Debilizátor

Keď mi kedysi Karel Kryl hovoril, že takmer nepozerá televíziu, lebo ju považuje za masový debilizátor, čo dokázali dlhodobé výskumy na Západe, nie veľmi sa mi chcelo uveriť mu. Najmä preto, že som v tom čase pracoval pre televíziu a zdalo sa mi, že scenáre, ktoré píšem, nikoho neoblbujú. Neskôr, keď som vymenil štátnu televíziu za komerčnú a úroveň programov sa posudzovala iba z hľadiska sledovanosti, a teda zisku, aký môžu priniesť, spomenul som si na Karlove slová. Keď sa dávali otázky do súťaží, museli byť vyslovene nenáročné, aby sa na ne dalo odpovedať áno, alebo nie, inak by sa nezapojilo do súťaže dosť ľudí. Keď sa chystala zábava, musela byť taká bezduchá, aby unavený človek vydržal pri nej dokonca a nemal chuť prepnúť na iný kanál, keď sa ukázal politik, bolo treba divákov donútiť telefonovať, aby mu stúpli preferencie. Keď sa divák zapojil, neprepol ani pri nudnej besede. Minimálne chcel vedieť, či jeho favorit zvíťazí. Overených fínt je, samozrejme, viac a dnes už lepšie chápem Krylovu nechuť sledovať televíziu.

Informácie okolo televízie a jej vplyvu zaujali na internete aj človeka pod nickom jm, ktorý ich preložil do češtiny. Zaujali aj mňa, ďakujem mu a tému posúvam aj k slovenským čitateľom – divákom. Týkajú sa síce Američanov, ale zdá sa, že v tomto sme aj my svetoví.

Podľa najnovších výskumov priemerný Američan sleduje televíziu päť až šesť hodín denne. Ak to porovnáme s ostatnými činnosťami v jeho živote, televízii venuje viac času ako všetkému ostatnému, okrem práce a spánku. Venuje jej viac času ako konzumácii jedla, viac času ako svojej manželke a výchove detí. A jeho deti? S nimi je to ešte horšie. Deti predškolského veku venujú v Amerike sledovaniu televízie osem hodín denne. Školáci o pár minút menej. V roku 1980 uverejnili noviny Times, že priemerný dvadsaťročný človek prežil pred obrazovkou viac ako dva roky. Výskum súčasne zaznamenal ja nový znepokojujúci fenomén. Američania sa stávajú vďaka televízii čoraz hlúpejšími. Prestali čítať a majú problémy s pochopením akéhokoľvek písaného textu. Výskum potvrdil, že táto schopnosť u nich z roka na rok klesá. A čo sa týka písania? Je známe, že priemerný Američan nie je schopný napísať viac ako pár jednoduchých viet. Patríme medzi najmenej gramotných ľudí na planéte. A zhoršuje sa to, vravia ľudia z tímu, ktorý sa zaoberá skúmaním vplyvu televízie na obyvateľstvo. A dodávajú, že znižovanie intelektuálnej úrovne populácie súvisí s množstvom času, ktorý človek trávi pred obrazovkou, pričom je jedno, či sleduje Simpsonovcov, Murphy Brownovú alebo Nightline.

Jasné je len to, že čím viac televíznych programov sledujete, tým ste hlúpejší. Jediné, čo prekvapilo výskumníkov, bolo, že hoci už niekoľkokrát odborníci predpovedali nasýtenie ľudí sledovaním TV programov, a tým aj pokles sledovanosti, nikdy im to nevyšlo. Naopak, tak ako pribúdali rôzne káblové a satelitné televízie, prinášajúce ešte viac zvrhlosti, stovky správ, liberálnu pornografiu a iné hlúposti, stúpal čas strávený pri obrazovkách. Koľko trávite času pri obrazovke? Premýšľajte chvíľu. Keď prídete domov zapnete televízor, ak ho už nezapol niekto iný. Čítate noviny, robíte si kávu a pritom jedným očkom sledujete obrazovku. Pri správach troška spozorniete. Pri večeri si vypočujete šport alebo sledujete seriál. Potom chvíľu prepínate a podľa vášho vkusu sa potom obrazovka stane na istý čas ústrednou postavou vášho života.

