Oddelenie Európy od Ruska

Pomery a problémy na politickom ruskom kontinente sú stále do veľkej miery dôsledok rozpadu ZSSR z roku 1991. To prirodzene zanechalo mnoho napätí a problémov a je až divné, že nevznikli väčšie vojenské spory. Vojna bola a doteraz (občas) je hlavne na Kaukaze, ale ani hranice medzi Ruskom a Ukrajinou neboli ustálené - pretože staré komunistické vnútorné hranice rozhodne nemožno považovať za niečo, čo malo a má nejaký zmysel.


Mocenské vrstvy Ameriky pod tlakom svojej dlhodobej vnútornej krízy musí neustále jednať smerom navonok. Po svojich tragických vojenských aktivitách v arabsko-moslimskom svete oživili znova konfrontačné tlaky na Rusko. Ich hlavným nástrojom sa stala Ukrajina, ktorá je už pár rokov v amerických rukách. 

USA v nedávnych rokoch zaútočilo na Irák, Afganistan, Srbsko, Sýriu. V tomto období sa teda zas Rusko rozhodlo, že už nemôže akceptovať tie najhoršie hrozby rozmiestnenia jadrových zbraní na Ukrajine. Ukrajina je súčasť ruského politického kontinentu a tí, čo tam rozpútali revolúciu v roku 2014 vlastne už vtedy začali vojnu s Ruskom. Dnes len Rusko odpovedá. Tak, ako svojho času reagovalo USA na pád WTC, Rusko reaguje na genocídu na Rusoch na východe Ukrajiny, a na iné explicitné hrozby a streľbu. 

Samozrejme, celý tzv. Západ sa bude naozaj hádzať na zem - je otázka, či nie od radosti. Konečne majú "príčinu", na ktorú môžu zviesť všetky doslovne tragické stavy ekonomického kolapsu Západu, ktorý hrozí či už nastáva. Navyše má konečne starú známu moralistickú mechaniku, môže od rána do večera bľačať o tom, ako "zlé Rusko" začalo vojnu. Pravda, USA bojuje po celom svete - ale masmediálne sračkomety budú opakovať samozrejme len toto jedno. A aby to nebolo rušené, už aj vyzvali na vnútornú vojnu proti všetkým nezávislým médiám.

Politici a "analytici" tvrdia, že teraz každý politický subjekt musí Rusko odsúdiť. Nie je to pravda!
To, čo sa deje na Východe, sú výsledky zarovnávania farebnej revolúcie z roku 1991. Revolúcie prebiehajú rôznym spôsobom, niekedy nenásilne, niekedy sa strieľa. Častejšie sa strieľa. Takže toto nie je nič nového, je to pokračovanie dvoch revolúcií.

Napriek tomu bude mnoho tých, čo budú bojovo deklarovať, ako podporujú Ukrajinu. Beží tu česká TV a tam je takých niekoľko. Tvária sa bojovo, ako to len Češi vedia, opakujú Švejkov pochod na Belehrad. 

Rusko bojuje za svoje prežitie. Bojuje za svoje záujmy. Pre svetový mier je dôležité pevné a bezpečné Rusko a ono má, ako každá skutočná samostatná krajina, právo na svoju bezpečnosť.

Každý, kto chce, môže ísť na Ukrajinu proti Rusom bojovať. Ak nie, ak na to nemá odvahu, tak nech ani neskúša útočiť na tých, čo chápu prípadne obhajujú ruskú politiku. 

Agenti aj nám vládnuceho režimu volajú po izolovaní Ruska, po jeho odpojení od Európy. Robia tak nielen pre oslabenie Ruska, ale ich hlavný cieľ je oslabenie a ničenie samotnej Európy. Oni vedia, že Rusko takmer nijako nepotrestajú - koho ale naozaj chcú krotiť a trestať, to je Európa.

V druhej polovici 20. storočia boli dva zhnité despotické režimy. Jeden v Moskve, druhý vo Washingtone. Jeden padol, aj keď zemetrasenie z pádu zaznievajú doteraz. Ten druhý ešte neskončil, a práve ten je zrejme rozhodnutý všetko radšej zničiť ako uznať svoj koniec. Rusko si svoj zadný dvor pozametá a bude v kľude. My v Európe budeme musieť ďalej vzdorovať tupému americkému režimu. 

Navyše sa dosť možno zastavia dodávky fosílnych palív z Ruska do Európy - a to tento kontinent teda len tak nerozchodí. Možno Nemecko, ktoré sa preorientovávalo na udržateľné zdroje, a je veľké a bohaté, možno Francúzsko, ktoré má aspoň svoje atómové elektrárne - ale malé chudobné Slovensko, výrazne odkázane na plyn, to padne na hubu. Nechcem nikoho strašiť ani spôsobovať vysoký tlak, ale asi je lepšie rátať so zlými variantami a nenahovárať si žiadne ilúzie.


