Zničené múzeum SNP

Keď pred rokmi pri oslave SNP nový šéf župy Marian Kotleba nechal vyvesiť čiernu zástavu, išiel ich šlak trafiť. Niekto si dovolil takto pošpiniť zlaté teľa slovenskej mytológie - Povstanie.

Kotleba je dnes preč, jeho strana je rozdelená - zdá sa, že povstaleckí komunisti, pardón, povstaleckí demokrati zviťazili. Pravda je však iná a veľmi príznačná pre režim.

Múzeum SNP nezničí žiadanie otvorenej pravdy o histórii, poukazovanie na zločiny ožralých stalinistických partizánov, ale ako je pre dnešný režim kasínového kapitalizmu príznačné - peniaze. Dlhodobý riaditeľ múzea Mičev, ktorý nie že kariéru, ale celý svoj život má postavený na velebení akéhosi mýtu, ako kňaz čiernej sekty fanaticky slúžiaci a nenávidiaci všetko neortodoxné, ničiaci akúkoľvek pravdu - je zrazu na odchode. Múzeum sa rozpadá, má byť rozdelené medzi rôzne inštitúcie, hlavne ako akýsi prívesok pod armádu.

To je ako by niekto zvonka išiel rozdeliť jehovistov, alebo inú sektu. To by nik nevymyslel, a nik nedokázal presadiť, ak by sa im chcel vysmiať alebo ich potrestať. To dokáže len typická nekompetentnosť (ministerka kultúry) a tupá samostrednosť (minister obrany). Tým vlastne potvrdzujem, že má Mičev pravdu v tom, že je to momentálne celé, aj s ním, v prdeli.

Ale žarty a výsmech bokom. Je to znova jedna ukážka toho, ako fungujú karmické zákony v oblasti vedomia. Tie hromady klamstva, ktoré múzeum SNP propagovalo, sa takto vypomstili - neúctou a ľahostajnosťou. Nech to nakoniec s tou inštitúciou dopadne akokoľvek, hlbšia spravodlivosť sa už teraz prejavila. Múzeum a ľudia okolo neho sú len divadlo prízemných karieristov bijúcich o artefakty, ktoré sú bez ducha a sily.

slaven1

K článku treba dodať, že sa píše z Bratislavy, mesta, kde sídlila vláda satelitného Slovenského štátu od ktorej sa oslobodzovalo.

V článku sa zhodneme v tom, že Mičeva, treba vymeniť. Diverzant na čele Múzea SNP.

https://zlatyfond.sme.sk/dielo/202/Orszagh-Hviezdoslav_Letorosty-III/2

Norman

to píše človek, ktorý toho doslovne posratého povstania mal plné zuby už pred rokom 1989 a teraz kvôli dnešným komunistom určite nebude zamlčiavať svoj názor. Práve naopak.

nové