Integrita versus koordinovaná moslimská invázia

V prvom rade si treba vyjasniť, čo znamená čistota a špina. Nie je to vôbec až tak triviálna otázka Ale najjednoduchšia definícia je, že čistota, to je neprítomnosť cudzích prvkov.

Zdravie znamená neprítomnosť cudzích organizmov a cudzích chemikálií. A ak sa budete zaoberať materiálmi, zistíte, že stačí pridať trocha cudzieho elementu a vlastnosti sa výrazne zhoršia. Aby sa dosiahla kvalitná oceľ, musí sa dosahovať vysoká presná čistota, na zlomky percenta.

Toľko prírodné zákony. A tie isté platia aj v ľudskej spoločnosti. Kto to popiera, je nedospelý iracionány blázon, podlieha fantazmagorickému fatálnemu omylu, že človek je nad prírodou.


Diverzita versus integrita

Dnešná oficiálna ideológia Západu tvrdí, že "diverzita je dobrá". Toto je základný svetonázorový klam. Doslovne klam, pretože bol do vládnej ideológie európskych a amerických štátov vnesený zámerne.

Jeho protikladom je uvedomenie si, že základom zdravia spoločnosti je homogenita a integrita.

O tomto bode by sme sa mohli baviť a dávať príklady, ktoré to potvrdzujú, ale moc by to nepomohlo. Ľudia, presadzujúci diverzitu, sú fanatici. Psychologický profil týchto pravdoláskarov zodpovedá (pred)pubertálnemu decku, ktoré nechce vnímať reálne problémy sveta a chce byť obklopené exotikou, rozkladom a perverzitou, aby si mohlo ľahšie ospravedlniť aj  svoju chlípnosť, s ktorou sa nevie vyrovnať, aby ju mohlo skryť v okolitej džungli a nebolo nápadné. Toto je ich motív a túto ich primitívnu slabosť mocní sveta zneužívajú.

Toľko psychologická rovina, nad ktorou je pohľad geopolitický. Je bez akejkoľvek debaty, že biele spoločnosti sa vžy a všade stávali objektom závisti neschopných a slabých. Na úspešné zdravé spoločnosti sa vždy útočilo. Tieto útoky boli ale len v časti prípadov explicitne vojenské, vo väčšine to boli útoky plíživé, postupné prenikanie a rozklad zvnútra. Prenikali cudzie chorobné informačné štruktúry, prenikali ako nepriateľské gény, tak aj neriateľské mémy. Výsledkom boli napätia, bolesti, rozvraty a vojny a nakoniec kŕčovitý tragický definitívny rozpad spoločnosti. Príkladov je veľa, skoro všetky spoločnosti tým trpeli, ale najznámejší a nám najbližší príklad je Rímska ríša a jej koniec.

islamic invasion


Koordinovaná moslimská invázia

V súvislosti so státisícami tých, ktorí sa votreli do Európy, a s miliónami tých,ktorí sú pripravení urobiť to zajtra,  sa spomínajú mnohé problémy. Začína to už takmer zbytočným opakovaním, že to nie sú utečenci, ale ekonomickí migranti. Ale veď to musí vidieť každý prízorný človek s IQ nad 90.  Tento aspekt, že mienia zneužívať hlúpy sociálny systém Nemecka a Rakúsla či Británie, je ale iba jeden, ešte stále ten menej podstatný. V realite sú tieto státisice dobre organizovaná invázna armáda. Sú to desaťtisíce mladých agresívnych chlapov, islámskych fanatikov s priamym napojením na svoje centrály. Mnohí majú za sebou vojenský výcvik a zrejme aj zabijácku prax. Niektorí z nich sú bezpochyby psychopatickí masoví vrahovia - pravdepodobnosť takého javu medzi nimi je rovná istote.

Najagresívnejšia islámistická teroristická organizácia, zvaná Daiš, alebo Islámsky štát, je prelezená americkými a izraelskými agentami. Preto hromadne vraždia ľudí z blízkeho východu, prevažne vlastne moslimov. Ich taktika jasne prezrádza vyššie podliacke knowhow, zrejme to z Mossadu a Pentagonu. Teraz nasáčkovali či najali desaťtisíce mladých fanatikov vo všetkých možných západných krajinách. Opakujem, desaťtisíce,a to je ešte opatrný odhad. Táto armáda je schopná už dnes robiť masové nepokoje v ktoromkoľvek európskom meste, lepšie povedané v každom veľkomeste súčasne a koordinovane. je schopná spáchať masové vraždy typu Tunis, stačí im na to jeden, znova opakujem, jeden kalašnikov. Sú ale schpní aj obsadiť vládne budovy, letiská, centrá miest - a prípadne sa neskôr zas rozplynúť do moslimského substrátu.

Chápete?

Sú schopní už zajtra zabrať územia a brániť sa v mestskom ale aj v terénom boji s pravideľnou armádou. Nerobia to zatiaľ len preto, lebo čakajú na tieto posily, čo sa sem valia. Ale budú to robiť, budú zámerne prdvádzať svoju silu a svoju pre vás nepochopiteľnú brutalitu, len aby vás doslovne terorizovali. Budú ničiť kultúrne symboly Európy, budú verejne podrezávať či upalovať Erópanov.

