Americká nadvláda nad Európou

Treba sa zamyslieť nad tým, prečo USA (z ich pohľadu) musia ovládať Európu. Samozrejme, Európa je veľké centrum bohatstva, križovatka, ľudská sila a kreatívna inteligencia - tá dokonca väčšia, než si Američania uvedomujú. Európa je zdroj bohatstva v akomkoľvek zmysle slova - prinajmenšom je to výrazný koncentrátor bohatstva, ktorého časť potom prúdi  za Atlantik. A Európa je jednoducho moc a moc treba mať pod kontrolou - akúkoľvek, kdekoľvek, do takej miery, ako je to len možné.

Ale je tu jeden aspekt, na ktorý chcem upozorniť a ktorý je naozaj pre USA klúčový:

Európa je jediný kontinent, ktorý dokáže vygenerovať novú spoločenskú ideológiu, nový spoločenský mýtus.

Samozrejme, mýtus generuje každá spoločnosť. Generuje ho pre seba a indukuje ho do okolia, v dnešnej dobe potenciálne do celého sveta. Ale jedine Európa je schopná vytvoriť taký nový spoločenský poriadok a svetonázor, ktorý je schopný konkurovať americkej plutokratickej bájke a to aj priamo v samej severnej Amerike.

Rozumej, čokoľvek vznikne napríklad v Číne, v Južnej Amerike, prípadne v Rusku  - to je iné, to  harpyja ovládajúca Ameriku odbije nielen ako absolútne zlé, amorálne, "nedemokratické", ale minimálne ako cudzie, ako menej hodnotné, ako nevhodne pre "náš vyvolený židokresťanský svet". Čína a Rusko napríklad mali a majú dosť samostatnosti a aj rozdielny neamerický pohľad na svet - ale ten nielen bol, je a bude apriori očierňovaný, ale je pre Američanov proste nepochopiteľný, nezrozumiteľný. Oni nerozumejú ani Rusom, ani Číňanom, ani Indom, ani Arabom. Nikdy cudzia kultúra nemá šancu uspieť u obyvateľov USA - napriek proklamovanému melting potu, multikulti či početným menšinám. To žaiľ naopak, sama Čína a Rusko majú problém brániť sa zámernej a všetkými možnými zdrojmi budovanej ideologickej diverzii z Ameriky, konzumnému snu a narkotickej fatamorgáne bohatstva.

V Európe je to mierne inak. Európa nikdy nepodľahla ideologickej diverzii, len americkým zbraniam a ich hrubej sile, ktorá ideologickú diverziu následne Európe vnútila. Európa azda nikdy nebola tak kultúrne zničená, ako svojho času zničili Briti a Američania Indiu a Čínu, a boľševici Rusko. Európa naozaj má živý tvorivý potenciál, vždy bola a stále je potencionálnym producentom skutočnej kultúry.

A hlavne - naozaj nik nerozumie americkej podstate lepšie, ako Európa. Veď Amerika je len podmnožina Európy, trocha obsypaná farebnými multikulti zbytočnosťami.

Ak by Európa dosiahla samostatnosť, generovala by možnosti a ideály, ktorým by Amerika nebola schopná konkurovať, ktorým vplyvu by sa nedokázala brániť. Nemohla by ich odmietnuť ako cudzie, exotické a bolo by jasne vidieť ich prednosti. Tvrdím opakovane, že tento potenciál Európa stále má a že Amerika sa ho stále bojí.

Ak sa oslobodí Čína, Amerika stratí zdroje, ale prežije. Ak sa oslobodí Rusko, Amerika stratí zdroje, ale prežije. Ak sa oslobodí Európa, sprofanuje sa americká ideológia a samotná Amerika ideologicky skolabuje.

To je hlavný dôvod, prečo Američania stále držia Európu v zotročenom stave a boja sa jej slobody

 

 

 

Ľubov

Poviem to ,čo ma prvé napadlo,keď som si to prečítala. Áno,škoda by bolo Ameriky,aj teraz mi je jej už trocha ľúto.Ale pokiaľ naozaj platí,že na dvore môže byť len jediný kohút,tak potom nemám čo riešiť.Nech žije stredná Európa !

Norman

Systém skolabuje - to bude pre skutočných normálnych američanov len dobre.

qedstar

Paradoxne súhlasím. Dvaja králi v jednom Mordore, to by fakt nešlo. (Mordor = rozumej Zem).

baloo

ale nedá sa s tým úplne súhlasiť.