Skúste zrátať, koľko hodín u vás beží televízor. Štúdia nezisťovala intenzitu sledovania programu. Tá vraj nie je rozhodujúca. Hrozné bolo zistenie, že mnoho ľudí už bez zapnutého televízora nedokáže ani zaspať. Pritom každý už počul o tom že dlhodobé sledovanie televízie škodí nielen zraku, nervom, ale aj celkovému zdraviu človeka. A možno si mnohí uvedomujú, že ako prídavok k niekoľkohodinovému sedeniu dostanú svoju dávku vymývania mozgu. Spôsob, ktorý sa nazýva ťažký brainwashing, je typ, s ktorým sa stretáva divák najčastejšie. Presvedčiť sa o tom môžeme na príklade starých filmov o vojne v Kórei, kde vždy vystupoval mladý americký patriot, ktorého mučili, napumpovali ho drogami a kázali mu vzdať sa svojej vlasti, svojho presvedčenia. Obvykle podstúpi osobnostnú zmenu zvýraznenú hlúpym úsmevom a strnulým pohľadom. Toto vymývanie mozgu sa nazýva tvrdé, lebo jeho metódy sú zjavné. Všetkým je jasné, že iba morálna sila obete riadi silu jeho úsudku. Cez toto vymývanie z obrazovky sa stáva myseľ niečím o málo viac ako záznamovým zariadením čakajúcim na dojmy.

Nikto nevraví, že ste obeť ťažkého vymývania mozgu. Ale mozog vám už vymyli tak dočista a efektívne, že sa začínate skleným pohľadom podobať na tých ľudí z filmu. Skúste sa niekedy navzájom pozorovať, keď civíte na obrazovku. Bude to úžasné. Uvidíte človeka s mierne otvorenými perami, s neprítomným úsmevom a s čudne upretým pohľadom. Tupý pohľad televíznej zombie.

Ľahký brainwashing, je ešte efektívnejší. Obete si počas života pred obrazovkou vôbec neuvedomujú manipuláciu. Nie sú si vedomé toho, čo sa s nimi robí. A nepripúšťajú, že televízia tvorí základ masového vymývania mozgov. Napriek tomu je to tak. Všetko funguje na princípe napätia a uvoľnenia:

Vytvorte v kontrolovanom prostredí napätie, zvyšujte stupeň stresu. Potom ponúknite niekoľko možností, ktoré dovolia uvoľniť stres. Keď obeť vie, že tieto možnosti sú jediné dostupné, aj keby pre ňu spočiatku neboli akceptovateľné, bude hľadať možnosti uvoľnenia, hoci aj v nich. Je jasné, že za týchto okolností, využitia mentálnych síl človeka. Vymývač mozgov nazývajú napätím naplnené prostredie sociálnou turbulenciou. Posledné desaťročia sú plné takýchto sociálnych turbulencií. Ekonomický kolaps, regionálne vojny, populačné pohromy, ekologické a biologické katastrofy. Sociálna turbulencia vytvára krízu vo vnímaní a spôsobuje zmenu postojov u populácie. Ľudia sú často zmätení, vydesení, hľadajú uvoľnenie. Po každom spravodajstve túžia po niečom ľahkom, čo zjednoduší život. Televízia je kľúčový nástroj na prezentovanie napätia a vnútenie volieb jeho odbúrania. Servíruje jednoduché odpovede. Televízia vo svojom vlastnom imaginárnom svete, vo svete ilúzie a úteku od skutočnosti je sama osebe najdôležitejším uvoľňovačom napätia v našej napätím obklopenej realite. Osem hodín každý deň sú ľudia programovaní jej programom.

Ak sa vám zdá, že preháňam, popremýšľajte o nejakej dôležitej voľbe, pre ktorú ste sa v poslednom čase rozhodli, či nebola motivovaná sledovaním televízie. Zrejme nenájdete ani jednu. Takže aj vy ste ovládaní. Zaujímavý je aj názor Hala Beckera z myšlienkového trustu The Futures Group v Connecticute USA. Hal Becker strávil viac ako 20 rokov svojho života manipuláciou ľudskej mysle. A viete, k čomu dospel? Poznám tajomstvo, ako priemerný Američan uverí tomu, čomu budem chcieť, aby veril. Len ma nechajte ovládnuť televíziu. Američania sú posadnutí sledovaním televízie. Za posledných 30 rokov sa naučili vnímať všetko, čo sa na jej obrazovke odohráva, ako realitu. Ak niečo prinesie, stalo sa to realitou, aj keby to nikdy neexistovalo. Ak sa svet okolo diváka začína meniť, bude mať divák tendenciu prispôsobiť ho svetu z obrazovky a zvukom, ktoré z nej vychádzajú.

Taká je realita dnešných dní. Katastrofy detailne pitveme, zaujímavé veci ignorujeme: Možno toto je osud tajomstiev – nie sú stredobodom pozorností más. To je fakt, ale zásadné veci by sa predsa mali riešiť. Mám však dojem, že v slovenských médiách dal niekto latku príliš nízko. Veľmi výstižne o manipulácii v knihe Tyrania médií hovorí profesor Ignácio Ramonet. Ľudia sú dnes ohlušovaní. Nie je cenzúra, vládne ešte niečo horšie – zasýtenie. Dnes netreba cenzurovať, stačí na ľudí vysypať vrece informácií, a potom znova a znova, a ľudia sami prestanú prejavovať záujem. Skeptici sa zásadne držia hmatateľných dôkazov. Ako pred nimi brániť svoje tvrdenia? Otázka je, čo si predstavujeme pod pojmom dôkaz. Mne stačia indície, nepriame dôkazy a veľký význam prikladám intuícii a viere. Dá sa to však robiť pod jednou podmienkou, že si nenárokujete na stopercentnú pravdu. Že ponúkate jednu z možností. Čo hovoria skeptici? Že veda to dokázala a je to takto a takto. Veľmi ma to popudzuje, pretože každý záver je spochybniteľný.