Som si istý, že to mienia robiť. Dostatočne hrozivá je už genetická invázia, ktorá pri pokračovaní dnešného stavu čiernymi chamajdami arabiek  a afričaniek zadusí bielu Europú za jednu dve generácie. Už toto je smrtelné nebezpečenstvo. To je aj pôvodný anglosionistický zámer. Ale zas sa im to vymkne z ruky, nimi odchovaní radikálni islámisti sa neovládnu a začnú s explicitným terorom už zajtra.

Nech už spáchal atentát v redakcii plátku Charlie Hebdo ktokoľvek, to je už druhoradé, ale následná reakcia mocných Európy na túto udalosť prezradila islámistom, že Európa v tomto stave nie je schopná a ochotná sa brániť. Zdánlivo mohutné demonštrácie, v skutočnosti umelé a falošné, svedčili o slabosti a úbohosti. Čo bude výsledkom, to uvidíme nepochybne v najbližšom čase.


Hore bola spomenutá Rímska ríša. Treba upresniť, že sa rozpadla najprv jej západná časť, a o tisíc rokov neskôr jej východná pokračovateľka, Byzantská ríša. Dnešné Rusko sa niekedy považuje za dediča Byzancie a takisto možno bezpochyby povedať, že Európa je pokračovaním západnej rímskej civilizácie. Útok rôznych južných etník teda v skutočnosti nikdy neprestal, je to pokračovanie toho istého tlaku, ktorý agresívne druhy vyvíjajú smerom na sever už tisíce rokov. Na moment, pár stoviek rokov, sa ho darilo zmierniť vďaka technologickej prevahe a organizačnej inteligencii. Ale púštne kobyky tieto zbrane nakoniec vždy obídu a teraz dokonca hrozí, že aj tie použijú proti nám. Potiahnuť za kohútik totiž dokáže aj hocktorá vyšinutá opica.

Využívajú internet. Snažia sa zastrašiť Západ videami s odrezávaním hláv. Treba im ukázať, že sa severania krvi neboja a poskytnúť im zopár videi s ich rozfláknutými mozgami na našich hraniciach. To sa vám zdá už príliš silná rétorika?  Myslíte si, že sa tomu dá vyhnúť? Nedá.

Straší vás obraz utopeného decka v prílive? Ale veď  to ste vy, je to vaše dieťa a je to vaša budúcnosť, ak taký obraz vo vás vyvolá niečo iné, ako znechutenie nad primitívnym, urážlivo tupým pokusom o masovú manipuláciu. Okrem toho, že ho zabil jeho vlastný tatko pre vlastné zuby, je to biele dieťa, obeť z bielej kurdskej menšiny vyhnanej z Kurdistanu šialenými hyenami.

Bude treba nielen strážiť hranice Európy, to znamená Stredozemné more, hranice s Tureckom a s Ukrajinou, ale bude treba aj vysídliť ilegálnych nepriateľských votrelcov. Tento krok sa nijako nebude dať obísť, budú musieť byť vysťahovaní do Afriky. Predstavujú nekonečné bezpečnostné riziko. To nie je naše rozhodnutie, to je výsledok tejto vojny, ktorú začala viesť Amerika s moslimským svetom roku 1948 pri založení Izraela. A zostrila ju po roku 2001, po svojom WTC divadle. Amerika chcela vojnu, chcela nepriateľa, a tak si hovytvorila zorganizovaním Al Kajdy a neskôr založením takzvaného Islamského štátu. Najhorší beštiálni islámisti sú židoamerické dielo. Podľa toho musí byť smerovaná aj politika voči USA - ich zasahovanie do vecí Európy je zlovoľné a nepriateľské. Európa musí byť slobodná a musí sa začať zas brániť .

 

 

Aman Againsttime

Hodím sem toto video: https://www.youtube.com/watch?v=BQqEzuyd6t0

Pri jeho pozeraní treba mať na pamäti, že značná časť, ak nie väčšina, dnešných európskych detí je totálne rozmaznaných, zhýčkaných, slabých, degenerovaných, mnohé majú nadváhu a nezdravo sa stravujú (fast foody), pozerávajú stupídne programy, dni trávia pred PC alebo svojim smartfónom na FB a starajú sa akurát o svoje účesy, handry, počítačové hry, alkohol, drogy, a pod.

A potom si predstavte, čo budú robiť, keď budú musieť čeliť protivníkom z tohto videa.

Norman

To je smiešna propaganda zobrazujúca nindžovské srandy a smerujúca skôr na nábor neplnoletých deciek. So skutočnou schopnosťou boja to má málo spoločné.

Čo sa týka Európanov, genetická informácia je vyrázne húževnatá a oscilujúca okolo svojej základnej osi. Tá tak ľahko nezdegeneruje. Ale čo sa týka toho, ako píšeš, že fenotyp tejto súčasnej mladej generácie je zmekčilý, priblý a dementný - nuž, o to ľahšie budeme znášať tú tragédiu, keď ich moslimáci budú po stovkách fašírovať.  Aby som to vyjadril slovami klasika ( Henri Barbusse, román Peklo): "Na tú hrôzu sa chcem dívať".

