Izraelské štátne tajomstvo prezradené!

Márne sa prezident USA snažil v máji 2011 votrieť do priazne extrémistických židov a sionfilov na konferencii AIPACu sľubmi o zničení Iránu, zbytočne ubezpečoval židovskú mafiu na valnom zhromaždení Únie reformovaného judaizmu v decembri 2011, že Spojené štáty sú vďaka nej lepšie miesto pre život a ako odmenu za opelenie americkej spoločnosti židovskými hodnotami Američania s Iránom riadne zatočia. Pretože prišiel január 2012 a s ním úvodník vydavateľa novín Atlanta Jewish Times Andrewa Adlera, v ktorom vytáral izraelské štátne tajomstvo. Následne sa síce za jeho prezradenie ospravedlnil, ako však hovorí staré perzské príslovie, nevrátiš dym do ohňa a slová do huby.

V článku s úderným názvom What would you do? (na sieti je dostupný len v tejto podobe) vydavateľ Adler - aškenázsky intelektuál - rozvíja úvahy pre tento druh intelektu príznačné. Svoj úvodník začína odkazom na povestnú židovskú fantáziu, ktorá sa tento raz zhmotnila 3. januára 2012 v Jerusalem poste(JP) "...súčasťou vojny v roku 2017 bude zrejme vypálenie 15 000 rakiet a striel na izraelské mestá, ktoré spôsobia bezprecedentné obete a škody." 

Vydavateľ Adler článok v JP čítal a obraz budúceho židovského utrpenia ho silno rozrušil. A tak sadol a písal: "Predstavte si, že ste premiérom Benjaminom Netanjahuom (aka východoeurópskym chrapúňom Mileikowskim - aby sme nezabudli, kto je Netanjahu), zodpovedným za 7 miliónov izraelských občanov, ktorí tvoria štát Izrael. Jedného dňa sa zobudíte a veliteľ židovskej armády vám odovzdá detailnú správu o tom, čo možno očakávať o päť rokov od konfliktu s Hizballáhom a Sýriou. Správa hovorí, že Izrael bude pod paľbou 15 000 rakiet, ktoré spôsobia obrovské množstvo obetí." Správne ste si všimli. Z Adlerovho úvodníka sa už vytratilo slovíčko "zrejme", ktoré bolo v JP ešte prítomné, a strašné židovské obete sa stávajú skutočnosťou. To ale nie je všetko. Ranná hrôza sa nekončí. "Ešte ste nedopili prvú šálku kávy a prichádza ďalší židovský veliteľ, aby vám odovzdal správu, že Irán dosiahol schopnosť nukleárneho útoku." Uff. Je čas na adekvátne riešenie. Vlastne tri riešenia, pretože Adler na to má, aby ponúkal riešení viac. Nech je na výber.

Po prvé: - preventívny úder proti Hizballáhu a Hamasu (pozrite si výsledky zatiaľ posledných židovských preventívnych úderov proti Hizballáhu - zničená skoro celá civilná infraštrukúra Libanonu a proti Hamasu - zničená skoro celá civilná infraštruktúra Gazy).

Po druhé: útok na iránske jadrové zariadenia a po tretie dať zelenú agentom Mossadu, aby zavraždili amerického prezidenta Obamu. K moci by sa potom dostal americký viceprezident, ktorý by rozprášil nukesmi Irán na padrť. "Áno, čítate správne," ubezpečuje Adler. "Povel zavraždiť prezidenta USA v záujme záchrany existencie Izraela." A dodáva, že v najvnútornejších kruhoch Izraela sa o tom pochopiteľne uvažuje.

Bum - a izraelské štátne tajomstvo je vyzradené.

V denníku Hárec píšu, že Adlerove slová spôsobili pobúrenie. Adler sa ospravedlnil, že to nemal prezrádzať. Každý Američan však vie, že keď ide o preemptívnu záchranu Izraela, zabiť možno kohokoľvek.

