Raráškov zoznam v D3

Ukážková vizuálna prezentácia  dát z Raráškovho zoznamu.

 

 

Dáta su nechané tak, ako boli v zozname. Je vidno, že zoznam bol robený náhodne a len ako výsmech a paródia. Zároveň ale vidno, že je možné a vhodné sformovať úplný zoznam ľudí, ktorí pracovali, pracujú a budú aj ďalej pracovať proti národu a za cudzie mafistické a súkromné záujmy.

 

Po dvojklilku na objekt sa objaví okno s detailami o danej osobe (krúžok) alebo o danej organizácii (obdĺžnik). Jedná sa ale len o ukážku, preto sa zatiaľ zjavujú prakticky prázdne demo údaje. Samozrejme, dopĺňať údaje do týchto bežných html súborov nebude problém.

 

Zobraziť graf v samostatnom okne.

Norman

No, čo hovoríš, baloo. Nemusíš ma volať majsterm nie je to dokonalé ale možnosti sú rozsiahle. Toto je budúcnosť spracovania a prezentovania informácií.
Klikni na Lajčáka. Každý uzol(každá tá osoba či organizácia) ale vlaste aj ich spojenie- môže mať svoj html file. Tak je to lepšie, ako v databáze, lebo tak možno s tými dátami voľne pracovať, v ľubovolnom html-editore. Samozrejme, ku každému uzlu môže byť aj iný dátový file akéhokoľvek druhu ... čokoľvek, čo človek chce. No ... čiastočne si mal pravdu, že je to nekresťanská práca, alebo ináč - roboty ako na kostole - ale už som s tým v podstate skončil - už to jazdí.

Obsahovo sú v tomto príklade blbosti, aj popis, respektíve je to pomotané - je to len technická ukážka - už sa pracuje na skutočnej serioznejšej štruktúre. Naozaj , keď sa tie informácie začnú dávať dohromady a pozerať po webe, asi každý človek objaví veci, ktoré nevedel, Napríklad taký ten IBOŠ ... to by chcelo samostatný článok, fakt, hnus.

baloo

http://www.teraz.sk/slovensko/ibos-ma-posilnit-schopnost-rezortu-p/40774...

"IBOŠ má posilniť schopnosť rezortu prijímať strategické rozhodnutia
Ivo Samson, ktorý sa ako jediný prihlásil a prešiel výberovým konaním"

:-)))))

Ach, tá demokracia dokáže byť funny. Prednedávnom to ešte nazývali "vymenovanie". A vedel o zakladaní inštitútu aj niekto iný okrem neho? Aj zamestnancov bude mať? lebo na strategické rozhodnutia stačí aj sám.

Norman

výhoda vyhladávačov - presne to ma včera veselo zaujalo.
"ktorý sa ako jediný prihlásil a prešiel výberovým konaním"

Ako jediný sa prihlásil :)
Alebo len ako jediný prešiel výberom? Aké ťažké museli byť tie podmienky, keď sa nik iný nehlásil. Ktovie, či by som nimi ja prešiel, hm, prečo nie ... jazyky sú kein Problem, rozhľad mám ojooj, publikoval som už tiež dosť, hm..., hľavne tu... dokonca som ani nebol v Štb - na rozdiel od agenta Samsona, ktorý mal pred pár rokmi škandál a stiahol chvost a zmizol. Žial, iba dočasne - čo bolo jasné.
Holt, ale ja nie som za prvé insiderský sionista, ba veru scheise nie som ani žid, takže naozaj by som musel byť naivný blbec, ak by som sa na niečo také, založené ZO STATNYCH PENAZI len a len pre Samson, ak by som sa tam hlásil.

Preto musíš ty makať, a v podstate aj ja (nie, dôchodok mi nik ani zďaleka ešte nedáva), ale ujo Samson môže otravovať populáciu celodenne, spolu s Mesežnikovom a desiatkami až stovkami jeho ďalších spoupáchatelov.
:)
Ach, what a beautiful day - no, so spelling checkrom to ide :)

baloo

hej, "obsahovo" by sa to dalo vyladiť, a hlavne doplniť. A za tým je už asi predsalen nejaká "databáza", nie?
A nebol by som to ja keby som nepindal... keďže svoj zoznamček som rodelil praktricky do rovnakých skupín, napr. pri Mesežnikovovi som nevedel, či je aktivista, žurnalista, mediálna hviezda či čo. Tie svety práveže nie sú takto oddelené, častokrát tá istá osoba figuruje aj vo viacerých skupinách (napr. je naraz súkromný advokát - a teda tým pádom aj podnikateľ - ktorý je aktivista v niektorých otázkach s určitými politickými ambíciami atď.).

OK, musím makati, čao Maestro.

Norman

Veď práve preto rozmýšlam a sa pýtam, ako to rozdeliť tak, aby v nich bol určitý prehľad.

Áno, ne sú až tak jednznačne rozdeliteľní, ale je to tiež hlavne ukážka, ako sa farebne dajú deliť. Je to predsa len niekoľko kategórií To sú vždy také problémy pri akejkoľvek taxonómii, ako čo zadeliť

K tej technickej veci, keď sa o tieto veci zaujímaš: nie je za tým žiadna "databáza" , celé je to len jednoduchý textový súbor so štruktúrou a menami - a prípadne ix spomínaných súborov pre každý ten objekt, osobitne. Ceý problém či riešenie je prakticky jeden javascript súbor (používajúci tú D3js knižnicu).
Dnes už ľudia nečítajú, len pozerajú obrázky a najlepšie pohyblivé. A majú pravdu, lebo tak viac pochopia.

Buheh

by nemala byť podľa nejakých vonkajších nepodstatných javov ako je povolanie či inštitúcia. Základné členenie by mohlo byť skôr takéto (k použitej exaktnej terminológii ma inšpirovala Vaša diskusia o korektných a presných pomenovaniach vo vedľajšej debate):
- vyjebaný skurvený sionistický agent politruk (typ Bútora a pod.)
- obyčajný naprogramovaný obrezaný zamestnanec (typ Hríb a pod.)
- zakomplexovaný kokotko, ktorého ani platiť netreba (typ Smatana a pod.)
Myslím že takto nejako by to bolo oveľa prehľadnejšie a korektnejšie.

Norman

Ono prínos podobnej infografiky nie je len, keď sa urobí a šíri sa svetom, ale už pri jej tvorení sa kryštalizujú a vyjasňujú veci.

Tvoje delenie sa mi veľmi páči.
I keď aj medzi nimi sú len plynulé prechody.

Ďalší problém je to, že podobné pavúky či sieťe odhalujú vzťahy, kto s kým.
A je jasné, že na Slovensku proste každý s každým.
Každy (sionista) s každým (sionistom).

Ako napísal Baloo, je to naozaj nekresťanská, ťažká práca, ako sa to povie svetovo: práca pre hartmana.
:)

Norman

hm, hm, robiť takýto graf je teraz, keď je to pripravené, doslovne hračka a možno ich nasekať o čomkoľvek hocikoľko za pár minút. Doslovne hračka.

nato

Rarášek je úbožiak. Je mi ho veľmi ľúto.

Buheh

keď ľudia voči sebe pociťujú ľútosť. To znamená, že sú citliví a vedia sa vcítiť do druhých. Máš dobré srdce, priateľ nato.