Osobná zodpovednosť

Som si vedomý, že spoločenské témy sú závažná vec a netreba zbytočne rozpútavať nenávisť, preto som pre pripomenutie vážnosti situácie skopíroval jednu virálnu fotku. Jej názov je Osobná zodpovednosť. Ja by som ju ale nazval aj mojím obľúbeným slovom Karma. Pripomínam, že sa zaručene netýka len tej konkrétnej zobrazenej subnormy. Pre tých, čo to tu čítajú za peniaze: To je taká alegória, súdruhovia, viete? Ako sa hovorí v jednom humanitno-bombardovacom románe: Nepýtaj sa, kto je na fotke. Si to ty.

Norman
Hlas Predhrobia

Po panovníkoch a politikoch ako :
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/94/45/5b/94455ba53954c82d27cee...
htps://static1.squarespace.com/static/56420085e4b0a6ed01ccece1/5741f80d40261db902b6c995/5741f80e4d088e1eb61da6aa/1463941137628/otto+von+bismarck+1871.jpg
http://media.gettyimages.com/photos/portrait-of-konrad-adenauer-first-fe...
Nastúpili kreatúry ako :
http://suffragio.org/wp-content/uploads/2013/09/kohlproduce.jpg
http://www.labottegadelbarbieri.org/wp-content/uploads/2015/07/merkel-ra...
http://famagusta-gazette.com/clients/famagusta-gazette/10-19-2016-6-14-5...

Očakávať od Niktoša Asociála sebareflexiu a zodpovednosť?
Nemecko 3x padlo na kolená a 3x sa zázračne pozviechalo. Dnes ani na ďaleko obzore nevidím politika, ktorý by bol schopný vykonať niečo podobné, ako napr. Konrád Adenauer.
Ale nie je to iba problém Nemecka. Stačí sa pozrieť do USA alebo Francie. O Talianoch škoda povedať slovo.

NEOSOBNOSTI, NIKTOŠI, ASOCIÁLI!

Je to náhoda, alebo systémová chyba? Je možné sa diviť, keď niekto hľadá za touto biedou konšpiráciu a vedomé ovládanie politiky z pozadia?

Ľubov

toto trvá už aspoň 20 rokov,proste sa stávame biorobotmi.Týka sa to nás všetkých.
Ešte jednu zaujímavú tvár Ti sem dávam Vango
http://www.mongolian-art.de/01_mongolian_art/art/bruno_groening.htm Vlastne som si na neho spomenula,keď Norman komentoval ceny vstupného na konferenciu o pyramídach,čo bude tento piatok na Vajnorskej.Tento muž (BrunoGroning)vyliečil fakticky 35 000 ľudí,a nič nikdy nevzal.Peňažné dary vracal .Napriek tomu ho nemecká farmaceutická loby zničila a to bolo v čase po vojne(1959)
Tak akou silou disponujú dnes,keď prešlo už 70 rokov.Čo to s Nemcami preboha urobili?
Chcela by som sa Ťa spýtať,kedy ideš na tú o.Len týždeň,približne.Ako je?

Hlas Predhrobia

budem nie obrezaný, ale odrezaný ... Na prd, som z toho nervózny.

Dá sa s tým žiť, ak to dopadne dobre (šanca je odhadom 75% - čo je dosť vysoké číslo) aj 20 rokov. Neodrežú mi nohy a to je hlavné, môžem chodiť do prírody. Ale musím si dávať pozor čo budem jesť a piť.

Môžeš zdravo jesť aj piť, prd je ti to platné. Všade je toľko svinstva, že jedného dňa zistíš že ti niečo svinsky nebezpečné narástlo o ostaneš s otvorenou hubou.

Našťastie mám také zázemie, že bude o mňa lepšie postarané ako o prezidenta ...

Ľubov

myslím,že to bude dobre. Ja som zas ako vidíš rodený samaritán:).O tri týždne nezabudnem!