V súvislosti s Adlerovym prezradením izraelského štátneho verejného tajomstva už isto nikto nepochybuje, čia ruka pripevnila na auto mladého iránskeho vedca Ahmada Rošanu magnetickú bombu. Irán vyzval na potrestanie Izraela, o čom informuje aj Jerusalem Post. Kto chce mať jasno v pravých židovských hodnotách, ktorými prepytujem kontribuujú k súčasnému charakteru Ameriky, nech si prečíta diskusiu pod tým článkom.

Čo dodať na záver? Snáď len toľko: Áno. Doteraz vždy pomohlo, keď bol niekto zavraždený. Hlavne prezident.

 

(Ilustrácia. titulná strana novín o židovskom terore v Palestíne. Rok 1946. Šlo o prvý teroristický útok v moderných dejinách ľudstva s takým veľkým počtom zavraždených. Vrahovia zo židovskej teroristickej úderky Irgun sú v Izraeli doteraz oslavovaní ako hrdinovia.)

 
Sinuhe

že to tu zatiaľ nikto nekomentoval. Treba si asi zvyknúť: v starom eminom pitvore sa akosi komentovalo ľahšie, spontánnejšie. A výhodou bolo, že človek (ak nebol lenivý) si mohol precvičiť aj sčítanie a odčítanie. Tuná to už vyzerá dosť nóbl  - môžeš dokonca používaťkurzívu, text zvýrazniť alebo podčiarknuť - ono to môže pôsobiť  až odrádzjúco - ale , no povedz, bubeh, my starí pitvorníci, sa osmelíme a poradíme si s tým, no nie? 

P.S.bubeh sa tu už aspoň ozval, ale strašne mi tu chýba snake eater ... snake, napíš niečo!

Ema

Môžeme používať boldy a italiky, kedy sa nám zachce. A navyše si môžeme písať čo chceme bez toho, aby administráta otravovali cenzori.


Ale ináčky - ani v pitvore sa toho v poslednom čase veľa nenakvákalo.


 

Grigoriy

Myslim, ze ku komentovaniu vseobecne, ale aj velmi specificky, by som sa rad vyjadril, a dokonca mnohokrat mi len takt nedovoluje, aby som tak urobil, hoci k tomu uz dlho mam velke nutkanie. Z toho by sa dala naozaj urobit jedna celkom zaujimava tema.

No, ak mi tu niekolko ludi povie, ze si mozem pustit hubu na spacir, rad tak urobim, ale vyhovorim sa, ze ste to tak chceli, ze ste si sami objednali tovar.

Zonart

Aj tieto formálne drobnosti (bolo by lepšie komentovať ako v pitvore, bez registrácie, ale s počítaním,  alebo to nechať ako teraz tu?) tak aj "všeobecne".

Kedže tu je akoby otvorených viac článkov, aj keď jeden je titulný, nie je tu také jedno zákulisie. Celkovo je viacero vecí inak.

Ale ako píše Ema, ani v pitvore sa toho v čase jeho posledných článkov moc nenakomentovalo. Je otázne, či blog tam našlo lahšie viac ľudí, toto nájde len niekto, kto má google alebo má link, a ten nie je jasný ani v pitvore.

Aj tak je ale lepšie mať miesto, kde sa môže niečo napísať, ako ho nemať. Treba to tu zabydliť, aby sme sa cítili ako doma. To možno potrvá. Určite je to aj vecou dizajnu, človek nevie, čo je dobré, ani užívateľ. Ak máte nejaké nápady, kľudne povedzte.

Ináč, chýbajú tu oponenti. Bez hádok niet srandy.)

Takže aj v tomto kontexte, koľko ludí ti musí, Grigoriy, napísať, že si môžeš "pustiť hubu na špacír" ? Nie že by si ty bol oponent, teda nie vždy ... ale ak aj, azda to tu kôli tomu nezavrú:)

Grigoriy

Nehovoril som o komentaroch k clankom, ale o (ne)komentaroch komentujucich; ako o osobitnej teme.

Zonart

nápíš, čo máš presne na mysli. Aby som nemusel hádať.

 

Ema

Niečo sa stalo? Necítiš sa dobre, či čo?

