Bielorusi zatkli neonacistu, Západ zúri

Je to veľká sláva, keď u nás v Tejtokrajine zatiaľ nazývanej Slovensko polícia, SIS, NAKA alebo podobná inštitúcia zatkne nejakého neonacistu, či už ozajstného alebo takého, ktorý síce s neonacizmom nič spoločné nemá, ale vrchnosť ho potrebuje nejako onálepkovať, aby jeho zatknutie bolo možné zdôvodniť.

Veľká sláva je aj to, keď na dobrom a demokratickom Západe ulovia nejakého nacistu, ktorý údajne mal niečo spoločné s koncentračnými tábormi (vynález Angličanov) a holokauzom alebo rozprášia jeho údajných pohrobkov.

Ale ako hovorí staré včelie príslovie, Quod licet Jovis, non licet bovis.

Keď zatknú neonacistu u nás alebo na Západe, je to v poriadku, demokratické a žiadúce.

Keď však zatknú neonacistu Bielorusi, Západ z nepochopiteľných príčin kvičí, vrieska a zúri.

Nejdem prepisovať okolnosti, za akých k zatknutiu "nácka" s novinárskym krytím, Ramana Prataseviča, došlo, píšu o tom všetky plátky a weby a ide len o to, čo kto účelovo vynechá alebo prifarbí a nafúkne.

Dovolím si len uviesť (mnou doplnený) výcuc z údajov, ktoré uviedol vo svojom článku na Hlavných správach Gabriel Gačko. Pratasevič, ročník 1995, v roku 2014 ako 19-ročný odišiel na Donbas bojovať na strane ukrajinskej armády proti Donbaským Rusom, ktorí sa odmietli podriadiť Kyjevskej junte dosadenej Západom. Stal sa tiež členom smutne presláveného neonacistického práporu Azov, absolvoval bojový výcvik - boj zblízka, streľba, sabotáže, podvratná činnosť. Samozrejme, bol aj na stáži v Prahe a vo veľkej Amerike za veľkou mlákou. To je pre podvraťákov "povinná jazda". Pri takejto "kvalifikácii" je jasné, že "novinár" je len krytie.

Z môjho pohľadu je zabásnutie "nácka", ktorý sa snaží rozvrátiť svoj domovský štát a podriadiť ho cudzím záujmom, úplne v poriadku. Vlastizrada je mimoriadne závažný zločin.

Ide mi však o niečo iné. O ten pohoršený zúrivý krik a kvikot zo Západu.

Prečo "demokratický" Západ nebol rovnako pohoršený z prípravy vraždy bieloruského prezidenta Aleksandra Lukašenka a jeho synov?

sandro

V BLR zatykaju neonacistu a EU hore nohami. U nas obvinili za ''Vyzvu na protivladny protest'' poslanca NR a vsetko v poriadku. Vraj ''podnecovanie'' :) krasne slovo, jedna sa samozrejme o to stare zname ''buricstvo''. Najnovsie nahanaju poslanci OLANO prostrednictvom policie grotesknu figurku Jakubca, pretoze povedal nieco na ciganov ohladne pripravovanej volebnej korupcie v podobe 330e na male ciganca. Ak niekto rozmysla, preco je tolko idiotov(a tym myslim realnych poloblbov bez vzdelania, ktori by sa inak vlastnou silou neuzivili) vo vrcholovej politike tak odpoved je jednoducha. Zastupne temy ohladne genderov, sexu, LGBT, rovnopravnosti, atd. umoznuju kazdemu imbecilovi pricapnut sa na ktorykolvek nazorovy prud a jeho existencia v politike je okamzite zdovodnena. Tymto temam rozumie kazdy, kazdy sa k nepotrebnej chujovine dokaze svojsky prezentovat a odbornym temam sa venovat uz vlastne ani nema kto. Cely priestor je zahlteny uplnym sajrajtom. Ked chcete prist do takehoto panoptika s niecim rozumnym a odbornym, tak tento system to uz akoby automaticky povazuje za nieco cudzie. Je to nastavene perfektne.