Čo sa týka arabov, presnejšie povedané tej zgerby takto označovanej, vrátane rovníkových negrov - ich hlavným prejavom bojaschopnosti je schopnosť odrezať živému človeku hlavu. To je to správne video, a otázka, či to dokážeme tiež. A ja ti hovorím, s plnou vážnosťou, ale bez  potreby nejakého dlhého uvažovania, že dokážeme oveľa lepšie veci.

 

 

Aman Againsttime

Videá sú propaganda, o tom žiadna, ale mojou pointou je skôr to, že táto agresívna semitská svoloč má svoj idealizmus, svoju vieru, za ktorú sú ochotní položiť i svoj život - a čo je ešte podstatnejšie - v mene ktorej sú ochotní zabíjať, čo je niečo z čoho biely buržoázny človek už dávno vyrástol.

Gény sú kvalitné - to predsa viem - ale k tomu, aby sa tá kvalita prejavila sú potrebné i impulzy z prostredia. No a tie dnes častokrát chýbajú, resp. prostredie skôr vedie k degenerácii (viď môj komentár k dnešnej mládeži).

Norman

Nie som empirik a preto nehodnotím, akí sú kde ľudia. Ale zhodneme sa v princípe, a ja ti kľudne verím, že dnešná mádež je zdegenerovaná, ty to vieš empiricky určite lepšie.

Ale tak, ako sú gény huževnaté, rovnako sú stabilné aj určité vlastnosti, ktoré majú ľudia v zadnom mozgu. Veď napríklad to, že sú dnešní polobuzeranti zmekčilí priblblí ratlíci ešte neznamená, že zároveň nie sú egoistické špinavé svine, schopné zabíjať. Často práve naopak.

Teda, ak ťa takáto téza poteší.

 

Ale mohla by, lebo na tom je založené prežitie - na téze, že pružina sa stláča až do polohy, keď jej protisila prevládne.

 

Aman Againsttime

Nechcem zase vyznieť ako nejaký zadubený reakcionár, ktorý si idealizuje minulosť a všetko nové považuje automaticky za zlé. A pochopiteľne hrozne zovšeobecňujem. Možno som mal skôr napísať, že dnešné deti sa vo väčšej miere potýkajú s faktormi, ktoré ich nasmerujú k správaniu, ktoré som uviedol vyššie.

Ale netreba tiež zabúdať, že deti sú i odrazom svojich rodičov. No a v dnešných uponáhľaných časoch toho vraj nevyhnutného a najlepšieho kapitalizmu si mnohí z nich nenájdu dostatok času na ich riadnu výchovu.

Na druhej strane, dnešné deti sú viac sebavedomé (niekto by povedal, že viac drzé) a skôr budú otvorene prezentovať svoj názor. Sú tiež informovanejšie a skôr dospievajú. Nechcem tvrdiť, že pôjde o stratenú generáciu...

Súhlasím, že tí dnešní zmäkčilí polobuzeranti budú často egoistické svine. A práve preto sa pridajú na stranu silnejšieho, teda kľudne i agresívnej semitskej svoloče - ak zvíťazí. Čiže tvoja téza ma veľmi neupokojila. :-)

Norman

že ta téza (o skrytej svini v pdstate v každom človeku) neznamená automaticky dobrý fakt. Preto som pridal otázku, lebo aj mne bolo jasné, že tento fakt je ambivalentný.

Ale nezdá sa mi prakticky možné, aby sa pridávali na stranu islámskych radikálov. Tú šancu nebudú príliš mať, okrem toho, rasová identita vládne aj medzi arabmi a nebudú akceptovať belochov. Židov, tých ešte áno, alebo rôznych pripečených bradatých ... ale museli by tvrdo prejsť na allaha ... Taký prestup sa tým našám frikulímnom nepodarí. Medzi nami, tento konflikt, podobne ako konflikt so sionistami, je naozaj totálny. Žiaden kolaborant sa nebude dlho tešiť.

A už som tu raz kedysi dávno napísal, že každá nová generácia bola drbnutá, ale potom sa to vždy utriaslo. Treba pripomenúť, že súčasní hlavní hráči svinstva v Európe sú generčne Merkelka, Martin Schultz, Tuck, Juncker a podobní starí zmrdi, ešte doslovne odchovanci roka 1968 (povstania vo Francúzsku, európska revolúcia a podbné udalosti.... s dôsledkami do budúcnosti). To sú proste starí otrávení magori. Bezochyby, degenerácie pokračuje bez prerušenia, a to prinajmenšom už od roku 1945.

Norman

https://www.facebook.com/844314728955238/videos/875967615789949/?fref=nf

Ale treba dodať, že vžda sa nájdu typy, čo sa nechajú šikanovať , a naopak typy, čo by farebnému bastardovi rozmlátili hlavu o asfalt.

Pravda, to, ako sú tí bastardi farební od malička agresívni, to dané video ukazuje správne. To z nich nik vevytlčie - pomôže iba deportácia.

Náhodný okoloidúci

Častušky do bitky.

https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0xnJyb0A

Folková skupina Otava Yo a skupina ruského pästného boja Buza.