Zonart

nie je vždy to nejpríjemnejšie pozvanie.

 

Ema

Sami chodia, sami za to môžu.


http://www.youtube.com/watch?v=DPPmCacPhdQ&feature=related


Ойся, ойся, ты меня не бойся, я тебя не трону, ты не беспокойся.

Grigoriy

ze si z nejakeho dovodu zacala pochybovat o mojej povestnej ponizenej skromnosti? Od Teba som si to najmenej zasluzil.

Zonart

ale to k tým komentárom už nič nenapíšeš? Akože sprostý, kto nepochopil, respektíve nie je si istý?

 

Buheh

Rád Ťa vidím, Sinuhe. Čolveka poteší, keď vidí, že starých spolupitvorníkov ešte stále nepozatvárali. Nuž, slobodné časy sú slobodné časy. Mimochodom, bez tých podčiarknikov a boldov by som sa celkom zaobišiel. Kto vie písať a konzistentne rozmýšlať, ten vie zdôrazniť potrebné veci aj bez podčiarknikov. Ani takí Goethe, Tolstoj či Rúfus ich vo svojich dielach nepoužívali. I keď nevylučujem, že ich budú čoskoro pre nastupujúcu generáciu takto vydávať.

P.S. Sinuhe, nie som Bubeh ale Buheh, mám to tak aj v občianskom.

Zonart

má proste redakčný system v sebe. Z editačného formulára by sa dalo vela odstrániť, všetko ide, ale všetko potrebuje aj čas.

PS Kedysi sa nedávali ani medzery medzi slová, ešte v starom grécku ... ale nečítalo sa to dobre. Niektoré novoty sú proste dobré, Bubeš.

Buheh

Mne keby niekto priniesol napríklad Havla viazaného v koži s podčiarknikmi a kurzívami, ani by som ho nečítal a rovno by som ho odniesol do centrály SDKÚ gorilám.

P.S. A čože Ty vieš ako sa to starým Grékom čítalo. Možno lepšie ako nám kurzíva, Sonar.

Zonart

načo by ho už niekto dával naspäť do kože? Tá predstava je hrozivá, to ani ten rabi s Golemom našťastie nedokáže.

Ináčkeďmyslíšmôžemetuvyskúšaťpísaniebezmedzier, Bubuš.

 

Buheh

dobre, vzdávam sa. Lebo najbližšie by to už mohol byť pupuš, tak radšej sa skromne vzdialim a idem si čítať o tom, ako Gingrich postaví za 8 rokov na Mesiaci základňu.

Zonart

Sorry, na rozdiel od tvjoho Buhehe, ten Zonart, napodiv, nie je moje pravé meno. Tak sa nehnevaj, Hubebe.

Buheh

Na človeka s nepravým nickom sa nebudem hnevať. Keby bol Tvoj nick pravý, to by bolo iné.

snake_eater

mám starosti v zoo.

Ema

sa šíri panika.


Vládne a korporátne gorily vydávajú nepokojné zvuky a prestali sa navzájom odvšivovať, čo zhoršuje ich sociálne kontakty.


Tu u nás, v skutočnom svete mimo ohrady ZOO, neodleteli sťahovavé vtáky na dlhmi, suchom a čoskoro aj hladom sužovaný juh. Medzi úmrtím na severe a úmrtím na juhu je rozdiel stoviek zbytočných letových hodín, a vtáctvo nie je sprosté.

Zonart

a celá pluralitná slobodná spoločnosť zavrela hubu.

Mohli by hodiť davu aspoň Bubeníkovú alebo Malchárka, ale to by zanechalo tieň a skutoční kmotri mafií, Hasčák, Világi či aj starý Palacka by boli zašpinení sračkami.

A to oni nedopustia - veď kto je tu od nich mocnejší? Jedine ak by Smer chcel naozaj prevziať moc - čo by bolo dobre, ale o tom pochybujem, na to ešte nedorástol a ani nedorastie, ak to nespraví teraz.

