz uz len administrativnym uzemim.

gone with the wind

Dlhy si ma kazdy platit a za kazdu blbost sa bohuzial plati.
Ale vniknut niekomu do bytu bez sprievodu policajtov dokaze iba hmyz, nie?
V Cesku aj exekutori?
To som nevedela.

gone with the wind

Holland, Poland.. Czechland.
Hoci aj Poland je vlastne Polska republika.

Najhorsie na svete je, ked sa z cloveka stane len chodiace maso. Boze to je koniec, ak toto dopustime.
V Severnej Korei uz napriklad nie su obyvatelia. Len chodiace masa na dvoch nohach. Ten Chong je horsi ako hitler. A to nikomu nevadi? To sa musime hadat o Kryme ?

Náhodný okoloidúci

Každý systém je nastavený tak, aby vyhovoval tým, ktorí sú pri moci.
Ak sa podarí vybudovať spravodlivý alebo aspoň spravodlivosti sa približujúci systém, bude to znamenať, že spravodlivosť je nielen požiadavkou ale aj osobnostnou črtou tých pri moci.
A samozrejme naopak - ak je systém zotročujúci, chorý až zvrhlý, ako ten súčasný, tak opäť verne odráža charakter tých, ktorí sú pri moci. Keby bol skutočný záujem o spravodlivosť, páky by sa našli, bez ohľadu na kvikot mimovládiek vytvorených Jurajom Čiernym.

Ľubov

Táto tragédia sa stane o pár dní minulosťou,ako to už život prináša.Chcela by som preto,na pamiatku Jaroslava Janotu,venovať mu túto pieseň.

https://www.youtube.com/watch?v=kRTNfhCQe4g

Odpočívaj v pokoji.

Norman

Pamätáte si na príbeh, keď akýsi hokejista pri zásahu policajtov v bare zámerne zlomil policajtke nohu, možno aj s trvalými následkami na kolene? Dostal za to nejako 7 a pol roka, ale na Sme aj inde sa v diskusii strhla vlna protestov, že je to vela.
Snažili sa chrániť brutálneho násilnika, ktorý sa vyvŕšil na žene, ešte k tomu teda úradnej osobe, s dosť ťažkými následkami. Bolo im ho ľúto, chudáčika.

Tento chlapík dostal 12 rokov za výstrel, ktorým nikomu neublížil. A nikto sa ho nikde moc nezastal.

Nejde len o to, že beštie držia spolu, oni proste slabosť absolútne neuznávajú. Čím väčšia beštia, tým lepšie. Ako sa volal ten moderátor, čo na aute zabil 5 ročné dieťa a odsedel si vo fešáckej base azda 3 roky, alebo menej? Koľko si odsedí Lipšic za zabitie zdravého deda?

Oni držia spolu ako kmeň hyen, alebo stádo potkanov. Na svojho nedajú dopustiť, vyvršujú sa len na tých, čo prejavia to, že nepatria k nim, čo prejavia nedostatok vôle sa brániť so všetkým, čo k tomu patrí. Ba dokonca aj ak ku nim patrí, ale prejaví nejakú trvalú slabosť, kľudne ho roztrhajú na kusy, ako to robia krokodíli.

Myslím, že ten prípad je oveľa viac, ako Palach. Palacha nezabil systém, Janotu áno. A samozrejme nielen jeho.

gone with the wind

sa premietaju do socialnych...
Svorka, pakt, gang, strana....

Oproti tomu:
clovek, rodina, narod, vlast, spolocnost....
Zostava len na nas, ako to rozlisit. A preco.
Co tie dve spolocenstva rozlisuje? Zeby sloboda?

Norman

Rôzne mentálne typy ľudí sú dané odlišnými pomermy zadný mozog versus mozgová kôra. U niekoho zadný mozog proste premáha kôrový potenciál.
Tak sa to dá jednoducho predstaviť.

V biologickom zmysle sa jedná o vývojový regres.

Náhodný okoloidúci

Alebo na jednej strane príživníci, na druhej strane tvorcovia.

nové