Poznanie nie je totožné len s niečím, čo sa naučíte, ale aj s tým, čo si prežijete.

Skeptici ponúkajú ľuďom svet bez fantázie, svet, ktorý sa dá zmerať, zvážiť.

Ale ľudia potrebujú tajomstvá.

Bez tajomstiev je život nanič.

 
Zdroj: kompilát z diskusie PROPu č.12  (link už nefunguje)
 
 
 
 
Náš zdroj Tajomstvá 
 
Poznámka z nadhľadu:
Dal som to sem do archívu. Nie je to len  oTV, ale ceľkovo o manipulovaní. Ľudia nedokážu žiť v realite, pretože je hrozná (nezaujímavá, nudná, bezperspektívna, krutá, nezmyselná). Toto málokto povie, pretože je automaticky vystavený obvineniu, že to iba jeho realita je taká (a že si, samozrejme, za to môže sám). Ale v skutočnosti je to u všetkých tak, pretože vnímanie reality je vždy relatívne - a fantázie ju vždy prekonávajú. Preto ľudia nedokážu žiť život bez ilúzií, fatamorgán a fantazmagórii. Ale na vine nie je samotná televízia, pred TV to boli mýty, náboženstvá, divadlo, kino a romány, po nej je to internet, online hry, sociálne siete ...
S nástupom vizuálnych techník a elektroniky je ale hypnotizácia tak dokonalá, že ľudia v absolútnej väčšine nemajú šancu sa z nej vymaniť. Z bubliny sa dostáva len človek vystavený ťažkému existencionálnemu šoku či tlaku. A aj ten človek dokáže vnímať mimo dúhový rámec len za predpokladu, že je odolný, že má dostatočný gnozeologický potenciál.
0
Buheh

i keď je dobré si to občas pripomenúť.

Čo ma ale zaujalo, hoci to tiež nie je nič nové, ale stojí to za spomenutie: čo tí, tu ich nazývame "skeptici", považujú za dôkaz. Hríbovia a hvrni v tých všelijakých debatách sa oháňajú slovom dôkaz. Ale čomu sa dá v skutočnosti veriť? Veď ani vlastným očiam často nie, vieme ako šikovne sa dá manipulovať s obrazovým materiálom. Vysmievajú sa, keď človek povie, že informáciu našiel na internete. Zato oni sa odvolávajú na "renomované inštitúcie" a "autority", prípadne na "seriózne" médiá. A teraz dokazuj, že to sú tí najväčší a najzákernejší klamári – tí "slušní ľudia", čo konzumujú mainstreamové seno, budú len prevracať oči.

Žiaľ, dôkazy nejestvujú. Aj keď osobne pristihneš vraha s dymiacou pištoľou, aj to sa dá spochybniť, zrelativizovať, popliesť. Keďže existuje viac ako jedna strana globálneho konfliktu, tak vždy sa dá poukázať na to, že ktosi môže mať záujem na tom, aby sa klamalo a podvádzalo.

Niet inej cesty, len sa spoľahnúť na kritický zdravý rozum a odstup. Trpezlivo si skladať celkový obraz a nevyhadzovať pritom kocky, ktoré sa nehodia, ale dávať ich bokom a premýšľať o nich.

Hlas Predhrobia

Na prvý pohľad sa to nezdá, ale práve žijeme možno ešte prelomovejšie obdobie, ako v roku 1989/90!

Nepôjde to tak rýchlo, ako by sme chceli, ale už sa poriadne drolia kamienky a zem sa otriasa. Treba pozorovať tieto príznaky a dobré miesto je Francia a u nás Banská Bystrica.
Uvedomte si že 25% preferencií LePenky je vec v povojnovej histórii Francie niečo nevídané! Jedna ženská s mužskou dušou a proti nej štyria prihriati nemuži s ženskou dušou ... Ďakujem že som sa naučil pomerne dobre pasívne francúzštinu, predvolebné diskusie sú naozaj „Divadlo pre anjelov“! Tragifraška na pokračovanie ...

Slovensko nezaostáva! Župné voľby napovedia o rýchlosti prebiehajúcich procesov u nás.

V USA to majú za sebou a v Británii tá najväčšia sranda začne po konzumácii následkov Brexitu v nasledujúcich voľbách do parlamentu. Škóti začnú okamžite, Íri sa pridajú ...

