Stopy krvi

V Bratislave sa dnes konal akýsi "pochod po stopách krvi" - na oslavu augusta 1968. Zámerne píšem "oslava" - pretože títo sa v tom priam vyžívajú a nevedeli sa už dočkať.
Paradoxne, akciu spoluorganizovali (pro)ukrajinské organizácie - ktoré by mali držať hubu, lebo Ukrajinci vládli v roku 1968 Sovietskemu zväzu - a to nielen v osobe Brežneva, predošlého bosa Chruščeva, ale aj mnohých ďalších.
Na pochode v čele bol Mesežnikov, bývalý komunistický ideológ, pôvodom Rus či Žid, neviem, za čo sa hanbí viac a čo možno o ňom povedať - ale zaručene občan ZSSR v dobe, keď sem vojská prišli. To prišiel poprosiť o odpustenie? Nie, skôr sa z pozície spoluvinníka podsúval do pozície obete, ako je už ľudí jeho typu zvykom.
Ale nestojí mi to za to, nejako ich kritizovať. Naopak, nadchýňa ma, ako tento spolok prišiel na miesto a tam sa ako na povel hodil o zem. Možno aj dávky zo samopalu púšťali do vzduchu. Toľko mŕtvol - to asi vojaci Červenej armády vtedy nikde v ČSSR nezastrelili na jednom mieste, neviem, či vôbec v celom štáte dohromady.
No, mŕtvoly, pripomínajú skôr silne tzv. "Samovražedný front Judei" z filmu Život Briana. Ha ha, asi tak. Horšie je, že možno títo istí sopliaci budú takto na zemi ležať mŕtvi keď vypuknú nepokoje kvôli vojne, ktorú vedú USA s Ruskom. Kvôli teroristickej a proxy vojne Ameriky.

Ani ja nie som nejaký veľký zástanca bojovania a zabíjania. Slovensko by nemalo ísť bojovať mimo svoje územie a právo zabíjať máme len voči našim domácim zradcom a hajzlom. Len domácich. Alebo ešte tak cudzincov, ktorí nám sem zámerne vnášajú "stopy krvi", zámerne vnášajú vojnu.

(fotky https://domov.sme.sk/c/22989845/skody-sa-zlahcuju-obete-spochybnuju-v-br...)

Norman
Ema

 

A Mesežnikov sa prečo neváľal? Seklo ho v krížoch? Ak teda môže byť taký výraz, keďže menora sa v tejto súvislosti nepoužíva.

Dusanbe
slaven1

krorý Západné elity predávajú "little people" u seba doma:

Nie preto sa máš na hovno, že mi ťa veľa rabujeme, ale preto, že žije nejaký bubák tam za hranicou, ktorý sa nenahá rabovať toľko čo ty (a preto my musíme od teba brať viac).

Norman

dobrý článok, výborný,
ale aj tak tam je ešte nedopovedaná úroveň: ale Odkiaľ sa tá nenávisť berie? Nevznikla len tak, ale ani tvrdenie, že ju rozpútavajú masmédiá nie je naozajstná odpoveď.