Náhodný okoloidúci

Vango, podľa toho, čo píšeš, môže ísť o nejakú civilizačnú chorobu. Nemám v mysle vyzvedať podrobnosti, do Tvojho súkromia ma nič.
Ale tu je jedna zaujímavá stránka, zaoberajúca sa našou stravou a životným štýlom v súlade s naším základným biologickým nastavením.
Môžno na nej nájdeš niečo užitočné pre seba. Nech Ťa ale neprekvapí zvláštna slovenčina autora článkov :)
http://www.paleolit.sk/

Hlas Predhrobia

je dobrá stránka, dal so, si ju medzi obľúbené. Nebol som fanatik na zdravú výživu a pod., ale teraz sa to zíde. Rakovina je civilizačná choroba ale hlavne preto, lebo ju kedysi nevedeli diagnostikovať a ľudia umierali skôr v boji, ako v posteli a nedožívali sa 80 rokov.

Náhodný okoloidúci

Ako hovorí jeden z Murphyho zákonov - never na zázraky, ale spoliehaj sa na ne :)
Spontánna remisia je asi veľmi zriedkavá a zatiaľ nevysvetlená, ale bol by to ten najlepší možný výsledok.
Hlavné je, aby si bol tak celkovo so svojím životom a s tým, čo si v ňom dosiahol, spokojný.

Norman

spokojný? to je nespľnitelná rada :-)

Norman

začalo to už týma Adenauerom - a keď to berieš podľa ich fyziognómie, veď sa len na neho pozri.
Ale zas nechcem sa tu škriepiť o jeho osobnosť, nik nie je čiernobiely.

Na podstatnú otázku je odpoveď:
Je to systémová chyba. Je to zákonitá abrázia spôsobená domestifikáciou človeka a nedávno tzv. industrializáciou. Pri prvej zmene sa z človeka stal dobytok, pri druhej sa z neho stalo ozubené koliesko.

Konšpirácia je za tým až druhotne. Organizmus, ktorý nemá imunitu, sa zákonite stáva obeťou parazitov.

Hlas Predhrobia

ktoré potrebujú hlboko padnúť, aby sa v ich lone našla silná charizmatická osobnosť, čo ich zachráni pred skazou. Nemci a Rusi sú krásny príklad!

Teraz čítam udalosti okolo bitky na Kulikovom poli. Je symptomatické, že musíš vedieť po rusky alebo po anglicky, aby si sa dovedel detaily.

Slušný zdroj aj s linkami je na
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2...

Pekný film je :
https://www.youtube.com/watch?v=AGIG8N6PL-g
https://www.youtube.com/watch?v=SIa0ROmA3Jw

Sloven

Čelovče, ty vieš po francúzky, po anglicky, po rusky, po slovensky tiež celkom dobre, len Francia je u nás Francúzko, dokonca vieš aj to ako približne fungujú tajné služby ...

No konečne nejaký vzdelanec na našej strane a ešte aj prirodzene súťaživý..
Na vodcu síce nevyzeráš, ale vďaka tvojmu vzdelaniu máš dobrú možnosť prinášať nové info overené z viacerých strán a to je sympatické, len tak ďalej... :)

K tvojej téme:
Čo myslíš sme takým národom aj my, alebo?
Lebo nezodpovednosť osôb s peniazmi robí divy..

A ešte čo myslíš bol článok naozaj o Germánoch, alebo skôr o Karme?

Je to náhoda, alebo systémová chyba, že ľudia myslia, či azda je to vlastne dokonalá celosvetová konšpirácia voči obrezancom nejakým pastafariánskym Rezancom?

Hlas Predhrobia

ale nevadí, nemusím rozumieť všetkému.

" Francia je u nás Francúzko" keď už tak Francúzsko - práve kvôli tomu nemožnému "zs" používam Francia - je ONA podobne ako La France a nie ONO. :-D

Martin Schulz s pištolou v ústach podľa mňa nie je o karme (jedine ak by si to chápal tak, že v tomto živote sa narodil ako vôl) ale o zodpovednosti. Najsmiešnejšia je jeho fotografia (nepoužil som "fotka" :-D) http://eutoday.net/assets/img/news/182905.jpg ! To je teda Nemec ... :-D

Ku Germánom som sa dostal tak, že keď som si pozrel ten jeho ksicht, udrel mi do očí ten kontrast medzi jeho výrazom Niktoša a vodcami Nemecka v minulosti. Prepáč mi tieto voľné asociácie.