Debilizátor stráca účinnosť, vzdialenosť medzi realitou a jej virtuálnym manipulatívnym obrazom je obrovská a už sa nedarí preklenúť.

Čo robiť? (Leninská otázka!)

Treba sústrediť sily a netrieštiť ich! Jeden cieľ a poriadne! Uvidíte, že keď Vás nedokážu poraziť argumentačne, začnú používať silu – odstavia Vás! Ale je to porážka? NIE! Demonštrovali ste argumentačnú slabosť „majiteľov“ pravdy. Malé víťazstvo, ale keď takto budú postupovať stovky a tisíce podrývačov bude to sila!

Navrhujem jeden cieľ – intelektuálne a morálne znemožniť Benčíka. Nejaký čas si robím jeho osobnostný profil, ten prdko je ideály cieľ! Pri sústredenom útoku sa rozsype a začne prejavovať svoju skutočnú podstatu komunistického násilníckeho debila – majiteľa pravdy, čo oportunisticky obrátil kabát a surfuje na nesprávnej vlne.

Aby to bolo možné, treba si spoločnými silami rekapitulovať kde ten chlap na Inete pôsobí a začať chodiť na jeho akcie. Žiadne násilie, likvidovať tie jeho drísty jasnou a zrozumiteľnou argumentáciou! Pol roka a stratí nervy, predvedie sa v celej kráse!

Hlas Predhrobia

http://www.cnbc.com/2017/03/24/marine-le-pen-can-win-france-says-goldman...

Nevyhrá, ale dobre ich postrašila! Začnú robiť chyby a to bude ich koniec.

---

http://tv.hnonline.sk/bc98fc7b-e665-433e-92e7-ef6038efdf8d
Pozorne si NAŠTUDUJTE toto video! Samoľúby trkvas si ani poriadne nesadol a už v 00:39 sa predviedol – „bohužiaľ majú viac možností šíriť svoje myšlienky“ ...
Ten človek nie je schopný argumentovať, rád by obmedzil diskusiu tak, že LEN ON má právo na mediálny priestor. Treba mu ho poriadne „osladiť“!

01:05 – „pokiaľ viem strany až takéhoto extrémistického typu v parlamente nie sú“ ... Vie on hovno, duševný obzor nesiahajúci ani na vzdialenejší okraj vlastného taniera.
01:30 – „pre mnohých voličov je to zástupný dôvod“ – ten človek evidentne nechápe podstatu prebiehajúceho procesu a na tom treba stavať.
01:55 – „začal hejtovať“ – najväčší hejter je on sám! :-D
02:31 – „potrebujú ukázať ľuďom prstom na nepriateľa“ – typická projekcia, primitív nechápe objektívne dôvody a tak podvedome projekuje vlastné chyby na pre zmenu „jeho nepriateľa“.
03:50 – „majiteľ pravdy“ vie čo je lož a čo je pravda ... :-D Odborník na problematiku vakcinácie ... :-D
04:50 – začína otvorene drístať agendu opozície – TOFICO!
06:40 – nastavuje zrkadlo – treba nastaviť zrkadlo tomuto trápnemu oportunistovi!
09:05 – a zase agenda opozície – kde si bol prdko, keď sa rozdávali miliardové majetky?
09:01 – ako trápny papagáj opakuje heslá opozície „skutok sa nestal“. Jeho motiváciu a vymetenosť jeho mozgu prezrádzajú práve takého nasugerované floskuly.
10:35 – „mne sa podarilo zastrašiť tých, čo chcú zastrašiť nás“ – a máme boľševika už v celej jeho paráde! Pán nediskutuje, on straší!
11.10 – „je to smiešne“ – vytvoria pomocou idiotských zákonov štátu tlak na to, by ľudia boli opatrní a boľševik sa vytešuje!
11:50 – podarilo sa zrušiť koncerty – úspech, diktatúra „majiteľov pravdy“ ...
12:20 – starý prdko sa dojíma ... :-D
12.27 – dajte pozor na neverbálny prejav sebaoslavujúceho „hrdinu“
13:30 – ješitný starý prdko potrebuje nakopnúť verejnými pochvalami :-D
14:10 – „majiteľa pravdy“ prekvapuje, že jeho pravdu nevyznávajú aj vzdelaní ľudia :-D
14:15 – ale súvisí to s „kvalitou vzdelania“ – aké vzdelanie má on, napríklad v oblasti problematiky očkovania a tlakov farmaceutických spoločností na štát, aby nakupoval vakcíny?
14:25 – „možno dostávajú príliš informácií v školách“ – rozumej tých správnych, ktoré vlastní LENON!
14:50 – a zase floskuly „žijeme v postfaktuálnej alebo pospravdivej dobe“ – kedy bola doba faktuálna a pravdivá? :-D
15:35 – treba proste počúvať pána Benčíka, ktorý Vám pomôže oddeliť pravdivé a lživé informácie.