Ema

Меня били-колотили,
Два кола четыре гири,
А угадали по плечу - я стою и хохочу.

Budú to mať invazisti ťažké.

Ľubov

Teraz som si spomenula na jednu esej od Mináča, ale názov takto z rukáva neviem.Spomína v nej,že Slováci nikdy nemali hrdinov,ktorí zabíjali.Príkladom je nielen Jánošík,keď na súde bol tak mučený,že trest smrti sa musel vykonať ešte doobeda ,vlastne ráno 17.3. .Napriek mučeniu,ako je známe,nikoho neudal a nebola mu dokázaná vražda.

Aktuálnejšia je spomienka účastníka Povstania ,ktorý spomína na zvláštny prípad niekde v horách nad Bystricou v 44 .tom ,keď nemal kto z partizánskej skupiny zastreliť troch nemeckých zajatcov.Až sa ruský dôstojník naštval a sám ich zastrelil.No o deň,dva sa skupine dostal do rúk slovenský zradca.Situácia zas rovnaká,strielať tí chlapi nechceli.Vtedy ruský dôstojník povedal tie pamätné slová:"Slováci,čo ste vy za ľudia ,job t.m.,ani nemca,ani slováka zastreliť.....no a ďalšie nadávky.

Či je to naš sila,alebo slabosť,dnes ešte nie je možné riešiť.

Ema

Samá prča. Saudská Arábia ponúkla ako humanitárnu pomoc financovanie výstavby 200 mešít v Európe + náklady na radikálnych imámov. A skupina 50 sýrskych imigrantov, ktorá dostala azyl v Uruguaji, rebeluje a žiada o okamžitú deportáciu späť do Sýrie, prípadne Libanonu. Odtiaľ je to do vysnívanej Džrmny týždeň cesty, už aj menej.

slaven1
Tiež dosť ďaleko od Džarmánie. Či iba kresťanov, alebo sa rozhodol rozšíriť islam aj do Južnej Ameriky správa nehovorí. http://www.telesurtv.net/english/news/Venezuela-to-Take-In-20000-Syrian-...
Sinuhe

The price of Europe’s fecklessness

By David P. Goldman on September 7, 2015 in AT Top Writers, Spengler

In Luis Bunuel’s eponymous 1961 film, the young postulant Viridiana leaves her convent to claim her uncle’s rural estate, and creates a refuge for local beggars. They ransack her house in a bachannalia staged to lampoon the Last Supper, and a couple of them rape her. The classic film should be mandatory viewing for European officials caught up in refugee euphoria. This is going to end very, very badly.

slaven1
Mam zopar znamych novinarov, redaktorov, ktori mi vraveli, ze maju od svojich sefov zakazane informovat o Druzstevnej, no co ich stve je fakt, ze SU NUTENI KLAMAT OBCANOV SLOVENSKA V SUVISLOSTI S UTECENCAMI. Ze musia casto pouzivat zarucenu metodu informovania hlavne o utrpeni deti, o tom ako tie ubohe deticky tyraju, znasilnuju, vrazdia....ako aj o utpeni zien, starcov...ZE MAJU OD SEFOV PRIKAZ MANIPULOVAT S CITMI LUDI A MANIPULOVAT VEREJNOST V TOM ZMYSLE, ABY PRIJALA FAKT, ZE PRICHOD UTECENCOV NA SLOVENSKO JE PRE NAS PROSPESNY A ZE JE NASOU POVINNOSTOU STARAT SA O UTECENCOV Z AFRIKY, AZIE. Ak by sa aj snazili pravdivo informovat verejnost, tak sa im sefovia vyhrazali vyhodenim z prace a oni maju hypoteky, deti, proste nemozu si dovolit zostat na ulici, preto zradili vlastne svedomie a klamu ludi o 106. Zo vsetkeho najviac NENAVIDIM KLAMSTVO A NESPRAVODLIVOST, tvrdim len jedno, pred svojim svedomim aj tak nikdy neutecu. Ja by som si radsej hladal inu pracu ako by som mal takto zakerne klamat, podvadzat vlastny narod.....uz chapete preco tak casto pouzivam slova ako poturcenec ci vlastizradca? V SKRATKE, V "SLOVENSKYCH" MEDIACH DOSTALI PRIKAZY ZMENIT VEREJNU MIENKU OBYVATELOV SLOVENSKA V PROSPECH PRIJATIA UTECENCOV Z AFRIKY, Z AZIE A TO ZA AKUKOLVEK CENU, TEDA AJ ZA CENU KLAMSTVA, ZARUCENEJ GOEBBELSACKEJ METODY... https://www.facebook.com/oskar.dobrovodsky/posts/1008350629224036
slaven1
Sranda misí byť: Kto by si bol pomyslel, že s odstupom 70 rokov sa ľudia budú biť o miesto vo vlaku do nemeckého tábora.
učenec

veľa sa tu skloňujú gény. Kto ich mal teda kvalitnejšie? Blonďatí nordickí vikingovia, ktorých kultúrou bolo vraždenie, znásilňovanie a drancovanie osád po celej Európe, alebo počerní snedí Egypťania, ktorí pred tisíckami rokov vytvorili civilizáciu, ktorá fascinuje dodnes? Ďakujem za odpovede.