"Čo myslíš sme takým národom aj my, alebo?"

Slováci dostávame po hube v jednom kuse, naše "vzopätia" spočívajú skôr v chvíľach úteku do hôr obrazne a často aj doslova. Lesná samota je najprirodzenejšie prostredie pre Slováka a vďaka tomu sme menej osprosteli (v štatistickom priemere) ako okolité väčšie národy. Veľká výhoda Bratislavy je, že stačí 30 minút na bicykli a si môžeš vybrať medzi lužným lesom a smrečinou alebo bučinou Karpát. Dokonca máme tu aj výbežok Álp a tí šťastnejší pijeme Alpskú vodu.

"Lebo nezodpovednosť osôb s peniazmi robí divy ..." ja by som to preformuloval na "Lebo nezodpovednosť hlupákov s mocou robí divy ..." Ak má niekto peniaze a nie je zodpovedný, rýchlo o ne príde a potom sa vrhne na politiku. NR SR je plná takýchto "boháčov"!

Sloven

Čo máš proti takej Kondžskej republike veď sa to vyslovuje celkom ľahko :D
Inak máš pravdu, to S-ko mi z nejakého dôvodu ušlo..

Za voľné asociácie sa zrovna mne ospravedlňovať nemusíš.. :)

Ľudí väčšinou zaujíma a priťahuje to čo je skryté, to čomu nerozumejú u mužov to bývajú najčastejšie ženy, že áno :)

Ja by som zas prerobil tvoju vetu "Slováci dostávame po hube v jednom kuse" na "My Slováci dostávame po hube v jednom kuse, ale zrejme stále nie dosť", alebo by som tam to slovo "Slováci" proste nedal vôbec, pretože tam štylisticky vôbec nepasuje a je tam viac ako nadbytočné.

A tiež by som zrejme Slovensko vôbec neobmedzil na oblasť Pažravej na Dunaji napriek tomu, že je to naše hlavné mesto..

Nwm prečo, ale potom čo Uhríka obvinili, že je nacista lebo chce chrániť aj biele deti, som si spomenul na jeden vtip o americkom agentovi:

"Američania pošlú do Ruska špióna, no on sa za mesiac vráti, že je odhalený. Veliteľ sa ho pýta, že ako je to možné?

Američan hovorí: Odhalil ma jeden dedo v krčme, prišiel ku mne a hovorí mi, ty ne Rus, no ja hovorím ja znaju gavarit pa rusky.
No a dedo zase hovorí, ty ne Rus a hovorím, ale áno dedo ja aj kozáčka znaju. A hneď som mu aj zatancoval.
No ale dedo zase, ty ne Rus, tak mu hovorím, aj vodku pijem a hneď som dve do seba hodil, ani som sa nestriasol.
No a dedo zase hovorí, ty ne Rus. Tak som to nevydržal a vrátil som sa.

Veliteľ: Ja som to vedel, že vy černosi všetko pokazíte."

A čomu presne si to nerozumel? Pretože si mi dokonale odpovedal na všetky hlavné otázky, ba čo viac vysvetlil si mi aj to čo som sa ťa vôbec nepýtal.. :)

Aman Againsttime

Adenauer bol v rámci povojnových politikov ešte celkom OK. Ako tak sa mu podarilo zakonzervovať starý nemecký establishment a nikdy neprijal násilnú zmenu nemeckých hraníc po WW2, ani sa nezmieril s vyhnaním Nemcov z východnej Európy. Daňou za to však bol jeho bezbrehý oportunizmus a podliezanie voči USA , ako aj fakt, že Spojencom nebránil, aby si v Západnom Nemecku robili, čo chceli (veď preto do funkcie kancelára vybrali práve jeho, že?). Pozitívne možno hodnotiť aj nekompromisný postoj k ZSSR či komunizmu obecne (Hallsteinova doktrína)

Podobný prípad bola Thatcherová. V niečom zlá, v niečom dobrá, ale v zásade by som ju ešte hodnotil skôr pozitívne (obzvlášť, keď ju porovnáme s odpadom, ktorý prišiel po nej). Minimálne sa snažila urobiť ASPOŇ NIEČO proti tej záplave príšerného ľavicového ošiaľu, ktorý nastúpil v 60. rokoch a ktorý nás dodnes sužuje.

