Grécko zvolilo spôsob svojej popravy. A vy?

Kedysi jestvoval experimentálny tzv. Kinoautomat, v podstate variantné kino. V ňom si publikum mohlo vybrať, čo má spraviť hlavný hrdina na plátne. Má búchať na dvere a vylomiť ich, alebo má odísť? Bolo to inovatívne, dávalo to publiku slobodu voľby. Ale ... neuspelo to. Možno aj preto, že nech si diváci vybrali čokoľvek, aj tak bol dej o minútku-dve v tom istom koryte.

Ináč je to s demokraciou. Demokracia bezpochyby výborne funguje. Žiaľ, len vtedy, keď treba previesť na ľudí vinu. V Grécku systém nechal preniesť na ľudí vinu za čokoľvek, čo sa bude teraz diať. Nechal si podpísať bianko šek. Ľudia si museli vybrať, ale mali len dve ničnehovoriace možnosti. Kinoautomat, demokracia. Nech by si vybrali ktorúkoľvek, pôjde to pre nich v podstate rovnako. Ale už sa im bude môcť naveky vyčítať - veď to bola vaša vlastná voľba, je to vaša vina.

Práve teraz došla správa, že grécky vampír-minister Varoufakis odstúpil. Pred referendom vyhlásil, že ak ľudia budú voliť proti vláde, odstúpi. Volili inak, ale, ako vidíme, odstúpil aj tak. Našli sa iné dôvody. Kinoautomat.

Grécko si teda vybralo len symbol. Bola to len voľba spôsobu popravy. Chcete byť zastrelení prosiac a kňučiac na zemi, alebo stojac? Vybrali si dôstojnosť, vybrali si boj.

Ale tým nechcem povedať, že tá poprava prebehne ľahko, ba ani to, že sa naozaj podarí. Naopak, keby to bolo pre banky také jednoduché, tak sa s tým tak nepaprú. Banky sa neboja Grékov, boja sa, samozrejme, domino efektu. Banky sa boja toho, že sa ukáže to, ako ich niekto nepotrebuje. Ergo, že ich nik v podstate nepotrebuje. Nie tieto banky, ten monštruózny nádor, ktorý plutokracia vytvorila.

Európa je podelená do dvoch horizontálnych pásiem. Južný pás - Grécko, Španielsko, Portgalsko, Taliansko - netvorí pravidlá a bruselské monštrum ho ničí ako ekonomicky, tak aj zvrátenou sebevražednou nečinnosťou voči invázii Afričanov a Semitov. Buď padne Brusel a EÚ sa zmení, alebo sa tieto štyri krajiny musia zariadiť podľa seba - prejdú zas do nejakej formy svojho južanského fašizmu, v akom boli v podstate celé 20. storočie. Príčinou nebude nejaké fiktívne euro, are reálná katastrofa a nebezpečenstvo, ktorým sú pre štrukturovanú spoločnosť európskeho typu nájazdy barbarov. Pomôcť by mohli rôzne veci, ale tieto 4 krajiny nemajú k dispozícii žiadnu inú metódu, iba priamy militarizmus - a k tomu bezpochyby dôjde.

Včerajšie referendum bol symbolický bod začiatku tohto vývoja. Tak, ako referendum dalo bruselským finančným gangstrom možnosť zvalovať všetko na Grékov, tak dalo novým južanským diktátorm prvý mandát na ich existenciu.

Južania si budú viesť svoj boj, my máme svoj. Ale nie je to už teraz ani tak ten proti svinstvu v Bruseli - tam je to už prehnité totálne a každý to vie. Čo teraz treba v strednej Európe začať, čo sa aj začne, je tlak na Berlín a výrazna pomoc a podpora Nemcom proti berlínskej čvarge. Terajší náš konkrétny nepriateľ už nie je sprofanovaný Brusel, ale merkelovský Berlín. Tam je zásadná bašta anglosionistov v Európe. Brusel je na predvádzanie, ale v Berlíne je jadro špinavej americkej moci v Európe. Berlín si musia Nemci a my s nimi oslobodiť.