Mne je vždy nepríjemné vykresľovať zlé perspektívy tu na stránke Nadhľadu, kde sú zdravo rozmýšľajúci ľudia, hľadajúci aj tú skrytejšiu pravdu. Žiaľ, tam, kde by sa to naozaj malo povedať širokému publiku, ktoré by si práve malo uvedomiť, čo s nimi režim robí a kam smeruje - tam tieto slová nemôžem dat.  Ale s tým sa teraz asi nedá moc robiť. 

Ničím nevyprovokovaná agresia? To je prvá lož, ktorá sa teraz bude všade opakovať. Situácia na Východe nie je výsledok náhody, ale výsledok dlhodobej agresie Západu voči Rusku. Rusko sa len rozhodlo - tak dobre, a jeblo dvermi, že viac o nás nechce počuť. Či napriek tomu bude dalej dodávať fosílne palivá, to je naozaj neisté. 

Režimoví politici a podobné figúrky sa teraz samozrejme boja, aby sa táto rozhodnosť nepreniesla aj k nám, do Európy, a aby sme aj my nebuchli dvermi (hneď po tom, ako ich vyhodíme).  

Ruský oficiálny postoj:

Tak, ako Rusko muselo silou zabrániť ozbrojencom v Sýrii či v Kazachstane, tak to musí spraviť aj teraz. Nebolo im daná možnosť žiadnej inej cesty.

Nikomu nedovolia zasahovať do svojich vnútorných vecí.

Režim Kyjeva je neonacistický (to by si mali aj všetci profesionálni židia uvedomiť). 

Zdrhanie

Z Kyjeva zdrhajú kolóny áut. Oligarchovia zdrhli už pred týždňami - zrejme mali naozaj overené informácie, čo sa stane, aj ako to dopadne. Rusko sa proste znova zjednotilo - úplne rovnako, ako napríklad Nemecko v roku 1991. 

Zbabelci Ukrajiny, ktorí dobre vedia, že sú na zlej strane, nie sú ľudia, ktorí si zaslúžia moje sympatie. Tzv. Ukrajina nie je krajina, ktorú podporujem. Nech najprv EÚ dovolí odtrhnutie Katalánska, nech ukáže, ako sa to má robiť. Ale to sa nestane, v Bruseli a Madride totiž vedia, že odtrhanie provincií nie je len tak. Západné Rusko je provincia ako Katalánsko. 

Čína podporuje Rusko. Jej naratív: "toto nie je invázia". Je to určite dôležitejší faktor, ako rôzni tí ľudia behajúci po európskych médiách a vyhlasujúci o sebe, že sú zástupci Ukrajincov.

Tak, ako politici hovoria, že sú "jednoznačne na strane Ukrajiny", ja hovorím, že ak si mám tiež vybrať, tak som "jednoznačne na strane Ruska". Azda mám na to plné právo.  

Dúfam, že tento operatívny zákrok bude naoza čo najkratší a namenej bolestivý. A že národy a etniká na západe Ruska, vrátane Rusínov, Maďarov, Poliakov, Ukrajincov a Bielorusov, dostanú skutočnú slobodu a rovnoprávnosť. A stabilitu a pokoj. 

Rok 1989 a po ňom

Chcel by som pripomenúť, čo sa stalo po roku 1989. Kým východná Európa po páde socializmu vo všetkom ustupovala americkému bloku s tým, že sú to susedia, bratia a že budeme rovnoprávni, tak Čína síce tiež zahodila zvrátenosti socializmu, ale poučená minulosťou odmietla americké zasahovanie do svojich záležitostí, a to aj nepopulárnymi ozbrojeným zákrokmi (napr. Tien An Men).

Výsledky poznáme. Kým východná Európa sa desaťročia zmieta v niečom, čo sa naozaj nelíši moc od biedy socializmu, v niečom je lepšie, v niečom horšie,  tak Čína za týchto tridsať rokov jednoznačne pokračuje v tých oblastiach, ktoré považuje za prioritné. Dá sa povedať, že dnešným dňom dala Moskva jasne najavo, že už nepôjde ďalej cestou ustupovania, ale že si môže dovoliť minimálne to isté, čo Peking. Nuž - a objektívne zhodnotenie je - má pravdu. Má na to silu a je to pre Rusko lepšie.

Pre nás to je toto odtrhnutie horšie, bohužiaľ. Ale je to aj naša vina, že sme toto Američanom dovolili a stále dovolujeme.  

Vojna so Srbskom a Kosovo

Existuje precedens "humanitárneho bombardovania", ale povedané na rovinu vojny USA so Srbskom, z dôvodov Kosova. To je analógia súčasného konfliktu Ruska s Ukrajinou, z dôvodu zabránenia genocídy Rusov na Donbase a inde na Ukrajine. Takéto pomery nahodili Američania a ich kolaboranti, tak nech sa nik nečuduje, že to Rusko robí analogicky. Ak je to dovolené jedným, tak je to dovolené aj iným. 

Precenilo Rusko svoje sily?

Nie. Jednoducho nie.