Norman

Ale seriózna a vedecky dokázaná.
V časovej postupnosti:
1. Egyptskú civilizáciu tvorili biele vládne vrstvy. Jej začiatok sa stráca v tme, hovorí sa o prišelcoch z cudziny, ale múmie klasickej egyptskej doby sú často blonďaté, červenovlasé, a to málo, čo bolo geneticky preskúmané a preniklo na verejnosť, má severský pôvod - napríklad známy Tutanchamon v Y-dna línii R1a. Sochy preferovaných osôb starého egypta maju modré oči a zobrazenia ľudí majú evidentne bielu pleť - rozoznateľne odlišnú od zobrazenej farby pokožke cudzincov, Afričanov či Semitov. Len postupne bol Egypt geneticky zaplavený južanským genotyom a skončil tam, kde je dnes -v otupelosti, amorálnosti, hrubom násilí a špine, to isté, čo hrozí dnešnej Európe.

2. Reči o "vraždení, znásilňovaní a drancovaní" tzv " vikingov" sú prevažne nafúknuté klamstvá ich nepriatelov. Niečo ako Dobšinského rozprávky. Vy tomu stále veríte? Škandinávci nie sú jediný a dokonalý prejav nordického genotypu, ale ich príchod znamenal skôr rozkvet a rozmach pokojnej a stabilnej kultúry a spoločnosti. Napríklad Normandia vo Francúzsku, Británia na Ostrovoch, Kyjevská Rus, královstvá na juhu Talianska, Sicílii, posilnenie Byzancie ...

Aman Againsttime

Ja len dodám, že treba mať na pamäti od koho tie rečí o vraždení, znásilňovaní a drancovaní vikingov pochádzajú. Samozrejme, že od kresťanov, čím som povedal všetko, keďže väčších klamárov a prekrúcačov dejín ťažko nájdeme (viď napr. taký Eusebius a jeho scifi o "kresťanskom holokauste" v Rímskej ríši).

Samozrejme, že občas nejakí pohanskí (nielen) vikingovia obetovali nejakého toho pripečeného kresťanského misionárskeho pošahanca (viď týpci ako sv. Vojtech). Pošahancov, ktorí predtým napľuli na 90% hodnôt ich otcov, pošahancov, ktorí splundrovali desiatky posvätných hájov a zosmiešňovali takmer všetko, čo ich predkovia dokázali.

Takých by mi malo byť ľúto? Parchantov v kresťanskom úbore, ktorí k nim prišli s cieľom, aby ich kultúru ovládli, ukradli a zničili?

Náhodný okoloidúci

Pri čítaní tejto diskusie som si spomenul na jeden článok, ktorý som čítal pred pár mesiacmi, a podarilo sa mi ho nájsť. Ale tvrdí sa v ňom, že Tutanchamon mal haplotyp R1b.

http://www.cez-okno.net/clanok/tvare-starovekeho-egypta

A tu je tiež niečo o farbe očí, aj keď už mimo tému článku. Alebo žeby ani nie?

http://www.cez-okno.net/clanok/danica-u/o-cloveku-mozno-zistit-vsetko-po...

Ema

Vzbudilo to pozornosť nielen medzi vedcami, ale aj pospolitým ľudom. Odvtedy si vedci na zverejňovanie výsledkov dávajú z ideologických dôvodov sakramentský pozor.

Zmienený haplotyp má v dnešnom Egypte menej ako percento mužov. Asi toľko, koľko ho bude mať v budúcnosti európske obyvateľstvo, zaplavované dnes vlnou invazistov.

Norman

som sa pomýlil, samozrejme, západnú R1b

Náhodný okoloidúci

To nič, pekne po egyptsky povedané - errare humanum est.

Mňa by len zaujímalo, koľko % obyvateľov súčasného územia bývalej zeme Kemet sú potomkovia starovekých Egypťanov, aj keď donútení prijať arabskú identitu, arabský jazyk a islam, a koľkí sú potomkovia arabských okupantov.

Norman

ako tu už bolo spomínané, Kemet celý čas, teda tri tisícročia najmenej, bol infiltrovaný okolitými etnikami. Tu treba ale spomenúť, že tie etniká boli v širokom rozsahu zrejme menej hnedé, ako sú dnes. Bereberi, napríklad, teda obyvatelia severnej Afriky neboli tak tmaví a boli tiež svetlookí, ako sa spomína.
To celé automaticky neznamená, že biela je dobrá a hnedá je zlá. V tomto kontexte chcem skôr pripomenúť, že kedysi bol zrejme dosť iný profil v tamtých končinách, na Blízkom východe. Ako to tam vyzerá dnes, to vie každý. Ako varovanie je to výrazné.

Myslím, že sa dá povedať, že po toľkých tisícoch rokov tam nie je ani jeden ako tak autentický pôvodný obyvateľ Egypta, bez prívalu semitskej arabskej a inej krvi v rodine.

Potréty z helenistickej doby (na rakvách) svedčia už o výraznej bradatej semitskej krvi, o hnedovlasých levantských grékoch, teda už výrazne cudzorodo. Treba si uvedomiť, že posledný aký taký vrchol dosiahol Kemet v 19 dynastii, teda 1200 rokov pnl. Tisíc rokov tam potom vlády cudzincov spôsobilo totálny rozklad, a dorazilo to kresťanstvo a potom islám.
https://www.google.com/search?q=old+egyptians+portraits+hellenistic&sour...

