Tupá škodoradosť Naďa

To, že policajná akadémia zrazu vyhodila z pracovného vzťahu Eduarda Chmelára a Miloša Blahu je už známe.

Situácia ako za Husáka v ťažkej normalizácii, na ktorú doteraz všetci tí nenávidiaci Smer toľko nadávali. Trestanie odporcov režimu ekonomickým zničením je klasická zbraň totalitných režimov. A áno, bude horšie, budú sa masovo vyhadzovať z práce aj ľudia, ktorí nie sú všeobecne známi. Respektíve sa tak už dávno deje.

Ale to všetko by nemalo zmysel opakovať, keby nebolo na tejto situácii niečo unikátne, čo nebýva, ani za komunistov nebolo. Minister obrany, Jaroslav Naď totiž vyhlásil to svoje:

 „Tak som sa práve dozvedel, že Chmelár a Blaha skončili na Akadémii policajného zboru, lebo im rektorka nepredĺžila zmluvu. Čo k tomu dodať, je to obrovská strata pre ľudstvo“.
 
Nuž, nedoučený blbeček nedokáže pochopiť hodnotu vzdelania, to je jasné. Ale výnimočný je iný aspekt:
 
Nikdy nebývalo, aby sa moc vysmievala tým, ktorých ničí. To nebolo azda ani za Stalina. To je prejav takej primitívnej zlomyseľnosti, takej tuposti, že je to v Európe vážne unikát.
 
Zakladáme to týmto do archívu.  Vytiahneme to, keď sa budú diať iné, pre ľudstvo vlastne tiež "nie dôležité" veci. 
 
 
Roland Edvardsen

Až ma prekvapuje, ako sa v Oľano ani nijako extra nesnažia presviedčať, že sú nejakí demokrati a že im záleží na nejakej politickej kultúre a nejakých štandardoch. Teda ono to bola vždy neandertálska strana, resp. projekt, ale aj tak to more otvorených a hrdých primitívov, čo si tam Matovič dovliekol, je na uterák. To, že majú stále toľko % v prieskumoch je naozaj na zaplakanie. Aj to, že do nich liberálne plátky síce hryzú, ale stále tak nejako nie poriadne. To fakt sa všetci tak boja nejakého Smerohlasu či Fica (ktorý beztak už nebude premiérom či nejako viac pri moci), že radšej budú tolerovať toto?

Norman

(tým či iným spôsobom)
som naozaj presvedčený, že prekonali míľnik, a, pri naozaj čo najviac chladnej úvahe, obávam sa, že ich budú naháňať a niektorých zabíjať priamo na ulici.
Niečo ako Caucesca.
Samozrejme si to neželám a od toho odrádzam - ale náš dosah tu je malý a tých, ktorí tak spravia, my tu nezastavíme. Násilie naozaj nič nerieši a nevyrieši - len dáva lepší pocit, pocit zadosťučinenia, pocit spravodlivosti.

Samozrejme, to hovorím o politikoch. Ako sa budú k sebe správať bežní ľudia, to ani nebudem skúšať popisovať. A tiež by ma zaujímala ich psychológia, ich motívy - ale neviem, kde by som sa s nimi mohol porozprávať (na webe to nejde, tam nik z nich naozaj nediskutuje).

Roland Edvardsen

Ja mám zo všetkého teraz takú veľkú hlavu. Popravde, trochu som už dúfal, že vláda teraz padne. S tým Sulíkom to vyzeralo miestami dosť dramaticky. Matovič vraj krátko po Vianociach naozaj chcel odvolať Sulíka. Ale vraj si to mal rozmyslieť, lebo interné prieskumy mu ukázali, že ľudia sa začali chytať na to, keď vykresľuje Sulíka ako neschopáka a zradcu. Čudné.

Ak v niečo nemám dôveru sú to masy. Tie nevedia ani veľmi voliť, ani referendá nepodporia. Strašne veľa ľudí je povrchných a nezaujíma sa, nevie alebo ide po prvej signálnej - veď aj preto vyhral Matelko. A vôbec, musím tú politiku menej sledovať: je to ako droga, ťažko sa od toho odvyká, ale nerobí mi to dobre. :-)

sandro

Referendum pri 50% kvote je nezmyslom. Madari nemaju zaujem o Slovenske veci = -500tis. Cigani o nic okrem okamzitej spotreby= -700tis. Samozrejme, tie cisla maju byt ponizene o mladistvych. Ale vo vysledku, by muselo prist cca 80% Slovakov a nie 50% aby bolo referendum platne.
Mam podobne pocity, v poslednej dobe uz vobec nedokazem sledovat npr. tlacovky. Uz viem o com hovorila generacia mojich rodicov z nasej sirokej rodiny, ked nedokazali akceptovat rozdavanie Slovenska korporatu po 98. a neuspech referenda o ochrane strategickych podnikov. Vysledok bol ten, ze pre pokoj duse chodili coraz viac po Tatrach a politiku vytesnili. Je to rozumnejsie, ako si dlhodobym stresom privodit nieco nezvratne.