Poprvé: Európa NIE JE jednotná kultúrna entita. Oni sa už stáročia pozerajú na východ - tj. na nás - ako na podradené rasy a naše krajiny ako na niečo, kde samozrejme oni majú bačovať a my na nich robiť. Nezačalo sa to Jevropskou Júniou, ale prinajmenšom si viem vybaviť napr. skoro súvislé vojny Uhorska s nemcami (a nikdy s nikým z východu), vyčínanie tzv. križiakov až dovtedy kým im Koloman nevysvetlil, ako sa slušný človek správa, ale aj Habsburgov a colnú hranicu a "asymetrie" štátnych dotácií v rámci Monarchie. A podobne. Ale aj poliaci majú svoje príbehy o nemeckom rytierskom ráde, rozdelení krajiny, dokonca aj češi by mali čo povedať. Takže nemajme ilúzie: nikdy sa na nás nedívali a ani teraz sa na nás nedívajú ako na rovnocenných. Myšlienku "európy" vždy vytiahnu, keď chcú mierovo kolonizovať ale ako krásne odsabotovali višegradskú iniciatívu...

Podruhé: s tvrdením, že snáď Európa má šancu urobiť "mentálnu revolúciu" v amerických mozgovniach sa dajme tomu, že dá súhlasiť. Ale je to trochu ako hlava 22. Európa je len dovtedy kamoš, kým poslúcha a príliš nemúdruje. Snáď sa ešte pamätáš, keď anno decibel frantíci nesúhlasili s vojnou na Irak, tak v USA užaj prekrstili "french fries" (hranolky) na "freedom fries" či na čo... OK, že to tiež vymysleli nejakí governmentálni PR-chuji ale ľud pospolitý to prijal. Bohužiaľ štatistika je štatistika a priemerný američan je nesmierne hlúpy, to zase nevie pochopiť ani európan, ako dokážu existovať bez toho, že by napr. vedeli, že Anglicko je ostrov. Na ich mentálne povznesenie je podľa mňa jevrópa málo. A kľudne si myslí, že som kruté bezcitné hovädo: ani mi na nich až tak nezáleží.

Po tretie. Je to možno zvláštne, ale európania si niekde aj uvedomujú, že z morálneho bahna musia vyliezť. Podľa môjho odhadu, čím viac ideš na východ, tým viac si to uvedomujú - ale zároveň tým menej sú mentálne a morálne vcucnutí do toho bahna, takže skôr ide asi o nejaké zvyšky zdravej staromódnej morálky. A včil paradox: Európa zase práve od RUSKA očakáva hlavne takúto morálnu očistu. Len si všimni: akonáhle si niekto dovolí nahlas zap.čovať do amíkov, nebodaj do samovyvolených, celý svet jasá ako keby vnikol malý lúč svetla do jeho ťurmy. A to si na západe málokto dovolí, pričom všetko sa začína jedenástym prikázaním: NEKLAMAŤ. Celý svet vie, že americké sionmédia a poprední západní - a bohužiaľ nielen americkí - činitelia klamú v jednom kuse, už sa ani neospravedlňujú. Keď dali dole ten boeing, bolo hneď jasné, kto to bol, každý to vedel, len média kvákali svoje chujoviny. Už keď napadli Irak, vedel každý, že Saddam tam nemá žiadne také zbrane, čo mu Powell vyčítal v OSN. Takže Európa práveže od RUSKA očakáva ten pramienok čistej vody, aby mohla konečne vyčistiť tento chliev. Ale aspoň si to uvedomuje do istej miery, napriek všetkému strachu z rusov.

A poštvrté: myslíš si, že dnešná Jevrópa ešte stále má taký potenciál, aby vstal? Keď práve sa topí v mori agresívnej, nepriateľskej a nekonštruktívnej čvargy, ktorú sem pustili jej vlastní nevolení zradcovia? No, ja som bohužiaľ v tomto dosť skeptický. Potenciál vidím vo východnej Európe - hej, v Slovensku, Chorvátsku, Maďarsku, Česku, aj Poľsku, Srbsku, dokonca aj Rumunsku a Bulharsku. A mohlo by sa to kryštalizovať kľudne okolo V4 - a toť máme tebou analyzovaný problém v malom: prečo je tak kruciálne dôležité, aby takéto zdecimované pohraničné gubernie boli totálne spolušné? A v tom ide EU ruka v ruke s USA.