Ješitný nasprostastý dedko, majiteľ pravdy, viac ako 15 minút bohapusto táral a nepovedal jeden fakt. Má hlboko zakorenené násilnícke boľševické paradigmy diskurzu, a to je jeho slabina, na ktorú sa teba zamerať! Vyprovokovať ho, aby sa prejavil!

Náhodný okoloidúci

OSEL priniesol článok o tom, prečo sa "fejk ňús" tak rýchlo a ľahko šíria.

http://www.osel.cz/9316-pro-se-prolhan-zpr-vy-jako-pl-se-neurologick-vys...

Podľa mňa to najlepšie vystihol komentár 2017-03-25 03:05:47.

slaven1

Protože jsou na každém kanálu.

ozaj trefné :)

Pišta Hawking je ideálna bábka. Dokonca ani nemusí byť prítomný v miestnosti, keď zverejnuje "svoje" posolstvá (púšťajú zvuky nahraté do jeho počítača). V Hong Kongu vám ho vedia "sprítomniť" aj v holo-verzii:

https://www.youtube.com/watch?v=suS_flYdKEc

Pripomína mi to experiment s touto kreslenou "holo" kapelou, keď na "ich koncertoch" premietali hologramy.

Náhodný okoloidúci

Ten článok na Oslovi zároveň vysvetľuje, prečo sú slniečkári a vítači takí zadubení a neschopní pochopiť a prijať realitu.

Norman

No práve, ten článok je sám plný ideologického balastu o Rusoch a ich ovplyvňovaní úbohej demokracie. Vôbec neaplikuje to napísané sám na seba (čo ak je klamstvo to, v čom žije Západ? - nie, to ani náhodou, že). Tieto "skeptické" portály sú často tak hlúpe a hlavne nelogické, až hrôza.

Pritom to, čo tam píšu, je v bežnom živote všeobecne známe. Nik nepotrebuje pátrať po magnetickej rezonancii, je všeobecne známe, že "hodnoty", ktoré má človek zafixované (samozrejme cez spoločnosť) si nedá vyvrátiť akýmkoľvek racionálnym vysvetlovaním.
Marxizmus také niečo nazýval "TRIEDNE MYSLENIE", a samozrejme poznala to sociológia aj predtým. Po samete mnohíi debili vyskakovali, že triedy nejestvujú a triedne myslenie je nezmysel - všetci sme bratia a milujeme sa do špiku kostí, že.

Čo sa týka "informačných bublín" - to sú tiež staré známe kluby, klany, tajné spoločnosti, politické strany ... . Facebook či elektronické "sociálne siete" to možno len trocha znásobili.
Ale: Je úplne prirodzené, že sa rovnaké hodnoty majúci ľudia združujú - to len tamtie ideologické články sa pokúšajú toto združovanie rozbiť. Je to analóg toho, ako sú proti integrite a rovnakým hodnotám celej spoločnosti a presadzujú namiesto toho "plralitu", "multikulti".

Pritom sám článok operuje s pojmom "pravda". Objektívna pravda jestvuje, a teda sa treba rozhodnúť, čo to je. Samozrejme, môžem sa zmýliť, ale mám šancu. Ak ale budem predpokladať, že pravda je všetko, mýliť sa bude určite. Prirodzene, môžeme sa mýliť spoločne, ale môžeme mať aj pravdu spoločne.

A ešte je otázka: sú viac ovplyvnený sociálnym klamstvom alternatívne portály a správy, ktoré protirečia mainstreamu (a človek sa vystavuje nebezpečenstvu byť označená za diabla, alebo fašistu), alebo main stream, ktorý je v sulade s akceptovanou ideológiou?
Takú otázku si už autor na Oslovi nedá. Asi mu jeho sociálny mozog, jeho SOCIALNA HYDRA V HLAVE, takto premýšlať nedovolí.
Takže bez irónie, naozaj dobrá téma a tie neurologické výskumy, potvrdzujúce starú známu empíriu, sú dobrá vec.

Náhodný okoloidúci

Protiruské štvanie strká do svojich článkov iba ten jeden autor, ostatní píšu k veci a snažia sa o objektivitu. Treba to odfiltrovať a vytiahnuť si z toho zdravé jadro.

Norman

a nepripadajú ti títo rôzni "skeptici" čoraz viac takí dogmatickí? Obhajujúci pravdu Inštitútu (nejakej organizácie, ktorá sama seba nazýva Veda, kedysi sa to nazývalo Conzorcium viery, alebo tak nejako :)

Náhodný okoloidúci

Poctivý vedec je vždy prístupný novým poznatkom. Ale sú to práve dogmatici, čo tvrdia, že ak sa objaví niečo nové, nejaký nový poznatok, tak všetko staré prestáva platiť. Skutočný vedec preskúmaním nového poznatku zistí, že nový poznatok tie staré poznatky nevyvrátil, ale doplnil a rozšíril :)

Norman

nuž naozaj len so smajlom. :-)
Najradšej mám súčasné poznanie vo forme "tmavej energie" a "tmavej hmoty". To je dokonalé poznanie,heh.