Rusko chce demilitarizovať Ukrajinu, chce, aby prestala byť hrozbou - a to určite dosiahne. Dá im príručku, ktorá bude výborne fungovať aj v budúcnosti. 

Priebeh akcií

Treba pripomenúť, že nemáme žiadne reálne info, čo sa vlastne deje. Zdá sa, že Rusko vyradilo protivzdušnú obranu Ukrajiny a že sú rozbité zbraňové sklady. A že ruské vozidlá prenikajú bez ťažkostí hľboko do zázemia Ukrajiny. Nabáda ma to k myšlienke, že to Rusko má podchytené nejak v centre, že Ukrajina sa vlastne ani nejak naozaj nebráni. Je to len optimstická domienka, podľa týchto dojmov. Ale Putin je špecialista tajných služieb, takže toto azda využil

Ale informácii je málo, jediné, čo všade vidieť, je utekajúcich Ukrajincov, ktorí sa ponáhlajú do Nemecka poberať mastné sociálne dávky. Ale asi skončia v táboroch medzi mastnými cigáňmi na východnom Slovensku. 

Pacifizmus

Chmelár sa vyjadril, že vojenské riešenie je vždy zlé. Hej, vojenské riešenie je vždy nepríjemné, a je asi zlé pre nás, že sa aj Rusko dalo otvorene na metódy Ameriky. Ale tak - Amerika náš vzor. Ja chápem, že sa proameričania hnevajú, že takpovediac prišli o monopol, ale holt z Rusov sa stali Američania. Nová doba. New world order. Chceli to, majú to.

Na druhej strane  - vojny sú absurdné, ale ľudstvo sa ich nikdy nedokázalo zbaviť. Ak sa máme pohoršovať nad každým výjazdom techniky, načo tie zbrane všetci robíme? USA zbrojí desaťnásobne viac, ako Rusko - tak kto je tu slabši a spravodlivý? 

Valášek práve v TV vyhlásil, že platením palív z Ruska si "platíme povraz, na ktorý nas obesia". Asi je on aj s hurá generálom Mackom za to, aby sme ich prestali nakupovať. Bravo. Kedže Slováci sú zbabelci a nedokážu sa ľudí ako Valášk  a Macko zbaviť, zaslúžia si biedu bez prijateľne lacných zdrojov z Ruska.  Zbabelci vždy trpia a budú trpieť. 

Ďalšia vec, čo ma teraz napadla, je to, že Putin slúbil potrestanie zločincov. To je veľmi správna myšlienka a asi aj preto naši potkani v takej panike pištia.

Áno, naši proamerickí potkani pištia a asi to tak skoro neprestane. Je to nechutné.

Ale na druhej strane - dobre sa to počúva :-)  

Rada našim politickým stranám:

I scream, you scream, we all scream for ice cream.

Rada politickým stranám - samozrejme, vojenskú akciu treba odsúdiť. To sa robí predsa ináč, nie takto, takto to robia iba veľmoci typu USA. My všetci voláme - nechceme vojnu! 

Fertig. Proste ďalšia revolúcia a vojna, takých bolo a ešte bude. 

 

0
slaven1

Rothshildovci píšu, že "Russia invades Ukraine" a v perexe (viac som nečítal) píšu, že je to "the biggest attack by one state against another in Europe since World War Two". Je to klamstvo, prvý výrazný útok v Európe od 2. svetovej bolo americké bombardovanie Belehradu v 1999.

https://www.reuters.com/world/europe/putin-orders-military-operations-uk...

Norman

To je tuším generál Macko, čo práve vyhlasuje v TV, že "Treba prijať drastické opatrenia proti vnútornému (nepriateľovi)"
Ach jaj, to nás teda čakajú časy.

Kde sú tí , čo nedávno tak vehementne "bojovali" proti covidu a rúškam? Dnes, aj v prípade amerických základní, títo blázni a "hrdinovia" DRZIA HUBY.

Toľko k vnútornej slobode slovenského národa.

Ak si myslia, že to niekto urobí za nich, tak sa mýlia. Rusi si idú čistiť dvor - a títo americkí žoldnieri sa budú od bezmocnosti vybíjať na nás, alternatíve. Aj preto je na webe menej ľudí, ako by sa čakalo, aj tu na stránke skoro nik nie je. Nuž ...