Roland Edvardsen

Ja som naozaj dúfal, že keď sa uvoľnia opatrenia, tak sa urobí nejaká poriadnejšia masovejšia akcia, že ľudia to budú chcieť vyplaviť, lebo nespokojnosť s vládou cítiť. Ale nič. Asi chýba aj organizátor. Tie rôzne ľudové spolky a strany jednoducho toľkých neoslovia.
Oľano škoda už komentovať, to je hnoj aký nemá v slovenskej politike obdobu. Matovič vyslovene cielil na idiotov a čudákov z ulice a kanálov.
A týmto špinavcom je odrazu dobrá prezumpcia neviny (neexistentná u opozície), ak ide o ich pedofila Heráka. Toto tá krava Hatráková myslela vážne? https://www.topky.sk/cl/10/2126303/Skandal--Heraka-v-OLaNO-podrzali--Sok... To vážne taký odpad môže robiť na Slovensku psychologičku? Keď už si človek myslí, že Olajno nemôže klesnúť hlbšie, oni vás vždy dokážu prekvapiť.

Roland Edvardsen

Samozrejme, prezumpcia neviny je prezumpcia neviny. Ale ten Herák podľa mňa aj pôsobí ako pedo, zapadá do istého profilu (podobne ako Jackson, napríklad), z toho čo som u neho videl a počul. Pochopiteľne to nemusí tak byť. Ale u neho je tých obvinení tiež viac, aj z minulosti...Takže to smrdí na sto honov. A tento cigáň si stále v pohodičke robí poslanca a poberá si platík, o ktorom by sa mu inak mohlo len snívať nebyť Igora. U takého žiadna kolúzna nehrozí - ako pri údajných 20 000 eur a televízoroch. To je tiež strašný hnus, ďalší selektívny nepomer a pokrytecto póvlu z Olajnó. Zneužitie decka je úplne iná váhová kategória ako nejaké biznisy, o ktorých tu škrieka astenický kripel Heger. Ale niekto sa tu chce tváriť opačne.

Norman

okrem príslušnosti k oľano patrí k hnedoidnému kmeňu - a tam, zrejme, trtolenie s dospievajúcimi nie je neobvyklé. Navyše - tábory pre tínejdžrov - to je zrejme dnes zlatá baňa podobných typov. Scauti a podobní buzerantské úchyli.
Čudejme sa, že sa ho ešte nezastal Kollár. Veď tomu tiež moc nechýbalo, obháňať 16, narkomanku z ústavu, ako to robil Kollár, je morálne to isté, ako Herák so 14-kami.

Roland Edvardsen

Ja sa vždy pousmejem, keď tu tie naše konzervatívne kruhy idú riešiť nejaké potraty a homo-adopcie, a pritom skutočne reálny a obrovský problém zneužívania a incestu v cigánskych osadách nie je pre nich žiadna alfa a omega. To je také typické, nevenovať sa skutočným problém, naozajstným citlivým epidémiam.
Hej, Herák je zakladateľ a vedúci táborov (s názvom "Detská fantázia" - to po terajších obvineniach dostáva inú zvrátenú konotáciu). Tábory pre tínedžerov, decáky, miništranti na fare, atď...samozrejme to sú prirodzene miesta, ktoré takýchto úchylov priťahujú.
Kollár inak chodí aj na dovolenky do Thajska, čo je raj pre sexturizmus, či už pre tých čo hľadajú trans alebo pedo. Kto by za Kollára dal ruku do ohňa, že si "nešmikol" aj nejaké mladé mäsko pod 15-násť?

Norman

A aký cirkus robili vtedy kvôli tomu resocializačného zariadeniu Čistý deň pre ohrozenú mládež - prestitúti urobili z toho úplný bordel. Obvinenie zo zneužívania tam zaznelo - aj keď tuším išlo len o sex medzi zverencami, ale čo je horšie, potom to preniesli do filmu Sviňa (znova ho tu máme). A znova Heriban a podobné svine. Pritom jediný, kto tam chcel trtkať so zverencami, je olizovač cigánskych penisov Kollár.

To, že sa katolíci (a vôbec kresťania) starajú s radosťou len o potraty, ale na cigánske osady zvysoka kašlú, je stará známa vec, ktorá by sa im mala ale hádzať do ksichtu každý deň. Kresťania sú nielen slabí, ale aj leniví sa s cigánskym problémom nejako vysporiadať. Namiesto toho riešia takzvané "hodnotové otázky" - ako pred pár dňami zas jeden kretén vytiahol potraty do parlamentu. Rúti sa tu právny štát, financie sa úplne prepadajú - ale kresťania idú riešiť zhluk buniek v ... maternici. No čo narobíš. Čo sa takými ľuďmi? Sú si sami strojcami svojho osudu a osudu budúcich generácií.