Norman

To sú práve tie vnútroeurópske rozpory, už sme to tu spomínali, ale budeme ešte.
Ja Európu deliť nemienim, keď už, tak na severnú a južnú, ale určite nie na západnú a východnú. V zmysle že Európa konči na karpatoch, Ukrajina a všetky tie planiny aj sibírske sú proste iný kontinent. Ale Európa je dnes jedna, v čase dialnic a internetu to už nemá zmysel deliť.

baloo

nie je môj nápad - západniari to tak vidia (odjakživa) a tomu zodpovedá aj vnútorné fungovanie EU: množstvo a smer dotácií, zvýhodňovanie podnikania a investovania, umelo udržiavaný pomer príjem/výdavky, odliv mozgov a "obnova krvi" z východu armádou gastarbaitrov a pod. Delenie juh-sever má tiež opodstatnenie, ale skôr kultúrne (a z toho vyplývajúc aj ekonomické). NIKDY sa s nami nebudú baviť ako s rovnocennými, jednotná Európa je len fráza. Sme pre nich kolónia, "drang nach osten". Internet je supiš, dokáže ma spojiť aj s Brazíliou a Japonskom a a diaľnice by mali byť aj do Ruska a Turecka, možno aj sú. Len si predstav ako napr. slovenské biele vínka a bryndze, maďarské klobásky a ovocia, české kvargle a sudy Budvaru naložia do kamiónov, alebo ešte lepšie do vagónov a na druhý deň sú v Novosibirsku, kde sa ľudia pre nich aj pobijú - len nechápem, prečo je tam tá UMELÁ bariéra? S rusákmi nesmieme kšeftovať? Neni to trochu v rozpore s dogmou "samoregulačného slobodného trhu"? To je fajn, že akože smerom do Európy nie sú bariéry (aj to je ilúzia, tie bariéry tam sú, len sú iného charakteru: kvóty, normy atď.) ale Schengen bude fungovať iba dovtedy kým to západniarom vyhovuje. Ak gréci splnia svoje vyhrážky, že nebudú krmiť tú masu emigrantov, ktorej čelnú vlnu práve oni, ako prvá EU-krajina zadržujú a vypustia ich do EU, uvidíš, že okamžite uzavrú hranice. Ahoooj, schengen, jediná akotak kladná vec, čo EU pre nás priniesla. A z celej EU nám zostanú vypadnuté colné príjmy, neférové subvencie, štvrtinové mzdy a rovnaké ceny ako u nich, nikým nevolený a nad zákon stojaci ESM ("euroval"), ktorý môže bárskedy zaveliť o hociakú čiastku, povinné presadzovanie práv buzerantov, cigánov, povinná účasť na ľubovoľnej agresii, do čoho nás nič... Ak chceme reálnejšie delenie Európy, tak ju môžeme rozdeliť na krajiny "bohaté a rozhodujúce" a krajiny "chudobné a poslúchajúce", kde samozrejme tiež nie sú ostré hranice. Ak všetky tie aspekty po 25 rokoch dokážeš stále vidieť ako nejaké chybičky krásy, drobné nedokonalosti, ktoré sa časom vyriešia (koľkokrát sme to počuli?), tak skús si položiť otázku zaváňajúcu hnusnou konšpiračnou teóriou: nebol to čírou náhodou PLÁN? Lebo keď z krivky odrátame malé "sezónne výkyvy", zostane veľmi dôsledne dodržaný hlavný vektor: vytvorenie bufferovej zóny poslušných kolónií, ktoré majú za účel jednak lacno vyrábať pre západné firmy, kupovať ich druhotriedny tovar a byť frontovou zónou, keď to rozbalia proti Rusku. Aj to je v pláne cca. od konca II. sv. vojny, možno aj skôr. A keďže práve v tejto bufferovej zóne bude najväčšia mela, jasne, že nič tu navybudovali, len - staromódnym výrazom" - vykorisťujú.

Ja tu práveže vidím BRUTÁLNU deliacu líniu medzi samoľúbym namysleným a rozmaznaným západom a vyciciavaným východom. Nie, nie sme ani Rusko, ale ani ten vznešený "západ".

Buheh

ani Rusko, ani ten vznešený západ".

Nuž, pravdu vravíš, drahý baloo.

Len dakedy Ti mi to tak pripadá, že sme sa my ocitli ako medzi dvomi polovicami jedného zadku.

Norman

Je pravda, že tu také určité delenie je, a bolo by na dlhší popis, prečo sa udržuje.

Delenie je, so všetkými negatívami - ale ako situácii pomôžem, keď to deleneie budem zosilovať ???