Zrušenie moratória v dĺžke 50 dní

Ústavný súd pozastavil platnosť zákona o moratóriu na prieskumy verejnej mienky 50 dní pred voľbami.

Viacerí sa vyjadrili od začiatku, že to takto nejako dopadne. A že to vlastne navrhovať bola blbosť, lebo také dlhé moratórium je naozaj neefektívne až absurdné.

Možno.

Lenže tu nejde len o samotnú vec, ale práve o ten cirkus okolo.

Za prvé sa odkopal charakter nového Ústavného súdu, kam zrejme cez krvavý boj protikladov neprešli žiadne osobnosti, ale len tí, ktorých už naozaj nik nepovažoval za samostarné subjekty. Prezident navyše vybral za predsedu toho, kto to vôbec nečakal a je prezidentúre zrejme (zatiaľ) dosť vďačný. Lebo Slováci sú slušní a musia splácať dlhy.

Za druhé sa okolo prieskumov verejnej mienky toľko rozpráva, že práve táto rozprava, nie samotné moratórium, výrazne potlačilo ich budúci vplyv pri voľbách. Navyše pri parlamentných voľbách hrá prieskum menšiu rolu - nie je tu ten efekt "dostať sa do druhého kola".

Za tretie v pásme limitu 5% sú prevažne globalistické strany. Je to teda ich problém a boj medzi nimi. Ľudové strany sú výrazne nad 10% a ich priaznivci nie sú až tak ovplyvnení hrozbou vypadnutia z parlamentu. 

Za posledné - je naozaj neisté, ako by v týchto voľbách mali preferencie byť upravené, aby dosiahli žiadaný výsledok. Znižovať predpovede svojím favoritom, alebo ich zvyšovať? Budú mať plutokratickí voliči tendenciu voliť silnú stranu, alebo naopak to hodia tej, ktorej bude hroziť nedostanie sa do parlamentu? No, na tom si ten Shaviv asi aj vyklbi svoj talmudistický mozog, ak ho vôbec ešte majú kúpeného.

Odporúčam naopak ľuďom sa sústrediť na samotné voľby, teda ísť voliť, ale aj ísť do volebných komisií. Nie že by podvody priamo vo volebných miestnostiach boli tie podstatné, ale šialenstvo proamerických kráv a volov je dnes už tak roztočené, že sú schopní sa neovládnuť a robiť to aj tam. Oni sú už úplní fanatici.

 

 

 
vrbovčan

menoval Kiska. Inak súhlas. V pásme ohrozenia je z ľudových strán zatiaľ a najmä podľa falšovaných prieskumov SNS. A Vlasť.

Norman

som to upravil, aby to aj genderovo vyhovovalo :)

Vlasť, na tú som celkom zabudol. Kto to vlastne je? :-)

vrbovčan

Zabudnime.

nové