Roland Edvardsen

Referendá majú zmysel viac-menej len ako propagácia nejakej myšlienky či strany. Napr. to referendum za rodinu síce nebolo úspešné, ale niekoľko mesiacov živilo istú tému, istý verejný diskurz, ktorý následne mal nejaký širší dopad aj na politiku (napr. po ňom viaceré strany skonzervatívneli, napr. aj taká SaS, ktorá predtým hovorila aj o adopciách homo pármi, ale po tomto referende je už len za RP). Takže aj teraz referendum za predčasné by síce (na 90%) nebolo úspešné, ale mohlo by posilniť opozíciu a anti-matovič atmosféru - teoreticky.

Ale opozícia je teraz naozaj v katastrofálnom stave, rozhádaná, dezorientovaná, rozpadávajúca sa. Fico s Pellegrinim si robia naprieky, už je celá tá ich rivalita medzi nimi fakt otravná a trápna. A Kotlebovci sa postupne budú ešte viac rozpadávať. O nímandoch mimo parlament škoda reči. Akože v koalícii sú tiež hrozné vzťahy, ale aspoň vidno akým tmelom je to, keď sú u koryta. Oni môžu vydržať, predsa len tie prachy z Fondu obnovy sú príležitosť aká sa tak často nenaskytne. Hovorím, táto vláda padne, len keď to sama bude chcieť.

sandro

Hej, Kotlebovci sa prave rozpadli, aj ked este nie oficialne. Som celkom zvedavy, ako to budete vnimat tu a aky tu pristane text. Podla mna bol Kotleba hodeny z balona ako nechcena pritaz a stalo by sa to tak ci onak. Tym netvrdim, ze to robil dobre(ved sme to tu nedavno rozoberali), ale jeho reakcia na tlak zvnutra strany bola takato(posilnil si pravomoc) a to spustilo dalsie reakcie Uhrika, Mazureka, Duricu a dalsich. On to stale vnima iba tak, ze pozicia, ktoru LSNS ma, je len zasluhou dlhorocnej tortury, ktoru musel podstupit. Potvrdzuje sa, ze narodna scena stale nedokaze kooperovat a povznasat sa nad tak trivialne veci ako je vlastne ego.

Norman

čo sa vlastne s nimi deje.
Ja nemám na kotlebovcov teraz žiadne kontakty, tak môžem povedať len analýzu, keď mi dodáš informácie :-)

Ľubov

,je ,že chlapcov zmenili peniaze a potom,s jedlom rastie chuť. Stalo sa to už milionkrát,priśiel do politiky s jednou igelitkou,vyškriabal sa vyššie a zrazu má pocit,že je z iného zadku,ako ostatní.
Prečo to robia práve v tejto situácii,keď je Slovensko 30 cm od priepasti,to im ale najviac vyčítam.Len skutočná osobnosť by na mieste Kotlebu ustála taký podraz.
Peniaze v politike sú ako hlava Medúzy,plná hadov. No zoťať tú hlavu,ako vieme ,dokázal zatial iba Perzeus,poloboh,nie politik.

Roland Edvardsen

Takže si na strane Kotlebu? No, to čo Kotleba spravil, alebo skôr ako to urobil (bez informovania ostatných), ťažko nemohlo ten zvyšok nenasrať: https://www.aktuality.sk/clanok/857420/co-sa-stalo-v-lsns-kotleba-je-uz-...
Takže on chce riadiť stranu aj z basy, no to bude iný unikát.
A nie, fakt sa z tohto čo sa deje u kotlebovcov a ako sa to u nich vyvíja neteším. Je to smutný príbeh, veľmi smutný a sám mám z toho zmiešané pocity. Ale čo si budeme nahovárať: dalo sa to čakať a asi to muselo raz prísť - vážny rozkol s vodcom. Zdá sa, že tá strana postupne končí. Len nech sa obzerám, ako sa obzerám, nevidím nikoho, kto by ich zatiaľ mohol nahradiť.