Roland Edvardsen

Čistý deň mal byť pôvodne pre smerácku vládu tým, čím sa stal Kuciak. Nafukovalo sa tam niečo, čo je nie je až tak neobvyklé aj v iných zariadeniach, ale tu chceli okolo toho presadiť konšpiračnú teóriu, že feťáčky z ČD boli ponúkané na sex smeráckym politikom (hovorilo sa o vtedajšom ministrovi Richterovi). Ale nemali dôkazy a Lipšicovi sa akosi nepodarilo usmerniť dve fetky, ktoré odtiaľ utiekli. Prevalil sa akurát Kollár.

A k potratom: teraz sa dostal ku mne taký dobrý článok o náboženskej pravici v USA: https://counter-currents.com/2021/05/the-religious-right-no-longer-cares.... Tá už nerieši ani len LGBT, je posadnutá už len potratmi. Je to jednoduché: potraty sú bezpečná téma pre nich. Veľmi dobrá veta z textu: väčšina pro-life argumentov nijako neohrozuje systém. Kresťania sa tu v skutočnosti prejavujú ako slniečkári a odvolávajú sa na úplne rovnostrársku rétoriku. A svojich oponentov démonizujú ako rasistov a eugenikov.

Najväčšia sranda je v tom, že je aj tak nepravdepodobné, že by v tejto agende dosiahli nejaký väčší úspech. Veľmi silne pochybujem, že by sa tu mohla presadiť poľská úprava interupcií, na to je tu príliš odlišný vývoj a nastavenie spoločnosti. Je to dopredu prehratý boj, pri ktorom sa akurát míňa energia a zdroje, ktoré by sa dali investovať aj užitočnejšie.

Norman

Áno, výborne si to zhrnul s Čistým dňom, malo po podraziť nohy vláde, spomínaný bol hlavne ten Richter, ale vo filme Sviňa hlavná postava Bobo (symbolizujúca jasne Roberta F.) hneď na začiatku trtkal maloletú. Keď to nešlo reálne, drzo a sprosto to ohováranie dali do filmu. Len mierne zmenili meno - to je na žalobu, i keď chápem dôvody, prečo žaloba nebola podaná.
Takže Čistý deň mal byť Kuciak, preto sa tam aj zjavoval agent Peter Toth a informovaný Pčolinský (ten budúci šéf SIS, ktorý zázračne osobne vedel, že sa Kočner stretne s tou (obžalovanou) vedúcou ) a vyfotil ju s "mafiánom Kočnerom a Tothom.
Ale ešte to nedokázali poriadne presadiť, ako píšeš. Lipšic to nezvládol. Aj SzuSzovú už zainteresovali, len sa ukázalo, že ju virtuálne ani tak neobťažovali Smeráci, ako práve Kollár ale aj to prasa Lipšic -tomu sa povie vlastný gól. A možno aj toto zašpinenie Lipšica Szuszovou spôsobilo, že Lipšic, nasratý až po korienky vlasov - hm, no proste vražda Kuciaka išla akože práve cez ňu. MataHari bola za trest hodená do ohňa.
Pre too zlyhanie s Čistým dňom sa nabudúce rozhodli ísť cez mŕtvoly (inšpirovaní tragickým osudom skutočnej novinárky na Maltou, obetovali tentoraz nie dve feťáčky, ale blbečka s blbaňou). (mimochodom, Ktovie, ako by dpadli tie dve baby, ak by Lipšicovi doslovne neušli z lopaty).

