Nacistická okupácia versus súčasnosť

Francúzsko pod nacistickou okupáciou.
Plné nenávisti, bigotnosti, zaostalé.
---
Francúzsko po nacistickej okupácii.
Pokroková spoločnosť bez nenávisti

Norman
slaven1
Nerozumiem prečo niekto vkladá do svojho pracne budovaného infozdroja takého očividné míny, ako je tento obraz. Obraz je nepravdivý, falošný. Mne je to jasné, ale niekomu to mohlo uniknúť. Ľudia chcú žiť s rozumom, v pravde a poriadku (žiadne dvojité štandardy), a(le) s mierou. Režim 3. ríše bol v mnohých oblastiach neprimeraný, napr. vo veciach násilia. Nechceme obnovenie nacizmu. A presne to je to, na čo ten obrázok pracuje. Na znovuobnovenie takýchto režimov v Európe. Falošnosť obrazu nie je v jeho spodnej časti. Spodná časť je naopak „výborná“. Treba s touto informáciou pracovať, šíriť ju, zdielať, pretože cenzori systému takéto scény nikdy neukážu. Nechcú ukazovať fatálne dôsledky ich zbabraného riadenia. Falošnosť obrazu je v jeho hornej časti, ktorý naznačuje, že počas vlády nacizmu „bolo vo Francúzsku sveta žiť“. A čo, už sa zabudlo na pojmy ako Oradour-sur-Glane, Lidice, Kľak či Ostrý grúň? Okrem toho, podobných fotiek zo zajtrajšieho dňa ako je tá horná ti môžem v dnešnej Európe spraviť koľko je treba. Budú na nich zobrazení bežní americkí vojaci sediaci na ulici pijúci colu v obkolesení kráčajúcich Európanov (Francúzov). A fotky budú vyzerať rovnako „pohodovo“. Netreba pod vplyvom emócií udalostí posledných týždňov prestať používať rozum a kritické myslenie :-)
Norman

Daná dvojica fotiek je určitá výpoveď. Nie je to dôkaz, je to výpoveď a každý sa môže sám seba spýtať, ako to bolo.

Aj keď som to fot privítal a posunul sem hlavne kvôli spodnej časti, ktorú považujem za autentickú z parížskeho masakra z koncertu death metal, aj tá horná je vlastne dôležitá a pozitívna. Nie je to v pravom zmysle slova zastávanie sa nacizmu, je to výsmech súčasnej ideológii, ktorá je založená na démonizácii nacizmu - a pritom už sama prekročila hrôzy nacizmu mnohonásobne. A to nielen bombardovacími infernami počas 2.vojny (ktoré prekonávali nejaké extempore Oradúru stonásobne, ale aj dnešnou americkou politikou). Samozrejme, mohlo by sa v obrázku aj spomenúť Katyň a Gulagy, keď soldatesky židov ale aj rusov vyvraždili cielene desaťtisíce pod vedením srtýčka Joa Stalina - no ale to predsa dnes každý vie, načo to spomínať, že. O súčasnej politike USA a NATO tiež škoda hovoriť.

Dnešná doba zotročuje ľudí strašidlami a jedným z nich je aj "nacizmus". Keď sa spomenie, ľudia dostávajú záchvaty a vracajú boľševickú a bankársku propagandu. Možno im ale taký proces katarzie pomôže, preto treba "nacizmus" predsa len stále somínať. Som rád, že si mi to pripomenul, že si ma k tomu záveru doviedol, budem to robiť častejšie, pretože - ako sa nám neustále dáva za povinnosť - s minulosťou sa vraj treba vyrovnať.
Tak sa s ňou aj vyrovnáme, vyrovnáme sa a nenecháme sa zotročovať klamstvami.

Ľubov

o národnom socializme. Chcela by som vedieť o tomto režime viac a objektívne.Čo ak je fotografia hore z Vichy? Dokedy bude ešte funfovať to strašenie? To démonizovanie .

