Maroš

authenticated user

komentáre

Maroš

Minulú noc tlupa Marokáncov zdemolovala Brusel. Dôvod bol prostý: Maroko postúpilo na majstrovstvá sveta vo futbale a tak to krajania "v srdci Európy" oslávili po svojom. Výsledkom je 22 zranených policajtov, podpálené autá, zdemolované a vypálené obchody.

Túto správu som zbadal dnes večer v mainstreamových správach TV Markíza. Keďže páchatelia sú hnedastý chránený druh, redaktor ich označil pojmom "futbaloví nadšenci" a snažil sa ich príliš nekritizovať.

Polícia nikoho nezatkla. Identita páchateľov neznáma. Škody po hnedoidoch zaplatia ako vždy bieli a slniečkárska MEKKA ide ďalej v zabehaných koľajách. Škandalózne je však to, že polícia vôbec nezasiahla včas a nechránila nevinných ľudí pred vyčínaním tej zberby.

Zaujímavé boli reakcie majiteľov tých obchodov. Belosi, väčšinou ľudia okolo 60tky, s hrôzou v očiach z toho, kam sa to ich krajina dostala. Na záver povedal jeden z nich, starší pán...mal som pocit, že mu čítam myšlienky. Slzy mal na krajíčku, chcel povedať na plné ústa, čo si myslí, ale ešte stále brzdený vrodeným sebaovládaním a strachom z vládnucej slniečkárskej kliky.
No tlak jeho zúfalstva, poníženia a udupanosti bol už príliš silný a nedal mu nevyhrknúť zo seba aspoň túto veľavravnú vetu: "Tento systém je strašný!"