 
Buheh

"Brusel je na predvádzanie, ale v Berlíne je jadro špinavej americkej moci v Európe. Berlín si musia Nemci a my s nimi oslobodiť."

Neber to ako lichotenie, ale musím priznať, že niektoré veci sa Ti občas podarí napísať tak dobre, že dokonca niekedy ani ja sám by som to oveľa lepšie nenapísal.

Norman

Máš pravdu, že lichotenie nemám rád, pretože to počúvam od mala a tak už to neznášam, - ale mohol by si svoje lichotenie tlmiť nejako invenčnejšie? Tento vtip o "dobrom napísaní" už naozaj používaš asi 20 krát.

Čo si pomyslia naši nepriateia? Budú sa nám smiať. A vieš, že toho sa všetci najviac bojíme.:)

Nabudúce napíš:
"Som na tejto stránke prvý krát, ale toto je naozaj výborná myšlienka".
"Chodím sem už štyri roky, ale takú dobrú myšlienku som ešte navidel ani tu, ale ani nikde"
"Toto je presne to, čo som hľadal"
"Konečne to niekto povedal!!"
"Je to zbytočne písať, ale zas výborne"
"Toto vstúpi do dejín"
"Toto treba povedať všetkým ľuďom a vznikne nový svet"

A podobne.

Buheh

Mne sa zdá, že viackrát.

Vieš, my vojaci z povolania sme toho názoru, že dobrý vtip je vždy dobrý a nie je dôvod sa obmedzovať v jeho používaní.

Ale samozrejme, rád Ti urobím radosť. Len neviem, čo myslíš, bude lepšie

"Ako vždy, brilantné myšlienky v skvostnom podaní, bravo majstre"

alebo radšej

"Výnimočné. Jedinečné myšlienky jedinečného ducha"

?

Norman

že to musíš striedať. Najlepšie pod rôznymi nickmi. Každý deň iný pokec, ako pri dennom rozkaze.

Ale ešte lepšie by bolo, keby si to písal na iné weby - lebo sa vraj málo propagujeme.
Prídeš na iný web, a napíšeš:
"Nie je to zlé .... , ale taký nadhlad,com - tomu sa to nevyrovná!"

Hneď nás budú mať všetci radi.

Odchod.

Buheh

Herr major.

Norman

To ste v armáde používali?

Buheh

podobné, už si presne nepamätám. Vy nie?

Norman

vojak z povolania. Na rozdiel od teba.
Nehádž to zas na mňa, keď už si urobil comming out.

Ema

Streitkräfte der Bundesrepublik Deutschland ťa mali za dobrovoľníka?

Norman

Wer macht denn so was?

 

Buheh

a čo Ty vlastne rozumieš pod takým pojmom že comming out?

Norman

Aha.
No nič, súdruh major.

slaven1

Norman

Treba napraviť chyby, ktoré naši starí rodičia spôsobili.)

Kyvadlo.

Ema

že všetky práce na južnom plynovodnom koridore boli zastavené.
Definitívne rozhodnutie padlo po včerajšom gréckom referende a bola to tiež téma dnešného telefonického rozhovoru gréckeho Cyprasa s Putinom.

Stačí sa pozrieť tuto na mapu:
http://ria.ru/economy/20150706/1116821600.html

...na štáty zôkol-vôkol . Ukrajina, škoda reči, Moldavsko detto, Rumunsko + Bulharsko kolónie Anglosionistov, Turecko vo svojom osmanskom blúznení orientálne nespoľahlivé, no a Grécko teraz nečaká nič dobré, pretože bude Anglosionistami, dokopané do krvi. Pôžitkárske prasa Varoufakis sa rýchlo vytratilo.

mlhoš

Ema, skús dať ktoré média to napísali. Niektoré média niečo tvrdia a po desiatich rokoch priznajú, že ÚMYSELNE KLAMALI.