Ja sa dnes bojím iného-oveľa reálnejšieho nebezpečenstva. Turci zas tiahnu na Poniky.:((
Deja vu v tomto prípadeje oveľa silnejšie,ako to "nacistické" nebezpečenstvo,ktoré spomínaš.

Norman

Režimy sú rôzne, poväčšine blbé.
Tak by sa dal parafrázovať Švejkov výrok o ľuďoch:)

O minulosti treba vedieť, ale detaily nie sú podstatné. Podstatné je to, že na zemi nechodia ani anjeli, ani démoni. Ak to niekto tvrdí, klame.
A naša doba je založená na negatívnom klamstve o "nacizme". Na tom klamstve stojí súčasná západná despocia.

Niekto má, prirodzene, tendenciu uzavrieť so západnou despociou dohodu, niečo pozmeniť ale základné dogmy ideológie predsa len nechať.
To by bola chyba a krátkozrakosť - ak hydre necháš koreň, vyrastie zas. Ak súhlasíš s terminológiou hydry a pristúpiš na jej pravidlá, zas ťa bude postupne dusiť až ťa udusí.
Nie, ideológia anti-nacizmu je ako škodlivá droga. Mnohí sú už na nej závislí, ale potrebujú odvykaciu kúru.

slaven1

A naša doba je založená na negatívnom klamstve o "nacizme".
Moja doba je založená na internete a informácii :-) Horná fotka je blbosť. Ak si chcel „ničiť mýty“, tak si si mal vytvoriť vlastný obrázok s lepšou fotkou. Ako som napísal:
Okrem toho, podobných fotiek zo zajtrajšieho dňa ako je tá horná ti môžem v dnešnej Európe spraviť koľko je treba. Budú na nich zobrazení bežní americkí vojaci sediaci na ulici pijúci colu v obkolesení kráčajúcich Európanov (Francúzov). A fotky budú vyzerať rovnako „pohodovo“.

Poliaci sa oboznamujú so súčastou vojenskou technikou Spojených štátov

Norman

Zopakujem ti znova:
Fotiek môžeš spraviť koľko chceš, ale pravda, ktorú majú symbolizovať, tú nezmenia. Niektoré ju vyjadrujú, niektoré nie. Nemeckí dôstojníci bezstarostne a bez strachu si popíjajúci kávu uprostred Francúzov, a Francúzi nevyjadrujúci ani náznakom nespokojnosť - to je realita. Pozri sa do učebníc.

Čo sa týka tvojej doby, za prvé nie je založená na internete, a už vôbec nie na informácií (v zmysle pravdivej vedomosti). Tvoja doba je založená NA KLAMSTVE. Na trvalom a večnom klamstve, na rôznych klamstvách, ktorými sa ovládajú davy.
Azda trocha útechou ti môže byť, že to nie je len tvoja doba ale že na tom je založená spoločnosť už pár tisíc rokov.

slaven1
- A čo, americký dôstojníci si snáď v dnešnej Európe bezstarostne a bez strachu nepopíjajú kávu uprostred Francúzov (Slovákov, Čechov, Poliakov, Nemcov, Nórov, Maďarov, Srbov, Talianov, Španielov, Rumunov, Bulharov...)? Ak použiješ falošné obrázky, tak aj o Európe dneška sa dá vytvoriť ilúzia pokoja a svetlej budúcnosti :-) - V učebniciach nájdeš iba, to čo si režim, ktorý bol pri moci v čase vydania učebnice želal aby sa vedelo (ale to viem, že vieš). Mimochodom, v tých mojich bolo napísané, že Francúzsko v 2. svetovej stálo na strane víťazov. Ergo, asi niektorí z Francúzov predsa len nespokojní boli, keď Nemcov hnali. - Ono sa ťažko za 2. svetovej na okupovaných územiach vyjadrovala „kritika mocných“, keď si mocní zriadili také „echt fajné“ väznice, niečo ako dnes „zberný tábor“ Guantanámo, alebo rôzne tajné zariadenia v susedných štátoch (Polsko). Vtedajší „teroristi“ sa volali „politický väzni“. - Do internetu je vložené kadečo. Kto chce byť klamaný nájde klamstvo, kto chce pravdu, tak si ju vygúgli :-) - Povedať, že „všetko za 3. ríše bolo zlé“ nie je pravdivé, ale ani konštatovanie, že „históriu píšu víťazi“ nezmení nič na fakte, že fotka z vrchnej časti obrázku je hlúposť. Je to taká „masáž“ pre málo-bunkové organizmy, od Nadhľadu sa očakáva väčšia úroveň :-) - Keby sa na Hitlera podaril niektorí z plánovaných atentátov ešte pred Mníchovskou zradou, tak by dnes každá nemecká dedina mala Hitler Strasse. Ale nestalo sa to. Namiesto toho má každá slovenská dedina Ulicu SNP. - Ohýbať a vykladať minulosť, treba podľa toho akú chceš mať budúcnosť (ja nechcem aby tu pobehovali vojská cudzej krajiny). Rýchlokurz ohýbania minulosti: Jožko - vzorný otec rodiny No, a teraz môžeme prebrať aj tú spodnú fotku...
Norman