Aman Againsttime

Vikingovia boli mimoriadne vyspelí a mali svoj špecifický prínos. Možno spomenúť napr. vikingské drakkary - išlo v tom čase o jedny z technicky najvyspelejších lodí na svete. S nimi sa doplavili až do Ameriky. Takisto poznali napr. kompas a mali ohromné vedomosti v navigácii, v ktorej sa im málokto mohol rovnať.

Pokiaľ ide o ich severskú spoločnosť - bola na svoju dobu mimoriadne slobodná a (v dobrom slova zmysle) demokratická. Známe sú napr. škandinávske "thingy", čo bolo niečo na spôsob miestnych snemov. Nevládol u nich despotizmus, tak charakteristický pre Orient. Nehovoriac o slobode a právach ich žien, ktoré boli ďaleko širšie ako v kresťanskej Európe.

Vikingovia patrili k veľkej germánskej rodine. Ak by si napr. čítal Tacita, tak sa dozvieš, že ten dával svojim súčasníkom Germánov za vzor a poukazoval na mnohé cnosti, ktoré oni už stratili. Vysoko si u nich vážil napr. manželskú vernosť (Germáni mali monogamné manželstvo), mravnosť, bojovú udatnosť a úctu k súkromnému vlastníctvu (samozrejme, že nie voči iným národom, tam bolo rabovanie časté, ale to platilo i pre Rimanov a prakticky pre väčšinu národov).

Pokiaľ ide o Egypťanov, tak tí patrili k bielej rase mediteránneho typu a kromaňonského typu. Treba mať však na pamäti, že Egypt bol odjakživa rasovo zmiešanou spoločnosťou. Spolu s Egypťanmi tam žili hromady černošských a semitských otrokov a dochádzalo tam k miešaniu Vládnuca elita si dlho zachovávala svoj belošský charakter, avšak i ju to nakoniec dobehlo a v neskoršom období v Egypte vládli núbijskí panovníci. Ale je dôležité upozorniť na to, že sa už ríša v tom čase nachádzala (neprekvapivo) v úpadku. Ešte by som k tomu Egyptu dodal, že egyptskí faraóni si zvykli často brávať za manželky mitanské princezné, pričom Mitánci boli jednoznačne (indo)európskeho (politicky nekorektne árijského) pôvodu. Zvykne sa tvrdiť, že i Nefertiti- najkrásnejšia žena staroveku a manželka reformátora Achnatona - pochádzala z kráľovstva Mitanni.

Ľubov

Egypt bol ok,ale aj ten mi začína už ísť trocha na nervy.Je mi podozrivé,že každého tak "fascinuje",lepšie povedané,on nás môže fascinovať. Pravdu povediac,rada by som sa konečne dozvedela,ako to bolo n a o z aj s nami.

A tiež prečo ideálom v známych ľudských dejinách bola vždy biela koža. Až tak biela,že pod ňou bolo vidieť tenké modré žily,krv ,čo v nich tiekla,však nebola modrá,ale pod bielou kožou tak vyzerala. Dokonca až na Ďalekom východe si japonské gejše robili z tváre masku bielej porcelánovej bábiky,negroidné ženy imitujú znaky bielej rasy sústavne,to nikto nemôže poprieť. Biela má jednoducho najvyššiu cenu,práve preto musí byť zničené Nemecko,ako potenciálny partner Ruska.

Norman

Aj Egypt je naša civilizácia. Bez ohľadu na spomínané tézy o nordickej prítomnosti tam, tak v každom prípade starý Kemet patrí celému ľudstvu.
Určite by tak nezaujímal ľudí, ak by tam neboli také nevysvetliteľné technické výtvory. Niektorí sa vlastne preto prikláňajú až k názoru, že vlastne ľudstvu nepatrí. Majú pravdu minimálne v tom slova zmysle, že tie zariadneia nedkážeme pochopiť, tedá sú pre nás cudzie, teda naozaj minimáne v takom abstraktnom slova zmysle sú z ceľkom iného mentálneho sveta..

Aman Againsttime

Máš opäť pravdu. Egypt je jednoznačne i našim dedičstvom. Egyptské náboženské myšlienky sú totiž do dnešných dní stále nažive. Boli prenesené z grécko-rímskeho sveta prostredníctvom hermetickej tradície až do súčasnosti. Práve hermetizmus zohral významnú rolu v rozvoji renesancie a v následnom oslobodení Európy od kresťanstva. Možno si spomenieš na môj preklad o „Mojžišovi Egyptskom“, kde sa práve táto téma rozoberala. Tou absolútne najzásadnejšou pointou článku (popri fakte, že i naša civilizácia je dedičstvom Egypta) bolo to, že abrahámovské anti-náboženstvá nemôžu byť zahrnuté do večnej primordiálnej tradície, pretože ju de facto popierajú (už filozof Celsus to veľmi dobre vedel a obvinil židov a kresťanov z toho, že sa spreneverili Tradícií tým, že vyhlásili svoje kulty za jedinú pravdu). Biblickí monoteisti sa môžu postaviť i na hlavu, ale nezmenia skutočnosť, že večná Tradícia bola, je a navždy bude polyteistická . Preto sú pojmy kresťanský tradicionalista alebo moslimský tradicionalista kontradiktórne.