O potratoch škoda už aj slova. Je to proste problém asi taký, ako onania - vieš, koľko spermii skape denne, keď mladíci či chlapi vykonajú toto v biblii odsúdené konanie? Miliardy a miliardy možných životov, a už je načase, aby sa církev AJ k tomuto problému vyjadrila :) Ak by nebolo tohto zlozvyku, dnes by na Zemi mohlo žiť už milión miliárd ľudí, že.
Skutočne, v tomto už nepoznám zľutovania, odmietam toto ich špáranie sa v hovne. Našťastie nepotrebujem sa pretvarovať a obávať sa tých, čo týmto pseudoproblémom, potratmi, ešte akože žijú.

sandro

Je to veru bieda. Uz aj Mazurekovci pochopili, ze tu konci sranda a organizovat cokolvek proti mafii konci v tejto dobe len jednym sposobom - obvinenim, basou a tam uz sa clovek lahko zbavia a ani okom nemihnu. Herak - ten clovek je uplne jasny. Jeho najvacsi omyl je jeho snaha o verbalne vyhlasenia pred kamerami. Tam sa odhalil kazdym slovom, artikulaciou, gestom.
Vselijake Chachalandy su len odbytiskom penazi liberalneho sveta.. Tam to nie je o detoch, akurat sa tam natahaju vselijake taketo individua s pochybnou motivaciou. Nechat absolventov detskeho domova robit podujatia pre deti z detskych domovov. Uzasne, to je ako Chori-Chorym. Robieval som animatora(medzi cca 18r-22r mojho zivota) v krestanskom spolocenstve na taboroch a preto by som robil velky rozdiel medzi velkolepym taborom ktory poriada nejaka neziskovka s dotaciami a prijmami a medzi spontannou akciou realneho spolocenstva ludi, ktori sa poznaju. U nas to bolo zdrave, cez den sme sa venovali naplno deckam(sportove a vedomostne sutazenie) a vecer pri ohni animatori animatorkam a naopak. Vobec by som nezatracoval ani skautov. Skautizmus ma u nas tradiciu a poznam skautov - stare skoly, ktori to robili vzdy z lasky k prirode a detom(bez ironie). Ved aj pozdrav Na Straz! je len skautsky pozdrav, ako vieme. Je naozaj zaujimave, ze dnes by som na takomto tabore akosi podvedome sledoval veci ohladne uchylnosti smerom k detom. Pred 20 rokmi nam to nikomu ani nenapadlo.

Roland Edvardsen

No, takéto prípady boli samozrejme vždy. Aj to neslávne zneužívanie v RKC sa väčšinou týka prípadov z 80-tych, 70-tych a starších rokov. Posledných 25 -30 rokov je v skutočnosti sexuálne zneužívanie v cirkvi raritnejšie, viac sa to kontroluje a aj posudzuje prísnejšie, už neprichádza do úvahy, aby takýto kňazi neboli nahlásení aj OČTK (btw., úchylných kňazov hromadne riešilo už NS Nemecko. Ba čo viac, taký Sv. Peter Damiani sa už pred tisíc rokmi sťažoval na obrovskú sexuálnu zdegenerovanosť kňazov. Pred-reformačná cirkev bola všeobecne známa pre svoju sexuálnu nemorálnosť, nedodržiavanie celibátu a pod. Takže vôbec nič nové pod slnkom).Dnes už je spoločnosť v skutočnosti citlivejšia a všímavejšia, aj pod vplyvom napr. šokujúceho dokumentu Leaving Neverland o Jacksonovi, alebo prevalení prípadov ako Epstein.

sandro

jasne, vo svete to bolo huste aj v ramci RKC. U nas mam ale pocit, ze to bolo uplne ciste. Jednak som z toho prostredia a aj v case najvacsieho honu na carodejnice(kazdy farar bol pre media zrazu podozrivy) sa podarilo obvinit len jedneho frantiskana, co sa neskor ukazalo ako falosne a neskor vyhrabali nejakeho farara v Zlatych Moravciach co napisal nejakemu dievcatu sms, ze ho ma rad. Inak nic a zubiska klapli naprazdno. Len mam pocit, ze teraz to bude horsie. Za Bezaka sa poprijimalo do stavu vselico a dnes by som uz veru RKC tabor preveroval velmi intenzivne.
Inak nechcel som az takto vhupnut do temy, ale pobavila ma sprava o papezovi, ktory vraj planuje na jesen navstevu Slovenska, kde ma prespat niekolko noci, pricom v Madarsku len nieco narychlo odcelebruje a odignoruje predstavitelov statu. Bud to je fake sprava alebo je jasne, ze tato nasa svoloc uz potichu slubila nejaku migrantsku kvotu, vid. aj to co sa tu pisalo o navstevach Korcoka na Lesbose. Toto je totiz papezova hlavna agenda - natahat sem co najviac moslimov a cernochov.