Ľubov

ak pôjde naozaj do basy,možno do Prešova,mali by pri ňom teraz stáť a nie ho práve teraz odkopnúť.

Roland Edvardsen

Máš pravdu, ktovie ako to čisto z nejakej ľudskej stránky Kotleba berie. Je to veľmi ťaživé - a tá basa neférové svinstvo.

Ľubov

mizerný,však vieš,že som fanúšik Trumpa,ale nejako sa z toho vyhrabem a už budem čítať len Nadhľad.-).

Norman

Hm, Ľubov, to je dobrý nápad, čo tak tu spraviť taký malý test super pozitivity - všetky správy by sa prezentovali ako ukážka pozitívneho vývinu. A ak nie pozitívneho, tak ako dôkaz pravdivosti predpokladaného vývinu - ktorý smeruje k pozitívnemu zavŕšeniu.

Rozpad LSNS - posunutie na národniarskej scéne, už aj tak dlho žiadaný a predpokladaný vývoj....
Nástup Bidena - len dôkaz rozpadu USA. Biden teda určite pravdoláskarov nevytrhne ...
Tragédia Lučanský - koniec vlády Matoviča, neodpustiteľný ich zločin, ktorý ich stiahne ku dnu ...

Ale niečo na tom je, že o také niečo sa snažíme od začiatku.

kali

Ono je už dlhšie verejným tajomstvom, že Kotleba má problém s niekym kto by ohrozil jeho pozíciu vodcu a tiež nebude náhoda, že táto zmena stanov strany sa udiala za chrbtom tých ktorí ho práve najviac mohli ohroziť a aspoň minimálne jeden z nich je fakticky ako tak schopnejši a reálne vhodnejši za predsedu. Taký Belusky alebo Schlosar sú nevýrazní tí nemajú prakticky žiaden výtlak a aj napriek tomu o zmenách vedeli. Kotleba ich jednoducho vyšachoval aj preto, že mu hrozí basa (teraz sa len ukazuje aká do neba volajúca sprostosť boli tie šeky s čislami), čo z jeho pozície ako hlavného zakladateľa a tvár strany chápem, ale Uhrikovy a Mazurekovi sa teda vôbec nečudujem, že reagovali tak ako reagovali. Rozhodne je to mizerná situácia, ale správny vodca by tiež mal vedieť kedy nadišiel jeho čas. Kotleba svoju misiu splnil tým, že stranu dostal do parlamentu, v tejto chvíli, už mal ustúpiť do úzadia a prenechať žezlo niekomu inému, niekomu nie tak s radikálnou minulosťou, niekomu kto by bol aj schopnejši stranu potiahnuť ďalej a vytrhnuť zo stagnácie v ktorej od volieb 2016 sa strana nachádza.

Truhlík

S prvou časťou súhlasím. Kotleba podobným spôsobom rozbil Slovenskú pospolitosť.
Nevidím ale dôvod aby Kotleba niekam ustúpil. Ani Uhrík nemá Kotlebov výtlak.
Akú radikálnu minulosť má za sebou Kotleba ? Čo robil lúpežné prepady ako Pilsudski alebo Stalin ?

kali

Uniformy, členstvo v slovenskej pospolitosti, hlásenie sa k stavovskému zriadeniu atď atď... Nehovorím, že ma Uhrik nejaký väčší výtlak, ale skôr si myslím, že má potenciál nabaliť novú voličskú základňu, niečo získať z tzv strednej vrstvy. Pod Kotlebovím vedením tá strana smeruje skôr k dogmatizmu a klerikalizmu ako k nacionalizmu. Teraz je už samozrejme neskoro niekam ustupovať, strana sa skôr či neskôr rozpadne, ak by ale ustúpil skôr nemuselo k tomu dojisť.

Norman

Kotleba svoju misiu splnil tým, že stranu dostal do parlamentu, v tejto chvíli, už mal ustúpiť do úzadia a prenechať žezlo niekomu inému, niekomu nie tak s radikálnou minulosťou, ....

Niet čo dodať, presne tak to je.
Bolo by to výhodnejšie aj pre neho, bol by menej zraniteľný.