Ale pravdepodobne nedostatok energie a iných vecí spôsobi, že Slováci nebudú týchto militantov počúvať a budú mať iné starosti.

slaven1

Dokonca po nedávnom trapase v parlamente ju mali správne. Ale to bude asi preto, že človek, čo tieto náhubky šil, nie tak nevzdelaný ako priemerný pročkovec.

https://www.ta3.com/clanok/228792/tb-po-rokovani-bezpecnostnej-rady-o-si... (24.2.2022 12:02)

Inak neviem čo sa toľko ondia a nenalepia si na náhubok rovno vlajku americkú.

https://mynovohrad.sme.sk/c/22846987/americka-armada-sa-dohodla-na-vyuzi...

kali

K tým nedostatkom zdrojov energie mi dnes vybehol na monitor tento Remišovej status na fb https://www.facebook.com/remisova.veronika/posts/497878395029112 ten posledný odstavec, to len tak na pripomenutie akých naviní idioti nás vedú.
Okrem iného šéf NATO už chce nevyhnutne posilňovať východné krídlo. Takže k tomu všetkému aj my budeme ešte provokovať.
Každopádne Rusko ukázalo, že má odvahu a odhodlanie, západ sa samozrejme nezmohol na nič, pišťanie s trápnymi sankciami vychádzajú z debilnej predstavy, že Rusko zlomia, lebo predsa ekonomika je všetko a západ je nepostradatelný. Ak západ na čele s USA si chce udržať svoju hegemoniu vo svete bude musieť sa pustiť do ostrého vojenského konfliktu s Ruskom. Otázne je či nato západ má také odhodlanie ako práve ukázali Rusi.

Norman

S tou ženskou je to horšie, ako som si myslel.
Ale je pravda, že táto situácia je už úplne mimo ich znalosti sveta a života.

lebleu

Ako napísal sandro: "Zaroven sa zacne uplne inak jednat s inym nazorom, ako je povoleny."
Pre vyváženosť musím povedať, že obávam sa, že takto to bude na oboch stranách. Nuž ale my sme tu. Takže to zas raz budem "vnútorný nepriateľ"? V poslednom čase som si to uvedomoval, je to nepríjemné, ale čo už. Niektorí sme už totalitu zažili, pre niekoho je to nové. Už sú tu nejaké iniciatívy, napr. táto ešte včerajšia od prepytujem ministerky kultúry Milanovej, kovanej demokratky: https://www.hlavnespravy.sk/milanova-podava-podnet-na-radu-pre-vysielani...
Sloboda slova a pri Víťaznom novembri toľko spomínaná pluralita názorov sa zrejme definitívne stane luxusom, ktorý si už asi nemôžeme (nemôžu) dovoliť.

Norman

Čarnogurský sa stáva naozajstným disidentom, ako bol svojho času naozajstný disident. Neuveriteľné.
Podobne ako Zeman v Čechách. Je vidno, že sa spoločnosť od 1989 ponovembrových posunula - ale k horšiemu.
Včera u Čaputy bol medzi 30 apelantami aj Mikloško. Že mu nie je trápne, keď je Čarnogur disident, chodiť k Čapute, tesne pred hrobom si takto špiniť meno.

Dusanbe

rozmýšľam, aké iné riešenie situácie, by Rusko mohlo ešte použiť.
Bolo proti svojej vôli dotlačené do tejto slepej uličky a vyriešiť ju iným spôsobom sa momentálne asi nedalo.
Je to zlé a do budúcnosti to bude ťažké, ale na výber nemali - dúfajme, že to zvládnu.

Dusanbe

nič, čo nemáte z neovereného zdroja ! - preto sa chcem opýtať, či neviete niekto, či je naozaj pravda,
že Čína poslala požiadavky USA na sankcie voči Rusku do zadku a naopak, Rusku dnes poslala
jeden bilión Eur - ako zálohy za budúce dodávky plynu !!!

Ale vraj nie taký anglosaský bilión - ale ozajstný - t.j. 1 000 miliárd ?!?!
Nepočuli ste niekde o tom ? - Nagy s Tchorčokom to nespomínali...

Ema

Všetci, ktorí schvaľovali americké zločiny, či priamo sa na nich podieľali, sú odrazu akí precitlivelí na tie ruské. Odrazu majú plné držky kecov o medzinárodnom práve. Seno.
Aký svet si stvorili, taký majú.

Ako hovorí podkarpatský titan etiky Klus, nech sa vykvákajú v korporátnych médiách a na sociálnych sieťach, vykotia kýble mrochtofráz, povypínajú plyn - a ide sa ďalej.

slaven1

— Ľudožrút útočí na Mariupol!!!
— Okupant vošiel do Odesy!!
— Putin získal Kurivograd!
— Vladimír Vladimírovi sa približuje k Poltave.
— Jeho imperátorské veličenstvo vstupuje do oddaného Kyjeva!!
— Nech žije nezávislá Rus!!!

Ifka

Zdravím,
12/2021 Čínský Chengxin podal nabídku na ukrajinská ložiska lithia,Společnost Chengxin Lithium požádala o práva na dvě ložiska lithia na Ukrajině, která jsou v aukci, ukázal ukrajinský vládní web v kroku, který by čínské společnosti poskytl oporu v evropském lithiovém průmyslu.

https://www.mining.com/web/chengxin-submits-bid-for-ukraine-lithium-depo...