ešte stále sú témy, ktoré treba dávať k dobru.
Ergo:
1. V dnešnej Európe si americkí dôstojníci (nehovoriac politici) len tak nesadnú do kaviarni, iba ak inkognito. Všade sú chránení ochrankou alebo hrubým nepriestrelným sklom alebo vysokými plotmi - viď v Bratislave Hviezdoslavovo námestie. Dnešní okupanti sú väčšie svine, ako nemecký Wehrmacht 1940, dobre to vedia a aj sa viac boja.
2. Ak nie si schopní nájsť pravdivé informácie, tak sleduj Nadhľad.com - tu sa dozvieš pravdu. Francúzsko patrilo medzi krajiny Nemcami porazené, teda po vojne automaticky obrátene označené - vyvodzovať , čo si o tom mysleli Francúzi nemožno, ale vidíš, kedy im bolo lepšie. Dnes majú Oradúr priamo v Paríži, mh.
3. No, to máš ťažko, ale aspoň si pochopil, že každý politický režim sa bráni. Alebo myslíš, že Nemci mali kvôli tvojej radosti rezignovať na právo mať svoje vlastné Guantanamo?
4. Opakuješ sa, zas tvrdenie, že si z internetu popletený. Nevadi, sleduj ďalej.
5. Fotka nie je pre málobunkové organizmy? - prečo robíš drámu z toho, že to nedokážeš stráviť. Proste máš predsudky. Zbav sa ich. Fotka bola naozaj určená ľu´dom ako ty:)
6. S týmto súhlasím. Áno, ak by skončil Hitler v roku 1938, aj po Mníchove, mala by každá dedina Hitler strasse. Neviem, čo si tým chcel ovedať, asi ti už svitá. Mimochodom, majú Francúzi Napoleon allé? Hm, myslím, že majú. Ešte aj toho Hitler strasse sa teda možno dočkáš.
7. Vojská nie sú to najdôležitejšie. Podstatné je to, aký dostojný život žiješ, či ho môžeš žiť hrdo, alebo nie.
8. Jozef bol vzorný otec. Aký si ty otec, že sa z toho vysmievaš? Vieš ty vôbec, o čom je reč? Si ako pubertiak, pionier. Keď dospeješ, potom sa vráť k týmto témam.
9. Na spodnej fotke plnej krvi je všetko jasné, myslím. Je to tá skvelá budúcnosť, ktorú nám priniesli dobrosráči.

Aman Againsttime

Ľubov, na prope sa národnému socializmu venujeme viac než dosť (napr. tu prebieha preklad knihy Hitlerova revolúcia od Richarda Tedora), takže kľudne si napr. zadaj daný výraz do vyhľadávača a študuj články, ktoré sa ti vyhodia. Myslím, že sa dozvieš kopec zaujímavých informácií.