Hlas Predhrobia

https://dennikn.sk/blog/lubo-hudo-taraj-grafoman-konspirator/

Je to ukážkový príklad patologického udavača, čo sa vyžíva pod záštitou mediálnej moci v urážaní a škodení ľuďom, čo majú iný názor ako on.

Pán Benčík je vnútorne neistý, svoju identitu si potrebuje potvrdzovať mediálnym zviditeľňovaním svojej osoby. Neistota je aj dôvodom neustálej potreby predvádzať svoju moc. Tomuto úbožiakovi chutí iba jeden, jeho jediný pravý názor a preto potrebuje likvidovať diskusiu - tak si potvrdzuje svoj status "majiteľa pravdy". Táto čierna vrana veľmi rada diskutuje bez oponentov, alebo 3:1 s zaujatým "moderátorom". Bloguje zásadne v médiách, kde je možná redakcia názorov jeho oponentov. Jeho argumenty sú nálepky, floskule, vyhrážky, zastrašovanie.

Na Rostasa a Huďa môžem mať svoj názor, ale podastne viac sa mi hnusia kryptofašistické kreatúry ako táto mediálna "Biela vrana".

Norman

Prepáč, ale Benčík je definitívne pod našu úroveň. Je to nepodstatné špinavé lajno plné ohovárania.
Ty sám si písal o Danovi že je škoda sa s ním zaoberať - ale Dano je aspoň v alternatíve, je preto v dobrom či v zlom v našom priestore, takže ho treba vnímať. Benčík je len okrajový OHOVARAČ. Okrajový, extrémisický.

A jeho blogy sú samé osebe pre nich kontraproduktívne. Ten tvoj link:
Napríklad smeruje na Huďa nadávku prestitút - no to sa Huda netýka, to mu neublíži, ale predpokladám, že všetky sorošovské kurvy majú radosť, keď na tu nadávku narážajú ešte aj vo svojich novinách.:)
"Politrukovia nenávisti" - no to sa všetci v Zema Vek zlaknú, takého osočovania. Už Ježis kristus povedal, že nepriniesol na svet mier ale svár - nuž tak sú Zem a Vek šíritelia nenávisti - NO A ČO? Benčík len naháňa strach sorošovskému povlu, čitatelom N - to je len dobre. Benčík vlastne dorába to, čo si Huďo a ZaV akosi z rôznych dôvodov nedovolí povedať. Huďo napríklad povie: "Boľševikmi a za boľševikmi boli ľudia určitej etnicity" a Benčík kričí "Hovorí o židoch, vedúci boľševici boli židia, vedúci boľševici boli židia!!!".
Nuž, načo na takého prekladatela, nafukovača a dokončovatela vlastne útočiť? Už som tu raz napísal: ak by mi to stálo za to a chcel propagovať alternatívne názory v Denníku N, nemohol by som si zvoliť lepšiu postavu, ako pseudokritika Benčíka. On o tom stále píše, on to tam stále propaguje. On je taký dvoitý užitočný idiot.

Takže k Benčíkovi sa rozlúčim citátom z jeho blogu:
Je problém, že - nielen pre intelektuála - to nie je partner na diskusiu, už len pripustiť diskusiu s týmto suterénom, ktorý len papagájuje stokrát zrecyklované predsudky, by značilo ponížiť zmysel ľudskej komunikácie, zradiť zdravý rozum - už vôbec pripustiť diskusiu s týmito bludármi by značilo priznať ich bludom akúkoľvek relevantnú hodnotu

Hlas Predhrobia

Som z toho čo ma čaká na nervy ...

Vytočil ma fakt, že po 25 rokoch hrania sa na slobodu môže existovať takýto kádrovácko-štbácky smrad, ktorý sa vytešuje keď urobí niekomu zle. Užil som si ich dosť za komunistov a UŽ JE TU ZAS!

Najvac ma dojala fotografia, keď s objíma s veľkým "antikomunistom" Kalmusom, hanobiteľom náhrobkov. To že sa tento kavairenský povalač a ožran z Košíc objíma s žijúcim Biľakom, mu nevadí!

Ten rozhovor čo som sem dal je naozaj bolševický fekál.

Nemusím s každým súhlasiť, ale musím ponechať priestor na diskusiu. Inak smerujeme k novej totalite kaviarenských povalačov radobyintelektuálov model Hríb, Havran, Kalmus, ... atď.!

Chlapčiská môžu mať (podľa môjho názoru - ale nevlastním pravdu) hlúpe názory, ale ničiť ľuďom kariéru to je hnus!