11/2021 Dvě ložiska se nacházejí v Shevchenkivske v Doněcké oblasti a v Dobré v Kirovogradské oblasti na západní Ukrajině. Obě lokality jsou prý podle moderních metod „nedostatečně prozkoumány“ a „obsahují významné očekávané zdroje“, uvádí se v prohlášení australské společnosti, která se v Evropě dosud prosadila především jako vlastník a provozovatel projekt těžby lithia ve Wolfsbergu v Korutanech v Rakousku. Nyní byla dohodnuta „postupná akvizice“ těchto dvou vkladů, přičemž se očekává, že transakce bude uzavřena v listopadu 2022.

https://www.electrive.com/2021/11/08/european-lithium-secures-ukranian-l...

to bude ještě zajimavé.

Ifka

ještě odcituji z téhož zdroje:„Jsem velmi nadšený z příležitosti získat dvě ukrajinská ložiska lithia a spojit je s naším již pokročilým projektem lithia ve Wolfsbergu. To nám umožní nejen stát se prvním místním výrobcem hydroxidu lithného v Evropě, ale zároveň vytvořit největší skupinu lithia na kontinentu a trvale přispívat k zajištění evropské poptávky po lithiu,“ říká Tony Sage, nevýkonný předseda Evropské Lithium.

Ema

A napríklad prepojenie na InoBat na Slovensku.

Ukrajina je bohatá - a americká opica orech zaboha nepustí, ako tu písal Norman.

Pred drancovaním Ukrajinu zachraňuje to, že prakticky všetky geologické mapy sú uložené v Rusku, geológia je u chochlov na nule a západné korporáty radi idú na istotu, nie míňať peniaze na mapovanie.

lebleu

na cestu mieru.
Trošku neskoro, kamoško.

lebleu

A taká otázočka. Kde je a kedy sa ozve slovenská parlamentná opozícia? A čo potom povie?
Obávam sa, že sa posrali.

sandro

Putin zrejme prehral. Ale neda sa mu nic vycitat, dohral to dokonca, neutiekol zbabelo z boja ako atrapa Zelenskiy. Krk mu zlomi domaca scena, Moskva a Petrohrad nechcu prist o svoj zapadny styl zivota(rozumej spohodlneli, spriznili im zeny a Ruske duchovno vyfucalo ako vzduch z deravej lopty). Zaroven si vobec neviem predstavit, co chce dalej s Ukrajinou robit. Odzbrojit ich? ako? on si naozaj mysli, ze Americania sa odtia stiahnu? + Ak ich naozaj strihnu od SWIFTu, o com uz informuje aj Zeman, instruovany Izraelom(zrejme kvoli ruskym vyjadreniam ku Golanskym vysinam), tak bude zle.
Jedina moznost ktora tu bola, bol tvrdy zasah na styl USA. Bez pardonu, bez zlutovania.

Navyse hned v prvy den to vyzera na obrovske straty. Tie su sposobene prave tou snahou o co najmensie skody, t.zn. vsetko podstatne sa aj tak udeje selektivne zo zeme a nie z vysky 5km. Nie su to asi desiatky mrtvych ale stovky - aspon tak sa uz hovori. Dufam ze sa to nepotvrdi. Na toto som velmi zvedavy. Specialne na to Cargo letisko Hostomel, to bol a stale je vraj celkom masaker.
Zaujimava je aj info o tom, ze UKR muzi samozrejme, ako inak, dostali zakaz odchodu za hranice. Ved pred vojnou utekaju iba Africania, Ukrajinci musia byt hnani proti Rusovi do posledneho muza.

Zaroven su vsak systemovo evakuovani UKR zidia, ktori evidentne bojovat nemusia:)

Dusanbe

Ráno múdrejšie večera - už zajtra to bude vypadať pre Rusov o kusisko lepšie, než teraz.
Výsadkári, vraj nespia.
Okrem toho - zúri hlavne informačná vojna - takže treba rátať s tým, že žiadna správa nie je 100% istá.
Obete budú - je to vojenská operácia, tomu sa nedá zabrániť, aj keď je na strane ruskej armády snaha čo najviac ich minimalizovať.
O to viac ich bude práve medzi Rusmi, bohužiaľ.
Tých pár stoviek demonštrantov v Piteri - to nie je Rusko.
Aj ja by som sa radšej prechádzal s plagátom o mieri - ale keď sa ti nepriateĺ a vrah chystá upelešiť pri tvojom dome - musíš zobrať do ruky aj zbraň a brániť sa.

https://youtu.be/D3j30WLoQik

sandro

Ta tupost masy... Kazdy predsa musi chapat ze na dosiahnutie vitazstva a zabratie uzemia do Ruskeho imperia(ako sa to prezentuje) im uplne staci 78 dni bombardovat Kyjev a zvysok krajiny - tak ako to urobili americania s Belehradom a vybombardovat to rovnako do stredoveku s celou infrastrukturou, nemocnicami a medialnymi sidlami. Asi nikto nemoze pochybovat o tom, ze technicky na to prostriedky maju.
Napriek tomu tato tupa masa verklikuje svoje a este sa budu tesit z toho, ako hrdinski Ukrajinci sposobuju straty Rusom. Mna tie ich zivoty fyzicky bolia. Sme v obrovskej nevyhode a vsetko je to stale este dosledkom prehratej studenej vojny.
Videl som niekede priliehavy koment : cela medialna masineria je doslova nadrzana na tancovanie na hroboch, ale tie zatial nepribudaju, resp. pribudaju najma na strane Rusov.