Hlas Predhrobia

preto, lebo dokázal presadiť v okupovanom Nemecku NEMECKÚ ekonomickú politiku. Na nič viac nemal priestor.

Hlas Predhrobia
---

Pozriete sa do tvárí Niktošov, čo jasajú po víťazstve Smutnej vŕby v Sársku

http://i2.cdn.cnn.com/cnnnext/dam/assets/170327115224-merkel-saarland-te...

Tak toto sú tí noví "Germáni", čo majú ambíciu vládnuť v celej EÚ!

Norman

(ale mnohí z nich sú novi Nemci . jedno či dvojgenerační)

Toto sú hlavne blázni na Titanicu, ktorým bolo povedané, že muzika bude hrať o 4 roky dlhšie. Pritom členky už majú vo vode.

Ale ľudia vedia málo, ako vyzerala nemecká Vajmarská republika. Bolo to ešte horšie.

Alebo ako vyzerali ľudia pred rokom 1989 a upozroňujem, NIE IBA komunisti, prakticky všetci boli takéto bravčové papule isté, že si budú takto hovniť naveky. 

(zvuk je samozrejma falšung, až na ten záverečný aplauz,  aby mladí neboli konfrontovaní so skutočnou realitou spred roku 1989 - prišlo by im zle)

 

Toto, čo sa deje politicky dnes, je nič, bola by to prechádzka ružovou záhradou - ak by ľudstvu záoveň nehrozil reálny kolaps genetický a kolaps zdrojov.

Hlas Predhrobia

keď sa dievčatá obzerali za mnou. Dnes keď sa chcem obzrieť za nimi, musím sa otočiť celým telom, aby mi nerupla krčná chrbtica ... :-D

Samozrejme že aj ja by som chcel vyzerať ako Alan Delon

https://www.youtube.com/watch?v=koyquZc-m4M

teraz určite hodím desiatky kíl a tak možno sa to zlepší ... :-D Bol som kedysi "smokingový typ" a tak som si dal tento vzor ... :-D

Sú muži, čo na staré kolená vyzerajú ešte lepšie ako za mlada :

https://www.fauveparis.com/wp-content/uploads/2014/10/PierreRichard.jpg.jpg

https://i.ytimg.com/vi/OM6geu2NU38/hqdefault.jpg
pokiaľ sa nuchlastajú a nedopadnú takto:
http://www.famously-dead.com/images/dean-martin-14.jpg

Norman

niektorí hovoria, že zhodíme celé telo. a že potom dostaneme iné a zas nás sem hodia.

niektorí sú napodiv presvedčení, že už sa do reality nevrátia. nechce sa im.

neviem, ako to je,
ale jedno viem stopercentne:
vždy budú jestvovať miliardy svetov a v nich miliardy na miliardy životov a všetky sa budú neustále znova a znova trápiť. každú minútu. znova a znova. a vznikať znova a znova sa trápiť.

to je nepochybná pravda o svete. nikdy to nebolo inak a nikdy to nebude inak a nikdy to nemôže byť inak,
je to ontologická pravda.

možno ti to pomôže, keď si to občas uvedomíš.
alebo aj naopak.
sú to prastaré a nebezpečné pravdy a preto nie je dobre ich vyťahovať často.

slaven1

Dôsledky konceptu "ľudských práv" môžeme vidieť v dnešnom Švedsku, Nemecku, Francúzsku...

Záznam prednášky iniciatívy Učiace sa Slovensko a následná diskusia z Conference Connected, 7.-9.12. 2016.

"O ľudských právach počul asi každý. Počúvať však nestačí. Chceme ukázať všetkým, čo majú záujem, ako túto tému príťažlivejšie vysvetliť nastupujúcej generácii. Ľudské práva sa týkajú všetkého okolo nás."

https://www.youtube.com/watch?v=2rSMkZppWH0

Video je nahrané na Youtubovom kanály zahraničného agenta OSF.

Sorosov tretí sektor je na vrchole moci (nad vaším majetkom, vašou budúcnosťou, vaším osudom)!

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/juraj-janosovsky-sorosove-agentury-preberaju-...