Norman

Zatváram tu karty, ale padol mi do oka ešte jeden odstavec z benčíka . svedectvo o Huďovi

 

Na Huďa si spomínajú aj mnohí iní z jeho okolia: „Huďa som poznal už keď chodil na vysokú školu, bol to fašista už za komunizmu. Už vtedy mal odvahu povedať učiteľovi, že prvý, kto odstránil nezamestnanosť, bol predsa Hitler, takže je to človek s úprimným vzťahom k fašizmu, relatívne sčítaný, relatívne kreatívny pri vytváraní konšpirácií, slovom nebezpečný, a to na úplne inej úrovni ako nejaký radový holohlavý magor v martenskách.“

---

Odmyslime si tú vulgárnu nadávku "fašista" a zostáva svedectvo o tom, že Huďo mal vždy odvahu a svedomie. Viem ako to vtedy bolo a viem že také niečo bolo na hrane, ale ža takí ľudia boli.
 
 

 

Hlas Predhrobia

kádrovák za "kapitalizmu" a vôbec to neoceňujem ...

Norman

je to ono. Ale oni to robia beztak, pre seba, Benčík sa líši len tým, že to amatérsky zverejňuje.

A ešte niečo: on v podstate nenaháňa strach Huďovi či Rostasovi či iným, on naháňa strach tým knižniciam a divadlám, čo im dajú priestor. Lenže aj to je dobre, nech si tí ľudia vyskúšajú konfrontáciu a premôžu svoje obavy. Vlastne robí takého sparingpartnera.

Buheh

pozrel som si ten článok o Huďovi na tom, prepytujem, denníku N. Sranda, že také niečo ešte vychádza. Ale to je dobre, je veľmi užitočné, aby tie noviny vychádzali. Jednak že, bez srandy, je to strážca plurality, keby sa mediálna totalita (teoreticky) začala zase zvrhávať opačným smerom, ale najmä, je to memento. Každý si to môže prečítať a porovnať s reálnym svetom.

Mimochodom, včera som bol po dlhom čase v Bratislavskom centre a uvedomil som si, ako je to centrum dôkladne zažidované. Na každom druhom dome nejaká tabuľa o nejakom holokaustovom občanovi toho správneho pôvodu, a celkovo, je tam proste cítiť ten "iný" element. Hoci okolo mňa všetci, až na turistov, hovorili po slovensky, zrazu som si uvedomil, že sa cítim ako v nejakom cudzom meste. Viem, Benčík so Smatanom ma vysmejú, že som postihnutý, a že teda nech dám nejaký tvrdý dôkaz. A ten samozrejme nemám. Ale Vy mi, dúfam, rozumiete, bratia a sestry konšpirátorky.

Ale iné som chcel. A síce, že to je teda ale riadna diplomová práca, o tom Huďovi. Autor si ani neuvedomil, čo všetko o sebe prezradil. Ten človek musel analýzou Huďa stráviť pol mladosti. Priam do očí bijúce je, že musel dostať veľmi cielené zadanie, rozpitvať toho človeka do najmenšieho detailu. Tých výpovedí, tých ústrižkov z novín... kde tých ľudí zohnal? To je najmenej mesačná práca. Komu môže stáť Huďo za také dielo? Kto si môže dovoliť platiť také čosi? Odpovede nečakám.

Mimochodom, okolo, prepytujem, denníka N masturbujú všetci tí hríbi a hvrni a benčíkovia a smatanovia a šimečkovia ako okolo najkorektnejšieho strážcu zvyškov demokracie a ľudských práv v tejtokrajine. A kritizujú napríklad taký zemavek, že publikuje všelijaké nepodložené údajné tvrdenia a informácie typu jedna pani povedala. Hm, tak nech sa páči, kedves barátom, prečítajte si článok z, prepytujem, denníka N o Ľ. Huďovi, napríklad tú časť ako nejakí ľudia hovoria o tom, ako ho stretali v uliciach ako nácka. Ci pana, ako hovoríme u nás na východe, to je už len zbierka tvrdých faktov. Tých najtvrdších, priam by sa hodil termínus technikus tzv. "smataňákov".

Norman

Ale no tak, na webe sa to všetko nájde samé. Určite to chce nejaký čas, deň dva, ale on je dôchodca, má čas. Ale on to navyše zbiera priebežne, už pár rokov.

Aj my sme tu nazbierali informácie o ich sietiach http://nadhlad.com/kat/pavu%C4%8Dina
len ako príklad, aká je to relatívne malá uzavretá komunita. Je ľahko mapovatelná - a to sme my len ležérni amatéri. Ale vie sa o nich. Pravda, tu na Slovensku sme veľmi pod vplyvom zahraničia, veľa závisí od zahraničných síl. Ale keď tie sily zvonku raz opadnú - to sa pravidelne stáva, vždy na nejaký čas sa to stráca, pri prepólovaní - tak vtedy sa my, Slováci, určite dokážeme so svojou minulosťou ľahko vyrovnať. :-)

Oh, ako ty hovoríš, aký je aj dnes pekný deň. Dosť bolo politiky, asi pôjdem von do lesa. Trocha si zastrielať :-)

Buheh

treba ísť von. Tuším aj ja pôjdem konečne poumývať ten dereš, čo mám na záhrade.