Dusanbe

Tak, ako si viac, či menej, strážiš a racionálne rozhoduješ čo vložíš do úst a necháš vojsť do žalúdka,
rovnako si treba udržiavať hygienu toho, čo si pustíš do uší a teda do mysle.
Mediálna mašinéria chŕli tony, pre kritickú myseľ hľadajúcu pravdu a skutočnú spravodlivosť, nestráviteľnej propagandy - je zbytočné púšťať do seba všetku túto junk-food, najmä ak cítiš, že ťa to rozrušuje, znechucuje, otravuje.

Dusanbe

Práve začína hovoriť o neutrálnom statuse Ukrajiny:

https://www.pravda.com.ua/news/2022/02/25/7325593/

Ešte váha, ráno bude múdrejší, najmä keď pod svojim oknom uvidí hliadkovať ruskú armádu.

Sviniar - všetci tieto politické bábky, by mali byť súdené za to, čo spravili svojmu národu - za všetkých tých mŕtvych a utrpenie, ktoré spôsobili na obidvoch stranách - keď posluhovali dobyvačným chúťkam zaoceánskeho tútora.
Ak sa podarí teraz konečne nastoliť pokoj a mier na Ukrajine - tak je to nie ich zásluhov - ale práve napriek práci všetkých ukrajinských poprevratových politikov - to by si mali všetci Ukrajinci uvedomiť !

Norman

dnes už ukri hovoria, ako ich Západ nechal proti Rusku samých.
Dobre ráno, stará mama.
Zároveň sú tieto prehlásenia, spolu s pojmom neutralita, určitým prejavom smerom ku nejakej kapitulácii.
Ukrajina má tiež svoj vektor, kam tie miliony ľudí smerujú a určite ani zďaleka nie sú všetky nejak proti Rusku, proti ruskej kultúre (je do boha vôbec rozdiel medzi ruskou a kyjevskou?) a ruskej politike. Politika, musíme znova a znova zdôrazniť, je tak či tak určovaná reálnymi faktormi, teda geografiou a génmi - a tak tí ľudia tam majú jasné určené, do akého politického celku patrie.

Dusanbe

Je zrejme skutočne zablokovaná.

Norman

železná opona padá, v podstate to uzavrú ako v čase studenej vojny, dá sa to aj v internete.
ktovie, ako to zvládnu techniky ako Telegram, Vkontakte a ja neviem aké iné.
Ale no veď ani z Číny nemáme žiadne skutočné info a spojenie. Ich masmédia už vôbec nie, kvôli rečovej bariére vlastne ani z maďarska. Na aj k verejnoprávnym nemeckým médiám napríklad je prístup limitovaný.

Dusanbe

RT je profesionálna TV, robí veľa naozaj zaujímavých dokumentov, nie je prvoplánovo propagandistická - dáva informácie aj názory aj z druhej strany a - je v anglickom jazyku a má zjavne veľký dosah na anglicky hovoriace publikum - to vidieť aj v diskusiách /aj keď tie sú pravdaže zkreslené profesionálmi/.
Dávala vždy aj kopec bulvárneho info z wrestlingu, MMA a podobných cípovín - zrejme na to sa lepia priemerní TV konzumenti v Amerike.
Takže ju museli zablokovať.
Má to dopad aj na Slovensko - mladšie ročníky už nedokážu vylúštiť ani ruské bukvy, nie to ešte porozumieť ruský jazyk - takže odstavili možnosť dostať sa k informáciám z druhej strany.
Tipujem - americké PSYOPS začali ovládať internetový priestor na Slovensku - už úplne otvorene.
Vracia sa doba kádrovačov a normalizátorov.

A z Číny - kto sa hlbšie zaujíma - myslím, že je Cina TV je dokonca aj na free satelite a určite bude aj na Webe.
Alebo skôr- zatiaľ ešte je.

Norman

Ako hovoríš. Ale je prekvapivé, že nikde nejak nespomínali, že by RT scenzurovali, zrušili. Očividne si už robia čokoľvek, čo ich napadne. Právny štát očividne skončil.

Uvidíme, ako budú pokračovať proti vnútorným nepriateľom. Nejaké výsledky budú musieť ukázať, to ich poháňa, eštebákov skurvených.

Hneď treba povedať, že Západ celý je deklaratívne na strane Ukrajiny, ale aj ako účastník vojny. Toto, čo predvádzajú, veru NIE JE NEUTRALITA. To naozaj v roku 1939 bolo USA voči Nemecku viac neutrálne, ako dnes aj my voči Rusku. Hypotéza, znova: Rusko chce dosiahnuť absolútnu nezávislosť, a my budeme CELKOM odrezaní od ich zdrojov - a môžeme sa ísť pásť.

sandro

Republika a kulturblog sa odkopali. Vela ludom sa otvorenym odsudenim agresie a sympatiami k Zelenskemho Ukrajine otvorili oci. Kotlebovi stacilo sediet, nic nerobit a ma priaznivcov spat.