Ľubov

ja už tam chodím:)),čo ma nepoznáš? Ale chýba ešte 140 e,aj tak si to dal do placu.Za to Ti patrí poďakovanie,dal si dar.Niekedy je to až smutné,ako niet peňazí,ktorých je inde plno ,na skutočne dobrú a potrebnú vec,napríklad tv IN píše,že potrebuje ešte 30 000.

Môj záujem o túto tému je jasne definovaný:rodina.Pochádzam z "teutónskeho"kraja,ako dieťa som tú inakosť až tak nevnímala,prečo máme v rodine tolko Henrichov,Hermín a,hej,aj Adolfa:)).Prečo nie iba lokše s kapustou,ale aj fazuľa s krúpami.No a dnes,keď to už chápem,sa nemám koho opýtať.Škoda,každá rodina by mala mať svoju kroniku.

Karpatských Nemcov,tých originálnyh po vojne "odsunuli".Duch ostal.

Sinuhe

Je to dobytek !! ...a ten dobytek prichadza do Europy, Ameriky Kanady a zaplavuje cely svet...

*To je to obohacení jinou kulturou* o které láskyplně mluví všichni multikulturlisté, kteří se už ale učí vytírat si prdel rukou. Nezapomeňte, že to dělají zásadně levou. !!!

V Teplicích o tom již dávno vědí své - mají podělané chodníky a parky lidskými výkaly. Videem potvrzeno, že opravdu serou na veřejnosti.

Ani ve středověku lidé nesrali na chodbách a chodnících. Jenže to co se sem valí je teprve začátek středověku.

ČT o tom však mlčí, nehodí se to totiž do krámu

http://medzicas.sk/aj-ked-su-islamske-zvyky-odporne-zvyknite-si/

No a tohle se už úplně vymyká chápání normálních lidí..

P.S. Skurvených príslušníkov parazitických medzivládok treba spolu s krimigrantami vykopnúť späť do Afriky a na Blízky východ. Tam patria.

Nie že naši vojaci tam pôjdu bojovať. V Turecku treba pod dohľadom NATO (a prípadnej spoluúčasti Ruska, Japonska a pod.) zriadiť pre tých mladých chlapov, ktorí sem idú bojovať do Európy proti nám, treba pre nich zriadiť výcvikové tábory , po krátkom výcviku im dať do rúk samopal a zopár zásobníkov, možnosť vybrať si (napr. Sýrska arabská armáda alebo ISIL) a nech sa páči, nech si to rozdajú medzi sebou. Tu nemajú čo hľadať a nemajú čo utekať pred vojnou. Kam utekali naši predkovia počas tureckých, napolenských vojen, počas I. a II. svetovej vojny? No predsa nikam a väčšinou bojovali. Takže milí krimigranti, nech sa páči, vráťte sa tam, odkiaľ ste prišli, sem vás robiť neplechu nikto nevolal.
Kurva, však to naši predkovia nemuseli bojovať proti Turkom pri Viedni, mali im to tu všetko vydať napospas a my by sme to už mali za sebou, pekne by sme čelami tĺkli o zem 5x denne za vybľakovania chlapíka s uterákom na hlave z veže, medzitým by sme stĺkli manželku a zúčastnili sa bičovania nejakých ľudí za nedisciplinovanosť v oblečení... To, že sem krimigranti prichádzajú (naoko) neozbrojení, to neznamená, že nejde o inváziu s cieľom rozvrátiť európske štáty a národy.

Ľubov

rozmýšľam,Sinuhe.

http://www.novezamkyfotoalbum.sk/adam-forgach-bitka-pri-velkych-vozokanoch/

Spomeňme si na našich turkobijcov-rytierov,padli však aj tisíce "jednoduchých"sedliakov.Nepýtajme sa,prečo máme strach,ten je celkom jednoznačne skrytý v našej kolektívnej pamäti a dostáva sa pod vplyvom udalostí hore.Opýtajme sa,prečo chcú Turci späť,do Európy. Aj oni majú pochopitelne svoje spomienky v podvedomí,na časy,keď sa tu mali ako prasce v žite. Bez roboty,podstatná poznámka.