Norman

je toto:

http://www.youtube.com/watch?v=E5ALv-EbD0c&feature=player_embedded#!

Chce to ovšem veľa trpezlivosti, lebo je toho hrozne mnoho. Ak by to raz uverejnivi v telke, ľudia by neverili, ako mohli byť doteraz takí hlúpi.

Grigoriy

 

Kedze som to pochopil tak, ze mam od ludi, ktori k tomu maju primerane postavenie v ramci tohto este vzdy len potencionalneho diskusneho klubu, schvalenie, napisem tu niekolko uprimnych slov. Robim to len z laskavosti mne tak vlastnej, a budem do najvacsej moznej miery velmi setrny a ohladuplny, lebo viem, ze ludia vo vseobecnosti nemaju radi uprimne slova.

Rec je o komentovani, a js slubujem, ze neodidem od temy, tak, ako sa to so zeleznou pravidlnostou vzdy stava, ked stado, ktore chce tancovat na parkete, zacne s cardasom, hoci muzikanti hraju polku, aby nokoniec skoncili s hip-hopom.

Takze.

Vynimocni jedinci vo svojej neobycajnej a dnes uz naozaj zriedkavej uslachtilosti, zarmuteni stavom dnesneho skurveneho sveta, obetuju svoj volny cas a vlozia mnozstvo ich vzacnej mentalnej energie, aby prebudili spiace stado z mizerie ich letargie sposobenej prezieranim sa a neustalou honbou za sexualnymi zazitkami, ktore oboje vycerpava a osprostieva ich uz aj tak zoslabenu mentalnu kapacitu. Mentalny vyvoj stada sa skonci okolo dvanasteho roka ich zivorenia na tejto planete, a zotrvava tak az do ich pochovania. Hovorim zamerne o pochovani, lebo vacsina ludi zomrie vo veku akolo styridsat rokov, hoci pohreb je az v osemdesiatke. Z nejakeho mne doteraz neznameho dovodu nazyvaju tu osemdesiatku pozehnanym vekom. Priroda vo svojom nekonecnom milosrdenstve vsak zabudovala do ich mentalneho stroja mechanizmus, ktory im nedovoluje, aby si taketo pravdy uvedomili.

Ked sa jedinci s mimoriadne vysokou urovnou vedomia pokusaju hladat cesty k prebudeniu stada (co podla mna aj tak nema ziaden vyznam), stado sa pasie dalej, a skuma, kedy bude akcia na lacne polske kurence v Tescu, alebo, ako sa na internete objednava viagra.

Nejaky trtko si mozno niekedy nieco aj precita z tej snahy o prebudenie, ale malocomu rozumie, a caka ze niekto iny pripise k tomu nejaky komentar. Obycajne caka dva-tri dni, a ked nic, zacne sa stazovat, ze to tu nikto nekomentuje. Ani ho, trtka, nenapadne, ze by prave on mohol nieco napisat k veci. Moj odhad je ten, ze dovodov k takemuto postoju je niekolko:

- trtkovia obycajne nevedia napisat dve suvisle zmysluplne vety, aj ked sa vychvaluju svojim vzdelanim, najradsej by chodili po ulici so stetoskopom, vytetovali si Dr. na celo. To, aky je rozdiel medzi vzdelanim a kvalifikaciou som uz napisal niekolkokrat. Na Slovensku prevlada nazor, ze ten, kto ma kvalifikaciu agronoma, ma jasne aj v orientalnej filozofii. Napriklad.

- trtkovia sa strasne obavaju o svoje privilegium kupovat lacne kurence a viagru, namyslaju si, ze oni maju take postavenie, ze Mossad uz len caka, kedy spravia prvu chybu, aby ich odstavil od viagry a Jojky. (Na tomto strachu domyslavych trtkov  bol zalozeny cely komunisticky system, len vdaka trtkom mohol fungovat. Preto som ja viac nahnevani a pohrdam vsetkymi trtkovcami, ako estebakmi.)

- trtkovci nehladaju pravdu, nekomentuju ju zo zbabelosti, ale supertrtkovci hecuju inych, aby komentovali.