Norman

na tvoj podnet, na kulturblogu , s Uhríkom a tým ich generálom.
Ťažko povedať, je vidno, že hovorí o pohľadoch oboch strán. Je to ťažká situácia, to vieš predsa aj ty, táto ruská operácia je ťažký krok - ktorý veľa vecí aj poškodil.

Nie je ľahké nájsť správnu rétoriku, ani politicky, pre hlasy. My tu dávame to, čo chýba v médiách - teda explicitne vysvetlujeme veci, tak trocha Ruskej strany. Uhríkovci musia hľadať akýsi kompromis. Naživo, pred kamerou.

Aby som potenciálne pomohol, poslal som mu výnimočne linky na posledné tri tu články. Možno nájde nejakú malú vec, ktorá mu pomôže a ho bude inšpirovať - čo viac môžeme urobiť, že.

https://www.facebook.com/www.kulturblog.sk/videos/2179747285497074
dobre hovorí o tom, že to zažívajú oni denne, nech urobia čokoľvek, aj tak sú fašisti.
circa 25 00 minuta.

Ale mám pocit, že moderátor je mierne protiruský.

Roland Edvardsen

Len dodám, že zvyšok opozície (Hlas aj Smer, obe strany teraz hlasovali za parlamentné vyhlásenie odsudzujúce Rusko) sa tiež postavili na stranu Ukrajiny (+ v zahraničí aj ľudia označovaní za "pro-kremelských" ako Zeman, Orbán a iní). Ešte aj ten Danko menil pôvodné vyhlásenie, aby nevyznelo moc prorusky. Toto je asi najzaujímavejší aspekt, ako ľudia doteraz označovaní aj za rusofilov začínajú meniť rétoriku.

Norman

povedalo si, že je dostatočné veľké a odmietlo blbú americkú hru.
Ale proruské stránky, vrátane umiernených, zostali tu a nemôžu ďalej presadzovať líniu kooperácie s Ruskom - lebo už ani Rusko nechce. Takže sú títo ale vlastne celá alternatíva tymto vývinom postihnutá.

Ema

Vybuduje si západný ochranný val, aby sa mu agresívni anglosaskí kokoti nehmýrili pár sto kilometrov od hlavného mesta a na záver vypne ropu a plyn. Za obranným valom smerom na východ zostane všetko to úžasné bohatstvo, po ktorom agnlosasi slintajú.

Európa, očistená od hnilých britských ostrovov, mala možnosť rozhodnúť sa.
Čas vypršal.

Centrum moci sa definitívne presunulo. Tu zostane chudoba, olysalí tajtrlíci a blbé mrochty, ktoré už nebudú svojmu behemothovi za oceánom hodné ani opľutia. A hysterické korporátne médiá, samozrejme:)

Norman

keď vidím okolo seba tých tupých cirka tridsaťročných služobníkov, teší ma, že kolaps Európy zasiahne práve ich. Už vidno prvé náznaky ich nepokoja, ale keď zistia, že sú v uzavrenej ohrade bez prísunu potravín a tepla, tak u nich prepukne panika.
Ešte bude plne aktuálny starý vtip.
Tato, kto je za tou ohradou? My synáčik, my.

sandro

100% pravda do posledne. Len my sme vzdy z nejakeho dovodu na blbej strane. Uz zase nam zakazuju pocuvat, citaj, vnimat udalosti, ktore sa deju mimo nasho priestoru. Rusi toto neriesia, maju tam stale 5.kolonu v plnom nasadeni. Po udalostiach dneska mozme s plnou vaznostou prehlasit, ze Rusko je oproti nam raj slobody. Verim v zazrak, ze to tento zlom dokaze vyriesit a Rusi to prekuknu. Nakoniec, Putin je naozaj vyborny sachista a toto moze byt Kralovska-Indicka ako z ucebnice. Najprv dlho dlho uzavreta, strategicka hra a potom tvrdy a rozhodny utok po kridle a sach mat. Pevne verim, ze veci su naplanovane.

Norman

Univerzálne historické pravidlo:

Spravodlivosť vojny sa posudzuje podľa toho, len a len podľa toho, kto ju vyhrá.

Víťazov sa naozaj nepýtajú, že či to bolo dobré rozhodnutie. Daj mi jediný príklad, kedy to bolo ináč.

Aktuálne info: Specnaz obsadil cestu do Kyjeva, kadiaľ teraz poputuje pancierová technika. Obsadenie Kyjeva znamená v princípe koniec vojny, obsadia ďalšie veľkomestá, zvyšok bude ponechaný takmer na samovoľný spád hnevu obyvateľstva voči skorumpovanému režimu. Ukrajina bude rozdelená minimálne na dve polovice. Alebo viacero provincií.