Ema

Po desiatich rokoch už budeme mať v zime skúrené posledné stromy.
Čiže ani tieň pod stromami nebude - aby sme sa neodkláňali od momentálneho počasia.

mlhoš
Norman, klameš alebo len zavádzaš? O odstúpení hovoril Tsipras a nie Varoufakis. Ty si napísal, že Varoufakis a zámerne. Takže si klamár!
Ema

"Defiant Varoufakis Says He’ll Quit If Greeks Endorse Austerity!
Máš to priamo Bloomnergov.
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-07-02/defiant-varoufakis-say...

No, a predsa odstúpil. Ako sa píše v Normanovom texte - kinoautomat.

Norman

že si nejaká sviňa dovolí takto rozdrapovať hubu.

quet

Faktem je, že řecký národ nyní ví, že nejsou právně zodpovědní za dluhy, které vznikly mafiánským bankéřským gamblerum, a proto je zcela samozřejmě nebudou platit. A tak je tedy nastaven set prvního domina, který povede neúprosně k bankrotu chazarského bankovního systému a jeho trestní dceřiné společnosti známé jako KORPORACE Spojených státu amerických. Řecká platební neschopnost, jak již bylo uvedeno výše, je jen první domino, po němž bude následovat Španělsko, Portugalsko, Irsko, Itálie, Francie, Německo a pak Spojené státy.

MMF vydala zprávu vyzývající k 20 - letému prodloužení řeckých splátek dluhu, protože v případě, že správa Mezinárodního měnového fondu uvádí své půjčky Řecku jako špatné, bude muset také přiznat, že oni sami jsou v platební neschopnosti. Hlavní světové věřitelské země jako jsou Čína a další asijské země už odmítají půjčovat více peněz do Mezinárodního měnového fondu, protože tento fond zůstává pořád de facto nástrojem zločinců z Washingtonu DC, kteří vládnou této institucí právem věta. Washingtonská klika nemůže zachraňovat Mezinárodní měnový fond nebo Evropskou centrální banku, protože oni sami jsou v bankrotu, jak lze vidět na tom, že už v Bílém Domě vaří kafe na svých brožurách. Oni (Čína) pozdrželi jejich (americký) dluh ve zmrazeném stavu na 18.112 bilionech dolarů od chvíle, kdy vynechali platbu splatnou 15. března.

A kromě toho, také ostatní domina začala padat. V povyku kolem Řecka se hodně světové pozornosti odklonilo od skutečnosti, že další AMERICKÁ filiálka, a to nacistická vláda na Ukrajině, také nezaplatila a také půjde do bankrotu. Dalsím je Puerto Rico, také kolonie AMERIKY, věhlasné známá jako 51. americký stát, které také už veřejně deklarovalo, že nebude schopno splácet své dluhy.

Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/prisne-tajna-jednani-pokracuj...

Norman

Gréci si odhlasovali v rýchlom refeerende. Boli proti príkazom z Bruselu.
Čo sa stalo?
Cipras s nadšením privítal, odišiel do Bruselu a ... prijal návrhy. V podstate prijal úplne rovnaké, ako predtým.
http://ekonomika.sme.sk/c/7906749/pozrite-sa-ake-reformy-greci-slubili-v...

Kinoautomat, ak by voľby niečo mohli zmeniť, už by ich zrušili.

Cico_Ciciak
Norman

pekný článok vo zvedavcovi
http://zvedavec.org/komentare/2015/07/6514-proc-tsipras-zradil.htm

Je jednoznačné, že referendum stratilo logiku a že Grécko je ukážka toho, ako sú súčasné štáty zotročené. Nie je tu problém, že by sa v Grécku niečo zrútilo, len sa roztrhol ten pokrytecký svinstvo zakryvajúci obal. Nierieši sa žiadna možnosť odtrhnutia, rieši sa len, ako to celé zas zakryť.

nové