A čo sa týka odsúdenia prípadného pobytu v base: na to mal reagovať tak, že to práve niekomu zverí, a nie že si to nechá pre seba, ako zábavku na prični. Zlé rozhodnutie.

sandro

Ano, stalo sa to, ze Kotleba vycitil, ze sa uz deli ''korist'' a caka sa na jeho odchod za mreze. Preto spravil to co spravil. Kedze vsadzal na ludi ako Suja, tak sa niet co divit. Vsimol som si, ze vsetci v poslednej dobe zdoraznuju testosteron, radi len tak mimochodom ukazuju vypracovany biceps, fotky z posilnovne...U potetovaneho narcisa Suju alebo u Mazureka(aj ked jeho drze vystupy v nrsr ma bavia) by som to ocakaval, ale prekvapilo ma to trochu u Uhrika, Duricu(ten je zvlast pateticky), chlapcov z kulturblogu. Netvrdim, ze venovat sa telesnej schranke nie je dolezite, naopak, sam sportujem ked sa len da, ale tu je to trochu ine. Citit z toho nieco ine. Kotleba je uplne iny typ. Od jeho vyhodenia zo skoly za politicke nazory si presiel tazkou cestou, skoncilo to tak ze o syna sa mu bude starat nejaky arab a pojde za mreze na 4 roky za nezmysel. To je veru vela aj na kona.

Norman

Začal s tým, že nacionalizmus bral ako podporu svojho obchodu s handrami.
Áno, mlátili sa a zmlátili ho raz aj s matkou - ale to je už dávno. Za to, že bude mať syna v Egypte môže zrejme tá mladá, čo si ju zobral - a on sám osobne. Bicepsy a podobne - to bola blbosť z minulosti, neviem, ako je to dnes, ale tým sú postihnutí tuším všetci (teda okrem toho, že im rastie brucho).
Neviem, či sedieť v parlamente je "ťažká cesta" - tento súd je prvá naozajstná zlá vec, do ktorej sa dostal a okrem cirkusu s číslom za to možno môže aj spôsob obhajoby. Nemyslím, že by ináč Kotlebov prípad pôsobil ako prípad nejakého trpiteľa.

Náhodný okoloidúci

V tomto článku je prehľadne uvedené, čo všetko na nás Matelko skúša, je to ako z príručky pre manipulátorov. A nielen on, robia to skoro všetky vlády, ako keby boli riadené z jedného centra. A zrejme aj sú.

S niektorými bodni nemusíte súhlasiť, ale celkovo to sedí.

http://www.michalshark.cz/2020/12/manipulace-s-lidskym-chovanim-dle-dr.html

Truhlík

Vyhodila ich rektorka dosadená ich rodnou stranou.
V princípe si to zarobili sami.
Je to len ďalšia ukážka, čo za kádre mal Fico okolo seba.
Nuž áno. Jak cez kopirák stalinizmu.

Dusanbe

veď aj had Naď začínal kariéru nejako cez Smer, či nie ?
Oportunisti a kariéristi, ukážkové kusy.
Rektorka chce byť aj ďalej rektorkou, tak sa snaží...
Kam až toto všetko dospeje, mám vážne obavy.

Norman

Asi nie celkom všade dosadzujú strany ľudí, že. Niekde ich proste vybeá iný mechanizmus, vďakabohu.
Ale hlavne - samozrejme, že si nemôžeš všade dať dokonalých a nejakých sebe čo nejakej veci oddaných ľudí - odkiaľ ich zoberieš?

Ale veď dobre, tak súhlasme - NA VINE JE FICO.
Sám si je blbec na vine. Asi vymyslel tento režim. Plus ten buzerant Pellegrini. A Kotleba je tupý sedlák, ten si je tiež sám na vine, že pôjde do basy. Asi do Prešova.
A máme vymalované - môžeme ísť do Tatier, lebo nám politika nerobí dobre.

Truhlík

Je to tradičná chyba slovenských vodcov. Nevedia si okolo seba postaviť vhodných ľudí.
Mečiar sa takých postupne zbavil. Fico takých od začiatku nemal. Kotleba to nezvláda tiež.
Samozrejme je to vec režimu. Výnosnejšie je byť v Slovensku kolaborantom ako národovcom. To už vedel Ľudevít Štúr.
Myslím, že aj tu som tvrdil, že Kurilovská je Kaliňákova sliepka, čo tam nemá čo robiť. Chmelára neľutujem vôbec a Blaha s tým jeho salónnym anarchokomunizmom mi je smiešny.
A nastúpia ešte horší. Tak to v Slovensku chodí.

JAptr

Zdravím,
v prvom rade prajem, aby ste si užívali dnešného dňa, možno je jeden z najlepších...
Je to búrka v pohári, Slovensko, je jedno stredne veľké mesto v horách, čo je si síce pre nás krásne, ktorí tu žijeme. Ale pre iných to nemá cenu, tu sa o ničom nerozhoduje, volia sa iba techniky realizácie. Pekný večer

nové