Vedel by som byt aj uprimnejsi, ale zatial to staci.

Zonart

To je ono. I keď nepredpokladám nejaký dialog, predsa len mám zopár otázok.

Súhlasím, že ľudstvo je v podstate stádo a jeho zveľaďovanie či vôbec jeho pozitívna odozva je ťažká. Že väčšina ľudí má mentálny vek okolo 12 rokov.

Ale taká pšenica je tiež dosť tupá rastlina a predsa je vcelku pozitívne sa o ňu starať.

Tým samozrejme nechcem povedať, že by sa na ľudstvo malo hľadeť ako na zdroj bohatstva, práve naopak. Ale radšej meliorovať homo sapiens, ako pšenicu.

 

PS. Neviem, prečo tak ostro na Sinuheho. Že sa to tu zatial moc nehýbe, určite nie je jeho problém či chyba. Možno to nie je vôbec chyba, ale ak áno, tak to kľudne berem na seba. Ale nebudem vás hecovať, aby ste komentovali - veď ešte bude komentárov, až sa to nebude zvládať. To mám najmenej strach.

Ale dobre si vystihol, že je to potencionálny diskusný klub. Klub je otvorený, pripravený, klub nikdy nie je masový. V podstate každý článok je skôr téma, nadhodená na diskusiu. Ak ľudia nepotrebujú teraz diskutovať, no dobre, možno onedlho nebudú inde môcť diskutovať vôbec.

Ema

Tuto v klíringhauze píšu, že úvahy o vraždení US prezidentov a dosadzovaní típkov, ktorí vyhovujú židom, je ďalšia z pekných židovských tradícií


http://www.informationclearinghouse.info/article30362.htm

Sinuhe

to si sem nemal písať... Takto posilniť moju paranoju. Teraz, podľa toho, ako verne si ma opísal, je mi jasné, že máš na mňa niekoho nasadeného, a to už od mojich dvanástich rokov. A pravdepodobne vidíš aj do budúcnosti, lebo mi pripisuješ činy a vlastnosti, ku ktorým som sa zatiaľ neprepracoval, ale keď to ty píšeš, tak určite ma to neminie. Alebo sa to už stalo a v mojom stave ospanlivej demencie mi to uniklo? Hm, určite mi to uniklo, lebo ty sa nikdy nemýliš. Tak prepáč, že sú aj takí nedokonalí ľudia, ako som ja.

Grigoriy

Maznavy infantilny pokus o sarkazmus.

Inac, pripominas mi Vincenta Lukaca v slovenskom parlamente, ktory sa za osemnast mesiacov ani raz neprihlasil do diskusie a nepodal ani jeden navrh. To by mi ani nevadilo, lebo to je naozaj len tvoja vec, ale naco potom prave ty inych volas do diskusie? 

Ozaj, co si ty myslis o Zidoch a sionizme, ked tak velmi ziadas inych, aby o tom debatovali?

A, neblbni, Mossad sa na taku kreaturu ako si ty moze len ...