Ľubov

je celkom bystrý,všimla som si to už dávnejšie. A empatický. Ale neznáša komplimenty. To len teraz hovorím, v kritickej chvíli, doba je zlá,ide to hupkom,neviem,čo bude o mesiac,o týždeň. Tak nech je to tu. Co je psáno,to je dáno. Norman,vďaka ,aj keď to určite robíš ako koníčka hlavne. :)

K tým ďeťom,tu je pekný citát od Jana Kefera,práve k egyptským:"Ten,kto zabudol na odkaz Hóra, bude vždy cudzincom, nielen v Európe,ale aj vo svete ideálov,ktoré evokujú nádheru života" Napriek tomu,že si neviem predstaviť nikoho z Vás,že by vás neočaril hermetizmus,práve preto si vravím,hop,pozor.A aby sme pre toto pekné jablko nezabudli na jablko možno ešte krajšie,zlaté. naše.A keď nájdeme konečne svoje skutočné slovanské korene,niekde tam na kopci bude sedieť-Ra.Trochu to aj čakám

Norman

lebo som sa narodil. ja za to nemôžem, už som to aj viackrát oľutoval.

Norman

bolo by to nadlhšie, ale len skrátka sa dá spomenúť, že živá tradícia, naozaj dlhá, bola založená na určitých mentálnych schopnostiach populácie. Žiadne zázraky, žiadna fantazmagória, ale určité schopnosti, nazvime ich napríklad imaginácia.
Keď táto tradícia bola prenesená na etniká, ktoré dané schopnosti nemali, nevyhnutne odumrela, stala sa dogmou. A dogma nepozná toleranciu.

To je celé tajomstvo daného vývoja. pred 3000 až 2000 rokmi technológia písma a podobné veci umožnili masové šírenie a zotročenie populácie.
Odvtedy sa to šíri.
V severnej, myslené nadalpskej Európe bol kresťanský poter nie hlboký a samo kresťanstvo bola zmes pôvodnej autentickej vedy. Podarilo sa z neho vyliečiť, relatívne, jeho oslabením aj zmenou.
Ale teraz, posledných 200 rokov, akoby prichádzala nová infekcia, nový zmutovaný kmeň. Samozreme, ten vírus aj predtým, celý čas niekde bol, izolovaný a menej škodlivý, ale toto, čo prepuklo, je pandémia.
A najnvšie, v spojení s inváziou migrantov, je to ako keď prestane ceľkom fungovať imunitný systém. Ako keď HIV prechádza do AIDS.

Aman Againsttime

Tou tradíciou som mal na mysli pôvodny panteizmus alebo kozmoteizmus. Starobylú ezoterickú múdrosť, že za všetkými bohmi a stvoreniami stojí jeden skrytý Boh. No a Boh je manifestáciou všetkej plurality sveta. Je teda imanentný v prírode a rovnako je „všetkým a všetko je jedným“

Každopádne hovoriť o vyliečení z kresťanstva je problematické, pretože ono de facto v Európe zmutovalo (už sme sa o tom bavili - HIV sa zmenilo na AIDS).

Chcem tým povedať, že správne píšeš, že toto vyliečenie je iba relatívne. Môžeme iba konštatovať, že došlo k vyliečeniu z nadprirodzeného nánosu kresťanstva, keďže liberalizmus a marxizmus nie sú vo svojej podstate ničím iným než kresťanskými heréziami.

Kým protestantská herézia odstránila tradíciu a autoritu, tak tieto sekulárne herézie zašli ešte ďalej a odstránili i samotného Boha a Bibliu - avšak stále si ponechali kresťanskú axiológiu a antropológiu, ako i jeho hodnoty.

A to, čo nás dnes ničí, je práve systém, ktorý je akousi syntézou toho najhoršieho z marxizmu a liberalizmu. Na jednej strane tu máš hyper-oligarchistickú kapitalistickú spoločnosť, no a na druhej strane vládu extrémne rovnostárskych hodnôt.

To čo je nutné urobiť je nahradiť kresťanskú antropológiu, axiológiu a hodnoty pohanskou. O to sa v 20.storočí pokúsili národní socialisti (i keď národný socializmus v istých bodoch nadväzoval i na osvietenstvo, ktoré sekularizovalo kresťanstvo - svojim dôrazom na vedu, pokrok a prísľub šťastnej budúcnosti, atď.). avšak vieme ako to nakoniec dopadlo. Kresťanstvo (resp. jeho herézie: komunizmus a anglosionistický puritanizmus/kapitalizmus) v tejto vojne napokon opäť porazilo Európu (pohanstvo).

Norman

no veď chápem, to, čo som ja nazval "živá tradícia".
Ja sa len pokiaľ možno vyhýbam akýmkoľvek konkrétnejším opisom, ak nie sú nutne, preto o tom hovorím tak abstraktne. Mnohí ľudia napríklad majú predsudky voči panteizmu, vôbec ho nepoznajú, predstavujú si pod tým bôžika Ganéša a podobne (a aj toho nepoznajú, heh).