Roland Edvardsen

No, pokiaľ viem, nie je to hoax s tým Maďarskom. Bergoglio sa naozaj odmietol stretnúť s Orbánom. Myslím, že to hovorí za všetko. Rovnakú averziu vykazoval aj pri Trumpovi. Na druhej strane, k takému Bidenovi, ktorý podporuje napr. potraty a trans agendu, je veľmi naklonený: https://www.npr.org/2021/03/01/970877117/in-pope-francis-biden-has-a-pot...

Mám pocit, že hlavným kritériom u pápeža je to, ako je ten ktorý politik angažovaný v zasieraní bielych krajín hnedoidmi. Takže áno, nepáči sa mi, že dal až tak výrazne najavo, že preferuje Slovensko pred Maďarskom.

Norman

je to normálna správa a je jasné, že pápež "trestá" Maďarsko a naopak "odmeňuje" Slovensko (čo je zlá správa). A naozaj najviac kritický bod sú spomenuté migrantské dávky a pápež sa tu zrejme snaží podchytiť katolícke kruhy. Dovoz negroidov je na spadnutie, nechcem šíriť paniku ani robiť odvážne predpovede - ale k tomuto smerujú všetky spomínané indícia, aj správanie sa Korčoka, to je aj môj názor.
Vhzľadom na to, že Slovensko je ekonomicky už pomaly tretí svet, budú to musia vyriešiť financovaním zvonka. Čiže tu zriadia len akési tábory, jeden, max dva. Cynický humor je v tom, že to zas pripomína Osviečim, tábor zriadený vo Východnom Generalgouvernemente. Samozrejme, všetky problémy v takom "tábore" budú spadať na naše plecia. Ale nech si to kaviarenská mládež užije.

sandro

Teda aspon ohladne toho, ze sa to zafinancuje zvonku. Ako vidime, nie je ziadna zabrana financovat svojich ludi cez pozicky v mene statu. Nevidim preto ziaden dovod, aby si stat za slusny urok nepozical aj na EU stanovene davky pre privandrovaleho moslima. Kazdy kto bude namietat, ze to je diskriminujuce, bude samozrejme okamzite zatlceny do zeme smeckou presstitutov ako extremisticka svina.
Tu si treba vsimnut jednu vec - studoval som EU bulletin ohladne cerpania COVID pomoci pre firmy, gastro a celkovo obcanov. My sme skutocne na uplne poslednom mieste. Nevycerpali sme skoro nic, cca 20% penazi, ktore sme opatovne dostali k dispozicii vlastne ''zadarmo''. Dovod necerpania je zrejmy - pre mafianov je to len zbytocna namaha, treba tam splnit urcite standardy, tie schemy musia byt vypracovane na istej urovni a najma : tento tok penazi je kontrolovany instituciami EU, su to vlastne nevycerpane eurofondy(lenze narocnost cerpania na COVID vs realne EUfond projekty je neporovnatelne ina a preto bola velka sanca ziskat tie peniaze). Preto by bolo dost problematicke odlievat z toho miliony eur svojim ludom. Ovela jednoduchsie je dostat peniaze pod strechu cez pozicku z banky a nasledne uz Eldoradu nic a nikto nebrani. Toto media samozrejme s ohladom na splnene globalisticke podmienky potichu ignoruju ako aj zadlzenie, ktore sa pohlo +20% a znamena, ze uz si budeme poziciavat iba na obsluhu dlhu. To samozrejme nebrani dalsej pozicke na davky pre cernochov a tak to aj bude. Sorry ze to nezakoncim nicim v style - ludom sa uz pomaly posuvaju prsty na poistky ich zbrani, ale zial, toto sa stale nedeje.

Norman

Ľudia žiadne zbrane práve nemajú. V tomto dávam Američanom za pravdu, že ľudia -v týchto konkrétnych pomeroch- majú byť ozbrojení. To nestráca nič na svojom význame, lebo očividne strety ozbrojených mužov budú stále základným faktorom konfliktov a hlavne zabráneniu konfliktom v našich pomeroch. Zbraň robí mier.

O forme financovania sa veru naozaj nemusíme sporiť, tak či tak je to len vonkajšia zásterka. Je možné, že z "cudzincov" budeme mať ešte aj "finančný prospech". Je tu v republike kopa ľudí, ktorí by sa tým dali zviezť.

nové