Grigoriy

Proizraelská politika pánů Nepohody a Černohorského
Výše jmenovaní výtečníci poslušně kopírují americkou politiku podpory Izraele pod vládou jestřábů a náboženských fundamentalistů.
Snad by znejistěli, kdyby více studovali historii a četli kritické názory samotných Američanů, nijak nevýznamných. Jedním z nich je Paul Craig Roberts (72), americký ekonom, jeden z otců reaganomiky. Týdeníku TÝDEN z 8.10.2011 poskytl rozhovor, z něhož budu citovat. Říká tam: Spojené státy jsou řízeny oligarchií. Demokracie je jen show...
Otázky TÝDNE:
- proč to Amerika dělá?
Myslím, že je to proto, že Spojené státy jsou řízeny oligarchií. Tady žádná demokracie neexistuje. Je to všechno faleš, přetvářka, show. Amerika je ve skutečnosti řízena Wall Streetem, vojensko-bezpečnostním komplexem, ropnými společnostmi, zemědělskou lobby a v menší míře pojišťovnami a farmaceutickými firmami. A samozřejmě Americko-izraelským výborem pro veřejné záležitosti. To je velká, mocná lobby, která zajišťuje, že Spojené státy budou vždy chránit Izrael.
I americký prezident je tedy "prolobbovaný"?
Jistě. Kdokoli se chce ucházet o vysoký politický úřad - třeba o post kongresmana nebo právě prezidenta -, musí sehnat obrovskou sumu peněz na volební kampaň. Rozhodující fondy na politické kampaně mají v rukou silné zájmové skupiny, ona oligarchie, o níž jsem hovořil. Dostatečné peníze tak lze získat jen tak, že budete těmto zájmům sloužit. Kdo se vzpříčí a prohlásí třeba, že si nepřeje další válčení na Blízkém východě, jde od válu. Zákony tady píše oligarchie. A to, že je schvaluje Kongres a podepisuje prezident, to je jenom divadlo.
Někteří tvrdí, že se Spojené státy chystají na válku s Íránem. Byla by taková válka v zájmu oné oligarchie?
Ano, jistě. Izraelci stále tlačí na to, aby ta válka byla. A hraje to samozřejmě do karet i vojensko-bezpečnostnímu komplexu. Ale navíc je tu pár dalších důvodů.
Říkáte ale, že zatímco USA ovládají řadu loutkových režimů, samy jsou loutkou v rukách Izraele.
Ano. Na Blízkém východě nemáme nezávislou zahraniční politiku. Všechny tamní problémy, všechny války vyvěrají z toho, že Izrael se nikdy ze svých zločinů nezodpovídal. Proto Izrael hledí na Ameriku jako na svůj loutkový stát. Cokoli jim řekneme, ignorují - Izraelci dělají jen to, co sami chtějí. Problém je v tom, že jakmile Izrael kritizujete, hned vás nařknou z antisemitismu, z toho, že nemáte rád Židy. Ale v tom to není, jde jen o to, že každý by se měl zodpovídat ze svých činů.
To jsou „žhavě současné“ názory stoprocentního Američana. Ale jsou to názory staronové, opakující téměř shodné názory Jana Masaryka z počátku 20. století. Ty jsem našel v knize Pavla Kosatíka a Michala Koláře: Jan Masaryk – pravdivý příběh (2. vydání, Mladá Fronta 2009). Na str. 269 autoři citují z Janova dopisu otci z New Yorku:
„Je jich tu zatím 600 000, ale každý druhý člověk, kterého potkáš v obchodní čtvrti, je žid. Jsem den ode dne větší antisemita, poněvadž vidím, že jediná zbraň proti ži­dům je zašlápnout je. Žid totiž (keine Regel ohne Ausnahme), jakmile se cejtí, je nejsurovější a nejdrzejší utlačovatel. V real estatu mají židi tři čtvrtiny všeho v rukou a zde s nimi přijdu nejvíc dohromady a nenávi­dím je. Je základní chybou Američanů, že jsou příliš pohostinní vůči cizincům, a ti toho až příliš využitkují. A poněvadž New York je pánem celé Ameriky, budou židé za 50 let pány celých USA..." !!!
Podle známého schématu budu i já obratem označen za antisemitu. A to zcela rozhodně odmítám. Poznal jsem  řadu velmi úctyhodných Židů a také vím, že i v dnešním Izraeli je nemálo občanů, kteří s rasistickou a imperialistickou politikou své vlády nesouhlasí a chtěli by Palestincům dopřát vlastní stát a žít s nimi v míru a v dobrých sousedských vztazích. Tak, jak to ukládala dosud nesplněná rezoluce OSN z roku 1947. Ale to, jak ukazuje P. C. Roberts,  nevyhovuje zájmům americko-izraelské oligarchie, která vládne  a chce trvale vládnout světu a ukájet svojí bezbřehou touhu po majetku a neomezené moci. Téměř doslova tak, jak je to napsáno v Protokolech sionských mudrců, které jsou (bez důkazů) prohlašovány za podvrh carské „ochranky“.

nové