Vidíme to v podstate rovnako, ako azda aj kopa iných ľudí.

Ale, aby sme mali niečo, ako som spomenul, aj výrazy "marxizmus" či "liberalizmus" sú príliš gumenné. Možno ich použiť na históriu, lebo boli v danom čase na niečo nalepené - ale ťažko ich samé o sebe definovať. Ťažko ich dať do vzorca, ktorý nám dá výsledok.

Skúsim znova len stručne :
Aj súčasný spoločenský rozpor je hľboký a siaha do biologických rozdielov (proste je to tak, bolo by to pre všetkých jednoduchšie, aby to tak nebolo - ale fakty sú fakty).
Neviem či pomôže nejaká axiológia či antropológia - zvlášť, keď tá "pohanská" v týchto pomeroch nie je nejako definovaná, a obávam sa, že by mohla byť aj dosť falošne definovaná. Aby som svoj názor vyjadrill termínom spomenutým minule - niektorí ľudia proste imagináciu majú, iní nie. Niektoré etniká ju majú, iné nie. Aj keď už sú etniká dosť rozptýlené, a nikdy nevieš, čo v susedovi je či nie je, predsa to platí.
Riešenie je preto vytvoriť spoločnosti, kde bude takpovediac "imaginácia" predpokladom občianstva. A tie etniká, ktoré ju mať nebudú, budú mať svoj priestor. Inde. Tam budú dokazovať, že sa to dá naučiť. A ak sa im to nebude dariť, tak sa im tam veľkodušne a láskyplne bude knowhow vyvážať - vo forme disciplíny, učenia poriadku a pokoju, a nejakej tej techniky a ptravín. A oni budú šťastní a vďační a vedomí si svojej závislosti. Ale hlavne izolovaní.

No, možno je to na dnešnú dobu príliš konkrétny model, ale ty si zrejme mladý, takže sa k tej práci možno dostaneš. Ale možno ešte aj my, na tom nezáleží, sto rokov hore dole. No, veď na tom vlastne pracujeme už teraz.

Ľubov

môj názor,k tejto aktuálnej téme je,že Tradícia aj tak nikdy nezomrela. Oni len trošku pootočili Dionýzom a stal sa z neho opäť Boh,len s iným menom.Víno sa pije na jeho pamiatku.

Vy to ako muži asi až tak necítite,ale ono je to už všade Starí sú späť . Bude stačiť vrátiť im mená . Pravdaže,táto situácia s agresívnym monoteizmom,čo sa sem valí,situáciu môže chvíľu skomplikovať,ale zastaviť už nie. Maat im dá mat.

ps.Už len pripomínam,že dnes o pol deviatej na SV by konečne mala byť odvysielaná nová Infovojna ,tak som veľmi zvedavá.

Norman

Nefertiti bola dokázateľne z Mitani (písomné záznamy) a ten zázrak, že sa dochovala jej busta, a dokonca aj podobné busty jej dcér alebo jej samej), jasne ukazuje biely ušlachtilý typ (nehovoriac o samotnom majstrovskom stvárneni ušlachtilosti v tom portréte).
Achnatonova reforma bola zrejme tiež pod vplyvom tohto vplyvu z árijského severu ( za všetkým cherchez la femme. Achnaton bol jej manžel, aby sme pripomenuli). Reforma, hľadajúca jednoduchosť a čistotu v tom čase už dosť upadnutom systéme tzv. Novej Ríše - to sú typicky nordické ideály (preto zaujali aj filozofku Savítri Dévi a vytvorila svoj koncept Muž proti času ( man against time :).

Ľubov

http://www.roman-bednar.com/knihy/nofretete-a-echnaton/

Posielam Ti ukážku z knihy Romana Bednára,to je spisovatel,žijúci v Nemecku,má zaújmavé názory,už ste sa u o ňom tu bavili. Táto je konkrétne o reáliách v Mitanni ,práve počas života tejto princeznej a jej odchodu do Egypta.

Náhodný okoloidúci

Staršia správa, spred doch rokov, neviem, aký je súčasný stav vecí.
Znamením o zlepšovaní situácie bude, keď islam zakáže nielen Angola, ale aj Angela. To ale nehrozí, životným poslaním berlínskej Venuše nie je páchať dobro voči vlastným.

http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/9026-prvni-zeme-na-svete-zak...

islam podľa našich zákonov spĺňa všetky známky nenávistnej ideológie potláčajúcej práva a slobody iných ľudí. Dočkáme sa jeho zákazu?

Norman

Poblém islámu nie je on o sám sebe, ale jeho nekompatibilita, jeho antagoniskosť voči Európe (a inými spoločenskými systémom, kultúram).

Ja osobne nemám nič proti islámu tam, u nich doma. Ak je dobrý, poučí nás, ak je zlý - tak im treba. Skape.  Osud.

Islám s kresťanstvm a židovstvom v jednom sude nemôžu fungovať, spôsobia rýchlo reálny výbuch. Každý to môže vidieť dennodenne.

 

 

nové