Jestvuje proste jeden geograficko-etnický bazén východnej Karpato-Uralskej Európy, a ten sa znova zjednoti. To spôsobil tlak Západu. Xorošo. Revolúcia 1917, 1990, 2014, 2022 - reťaz pokračuje, vždy sa trocha potrasie, trocha potkanov pouteká, tak ide život. Lepšie je, keď sa zmeny dejú plynule, bez revolúcií - ale holt v realite jestvuje trenie, ktoré spôsobuje, že sa to posúva prískokmi.
A dočasná izolácia Ruska, na ktorú bude Západ tak hrdý, vyrieši aj ten problém, čo spomínaš - piatu kolónu. Západ je tak blbý, vážne.

Idril

a čo sa týka sankcií proti Rusku, Švajčiarsko vyhlásilo že ostáva neutrálne a neplánuje zmraziť ruské kontá v švajč. bankách. Chi-chi :), eurobyrokrati sa teraz môžu rozdrapiť, nakoľko podľa SPIEGEL.DE až okolo 80-percent ruského obchodu z nerastnými surovinami sa uskutočňuje cez Švajčiarsko.

https://web.de/magazine/politik/russland-krieg-ukraine/unterlaeuft-regie...

https://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/ukraine-krieg-schweiz-will...

slaven1

Podľa pravidiel žánru, v určitej fáze vojny Američania - oni sú zodpovedný za ukrajinské územie - rukami okrajincov trúby vyhodia do vzduchu. Na Slovensko plyn/ropa fyzicky nebude mať cez čo pritiecť. Nedá sa spoliehať ani na trúbu cez Turecko.

Nemecko, jeden z hlavných sponzorov predvolebnej kampane Šulíkovej strany SAS už hľadá dodávky zemného plynu nezávislé od Ruska:

https://www.rt.com/business/552368-germany-qatar-gas-russia/

Mimochodom, Šulík spomenul pitvor na tlačovke, samozrejme iba nepriamo:

"Tu už kadejakí samozvaní experti kuvikali, že nebude plyn a všetky tie múdre reči ľudí, ktorí za nič nie sú zodpovední a prekvapivo málo o tej problematike vedia ale dávajú múdre rady do života, tak rozprávali ako nebude plyn. A plyn úplne v pohode bol. Ešte dnes, je koniec marca, v zásobníku sa nachádza 11%. To ešte sa nezačalo brať z tzv. podušky čo je niečo ako železná rezerva."

https://www.youtube.com/watch?v=TwEHO0lmNg4

slaven1

Prerušenie prúdu plynu a ropy – ako hlavných surovín pre priemysel, z ktorých nedostatku bude vytekať domino efekt - je z duchovného hľadiska pre Slovensko nevyhnutný krok. Veľa ľudí uverilo rozprávkam prisluhovačov Ríše lži. Triezvenie z drogového delíria tohto typu prebieha veľmi účinne v studenom paneláku s prázdnou chladničkou.

Americký klan vojny – Lipšic, Bambino, Heger, Matovič, predsedovia VÚC, Harman, Mikulec, Grohling, Milanová, Budaj... – robia všetko preto, aby pomalé triezvenie nenastalo – cenzurovanie alternatívnych médií (Hlavné správy, Hlavný denník…), likvidácia „proslovenskej“ politickej opozície (SMER, Kotleba) – a tak z toho čo ostáva je „liečenie“ národa prostredníctvom chladu, hladu a vojny.

Norman

To sú tvoje slová alebo si to citoval?

Správne spomenuté duchovné hľadisko. A chlad a hlad. v paneláku.
Vojna bude len občianska, najprv skutočné demonštrácie so stretmi s obrnencami, s bojmi, zranenými a mŕtvymi.

Ľuďom, ktorým systém zoberie príjmy, potom na nich hodí exekútora a pripraví ich aj o strechu nad hlavou (pretože u nás, aj keď ti nemovitosť patrí, musíš za ňu mesačné platiť také peniaze, ktoré sa rovnajú prenájmu - a keď nedáš, o vec prídeš), takým ľuďom budú mnohé večné zábrany minulosti už ukradnuté.
Naozaj teda nejde len o to, že budú žiť na suchom chlebe a v chladnom baráku, ale bude im akútne hroziť, že prídu nielen o všetky svoje nádeje a sny, ale aj o všetky cenné veci.

Dnes mi niekto tvrdil, že vláda nakoniec za plyn a ropu zaplatí v rubľoch. Že sa podvolia. Viera je to posledné, čo sa zostáva - ľuďom nič iné nezostáva, len veriť. Ale ja tvrdím, že ľudia si zväčša naozaj neuvedomujú, čo nám hrozí a do akého stupňa je vláda šialená.

Dusanbe

Už funkčné - bol to zrejme klasický kyber útok so zahltením prístupov - už zapli filtrovanie - ochranu.
Tak to ešte nie je až taká totalita, ako som sa nazdával.