Norman

hlavne umy dobre tú krv.

balu

dal a trochu oprášil. Čuj, niektorí sú pekne vypracovaní ale u niektorých by to znieslo doplnenie. Mám vo voľnom čase trochu popátrať? Či je "projekt" v spiacom stave? Anno decibel som mal aj vlastnú tabuľku založenú na základe známeho dokumentu z prvého prop ("kto za koho kope", určite mnohí poznáte) a doplnenú.

Norman

Áno, projekt je v spiacom stave.
Po veľkom prvotnom nadšení ste potom ničím nepomohli. Ani nápadmi, podnetmi.
Poslal som ho inému alternatívnemu serveru, ale zrejme bol nad ich technické možnosti. Vlastne teda aj nad naše písomné. To je tak na desať Benčíkov.

Ale mohli by sme ho oprášiť. Preto sem to sem dal, ako otázku. Trocha to zas posuniem aj technicky, aj koncepčne. Aby tam bolo vidno aj aktuálnu elitu zmrdov, ale aj bývalých chrapúňov. Aby sa na NIČ nezabudlo.
Každému sa ujde jeden separátny text,článoček, ktorý sa bude dať komentovať a tak doplňať informácie.

V mene glasnosti by pomohlo, ak by ste na email posielali ľudí, ktorí tam chýbajú, ku ktorým mate nejaký vzťah alebo nejakú žalobu. Aby tam nik nechýbal. Jeden človek - krátky popis, plus fotka.

Tú pôvodnú myšlienku - evidovanie podpisovania petícii, už myslím môžeme zastaviť - všimol si si, že dnes už petície akosi nepodpisujú? Čím to tak môže byť? Azda sa neboja? Čoho? Veď je demokracia a sloboda?
Zaujímavé.

balu

Nechcem sa vyhovárať ale mal som dosť brutálny rok (v podstate za chvíľu už 2) v ktorom bolo snáď všetko. Nemal som veľmi kapacity na Veľké Problémy Sveta. Teraz už - stále "snáď" - budem mať už trochu voľnejšie, takže by som sa do toho aj pustil. Pozriem sa podrobnejšie, koho tam už máš a z pre mňa známejších si vyberiem zopár borcov. Napr. som si všimol, že ušlo, že Mesíkova žena je Pietruchová :-) je tam len Jana Žitňanská - o dosť dôležitejšia Lucia nie - a aj tá bez obsahu a pod. No musím to prezrieť a potom sa ti ozvem, aj cez FB ak je lepšie, nemám to rád, ale treba nechať, že je komunikácia cez FB oveľa svižnejšia ako mailami. Ak potrebuješ v nejakom "predpísanom" formáte, napíš, tu či cez ksichtoknihu.

Ľubov

Za najväčší zločin "slovenských "politikov pokladám súhlas s bombardovaním Srbska,tam nie je žiadna premlčacia doba.
Ďalej je to privatizácia energetiky a v neposlednom rade účasť a podpora ukrajinského majdanu.

Niektorí si asi myslia,že sme zabudli.Nezabudli,ako vidíte.Preto jednoznačne podporujem Váš zámer.

Norman

Ten zoznam je prevzatý z petícií a toho tzv. Raráškovho zoznamu, viacmenej automaticky, ja som tam pridal len málo mien (som nevinný:-).

Ale skúsime to urobiť tak, aby privilegovaní užívatelia - pomocníci mohli editovať tie osobné súbory. To bude v rámci napodobňovania americkej kultúry taký náš malý Facebook. Abý každý vedel a mohol dopísať, Who is who.

A ako som spomenul vyššie, ktokoľvek k nim bude môcť pridávať komentáre, tak ako tu je bežné, podnety a nové fakty. To zas bude v snahe našeho kolektívu napodobniť židovskú kultúru - taký malý Múr nárekov.

Samozrejme, toto nijako nemožno porovnať s benčíkovinou. Toto je len Facebook a Múr nárekov. Po slovensky Kronika.

Uvidíme, ako to technicky pôjde. Je to ako vytiahnuť staré šaty zo skrine ....

---
Samozrejme, odporúčam všetkým, čo ešte nevedia, komunikovať so mnou súkromne na FB, Dan Norman. Toto tu zámerne debatíme, aby o tom vedeli všetci. Čo sa týka iných spôsobov, napríklad mailu nadhlad.com@ g mail - neručím za dynamické sledovanie. Ostatné maily redakcia@ a podobne, ani nehovoriac.

nové